Książki pełne grozy na Halloween!

Książki pełne grozy na Halloween!

31 października - Halloween, Samhain, Dziady!

Bez względu na to, z którym z nich Ci bardziej po drodze, to wszystkie łączy jedno: tego dnia zaciera się granica między światem żywych i martwych. Duchy, wampiry, strzygi, zombie, wiedźmy i inne strachy wyjdą z szaf. Najwyższy czas, żeby zacząć się bać ;-)

Mamy coś tak przerażającego, że nawet halloweenowe straszydła będą mieć niezłego pietra.

To najlepsze książki pełne grozy.

Brrr, czujesz już gęsią skórkę?

🎃 Złap książki pełne grozy! >> 🎃

Strasznych książek nigdy  za wiele, więc możesz je złapać aż do 5 listopada! Instytut. Sprawdź >>  Instytut Stephen King 🦇

Jak to się stało, że Luke Ellis znalazł się w Instytucie? Przyszli po niego w nocy. W ciągu zaledwie dwóch minut pokonali wszystkie przeszkody i zabrali go, chociaż jest jeszcze dzieckiem. I to na dodatek wyjątkowym! Kiedy Luke się budzi, ze zdumieniem odkrywa, że leży w pokoju, który do złudzenia przypomina jego własny. Jest pewna różnica: w pokoju tym nie ma okien.

Jak się okazuje, chłopiec nie jest w budynku sam - w Instytucie znajdują się też inne dzieci, a  każde z nich jest obdarzone jakąś nadnaturalną cechą. W ośrodku przechodzą trening swoich zdolności pod okiem surowych i wymagających opiekunów. Tu nie ma miejsca na słabości i rozpamiętywanie rodzinnego domu. Co jakiś czas któreś z dzieci znika w drugiej części Instytutu. A stamtąd podobno nie ma już powrotu! Luke wie, że czas ucieka - musi wyrwać się z tego przerażającego więzienia jak najszybciej. Uciec i wezwać pomoc. Może to właśnie jemu uda się tego dokonać?

Daj się nastraszyć >>


Coś. Sprawdź >> Coś John W. 🦇

Niniejsza książka zawiera nigdy wcześniej niepublikowaną, pełną wersję jednego z najważniejszych opowiadań science fiction: "Who Goes There?" Johna Campbella. Opublikowane pierwotnie w 1938 roku w czasopiśmie „Astounding Science Fiction”, stało się kanwą powstałego w 1951 roku filmu "The Thing" FROM Another World.

Ponad trzydzieści lat później na ekrany kin trafił remake obrazu – "The Thing" ("Coś") w reżyserii Johna Carpentera z Kurtem Russellem w roli głównej. To za sprawą tej kultowej już dziś ekranizacji historia grupy amerykańskich naukowców stacjonujących na Antarktydzie, którzy natrafiają na wrak statku kosmicznego i uwięzionego w lodzie przybysza z obcej planety zyskała światowy rozgłos. Mało kto miał jednak okazję zapoznać się z jej literackim pierwowzorem

Daj się nastraszyć >>Potępiona. Sprawdź >>Potępiona Bartłomiej Fitas 🦇

Kraków. W jednym z prowadzonych przez zakonnice domów dziecka dochodzi do morderstwa opiekunek, a w niewyjaśnionych okolicznościach znikają wszyscy wychowankowie. Z każdym kolejnym krokiem, który zbliża detektywów do wyjaśnienia sprawy, giną kolejne osoby. W tej precedensowej historii pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Jaką tajemnicę skrywała siostra Ezechiela? Kim jest Ewa? Dlaczego wszędzie pojawiają się ćmy?

Połączenie kryminału z pełnym napięcia horrorem to cechy charakteryzujące debiutancką powieść Bartłomieja Fitasa.

Daj się nastraszyć >>🎃 Kliknij po więcej strasznych książek! >> 🎃Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać