Książki dla 5-latka - podręczniki do przedszkola

Nowości - podręczniki

Witaj w dziale książeczek dla swojej pociechy dostosowanych właśnie do jej wieku. Są one kontynuacją przygód Twojego dziecka z naszymi książkami z wcześniejszych lat. Książeczki, kolorowanki i zbiory zabaw przygotują twoje dziecko do nauki w podstawówce. Wśród książek, możesz kupić również zestaw jako wyprawkę dla przedszkolaka. Wszystkie treści wspomogą rozwój Twojego dziecka w pisaniu, liczeniu czy kolorowaniu.

Pięciolatek w przedszkolu – czas na naukę czytania, pisania i liczenia

Jeszcze przedszkolak, ale jeszcze nie uczeń. Pięciolatek posiada wiele umiejętności. Potrafi już bezbłędnie liczyć, zna pojedyncze litery alfabetu, potrafi napisać niektóre z nich, a także powoli uczy się je składać. Dzieci w wieku 5 lat doskonalą także swoje umiejętności manualne. Wiele z nich opanowuje do perfekcji kolorowaniu w obrębie konturów czy prowadzenie ręki po szlaczkach. Pomocne w tych staraniach są książki dla 5-latka. Wydawnictwa przeznaczone konkretnie dla dzieci w tym wieku przygotują malców do nauki czytania, pisania i liczenia. Książka edukacyjna dla 5-latków to bardzo dobra inwestycja. 

Podręczniki dla 5-latka do przedszkola – “Owocna edukacja”, “Nowi tropiciele”, “Już to wiem” i inne

W Taniej Książce przygotowaliśmy dla Ciebie wybór spośród zestawów edukacyjnych, które zawierają ćwiczenia oraz książki do przedszkola dla 5 latków. To propozycje renomowanych wydawnictw edukacyjnych, dlatego zawierają gotowe zadania dla pięcioletnich bystrzaków. Znajdziesz u nas karty pracy "Supersmyki”, boksy "Nowi Tropiciele”, "Drużyna Marzeń”, "Planeta Dzieci” czy podręcznik dla pięciolatka z naklejkami z serii "Już to wiem” czy "Owocna edukacja"

Zebrane tu cykle edukacyjne wydawnictw takich jak WSiP, Nowa Era, PWN czy Wilga to materiały, które znacznie ułatwiają nauczycielom pracę w grupie. Zawierają one zróżnicowane zadania dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania. Najlepsze książki dla 5-latka w subtelny sposób łączą przyswajanie wiedzy i nowych informacji z zabawą. Karty pracy zawierają wiele obrazków, kolorowanek oraz nalepek, a wiele z nich posiada dodatkowe elementy jak wyprawa czy klasery do porządkowania literek lub cyferek.

Kreatywne książki dla 5-latka – rozwój wyobraźni i zdolności plastycznych

Pięciolatek ma wciąż w głowie bardziej zabawę niż naukę. Dlatego też nie zapominamy o tym, aby na naszych półkach rodzice mogli znaleźć książki dla dzieci w wieku 5 lat rozbudzające ich ciekawość świata, ale i kreatywność oraz rozwijające ich talenty manualne. 

Dzieci w wieku pięciu lat charakteryzuje także ogromna – czasem zbyt wybujała – wyobraźnia. Dlatego pięciolatkom warto podsuwać w tym okresie książki z bajeczkami oraz opowiadaniami, jak na przykład  "Baj i Bajeczka. Gdzie jest kwiat paproci?. Podczas czytania warto skłaniać malucha do samodzielnego kończenia opowieści. Ciekawą propozycją, która wprowadzi maluchy w świat literatury, jest także publikacja "Czarodziejskie słowa. Wartościowe teksty dla dzieci. 5-latki”. Zawiera one liczne opowiadania i bajki rozszerzające słownictwo przedszkolaka oraz skłaniające do wspólnych rozmów. 

Jeśli z kolei szukasz wydawnictwa dla malca, który lubi majsterkować, doskonale sprawdzi się książka z zadaniami dla 5-latka pod tytułem "Plac zabaw. Pięciolatek. Księga zabaw”, która rozwinie jego umiejętności manualne oraz skłoni do kreatywnej rozrywki polegającej na samodzielnym składaniu elementów przestrzennych.