“Zimowy ogród” to najnowsza powieść Kristin Hannah - amerykańskiej pisarki, której książki w ostatnich latach niezmiennie królują na listach bestsellerów.
“Zimowy ogród” to powieść koncentrująca się na skomplikowanych relacjach rodzinnych. Głównymi jej bohaterkami są dwie siostry, Meredith i Nina Whitson, które różnią się od siebie niemalże pod każdym względem. Każda z nich wybrała inną drogę życiową - jedna postanowiła poświęcić się tradycyjnym wartościom, takim jak praca i zajmowanie się rodziną, druga zaś wybrała życie pełne wrażeń i doświadczeń, decydując się na pełen ekscytujących przeżyć zawód fotoreporterki. Losy sióstr splatają się, gdy kobiety zostają zmuszone do powrotu do rodzinnego domu. Ich ukochany ojciec zapada na śmiertelną chorobę i chce spędzić ostatnie chwile z ukochanymi córkami oraz ich macochą, Anyą Whitson.
Siostry, zmuszone do swojego towarzystwa, spędzają czas ze swoim ojcem oraz znienawidzoną przybraną matką, która niezmiennie traktuje je z emocjonalnym chłodem i obojętnością. Ostatnie życzenie taty Meredith i Niny jest co najmniej osobliwe - prosi ON swoją żonę, aby dokończyła siostrom zaczętą przed laty i nieskończoną bajkę. Opowieść okazuje się poruszającą historią miłosną z czasów II wojny światowej, historią, która w zaskakujący sposób wiąże się z rodziną Whitsonów. Jedna z sióstr za wszelką cenę chce zrozumieć rodzinne sekrety i poznać tajemnicę przeszłości swoich bliskich - nawet jeśli będzie ona wstrząsająca do bólu...
O autorce
Kristin Hannah powraca z kolejną chwytającą za serce, pełną emocji powieścią, której zimowy nastrój i zaskakująca fabuła zadowolą wszystkich fanów pisarki, jak i tych, którzy dopiero poznają jej twórczość. Po pozytywnie przyjętych przez krytyków i czytelników poprzednich książkach - takich jak “Słowik” czy “Wielka samotność” - Hannah ponownie zachwyca mistrzowskim piórem i mądrością opowiadanych historii. Jako laureatka wielu literackich nagród (m.in. National Reader’s Choice) pisarka gwarantuje czytelniczą satysfakcję, rozbudzając wyobraźnię i poruszając liryzmem codzienności.