Pieśń Bogini Kali

Autor:

Dan Simmons

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
292
Rok wydania
2023
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 38,21 zł
Nasza cena: 47,05 zł 69,90 zł Taniej o: 33%

"Pieśń Bogini Kali" to nowe wydanie debiutanckiej powieści Dana Simmonsa - poznaj losy dziennikarza Roberta Luczaka, który stanie oko w oko z oszalałymi wyznawcami krwawej patronki Kalkuty. Tej historii nie powstydziłby się H.P. Lovecraft!

Bohaterem powieści jest wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego "Voces" - Robert Luczak. Dziennikarz o polskich korzeniach otrzymuje zadanie odnalezienia w Indiach poety Dasa, który od 1969 roku uznawany jest za zmarłego. Niespodziewanie osiem lat później ponownie daje o sobie znać, wysyłając do druku nowe dzieło poświęcone bogini Kali. Przełożeni liczą, że Luczak je dla nich pozyska i być może zlokalizuje samego artystę.

Bohater zabiera więc swoją żonę oraz kilkumiesięczną córeczkę w podróż do Indii. Na miejscu przekonuje się, że Kalkucie daleko jest do przyjaznego miejsca. Mimo to kontynuuje swoje śledztwo, coraz mocniej zagłębiając się w wydarzenia, przez które jego poczytalność zostaje wystawiona na próbę. W Indiach na Luczaka czekają bowiem czciciele pradawnej bogini bólu i zniszczenia, a Kali nie zamierza spoglądać przychylnym okiem na obecność intruzów.

Życie dziennikarza i jego rodziny zamienia się w horror.

Dan Simmons jest amerykańskim pisarzem fantastyki, twórcą powieści grozy, kryminałów, a także dzieł historycznych. Wielokrotnie wyróżniany za swoje dzieła (jego debiutancka powieść "Pieśń Bogini Kali" otrzymała w 1986 roku World Fantasy Award) jest także laureatem Nagrody Hugo i Nagrody Locusa. Ogromną sławę zawdzięcza cyklowi powieści "Hyperion", która uznawana jest za jedną z najważniejszych pozycji w jego dorobku.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Dan Simmons
 • Wydawnictwo Vesper
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 292
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377314494
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Song of Kali
 • Tłumacz: Ochab Janusz
 • ISBN: 9788377314494
 • EAN: 9788377314494
 • Wymiary: 17x24 cm

Recenzje książki Pieśń Bogini Kali (7)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pieśń bogini Kali jest to dobry i udany debiut Dana Simmonsa, choć z pewnością nie jest to najlepsza książka tego autora w jego dorobku. Powieść nie jest też zbyt obszerna i liczy niecałe 300 stron, więc można ją przeczytać raptem w dwa, góra trzy dni. Historia nie jest również specjalnie skomplikowana, ale pomimo tego losy głównego bohatera śledziłem z wielkim zainteresowaniem, jak również poznawałem jak wyglądają Indie, czy o Kalkuta. Opisy tego ostatniego miejsca zajmują dość dużo miejsca w książce, ale bez nich nie udałoby się oddać klimatu tego miasta, jego brudnych zaułków, a także kultury ludzi którzy je zamieszkują, która niekiedy jest skrajnie różna od tego, co znamy. Dlatego też nie odnosi się wrażenie, że są opisy zbędne, czy zbyt długie. Jak się dowiadujemy z posłowia, tak realistyczne i niezwykle barwne oddanie kultury i wyglądu Kalkuty było możliwe ze względu na czas, jaki autor spędził w Indiach, poznając kulturę i obyczaje tego państwa.

  Powieść Dana Simmonsa jest horrorem, choć ja osobiście nie czułem aż tak często tej grozy, jak w innych książkach autora z tego gatunku. Głównym elementem grozy jest tutaj tytułowa bogini Kali i jej wyznawcy. W kilku scenach mamy co prawda pewne elementy nadprzyrodzone, ale są one dość nieliczne i bardziej z pogranicza przewidzenia i majaków, przez co osobiście nie do końca poczułem jakim złem jest bogini Kali. Owszem, dowiadujemy się o niej wielu informacji, jak postrzegają ją mieszkańcy, jak również poznajemy nastroje panujące w Kalkucie, ale czegoś mi w tym wszystkim zabrakło, co by spowodowało, że cała historia mocniej i żywiej by na mnie oddziaływała.

  Pod względem wydania, książka ma identyczny format jak Terror i Abominacja, do tego twarda oprawa, ilustracje Macieja Kamudy i posłowie. Dodatkowo wydawnictwo zdecydowało się na nowe tłumaczenie w wykonaniu Janusza Ochaba, który również tłumaczył dwie wcześniej wspomniane książki. Nie mam porównania do poprzedniego, ale te czyta się bardzo lekko i płynnie. Całościowo książka prezentuje się bardzo dobrze, a ilustracje tylko potęgują mroczny klimat Kalkuty.

  Pieśń bogini Kali to dobry i ciekawy horror, rozgrywający się w Indiach, a dokładniej w Kalkucie. Nie jest to najlepsza powieść Dana Simmonsa, ale czyta się ją dobrze i potrafi cały czas trzymać w napięciu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dan Simmons, to Autor, którego fanom szeroko rozumianej fantastyki i literatury grozy, nie muszę przedstawiać. Ale przecież może tak się zdarzyć - to zdarzenie potraktujmy czysto hipotetycznie - że trafi tu ktoś, kto nie jest w temacie lub dopiero zaczyna przygodę z tego rodzaju literaturą i za cholerę nie wie kto to jest Dan Simmons i z czym faceta połączyć. Jeszcze dwa lata temu sam tego nie wiedziałem, więc luz. I gdyby ktoś mi wtedy wspomniał, że to laureat [Adres usunięty].: World Fantasy Award, British Fantasy Award, Locusa czy Hugo, przyjąłbym to do wiadomości, ale z pewnością nie zrobiłoby to na mnie większego wrażenia, bowiem do wszelkiego rodzaju nagród podchodzę zupełnie neutralnie, żeby nie napisać: obojętnie. Zdecydowanie szybciej zachęci mnie opinia zwykłego czytelnika niż zawodowca, bowiem ze "zwykłym czytelnikiem" łatwiej jest mi się identyfikować. A więc moja przygoda z Simmonsem zaczęła się od "Terroru", później był "Hyperion" i jego kontynuacja, które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że Simmons to nie tylko wybitnie uzdolniony pisarz, ale również twórca, który nie lubi gatunkowych szufladek. W swoim dorobku ma zarówno powieści grozy, fantastykę naukową, jak i powieści historyczne. To również specjalista od gatunkowych koktajli, ale nade wszystko to znakomity budowniczy klimatu. Sami więc rozumiecie, że gdy dowiedziałem się, że wydawnictwo Vesper szykuje się do wznowienia debiutanckiej powieści Simmonsa, pojawił się u mnie spory apetyt. Bardzo chciałem zobaczyć od czego to wszystko się zaczęło.

  "Pieśń bogini Kali" to powieść z roku 1985. To właśnie za nią Simmons w roku następnym otrzymał World Fantasy Award. Z kolei na pierwsze polskie wydanie Czytelnicy musieli czekać kolejnych osiem lat. Teraz Vesper wydał to po swojemu: w twardej oprawie, w nowym tłumaczeniu, z ilustracjami i posłowiem. Ale o czym właściwie jest ta książka? Hmmm... To osadzona w latach '70 mroczna i duszna opowieść o Kalkucie. Tak uważam. To miasto gra tu główną rolę. Miasto podnoszące się z gruzów wojny, zatęchłe, śmierdzące, nędzne, ale przede wszystkim mroczne i złe. Simmons fenomenalnie oddał atmosferę Kalkuty tamtego okresu, nakładając na to dodatkowo filtr grozy. W tę scenerię wrzucony zostaje Robert Luczak, dziennikarz, literat, a przy okazji Amerykanin polskiego pochodzenia. Luczak przybywa do Kalkuty wraz z żoną i malutką córeczką, z zadaniem pozyskania praw do publikacji najnowszego poematu hinduskiego poety M. Dasa. Problem w tym, że Das kilka lat temu zniknął bez śladu, a niektórzy nawet uważają, że facet jest trupem. Po przyjeździe do Kalkuty, Luczak zupełnie nieświadomie (przynajmniej z początku) daje się wciągnąć w mroczną intrygę, w której nie bez znaczenia wydaje się bardzo stary kult bogini Kali, który z kolei - choć nasz bohater zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy - przeżywać w zrujnowanej Kalkucie swój renesans.

  Ogólne wrażenie? Bardzo pozytywne. Pomijając kilka niedociągnięć, wybaczalnych u debiutanta, "Pieśń bogini Kali" to powieść grozy, która szarpnęła u mnie kilka czułych strun i sprawiła, że niemal od razu dałem się wciągnąć w tę czarną dziurę, jaką była przedstawiona przez Simmonsa Kalkuta. A trzeba to zaznaczyć, odtworzył ją bardzo szczegółowo, z wnikliwością, jaką znam z innych jego powieści, jak choćby wspomnianego już wyżej "Terroru". Miejsce akcji ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o odbiór powieści, jest równie istotne jak maczeta dla Jasona Voorheesa czy charakterystyczne znamię na głowie Damiana Thorna. Bez tego nie byłoby legendy. Bez brudu Kalkuty nie byłoby "Pieśni bogini Kali".

  Jeśli zaś chodzi o fabułę i bohaterów... Sama intryga jest dość ciekawa, chociaż mam wątpliwości czy jakiś wydawca wysłałby na drugi koniec świata swojego człowieka i jego rodzinę tylko po to, aby ów człowiek podpisał umowę wydawniczą z... poetą. Dziś to raczej niemożliwe, ale czy w latach '70 poezja, zwłaszcza hinduska, naprawdę tak dobrze sprzedawała się w Stanach? Mam wątpliwości. Rozumiecie o co mi chodzi? Wydawnictwo wysyła gościa i jego rodziną do odległych Indii, opłaca im lot, hotel, płaci Luczakowi wcale niemałą pensję i jeszcze przeznacza jakąś sumę na kupienie praw do publikacji. To musiało byś sporo hajsu, a inwestycja miała się przecież zwrócić. I właśnie tu rodzi się mój sceptycyzm: czy to by się komuś opłacało? Ale dobra, niech będzie, jakoś trzeba było zawiązać intrygę i popchnąć to do przodu - sprawić, że nasz bohater trafi w miejsce przeznaczenia. Tempo fabuły jest raczej powolne, ale właśnie w tej powolności widzę swoisty urok i magnetyzm tej powieści. Znaczące przyspieszenie następuje dopiero pod koniec tej historii, a sam finał należy do tych zdecydowanie mocnych. W dodatku Simmons bardzo ostrożnie dawkuje grozę. Oczywiście, ona jest cały czas wyczuwalna, wisi w powietrzu niczym małe wyładowania przed nadejściem wielkiej burzy, ale Autor nie epatuje tą grozą, a wszelka brutalność i obrzydliwości są jak najbardziej uzasadnione. Wszystko to (no prawie wszystko) składa się na bardzo udany debiut i początek imponującej kariery pisarskiej, którą z przyjemnością śledzę i wypatruję kolejnych pozycji spod pióra Dana Simmonsa, bowiem uważam, że są wyznacznikiem literackiej jakości.

  Na sam koniec, chciałbym napisać jeszcze kilka zdań o nowym polskim wydaniu. Od razu chcę się przyznać, że jestem vesperofilem. Uwielbiam ich książki i przyjście każdej kolejnej sygnowanej logo Vesper, to dla mnie małe święto i cieszę się wtedy jak dziecko. Tutaj również Vesperowa ekipa stanęła na wysokości zadania. Przede wszystkim - co należy potraktować jako plus - zdecydowano się zachować format poprzednich powieści Simmonsa wydanych przez Vesper. Za wszystkie ilustracje odpowiedzialny jest Maciej Kamuda, który z tego co się orientuję w tym roku rozpoczął stałą współpracę w Wydawnictwem. Bardzo lubię prace tego Artysty. Cechuje je jakaś taka, hmmm... mroczna i pierwotna dosłowność. Ponadto otrzymujecie posłowie Piotra Gocieka, który przede wszystkim opowiada o początkach kariery Dana Simmonsa, ale także analizuje jego literacki debiut.

  Fanów Autora nie muszę zachęcać do lektury, zresztą pewnie już jesteście po. Ten tekst kieruję bardziej do tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z tym Pisarzem. Myślę, że "Pieśń bogini Kali" jak najbardziej nadaje się na pierwsze spotkanie. W moim przypadku był to "Terror", który serdecznie polecam, ale gdybym zaczął od tej pozycji, z pewnością zachęciłaby mnie po sięgnięcie po inne tytuły Dana Simmonsa, bowiem Dan Simmons już od pierwszej powieści dał się poznać jaką Autor wybitny, którego twórczość zapada w pamięć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem zachwycona, wręcz oczarowana tą książką. Jest w niej coś, co nie do końca potrafię ubrać w słowa- magiczna, duszna, groźna i pełna kolorów. Słyszałam, że autor jest mistrzem tworzenia niepowtarzalnego klimatu i zdecydowanie to prawda. Przedstawił Kalkutę w taki sposób, że niemal czułam całą sobą ten uliczny gwar, zapach przypraw, gęstą atmosferę oraz mieszankę bogactwa i nędzy, duchowości i kryminału. Ale to przecież jedynie tło książki. Historia amerykańskiego wysłannika, który udał się w tamto miejsce jest pełna intryg i niebezpieczeństw. A w tej niesamowitej scenerii, jego przygody są jeszcze bardziej tajemnicze i przerażające.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niektóre miejsca są tak złe, że nie powinny istnieć"

  Przemierzyłam Indie z plecakiem. Byłam w New Delhi, w Bombaju, do Kalkuty nie dotarłam. Po przeczytaniu przerażającej powieści Dana Simmonsa stwierdzam, że może i dobrze. Odnajduję jednak w niej klimat, którego sama w Indiach doświadczyłam, upału, prawie stuprocentowej wilgotności, wszechobecnego tłoku, brudu, hałasu i biedy. Autor wzbogaca obraz Kalkuty smrodem ścieków, odorem potu, wyczuwalną przemocą i rasizmem. Ale w zaułkach czai się coś więcej, coś mrocznego i zachłannego.

  Robert Luczak, na zlecenie amerykańskiego wydawnictwa udaje się do Kalkuty wraz z żoną i maleńką córeczką, by uzyskać prawa do publikacji poematu słynnego i zaginionego przed laty indyjskiego poety. Przyjdzie mu się zmierzyć z wszystkim co Kalkuta ma do zaoferowania, również z hinduskimi demonami, które będą chciały zawładnąć jego duszą.

  Każda kolejna strona tchnie mrokiem, klimatem wręcz psychodelicznym, przyprawiającym o ciarki. Chwilami trudno stwierdzić co dzieje się na jawie, a co jest wytworem wyobraźni głównego bohatera, czy efektem jakiś odurzających środków. Złowroga bogini Kali zdaje się wkradać w jego jaźń. Żąda ofiar i bluźnierczych rytuałów, a Kalkuta trzyma go i nie chce wypuścić ze swoich szponów. Indie z każdą kolejną godziną budzą w mężczyźnie coraz większy lęk i odrazę, jednak nie potrafi się od nich uwolnić.

  Zakończenie zszokowało mnie bardziej, niż mogłabym tego oczekiwać. Pozostawiło z rozdartą duszą, potwierdzając nieuchronność zdarzeń, które kończą się inaczej, niż byśmy sobie tego życzyli i bezwzględność, bestialstwo ludzkiej natury.

  Zapewniam Was, że po przeczytaniu długo jeszcze będzie w Waszym wnętrzu rozbrzmiewać złowroga pieśń bogini Kali, żywiącej się śmiercią i czerpiącej z chaosu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pieśń Bogini Kali" to kolejna świetna książka Dana Simmonsa, która mi się bardzo spodobała. Historia kręci się wokół Roberta, mężczyzny który wraz ze swoją rodziną wyjeżdża w sprawach służbowych do Kalkuty. Ma za zadanie skontaktować się z poetą, który zniknął przed laty. Wydaje się to być proste zlecenie, lecz nic bardziej mylnego. Z czasem pojawiają się to coraz mroczniejsze tajemnice, prowadzące do kultysków hinduskiej Bogini Kali.

  .

  Jest to obraz mrocznej i dość kontrowersyjnej Kalkuty z początku lat 80, który idealnie wpasował sie w fabułę. Opisy samego miasta, były mocno realistyczne, przez co łatwo mi było sobie wyobrazić miejsce wydarzeń. Jest to zawsze dla mnie ogromny plus, gdyż nie jestem fanem obszernych opisów, które nijak się mają do fabuły. Co do samej historii, to rozwija się ona dość powoli, ale dzięki dodawaniu coraz to ciekawszych intryg, Simmons fajnie tutaj buduje napięcie. Zakończenie zaś, jest tak wciągające, że kartki to po prostu same się przerzucały w tempie ekspresowym. Cudo! Większość postaci była dobrze nakreślona, dzięki czemu zapadali oni w pamięć. Ale dla niektórych, Simmons mógł poświęcić nieco więcej czasu. Nie mniej jednak, portrety psychologiczne bohaterów, były bardzo charyzmatyczne i intrygujące, przez co nie byli oni po prostu płascy. Co do języka, to jest ON bardzo bogaty i żywy, co tylko pozytywnie wpływa na tworzeniu tła do historii.

  .

  Co prawda, ja bym tej książki horrorem nie nazwała, bo nie przeraziła mnie ona aż tak bardzo. Oczywiście, są pewne sceny które wywołały we mnie strach, ale był ON raczej dość subtelny, o ile mogę to tak nazwać. Bardziej bym się skłoniła do tego, że jest to książka grozy z mocnymi elementami psychologicznymi, która jak na debiut jest świetna! Ja ją osobiście polecam, więc jeśli lubicie takie klimaty to koniecznie po nią sięgnijcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

 • Rose Madder

  NAJBARDZIEJ PRZENIKLIWY OBRAZ KOBIECEJ PSYCHIKI STWORZONY PRZEZ STEPHENA KINGA. POTWÓR KRYJĄCY SIĘ ZA FASADĄ NORMALNOŚCI. Ucieczka z piekła pełnego przemocy związku nie jest prosta. Nie wystarczy spakować rzeczy, wyjechać do innego miasta, znaleźć pracę i mężczyznę. Zwłaszcza jeśli ten, od którego...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 45,90 zł 33,47 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,82 zł
 • Opowiadania prawie wszystkie

  Edgar Allan Poe – prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych. Żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a osiągnięcia literackie okazały się nadzwyczaj trwałe. Jego utwory cieszą się niesłabnącą popularnością i powoli zdobywają uznanie również w kręgach akademickich....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 64,90 zł 39,75 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 39,17 zł
 • Smętarz dla zwierzaków

  Czasami martwe jest lepsze. Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem! Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 45,00 zł 28,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,67 zł
 • Głusza

  Wypoczynek z dala od cywilizacji zmieni się w wakacyjny koszmar. Gdy Tom Anderson wraz z nastoletnią córką trafia do „Płytkich Zdrojów”, ośrodek jest świeżo po rewitalizacji. Malowniczo położony w leśnej głuszy nieopodal jeziora. Okolica przepiękna. Zapowiadają się wspaniałe wakacje. Jak się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 25,00 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,94 zł
 • Doktor Jekyll i pan Hyde

  Fascynująca opowieść szkockiego neoromantyka i autora wielu książek przygodowych o dwoistości ludzkiej natury. Ceniony londyński lekarz Henry Jekyll uważa, że każdy nosi w sobie dwa przeciwstawne charaktery: jawną prawość i dobroć oraz skrywane zło, agresję i dążenie do destrukcji. Prowadzi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 11,90 zł 8,31 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 8,38 zł
 • Necronomicon

  Pojęcie Necronomiconu pojawia się w opowiadaniach Lovecrafta. Jest u niego mroczną księgą zawierającą niebezpieczną, zakazaną wiedzę tajemną i odniesienia do Wielkich Przedwiecznych. W napisanym w 1927 roku krótkim opowiadaniu Lovecraft przedstawił zmyśloną przez siebie historię tego dzieła.
  Ocena: 3/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 27,90 zł 17,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 17,71 zł
 • Lśnienie

  To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 43,00 zł 27,65 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,46 zł
 • Zew Cthulhu

  Zew Cthulhu to zbiór pięciu najbardziej znanych, najstraszniejszych opowiadań niekwestionowanego mistrza opowieści niesamowitej – Howarda Phillipsa Lovecrafta. Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, Szepczący w ciemności, Zgroza w Dunwich oraz Kolor z innego wszechświata to absolutny kanon twórczości...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 23,90 zł 15,37 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 15,26 zł
 • Dracula

  Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Dracula, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 32,28 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,74 zł
 • Czarna Madonna

  Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 25,60 zł
  wysyłka do 72 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,01 zł
 • Sabat czarownic

  Długo wyczekiwana kontynuacja „,Szkarłatnej Wdowy“, nareszcie w Polsce! Detektyw Katie Maguire w wersji kostiumowej. Graham Masterton brawurowo łączy elementy horroru, thrillera, powieści historycznej i detektywistycznej, tworząc porywającą fabułę osadzoną w starannie zrekonstruowanych realiach...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,90 zł 31,27 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,50 zł
 • W mroku i strachu

  DZIEWIĘĆ OPOWIEŚCI GROZY AUTORA "ŻÓŁTEGO ZNAKU" POTWIERDZAJĄCYCH KLASĘ ROBERTA W. CHAMBERSA Oprócz legendarnych historii z tomu "Król w Żółci" spod pióra amerykańskiego klasyka gatunku wyszło jeszcze kilka innych ghost stories zebranych w tym tomie. Intrygujący jest już sam "Purpurowy Cesarz" -...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 28,00 zł 21,17 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 20,82 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Abominacja

  Dan Simmons, kojarzony przez chyba każdego fana science fiction za sprawą popularnego i słusznie nagradzanego z cyklu "Hyperion", dał się też poznać miłośnikom grozy fenomenalnym "Terrorem", który w opinii niejednego entuzjasty gatunku zajmuje miejsce w czołówce najlepszych horrorów wszech czasów....
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 99,90 zł 67,25 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 63,54 zł
 • Piąty kier

  Kilka tygodni przed Wystawą Światową w Chicago w 1893 roku spotykają się przeżywający kryzys twórczy Henry James oraz Sherlock Holmes, który sfingował swą śmierć w wodospadzie Reichenbach, gdy doszedł do wniosku, że nie jest rzeczywistą postacią. Ta nietypowa para usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 99,90 zł 62,47 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 64,06 zł
 • Jadzia Pętelka chce sama

  Jadzia Pętelka chce wszystko robić sama. To dobrze, że dziewczynka chce być taka samodzielna, ale czy to oznacza, że już nie musi korzystać z niczyjej pomocy i słuchać się rodziców? Co z tej samodzielności wyniknie? „,Jadzia Pętelka“, to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 29,99 zł 17,39 zł
  dostępny za 21 dni
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 17,99 zł
 • Gekon, który odkrył echo

  Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy z... własnym echem! Na zalanej słońcem rajskiej wyspie mały gekon z wielkim ego marzy, żeby zostać gwiazdą. Od świtu do nocy serwuje sąsiadom - czy tego chcą, czy nie -...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,99 zł 27,89 zł
  dostępny za 21 dni
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,16 zł
 • Figurki z Tilos

  Adam i Ewa to para młodych turystów spędzających wakacje w Grecji. Są tam świadkami eksplozji statku. Robiąc zdjęcia w porcie, nieświadomie wplątują się w aferę, która dotyczy przemytu starożytnych złotych figurek. Na szczęście mogą liczyć na pomoc mieszkającej w Pireusie pięknej Heleny, która jest...
  Ocena: 0/5
  Komiks, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 35,34 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,96 zł
 • Rok w domu

  Witajcie! Na imię mi Aleks. Mieszkam przy ulicy Gołębiej 7 razem z rodzicami i braciszkiem Filipem. W naszym domu nigdy nie jest nudno! Mamy sympatycznych sąsiadów i dużo zwierzaków, a za domem jest mnóstwo miejsca na zabawę. Mamy nawet wspólny ogródek! Zapraszam was do naszej kamienicy -...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 65,00 zł 42,25 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 42,24 zł
 • Kotka Brygidy

  Warszawa, lato 1939 roku. 6-letnia Helena żyje szczęśliwie z rodzicami, właścicielami browaru i dość nieodpowiedzialną nianią. Jedynym problemem dziewczynki jest brak rodzeństwa, cieszy się więc, gdy pewnego dnia znajduje bezdomną kotkę. Choć nowa towarzyszka zabaw jest mądra i potrafi mówić,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,00 zł 27,19 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,62 zł
 • Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca to komediowy utwór napisany wierszem przez Aleksandra Fredrę w 1832 roku, nawiązujący do życiorysu autora i historii jego miłości do żony, Zofii Skarbkówny. Fabuła opiera się perypetiach Klary i Anieli, panien, które zgodnie odmówiły zamążpójścia. W wyniku...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 34,00 zł 20,26 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 20,58 zł
 • Ochotnicze straże pożarne. Komentarz

  Komentarz zawiera wytyczne dotyczące stosowania nowej ustawy o ochotniczych strażach pożarnych w praktyce (Dz.U. z 2021 r. poz. 2490). Autor omawia m.in. takie zagadnienia jak:zakres, wysokość i formy finansowania ochotniczych straży pożarnych,rodzaje świadczeń dla strażaków ochotników,relacje...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 129,00 zł 106,49 zł
  wysyłka do 72 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 107,33 zł
 • Wśród przyjaciół. Opowieść o akceptacji

  Wśród przyjaciół. Opowieść o akceptacji to zabawna historia, która udowadnia, że warto jest walczyć o własne szczęście. Kuna i Skunks żyją w dwóch odrębnych częściach lasu. Dzieli ich praktycznie wszystko, ale łączy jedno ? obaj czują się bardzo samotni i nie są lubiani przez sąsiadów. Dlaczego?...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 33,90 zł 19,38 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 19,69 zł
 • Jadzia Pętelka idzie spać

  Wszystkie leniwce na piżamce małej Jadzi już ziewają ze zmęczenia, tylko Jadzia jakoś nie chce iść spać. Jest jednak na to pewna rada - mama Jadzi zna sztuczki, które pomogą dziewczynce zapaść w puchaty i milutki jak kocyk sen. Co to za magia? „Jadzia Pętelka“ to seria dedykowana najmłodszym...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 29,99 zł 17,39 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 17,99 zł
 • Wielkopolska nie miała przede mną tajemnic

  Włodzimierz Łęcki - osoba w środowisku Wielkopolan znana i popularna - proponuje swoje spojrzenie na miniony czas, który oświetla jako uczestnik ważnych wydarzeń, a także jako ten, który w latach 1990-1997 znajdował się na szczytach wielkopolskiej władzy. Przez ten czas zmieniło się siedem...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 59,90 zł 36,05 zł
  wysyłka do 72 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 44,93 zł
Wybrane bestsellery
Przystań nad Wisłą 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 31,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przystań nad Wisłą

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
najniższa cena z 30 dni: 31,26 zł
Gdyby ocean nosił twoje imię 0/5 Cena detaliczna 49,90 zł 32,32 zł Do koszyka dodaj do schowka

Gdyby ocean nosił twoje imię

Bestsellerowa autorka serii „Dotknij Mnie” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści. Bycie inną nie musi oznaczać bycia gorszą. Ale świat nie jest idealny i Shirin naprawdę nie ma łatwego życia. Minęło kilkanaście miesięcy od głośnego zamachu z 11...
najniższa cena z 30 dni: 30,03 zł
Zemsta jest słodka 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 32,83 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta jest słodka

Nie ma nic groźniejszego niż furia zdradzonej kobiety. No, chyba że… Trzy Furie! Trzy przyjaciółki – popularna piosenkarka, uwielbiana przez licealistów nauczycielka i spokojna gospodyni domowa – w jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez...
najniższa cena z 30 dni: 33,81 zł
Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie 3/5 Cena detaliczna 69,90 zł 50,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ja, Inkwizytor. Dziennik czasu zarazy. Cykl o Mordimerze Madderdinie

Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi Miasto Weilburg zatrzasnęło bramy i ogłosiło kwarantannę. W obrębie pilnie strzeżonych murów zamknięto ludzi chorujących i umierających na zarazę. Ale nawet po tych, którzy wymknęli się epidemii, śmierć gotowa...
najniższa cena z 30 dni: 49,49 zł
Zaufaj swojemu sercu 5/5 Cena detaliczna 42,90 zł 27,24 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zaufaj swojemu sercu

Próba rozprawienia się z przeszłością, zdobycie szansy na nowe życie, a do tego miłość, która przychodzi niezauważenie… Życiowe ścieżki niejednokrotnie prowadzą nas tam, dokąd najmniej spodziewamy się dotrzeć. Marta Kamińska wie o tym najlepiej. Mieszka w Warszawie u sióstr zakonnych. Trafiła do...
najniższa cena z 30 dni: 26,92 zł
Pieśń bogini Kali 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 47,05 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń bogini Kali

`Pieśń bogini Kali` to książka od której zaczęła się wielka kariera Dana Simmonsa zwieńczona arcydziełami science fiction (`Hyperion`) i powieści historyczno-przygodowej (`Terror`), które jeszcze przez długie lata zachwycać będą miłośników literatury. Debiutancka powieść Simmonsa zwiastowała styl...
najniższa cena z 30 dni: 44,46 zł
Rose Madder 0/5 Cena detaliczna 45,90 zł 33,47 zł Do koszyka dodaj do schowka

Rose Madder

NAJBARDZIEJ PRZENIKLIWY OBRAZ KOBIECEJ PSYCHIKI STWORZONY PRZEZ STEPHENA KINGA. POTWÓR KRYJĄCY SIĘ ZA FASADĄ NORMALNOŚCI. Ucieczka z piekła pełnego przemocy związku nie jest prosta. Nie wystarczy spakować rzeczy, wyjechać do innego miasta, znaleźć pracę i mężczyznę. Zwłaszcza jeśli ten, od którego...
najniższa cena z 30 dni: 33,82 zł
LOL Surprise Hair Hair Hair lalka z włosami mix Mga Entertainment 5/5 Cena detaliczna 90,57 zł 62,36 zł Do koszyka dodaj do schowka

LOL Surprise Hair Hair Hair lalka z włosami mix Mga Entertainment

Lalka LOL (Surprise Hair, Hair, Hair) firmy MGA ENTERTAINMENT. W zestawie znajduje się mała laleczka z dużymi oczkami w ubranku. Posiada kolorowe włosy. Dostępne są również akcesoria (gumki do włosów, spinki, korona, grzebień, buteleczka do picia). Możemy karmić laleczkę przez butelkę, ponieważ w...
najniższa cena z 30 dni: 75,96 zł
Cudowne lata 5/5 Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł Do koszyka dodaj do schowka

Cudowne lata

Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
Upadek króla Artura 0/5 Cena detaliczna 45,00 zł 30,40 zł Do koszyka dodaj do schowka

Upadek króla Artura

„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla...
najniższa cena z 30 dni: 28,28 zł
Bezkres magii 0/5 Cena detaliczna 59,00 zł 42,06 zł Do koszyka dodaj do schowka

Bezkres magii

„Tancerka Krawędzi“,, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“, (Elantris) „Jedenasty metal“, (Z...
najniższa cena z 30 dni: 41,77 zł
Babel, czyli o konieczności przemocy 5/5 Cena detaliczna 99,90 zł 73,43 zł Do koszyka dodaj do schowka

Babel, czyli o konieczności przemocy

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony...
najniższa cena z 30 dni: 72,53 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula