Zwycięzca jest sam

Książka
49,99 zł
Książka
30,57 zł
eBook
31,12 zł
Audiobook
34,67 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Paulo Coelho w nowym wydaniu
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 416
Opis

Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Ciemne strony życia w świetle jupiterów. Cała plejada postaci z wielkiego świata: producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł i tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porządek tego „pięknego, wspaniałego” świata burzy nagłe wtargnięcie Igora, rosyjskiego multimilionera, owładniętego obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody. Igor, zraniony do żywego nie cofnie się przed niczym, by odzyskać miłość ukochanej… Zwycięzca jest sam to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i obłuda, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie. Paulo Coelho przypomina nam, że czasem warto wybrać drogę mniej uczęszczaną. „Niektórzy są wiecznie niezadowoleni. Kiedy mają niewiele, chcą więcej. Jeśli mają dużo, chcą jeszcze więcej. A kiedy już to osiągną, tęsknią za prostym, skromnym życiem”.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura piękna obca lub z serii Paulo Coelho w nowym wydaniu

Szczegóły
  • Autor: Paulo Coelho
  • Wydawnictwo Drzewo Babel
  • Seria Paulo Coelho w nowym wydaniu
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2025
  • Ilość stron: 416
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788368087178
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788368087178
  • EAN: 9788368087178
  • Wymiary: 125 x 190 x 35 mm
  • Dane producenta: Dressler Dublin sp. z o.o., Pozna?ska 91, 05-850 O?ar?w Mazowiecki, Polska, sekretariat@dressler.com.pl, tel. +48 22 733 50 00
Recenzje książki Zwycięzca jest sam (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2025-05-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    To raczej nie jest książka dla każdego, kto lubi dobry thriller psychologiczny. Ja bym ją określiła jako dziennik szaleńca, który z powodu nie udanej miłości krzywdzi innych. Zanim przechodzimy do jakichkolwiek wydarzeń mamy bardzo dużo filozoficznych wątków. Nasza postać opowiada nam o sobie i ludziach, których spotkał bądź obserwował. Rozmowa tyczy się ludzi bogatych, takich, którzy chcą nimi być i tych, co udają, że nimi są. Autor podszedł do tematu dosyć obrazowo wywlekając brudy całej społeczności. Pokazuje jak kiedyś zwracano na siebie uwagę, a jak teraz otoczenie zupełnie nie reaguje nawet wtedy, kiedy komuś dzieje się krzywda. Żyją tym, by pokazać innym jak są wartościowi i ile mają na koncie, jakby pieniądze wskazywały warunek okazywania im szacunku. Młoda kobieta handlująca biżuterią wyznaje, że właśnie szacunek okazują jej tylko ci, którzy faktycznie te pieniądze mają. Reszta jest ordynarna, gdzie wydaje im się, że za parę groszy kupią sobie szacunek. Wstępnie lektura książki zawiera właśnie podobne rozważania. Takim przełomowym momentem jest, kiedy jej towarzysz w pewnym momencie wyciąga broń, lecz obiecuje, że jej nie zastrzeli. Jest szereg technik zabójstw, jednak ona słuchając go nie wychwyciła niebezpieczeństwa. Uwierzyła, że nie użyje pistoletu i nie użył. Zabił ją w inny sposób.

    Szaleńcem można być na różnych płaszczyznach. On mścił się na innych za to, że choć dał małżonce wszystko, ona i tak go zdradziła i zostawiła. W wielkich nerwach obiecał jej, że będzie unicestwiał świat dopóki nie zrozumie swojego błędu i nie wróci do niego. Jak sądzicie, jak może się zakończyć tą historia?

    Myślę, że to świetna opowieść dla tych, którzy szukają czegoś więcej aniżeli zwykłej zbrodni. Tutaj ujrzycie świat wypełniony banknotami za które niektórzy są w stanie zrobić wszystko. Jeśli raz ktoś był celebrytą, to zrobi wszystko, by nadal nim pozostać. Nawet za cenę samotności. Jeśli więc marzy wam się sława i pieniądze, gdzie wszystko miałoby przyjść łatwo, to sięgnijcie po nią, bo tak trochę otworzy wam oczy:-)

    Minusem jest tylko mały i ciasny druk:-)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ania B. w dniu 2025-03-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Niektórzy są wiecznie niezadowoleni. Kiedy mają niewiele, chcą więcej. Jeśli mają dużo, chcą jeszcze więcej. A kiedy już to osiągną, tęsknią za prostym, skromnym życiem”.

    Festiwal filmowy w Cannes.

    24 godziny podczas których wszystko może się zdarzyć..

    I dzieje się, dzieje.

    Ale każdy medal, jak wiadomo, ma dwie strony. Mamy więc plejadę ludzi z „wielkiego świata” obwieszanych „talizmanami szczęścia” – bogactwem, sławą, władzą. Tych wierzących, że właśnie dziś znaleźli się we właściwym miejscu, w odpowiednim czasie, by przełożyć swój talent, urodę, parcie na szkło - na sukces. Bo tu, w „fabryce snów” robi się karierę, tu zdarza się ten „właściwy moment”, tu celebruje się życie, pija się koktajle będące mieszanką „sławy, blasku i przepychu”, „władzy, pieniędzy i kontaktów”. W cieniu tego wszystkiego, za „kulisami wielkiego świata” dzieją się jednak ludzkie dramaty, upokorzenia. Ktoś stawia wszystko na jedną kartę i wygrywa lub przegrywa. Życie. Wielu jest gotowych na wszystko, by osiągnąć zamierzony cel, zapłacić każdą cenę za własne marzenia, a nawet „unicestwić kilka światów”... W amoku poczucia wszechmocy łatwo jest „zachwiać poczuciem dobra i zła”, a bliskość spełnienia może „oślepić i mędrca i głupca”.. wierząc w słuszność swoich przekonań, podejmując wyzwanie spełnienia odwiecznych marzeń i upatrując nadzieję w tym, że „życie można odmienić w ciągu jednej minuty”..

    „Zwycięzca jest sam” to pouczająca powieść Paulo Coelho pełna uniwersalnych prawd i autorskich „smaczków”. Autor udowadnia, że każdy może być jak „Doktor Jekyll i Pan Hyde”. Uzmysławia nieprzewidywalność i złożoność natury człowieka. Obnaża mechanizmy, które kształtują zachowania, kreują emocje i władają umysłami ludzi na całym świecie. Opowiada o ludziach będących „niewolnikami własnego sukcesu”, tych owładniętych autorską obsesją, tak po ludzku egoistycznych, upatrujących w sobie przymioty boskości i tych zwyczajnie skazanych na porażkę..

    Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina T. w dniu 2025-03-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy naprawdę warto zdobyć wszystko, jeśli na końcu zostajesz sam? jesteś gotowy(a) na podróż w głąb ludzkiej natury? 💬

    Dziś zabieram Cię do świata pełnego blichtru i pozorów – na festiwal filmowy w Cannes, gdzie królują sława, władza i pieniądze. To tu Igor, rosyjski multimilioner, postanawia spełnić swoją obietnicę: odzyskać byłą żonę, choćby za cenę destrukcji całego świata. Czy obsesyjna miłość usprawiedliwia każde działanie? Jak daleko można się posunąć w imię własnych pragnień?

    Zwycięzca jest sam to nie tylko historia o toksycznej miłości i obsesji, ale przede wszystkim brutalna analiza współczesnego świata, w którym ludzie gonią za złudnym szczęściem, zatracając siebie. Paulo Coelho maluje mroczny obraz rzeczywistości, gdzie próżność i obłuda wypierają prawdziwe wartości, a cena sukcesu bywa zbyt wysoka. Czy wyścig po sławę zawsze prowadzi na szczyt? A może to tylko złudzenie, które na końcu zostawia pustkę i samotność?

    Coelho jak zawsze skłania do refleksji. Historia wciąga, ale nie pędzi – daje czas na przemyślenia, chwilami wręcz zmusza do zatrzymania się i spojrzenia na własne życie. Czy to książka idealna? Nie dla każdego. Momentami rozwlekła, pełna dygresji, ale też niezwykle prawdziwa w swoim przesłaniu.

    Dla mnie to powieść, która zostaje w głowie na długo po zamknięciu ostatniej strony. Bo ile warte są sukces i władza, jeśli na końcu zwycięzca zostaje sam? Serdecznie polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula