Książki dla 4-latka - podręczniki do przedszkola

Nowości - podręczniki

Tutaj znajdziesz książki dla 4-letniego dziecka, dzięki którym maluch przez zabawę będzie poznawał nowe umiejętności. Książeczki w tym dziale to nie tylko kolorowanki, ale również zbiory ciekawych zabaw i zadań dla dziecka. Dzięki nim Twoja pociecha poznaje świat liter i cyfr, ćwiczy pisanie, liczenie oraz czytanie. Kolorowe i proste obrazki wspomagają rozwój kreatywnego myślenia.

Czego czterolatkowie uczą się w przedszkolu?

Czterolatki uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Nie myślą o nauce jako czymś nudnym. Dla nich to fascynujące zajęcie, często pełne zabawy i przeróżnych pozytywnych emocji. Podczas nauki dziecko czuje zachwyt, zdziwienie, fascynację, radość i szczęście. A czego konkretnie uczą się dzieci w wieku 4 lat? Maluchy słuchają wierszyków i piosenek, które ćwiczą ich pamięć. Wszyscy wiemy, jak wiele różnych utworów dziecko potrafi zaśpiewać i wyrecytować. Czasem zaczynają śpiewać piosenki już po wyjściu z przedszkola i kończą dopiero wtedy, gdy zasną. Mogą im także towarzyszyć tańce i zabawy ruchowe.

Oprócz tego czterolatkowie obserwują otaczający ich świat. Dowiadują się, jakie zwierzęta mieszkają w lesie i na łące, jak powinny segregować śmieci czy zachowywać się przy stole. W przedszkolu zdobywają wszystkie niezbędne umiejętności. Dzieci rysują, kolorują, malują i tworzą różnego rodzaju rękodzieło, dzięki któremu doskonalą umiejętności motoryki małej. Mogą się także uczyć liczyć. Maluchy są także szkolone z bezpieczeństwa. Muszą słuchać nauczycielek i stosować się do ich poleceń nie tylko w sali, ale także na spacerze.

Podręczniki dla 4-latka do przedszkola - "Nowi tropiciele", "Drużyna marzeń", "Owocna edukacja" i inne

W naszej ofercie znajdziesz różne książki dla 4-latka, które skupiają się na przeróżnych umiejętnościach. Oferujemy Ci "Wypatrywanki", które skupiają się na zmyśle wzroku. W książce znajdziesz poszukiwanie różnic oraz podobieństw, rozpoznawanie kształtów i wiele innych ciekawych ćwiczeń. Możesz wybrać także "Owocna edukacja. Chcę liczyć" czy książki z serii Planeta dzieci. Maluch poćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie i wiele innych przydatnych w życiu umiejętności. Sprawdź koniecznie, jakie jeszcze książki znajdziesz w naszej ofercie!

Mamy dla Ciebie także podręcznik dla czterolatka, z którego dziecko przyswoi wszystkie niezbędne informacje. Jeśli potrzebujesz go do przedszkola lub do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu - zamów koniecznie. To zbiór ćwiczeń i zabaw, które dadzą Twojemu dziecku wiele frajdy. "Nowi tropiciele", "Owocna edukacja" czy "Drużyna marzeń" - co wybierzesz?

Rozwój kreatywności - książki dla 4-latka zabawami plastycznymi

Książka dla 4-latka może także rozwijać kreatywność. Polecamy Ci szczególnie wszystkie pozycje do kolorowania, malowania i prac kreatywnych. Możesz razem z dzieckiem wybrać "Papierowe zabawy", które nauczą Twoje dziecko sprawniejszego posługiwania się własnymi dłońmi. Ta książeczka to idealna pozycja przed wprowadzeniem malucha w świat origami. Czterolatek może też polubić "Rysowanki". Kreatywne książki sprawdzą się świetnie podczas wspólnej zabawy. Gdy masz czas dla dziecka, możesz zaproponować mu książeczki, które wymagają posługiwania się wodą, nożyczkami lub innymi przedmiotami, z których dziecko może korzystać tylko pod nadzorem. Za to kolorowanki sprawdzą się świetnie, gdy musisz zrobić obiad lub po prostu chcesz, by dziecko spędziło trochę czasu na samodzielnej, cichej zabawie.