Rozważna i romantyczna

Autor:

Jane Austen

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
96
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
za 30,79 zł
eBook, mobi, epub
za 11,76 zł
Audiobook CD
za 22,95 zł
Nasza cena: 18,04 zł 24,95 zł Taniej o: 28%

Uwielbiana od wieków powieść Jane Austen w adaptacji stworzonej specjalnie dla młodszych czytelników. Poznaj świat pełen konwenansów i ogromnych uczuć.

"Rozważna i romantyczna" opowiada historię sióstr Dashwood. Najstarsza Elinor jest roztropną damą u progu dorosłości, a nastoletnia Marianne jest jej całkowitym przeciwieństwem. Dziewczyna buja w obłokach i marzy o silnym uczuciu, które by ją kompletnie pochłonęło.

Sielankowe dorastanie dziewcząt zostaje zakłócone tragedią, gdy ich ojciec Henry nagle umiera. Elinor i Marianne wraz z matką oraz młodszą siostrą Margaret zmuszone są do opuszczenia rodzinnej posiadłości i zamieszkania w skromnej chatce. Przeprowadzka wywołuje duże zmiany w życiu kobiet, a nowo poznani mężczyźni wplątują je w niespodziewane perypetie miłosne.

Austen w swoich powieściach porusza ważne tematy dotyczące uczuć, konwenansów oraz dorastania, zachowując lekką i czarującą formę. Relacje sióstr i różnice ich charakterów tworzą barwny obraz młodych dziewcząt szukających swojego miejsca na świecie.

W ramach cyklu wydawniczego Klasyka dla dzieci, oprócz "Rozważnej i romantycznej" do tej pory ukazały się dwie adaptacje powieści Jane Austen - "Emma" i "Opactwo Northanger". Książki z tego cyklu zawierają piękne ilustracje oraz treść dostosowaną do młodszych czytelników.


O autorce

Jane Austen (1775-1817) to angielska powieściopisarka, słynąca z romantycznych historii niosących morał. Autorka stworzyła siedem powieści, w tym m.in. "Duma i uprzedzenie" oraz "Mansfield Park", które za jej życia były publikowane anonimowo. Dwa ostatnie utwory Austen, wydane pośmiertnie przez jej brata, zostały podpisane prawdziwym nazwiskiem pisarki.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Swoją przygodę z klasyką literatury skierowaną dla młodych dam rozpoczęłam od książki Jane Austen „Opactwo Northanger”, dzisiaj czas na kilka słów o kolejnym tomie tej uroczej serii – mianowicie o książce „Rozważna i romantyczna”.

  Adaptacji dzieł Jane Austen na podstawie oryginalnego jej tekstu dokonała Gemma Barder, która uchwyciła w przekazie dla dzieci newralgiczne elementy treści pozostając w klimacie oryginałów. Ksiązki są znacznie krótsze, pozbawione pobocznych wątków, ale nadal zachwycają swoim przekazem. Oczywiście nadal niosą ze sobą przesłanie, choć prostsze niż w oryginale, nadal zmuszają czytelnika do rozważań i niosą odrobinę humoru.

  Czy dla każdego człowieka miłość jest tym samym? Czy każdy definiuje ją w ten sam sposób? Dwie siostry Elinor i Marianne maja zupełnie inne, wręcz przeciwne wyobrażenia na jej temat. Elinor, starsza z sióstr reprezentuje rozważne podejście do tematu uczuć, z kolei Marianne ma romantyczne wyobrażenie miłości. Czy uda im się znaleźć odpowiednich adoratorów, których będą mogły obdarzyć swoim uczuciem?

  Piękna okładka, duża czcionka i rysunki to wspaniały sposób na to, aby zachęcić do poznania tych historii, a być może w przyszłości do sięgnięcia po lekturę oryginalnej wersji klasyki. Mam nadzieję, że po lekturze serii dla młodych dam moje córki sięgną w którymś momencie swojego życia po oryginalne wydania klasyki literatury i będą umiały czerpać radość z ich lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ✨ Rozważna i romantyczna dla młodych dam, czyli Jane Austen w wersji dla dzieci.

  ✨Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż nie kojarzyłaby twórczości Jane Austen. „Rozważna i romantyczna” jest bez dwóch zdań jedną z najbardziej cenionych dzieł tej autorki.

  ✨ W Norland od wielu lat, żyje rodzina Dashwoodów, niestety po śmierci ojca, Elinora, Marianna, Margaret i Pani Dashwood zmuszone są opuścić dwoją posiadłość, którą odziedziczył ich przyrodni brat. Dwie najstarsze córki to panny na wydaniu, dwie siostry, które absolutnie się od siebie różnią, jedna stopą stanowczo po ziemi, druga jest typem romantycznej kobiety, która pragnie przeżyć historie miłosna rodem z książki. Czy w nowej posiadłości dziewczęta odnajdą miłość? Czy w życiu dawnych ludzi, liczyły się tylko pieniądze i pozycja społeczna?

  ✨ Kilka miesięcy temu odkryłam świat klasyków literatury głównie angielskiej, ale nie tylko, od pierwszych powieści na maksa zakochałam się w tych książkach, jednak bez dwóch zdań jest w nich dużo archaizmów, czy stwierdzeń, których młodsi czytelnicy mogą nie rozumieć. Co zrobić jeżeli chcemy zaznajomić młodziaków, z tak pięknymi powieściami? I tu z pomocą przychodzi @[Adres usunięty]m, które w swojej ofercie przedstawia nam powieści Jane Austen, w wersji dla dzieci! Czy to nie wspaniałe? Od teraz klasyki literatury nie będą zarezerwowane wyłącznie dla dojrzałych czytelników, ale także dla dzieci! „Rozważna i romantyczna dla młodych dam” jest przepięknie ilustrowaną książka, z dużymi i wyrazistymi literami, wprost idealna dla młodszych czytelników!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Mąż pani Dashwood umiera. Pozbawiona funduszy kobieta wyprowadza się więc na wieś do niewielkiego domku wraz z trzema córkami. Dwie z nich – Marianna i Eleonora – są już na wydaniu i rozglądają się za mężczyznami. Pierwsza z nich chciałaby, aby jej mąż był człowiekiem czułym i delikatnym, uwielbiającym sztukę tak samo, jak ona. Eleonora zaś życzyłaby sobie spokojniejszego i bardziej skrytego, ale wiernego i oddanego jej męża. Los jednak nie zawsze jest tak łaskawy, jak te młode, piękne kobiety mogłyby sobie tego życzyć.

  Dobra powieść nie traci na wartości wraz z mijającymi latami – to często czas weryfikuje, ile dana literatura jest warta. O Jane Austen było zaś głośno już w XIX wieku, a i teraz pamięta się o jej książkach. Nic więc dziwnego, że miałam ochotę się z nią zapoznać. Jak jednak jej debiut wypadł w moich oczach?

  Przede wszystkim już na początku moją uwagę zwrócił styl Jane Austen. Rozważna i romantyczna napisana jest w piękny, brytyjski sposób. Język autorki jest bardzo elegancki i czysty, a przy tym grzeczny; autorka zdaje się traktować swoich bohaterów z szacunkiem, nie odkrywają przed nami każdej ich myśli. Ma w sobie też co nieco z wyspiarskiej leniwości: historia sunie gładko, ale powoli. Przy tym wszystkim Austen od czasu do czasu wplątuje w tekst delikatne szpileczki, które sprawiają, że tekst ma w sobie nieco – ale ostrzegam, tylko nieco – pazura.

  Dziś trudno chyba trafić na autora, który pisząc literaturę kobiecą miałby tak wyćwiczony styl. To niewątpliwie stanowi zaletę tej pozycji: owszem, jest przez to dla nas dość specyficzna, ale dzięki niej mamy możliwość poznania nieużywanych już słów, czy konstrukcji. Niestety, to właśnie taki sposób pisania sprawił, że o ile na początku i na końcu powieści byłam w pełni przytomna to tego, co działo się w środku niemal nie pamiętam. Z tym, że szczerze mówiąc sama historia nie jest na tyle skomplikowana, by nawet pominięcie połowy stron przeszkodziło w rozumieniu jej.

  Rozważna i romantyczna to przede wszystkim miła i niezbyt wymagająca powieść o dwóch młodych kobietach, zżytych ze sobą i szukających szczęścia w miłości. Historia, sama w sobie, nie wyróżnia się niczym szczególnym, a czasem może wydawać się wręcz przegadana. Bo ileż można słuchać o tym, że pannę Mariannę boli serce z rozpaczy, czy szczęścia, a panna Eleonora stara się jak może, by być tą nieugiętą i pewną siebie? Jeśli ktoś nie lubuje się w takich historiach to może w końcu się tym po prostu znudzić. Wprawdzie autorka stawia przed bohaterami liczne problemy, ale po kilku pierwszych zdziwieniach i zaskoczeniach w moim przypadku przyszła obojętność na losy dwóch sióstr.

  Tak jak się spodziewałam, powieść Austen nie była czymś, co miało szanse mnie porwać. Owszem, cieszę się, że mogłam się z nią zaznajomić, ale nie sprawiła ona, że mam ochotę sięgać po kolejną książkę tego typu. Niemniej, z czystym sumieniem muszę stwierdzić, że dziś tak porządnie napisanej literatury kobiecej naprawdę można ze świecą szukać. Jeśli więc tylko ten gatunek Was interesuje nie bójcie się po nią sięgnąć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie potrzeba słów tam, gdzie czyny świadczą same za siebie".

  Nie sposób wyrazić słowami tego, jak bardzo cenię twórczość Austen; jej podejście do wielu społecznych spraw, poczucie humoru często przemycane w inteligentny sposób, rozmach emocji jakim lekko się posługuje, aktualność poruszanych kwestii - bo klasyka broni się sama, nie bacząc na upływający czas. Jane należy do najpoczytniejszych, najbardziej popularnych pisarek brytyjskich; zekranizowano większość jej dzieł, w Bath co roku organizowany jest festiwal na jej cześć w klimacie XVIII i XIX wieku, a jeśli jest ktokolwiek kto nie słyszał tego nazwiska - to naprawdę ma sporo do nadrobienia ;).

  Jak sam tytuł wskazuje, mamy w lekturze do czynienia z dwiema głównymi bohaterkami, są to siostry - najstarsza Eleonora i młodsza Marianna. I choć w powieści pojawia się jeszcze najmłodsza z trzech panien Dashwood, to uwaga zwrócona jest głównie na Rozważną Eleonorę i właśnie Romantyczną Mariannę. Gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, utożsamiałam się tylko i wyłącznie z romantyczną duszą głównej bohaterki. Marianna była dla mnie uosobieniem wszelkich moich cech; porywcza w pozytywnym tego słowa znaczeniu, kochająca mocno i wiernie bez względu na wiele innych kwestii, nierozważna, kierująca się sercem w całym swoim życiu, przeżywająca bóle i rozterki niejeden raz w teatralny wręcz sposób. Daleko mi było do Eleonory, która zawsze wcześniej musiała przemyśleć swoje wypowiedzi, cierpieć w milczeniu, większą uwagę zwracając na ludzi wokół siebie; rozwaga i czasem wręcz chłód w obcowaniu z innymi aż mnie porażały, nie przepadałam bowiem za podobnym stylem bycia. Teraz z perspektywy czasu, gdzie wiele się zmieniło w moim życiu, po ponownym podejściu do książki, moje odczucia są zgoła inne. Odwrotne. I chyba takie już pozostaną.

  Obie siostry szukają uczucia; tej prawdziwej MIŁOŚCI, jednej jedynej, niepowtarzalnej. I choć obie dziewczęta pragną tego samego, każda z nich prezentuje kompletnie różne podejście do tego tematu; obydwie nie wiedzą bowiem jeszcze, jak bardzo brutalna jest rzeczywistość, pełna wyrachowania, nieszczerych osób; jak bardzo fałszywy jest świat wyższych sfer, gdzie najwyższą wartość prezentują pieniądze i to od nich zależne są afekty innych. Marianna pragnie romantycznych uniesień, Eleonora odpowiedzialnej stabilizacji. Pierwsza szuka mocnych wrażeń, druga łagodności i rozwagi. Teraz, po latach wiem, że impulsywność i pośpiech nie zawsze są dobrymi doradcami, a pewne sprawy lepiej po prostu przemyśleć.

  Tym razem, oprócz historii każdej z sióstr, dostrzegłam w powieści coś więcej. Niebanalny, aczkolwiek subtelny i inteligentny humor, kaprysy losu, zgrabnie zarysowane postaci drugoplanowe, takie jak pułkownik Brandon czy pani Jennings. Nie mogłam przejść obojętnie obok mojego ulubionego, uwielbianego klimatu; społecznych obyczajów tamtej epoki, wydawanych przyjęć i balów, skrycie pisanych listów, wyrażających płomienność uczuć, strojnych sukni, fryzur. Zasady i reguły panujące w opisywanym świecie chyba już zawsze będą się stapiać z moim sercem i wrażliwym emocjonalnie charakterem.

  Całość na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -23%
  Emma. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 2

  Emma. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 2

  Pięknie ilustrowana seria klasycznych książek Jane Austen, w adaptacjach dla dzieci. Tom 2. Mądra i pewna siebie Emma jest przekonana, że umie znaleźć idealnego męża dla swojej nowej przyjaciółki Harriet. Popełnia jednak jeden błąd za drugim i wreszcie zdaje sobie sprawę, że być może wcale nie zna...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 19,29 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Opactwo Northanger. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 4

  Opactwo Northanger. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 4

  Pięknie ilustrowana seria klasycznych książek Jane Austen, w adaptacjach dla dzieci. Tom 4. „Opactwo Northanger”. Catherine bardzo chciałaby przeżyć takie przygody, jak bohaterki niesamowitych historii, które uwielbia czytać. Podczas pierwszej dalekiej podróży wreszcie ma na to szansę. Nowa...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,46 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Błękitny karbunkuł. Sherlock Holmes. Tom 3

  Błękitny karbunkuł. Sherlock Holmes. Tom 3

  Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. W tomie 3 ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 17,58 zł 24,95 zł
  w magazynie
 • -18%
  Skandal w Bohemii. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 11

  Skandal w Bohemii. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 11

  Gdy do Sherlocka Holmesa zwraca się o pomoc pewien wpływowy choć niezbyt rozgarnięty król, jest to, jak się wydaje, propozycja nie do odrzucenia. Detektyw nie wie jeszcze, że w tej sprawie przyjdzie mu się zmierzyć z kobietą, która nie ustępuje mu inteligencją, sprytem i błyskotliwością. Czyżby...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,46 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Liga Rudzielców. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 5

  Liga Rudzielców. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 5

  Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie, w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 5. Po tym jak Jabez Wilson bez ostrzeżenia traci dobrze płatną posadę w Lidze...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,46 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Lokatorka w woalce. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9

  Lokatorka w woalce. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9

  Siedem lat temu w wiosce Abbas Parva miał miejsce przerażający incydent. Pan Ronder, właściciel objazdowego Cyrku Dzikich Zwierząt, zginął rozszarpany przez lwa, który wydostał się z klatki. Badający sprawę Holmes otrzymuje zaproszenie na spotkanie z kobietą, która nie chce ujawnić swojej twarzy....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 17,58 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -11%
  Trzej studenci. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 10

  Trzej studenci. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 10

  Spokojna kwerenda biblioteczna zamienia się w wyścig z czasem, gdy profesor Soames zwraca się do Holmesa o pomoc w dziwacznej sprawie. Trzej studenci są podejrzewani o oszustwa podczas egzaminów. Czy Holmes zdoła w porę rozwiązać zagadkę, czy może ów ważny egzamin trzeba będzie odwołać? Tom...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,21 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Nakrapiana przepaska. Sherlock Holmes. Tom 4

  Nakrapiana przepaska. Sherlock Holmes. Tom 4

  Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. W tomie 4 siostra Helen Stoner, Julia, umiera w tajemniczych okolicznościach. Helen...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,04 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -11%
  Traktat morski. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 7

  Traktat morski. Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 7

  Tom siódmy z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.Gdy ściśle tajny dokument zostaje wykradziony z Ministerstwa Spraw...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,21 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Wielkie nadzieje. Klasyka dla dzieci. Charles Dickens. Tom 2

  Wielkie nadzieje. Klasyka dla dzieci. Charles Dickens. Tom 2

  Klasyczne powieści Charlesa Dickensa w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Tom 2. Pip to przeciętny chłopak. Nie ma rodziców, mieszka z kłótliwą siostrą i jej mężem. Pewnego razu w Wigilię Bożego Narodzenia spotka na bagnach zbiegłego przestępcę. Sprawy przybierają jednak dziwniejszy obrót, gdy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,46 zł 24,95 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Miłość i przyjaźń. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 7 4/5 Nasza cena:
20,46 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i przyjaźń. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 7

Pięknie ilustrowana seria klasycznych książek Jane Austen, w adaptacjach dla dzieci. Tom 7 „Miłość i przyjaźń”. Laura wiodła bajkowe życie, dopóki do drzwi jej domu nie zapukał obcy człowiek. Wtedy rozpoczęła się przygoda i zaczęły kłopoty. W dramatycznych listach Laura opowiada historię...
Emma. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 2 0/5 Nasza cena:
19,29 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Emma. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 2

Pięknie ilustrowana seria klasycznych książek Jane Austen, w adaptacjach dla dzieci. Tom 2. Mądra i pewna siebie Emma jest przekonana, że umie znaleźć idealnego męża dla swojej nowej przyjaciółki Harriet. Popełnia jednak jeden błąd za drugim i wreszcie zdaje sobie sprawę, że być może wcale nie zna...
Opactwo Northanger. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 4 4/5 Nasza cena:
20,46 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opactwo Northanger. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 4

Pięknie ilustrowana seria klasycznych książek Jane Austen, w adaptacjach dla dzieci. Tom 4. „Opactwo Northanger”. Catherine bardzo chciałaby przeżyć takie przygody, jak bohaterki niesamowitych historii, które uwielbia czytać. Podczas pierwszej dalekiej podróży wreszcie ma na to szansę. Nowa...
Perswazje. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 6 5/5 Nasza cena:
18,04 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perswazje. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 6

Klasyczna książka Jane Austen w adaptacji dla dzieci. Osiem lat temu Anne uległa namowom, by nie wychodzić za mąż za kapitana Wentwortha. Teraz kapitan powrócił, bogaty, przystojny i... nadal nieżonaty. Podczas gdy wszyscy zastanawiają się, która szczęściara zostanie jego żoną, Anne wciąż ma...
Mansfield Park. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 5 5/5 Nasza cena:
22,21 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mansfield Park. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 5

Dziesięcioletnia Fanny zostaje wysłana do Mansfield Park, do bogatych krewnych, z którymi ma zamieszkać. Dziewczynka tam nie pasuje, jest jednak wdzięczna za przyjaźń swego kuzyna Edmunda. Po latach przybycie Henry’ego i Mary Crawfordów zaburza ich spokojne życie. Nawet Edmund zachowuje się...
Mansfield Park 0/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mansfield Park

Klasyczna powieść miłosna utrzymana w atmosferze prowincjonalnej XIX-wiecznej Anglii. Fascynujący obraz stosunków społecznych w świecie ulegającym wpływom nowoczesności i jednocześnie hołdującym dawnym obyczajom, które są dla autorki fundamentem ładu i szczęścia. Dziesięcioletnia Fanny Price,...
Perswazje 0/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perswazje

Trzykrotnie zekranizowana powieść obyczajowa znakomitej angielskiej pisarki Jane Austen, po raz pierwszy wydana już po jej śmierci. Błyskotliwe połączenie portretu szlachty angielskiej początku XIX wieku oraz intrygującego romansu. Pomimo urody, dobroci i niezwykłej delikatności Anna Elliot wciąż...
Rozważna i romantyczna 0/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozważna i romantyczna

Po śmierci męża pani Dashwood wraz z dziećmi opuściła ukochany dom i zamieszkała w posiadłości Barton. Dwie z jej córek - panny na wydaniu - choć różne pod względem charakterów, tak samo szukają szczęścia i miłości. Uczuciowa, impulsywna Marianna marzy o mężczyźnie szarmanckim, wrażliwym, lubiącym...
Rozważna i romatyczna 0/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozważna i romatyczna

Po śmierci męża pani Dashwood wraz z dziećmi opuściła ukochany dom i zamieszkała w posiadłości Barton. Dwie z jej córek - panny na wydaniu - choć różne pod względem charakterów, tak samo szukają szczęścia i miłości. Uczuciowa, impulsywna Marianna marzy o mężczyźnie szarmanckim, wrażliwym, lubiącym...
eBook Lady Susan mobi epub 0/5 Nasza cena:
3,02 zł 4,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Lady Susan mobi epub

"Nie mogę dłużej odmawiać sobie przyjemności skorzystania z Twego uprzejmego zaproszenia, by spędzić kilka tygodni w Churchill. Jeśli więc Ty i pani Vernon nie macie nic przeciwko temu, żywię nadzieję, że już za parę dni zostanę przedstawiona drogiej Siostrze, którą od tak dawna pragnęłam poznać....
Northanger Abbey. Vintage Classics Library 0/5 Nasza cena:
14,25 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Northanger Abbey. Vintage Classics Library

Catherine Morland is a young girl with a very active imagination. Her naivety and love of sensational novels lead her to approach the fashionable social scene in Bath and her stay at nearby Northanger Abbey with preconceptions that have embarrassing and entertaining consequences.
Audiobook Duma i uprzedzenie. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 1 CD 0/5 Nasza cena:
22,95 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Duma i uprzedzenie. Klasyka dla dzieci. Jane Austen. Tom 1 CD

Klasyczna książka Jane Austen w adaptacji dla dzieci. Pani Bennet bardzo pragnie znaleźć bogatych mężów dla swoich córek, więc przybycie nowego czarującego sąsiada ogromnie ją cieszy. Niestety, przyjaciel, którego ów sąsiad ze sobą przyprowadza, nie jest już tak mile widziany. Pan Darcy zdaje się...
Wybrane bestsellery
Mortalista 4/5 Nasza cena:
28,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
77,12 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula