Książki dla 3-latka - podręczniki do przedszkola

Nowości - podręczniki

Książki dla 3-latka - w tej kategorii znajdziesz książki dla 3-letniego dziecka, dzięki którym spędzi ono czas kreatywnie. Książeczki w tym dziale to nie tylko kolorowanki, ale również zbiory ciekawych zabaw i zadań dla dziecka. Dzięki nim Twoja pociecha poznaje świat liter i cyfr, ćwiczy pisanie, liczenie oraz czytanie, Kolorowe i proste obrazki wspomagają rozwój kreatywnego myślenia i są znakomite dla dzieci akurat w wieku trzech lat. Nauka przez zabawę z książkami z TaniaKsiazka.pl to sama przyjemność, a w dodatku niezwykle pożyteczne zajęcie! :)

Czego trzylatek uczy się w przedszkolu?

Edukacja przedszkolna to bardzo ważny etap w życiu dziecka, od jej jakości zależy bowiem jego przyszły start w szkole, osiągnięcia w nauce oraz socjalizacja w grupie rówieśniczej. W przedszkolu trzylatek zdobywa podstawową wiedzę o świecie, w tym życiu codziennym i prawach rządzących przyrodą. Poznaje paletę barw, uczy się rozpoznawać kształty geometryczne, cyfry i litery oraz nabywa umiejętności w zakresie rozumienia ze słuchu i posługiwania się słowem mówionym. Dzięki kreatywnym zabawom trzylatkowie kształcą sprawność paluszków i dłoni, orientację przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Bawiąc się i ucząc, kształtują swoją wyobraźnię oraz kreatywność, a przy okazji rozwijają się emocjonalnie i nabywają kompetencje społeczne pozwalające na bezkonfliktowe funkcjonowanie w gronie koleżanek i kolegów.

Podręczniki dla 3-latka do przedszkola - "Owocna edukacja", "Już to wiem", "Planeta dzieci" i inne

Ogromne znaczenie w procesie edukacji przedszkolaków mają książki dla 3-latka. Na rynku wydawniczym jest ich spory wybór, a autorzy proponują najmłodszym, ich opiekunom oraz wychowawcom różnorodne metody nauki poprzez zabawę. Wartościowe książki dla dzieci w wieku 3 lat można znaleźć w popularnych seriach: Owocna Edukacja Wydawnictwa Mac Edukacja, Już To wiem oficyny Wilga czy kolekcji Planeta Dzieci, ukazującej się nakładem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

 Dzięki książce "Owocna edukacja. Chcę czytać i pisać. Trzylatek" maluch postawi pierwsze kroki w świecie literek, a za sprawą innej pozycji z tej samej serii pozna cyferki. Podręcznik dla trzylatka "Już to wiem. Elementarz 3-latka z naklejkami", stanowiący połączenie klasycznego elementarza z zestawem różnokolorowych naklejek, dostarczy kreatywnej rozrywki podczas wykonywania szeregu poleceń. Natomiast pozycje z pakietu "Planeta dzieci. Trzylatek" nauczą malca spostrzegawczości i logicznego myślenia, a jednocześnie będą stanowić skuteczne wsparcie w rozwoju motoryki małej.

Kreatywne książki edukacyjne dla 3-latka - ciekawe zadania lub prace plastyczne

Kreatywne książeczki edukacyjne dla 3-latka rodzice znajdą między innymi w serii Akademia Mądrego Dziecka. Pozycje z tej kolekcji skutecznie łączą twórczą zabawę z nauką. Ich atut stanowią zestawy pytań, na które dzieci mogą samodzielnie odpowiadać. Prawidłowe odpowiedzi zostaną odsłonięte po przesunięciu ruchomych elementów książki. W ten sposób zostanie zweryfikowana poprawność rozumowania przedszkolaka. Tego rodzaju książki z zadaniami dla 3-latka pozwolą mu odkrywać sekrety otaczającego świata. Korzystając np. z pozycji Nathalie Choux "Las. Niesamowity spacer", malec pozna rodzimą faunę i obyczaje leśnych zwierzątek. Zachęcając maluchy do wykonywania prac plastycznych, książki dla 3-latka rozwijają sprawność manualną, uczą precyzji i cierpliwości. Kształcą też zdolności twórcze i stymulują rozwój wyobraźni. Doskonały przykład takiej pozycji edukacyjnej stanowi "Grafomotoryka. Trzylatek. Koloruję i maluję".