Obcy

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 26
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,03 zł
Audiobooki mp3
za 33,03 zł
Nasza cena: 27,96 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Pozycja szczególnie wyróżniająca się spośród innych thrillerów. Mocna, mroczna, angażująca - te słowa najlepiej są w stanie opisać książkę "Obcy" autorstwa Maxa Czornyja. Jeżeli nie boicie się stawić czoła brutalnej rzeczywistości oraz chcecie poczuć niepowtarzalne napięcie, z całą pewnością powinniście sięgnąć po tę pozycję.

Książka ta przedstawia historię pewnej rodziny repatrianckiej, która przyjeżdża do Polski i postanawia osiedlić się w niewielkiej, wiejskiej miejscowości. Jedynym pragnieniem tych ludzi jest prowadzenie spokojnego oraz stabilnego życia, bez jakichkolwiek wygórowanych ambicji czy celów. Niestety, nie zyskują oni akceptacji wśród lokalnych mieszkańców, co doprowadza do wielu, nieraz brutalnych, konsekwencji.

Autor bez jakiejkolwiek cenzury pokazuje problemy, takie jak czysta, ludzka nienawiść czy dyskryminacja ze względu na narodowość lub wyznawaną religię. Opowieść ta bezpośrednio ukazuje czytelnikom makabryczne obrazy pełne przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, a sama historia ma bardzo mroczny oraz dosadny wydźwięk.


O autorze

Max Czornyj znany jest z pisania książek o charakterze kryminalnym, sensacyjnym, thrillerowym. Opowieść "Obcy" przez wielu czytelników uważana jest za "najmocniejszą" pozycję jego autorstwa. Którzy z bohaterów skrywają przed światem mroczne tajemnice? Jak zwieńczy się historia, w której brak jest perspektyw na szczęśliwe zakończenie? Zachęcamy do zapoznania się z lekturą.

Recenzje (26)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Na świecie nie ma zła samego w sobie, to ludzie są źli i to zło szerzą. Czy dobry człowiek może stać się zły? Czy to co nas spotyka, może pchnąć nas w stronę zła? Czy popełniając złe czyny w obronie własnej oraz bliskich automatycznie stajemy się źli?

  Głównym bohaterem jest Alfred, kilkunastoletni chłopiec wychowujący się w rodzinie pełnej miłości i ciepła. Poznajemy go, kiedy wraz z rodzicami i siostrą powraca do ojczyzny - do małej polskiej miejscowości. Rodzice Alfreda są wykształceni, wrażliwi na sztukę i aspekty duchowe, może właśnie to jest powodem braku akceptacji ze strony miejscowych. Hermetyczna, prosta społeczność widzi ogromną przepaść kulturową pomiędzy nimi, a przyjezdną rodziną Ratlowów i chociaż „nowi” bardzo starają się o względy sąsiadów to przynosi to odwrotny skutek. Alfred i jego siostra także nie mają łatwo, dzieciaki z sąsiedztwa pastwią się nad nimi psychicznie i fizycznie, niektóre sceny są tak realistyczne, że człowiekowi w gardle „rośnie gula” z nerwów. Zmowa milczenia pomiędzy mieszkańcami i brak zainteresowania ze strony stróży prawa, powoduje, że posuwają się oni coraz dalej w swoich czynach, a brak konsekwencji tylko sprawia, że stają się coraz bardziej odważni, a tym samym okrutni.

  Świetna, mocna okładka, zawsze zwracam uwagę na obraz i detale, wyobrażając sobie co znajdę w środku. Miła dla oka czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że książkę czyta się szybko. Powieść napisana z perspektywy głównego bohatera, poznajemy jego myśli, rozterki, a wręcz czujemy emocje. Autor w niesamowity sposób wykreował ciężką, mroczną atmosferę małej wsi, a także jej mieszkańców. Bardzo żywe opisy, miejscami brutalne sprawiały, że wręcz czułam strach bohaterów i z każdą stroną razem z nimi przeżywałam kolejne dramaty. Przez większość lektury wciąż czułam niepokój, emocje te nie odpuściły w żadnym momencie. Postacie wykreowane po mistrzowsku, są prawdziwi, z krwi i kości. Do tego naturalne dialogi i bardzo realistyczne opisy, zwieńczeniem jest budowanie napięcia, które trzyma do ostatnich stron.

  Autor przelał na papier historię tak prawdziwą, że aż kipi ona rozpaczą, porusza trudne tematy jakimi są repatriacja, przepaść kulturowa, dorastanie oraz chęć akceptacji. Wiele osób jako główny powód niechęci mieszkańców do nowo przybyłych podaje inną narodowość, różnice wyznaniowe, w moim odczuciu jednak największym problemem była właśnie przepaść kulturowa. Nowy sąsiad nie stał się kompanem do kieliszka, używał niezrozumiałych, trudnych słów i był znawcą sztuki, dobrze wychowane kulturalne, grzeczne dzieci zapatrzone w rodziców też stanowiły niespotykane okazy. Zawiść bijąca od mieszkańców z każdym tygodniem przybierała na sile, czytelnik spodziewa się dramatu, ale to co przygotował autor, było dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

  Max Czornyj pokazał kunszt pisarski. Przyznam szczerze, po serii z Deryło miałam chwilowy przesyt twórczości autora. Ostatnie części serii nie przypadły mi do gustu, stąd też na kilka dobrych miesięcy dałam nam od siebie odsapnąć. Kiedy sięgałam po „Obcego” spodziewałam się dobrego kryminału, makabrycznych morderstw i hektolitrów krwi. To co otrzymałam, okazało się niesamowitą, chwytającą za serce historią, świetnie skonstruowaną i zapadającą w pamięci na długo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To druga z dziwnych pozycji z dorobku Maxa Czornyja. Pierwsza to było Sanatorium Zagłada. Podobnie jak czytając tamtą książkę, tutaj również cały czas sobie zadawałam pytanie, z jakim gatunkiem literackim mam do czynienia? O co w tej książce chodzi? Co wynika z historii? Jakie powinnam wysnuć wnioski. W przypadku Sanatorium, wydaje mi się, że nie odnalazłam odpowiedzi na te pytania. Jeśli chodzi o Obcych, już prędzej.

  Świetna historia, która zaczyna się jak książka przygodowa dla młodzieży, Później przechodzi w thriller. A na koniec czytelnik ma wrażenie, że czytał książkę psychologiczną. Książkę, która pomaga nam znaleźć odpowiedź na pytanie - czy z ofiary można stać się katem, oprawcą?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam szczerze, że dawno nie miałam w swoich rękach tak mocnej książki, która byłaby aż tak brutalna. Wiem, że ten autor na ogół pisze tak krwawe i tak mocne powieści, ale tym razem przeszedł samego siebie. Fabuła była tutaj naprawdę mocno zagmatwana, ciężko było od razu stwierdzić, kim jest morderca oraz jakie jest rozwiązanie tej kryminalnej zagadki. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Akcja toczyła się dość powoli, ale pełna była niespodziewanych zmian. Jeśli nie boicie się mocnych thrillerów, to koniecznie dajcie szansę autorowi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Maxa Czornyja stają się bestsellerami jeszcze przed premierą. Gdy tylko pojawi się możliwość zamówienia ich w przedsprzedaży, z dnia na dzień pokonują kolejne szczebelki na liście najlepiej sprzedających się książek. Nie ma się co dziwić, Max Czornyj w swoich powieściach porusza tematy, które ludzi fascynują, choć nie każdy się do tego przyzna. Zło, moralność, okrucieństwo – w jakiś sposób pobudza to nasz umysł. Po raz kolejny oferuje nam poznanie jednego z wielu oblicz zła – i w tym przypadku złem jest tylko i wyłącznie człowiek.

  Obcy, książka zamówiona w księgarni internetowej Tania Książka, to idealny tytuł, który doskonale pasuje do rozgrywających się tam wydarzeń. Stanowi sedno fabuły, która w pewnym momencie staje się… makabryczna. Całą historię opowiada nam dwunastoletni Alfred, który wraz z rodzicami i młodszą siostrą, Małą Marią, przeprowadzają się do Polski, do na pozór spokojnej i cichej miejscowości. Okazuje się jednak, że ludzie w tym miejscu są bardzo negatywnie nastawieni do przyjezdnych, zwłaszcza gdy Ci nie są dokładnie tacy sami, jak pozostali mieszkańcy. Zdecydowanie nie pojawia się tutaj żadna przyjacielska, sąsiedzka relacja, a po pewnym czasie rozgrywa się istne piekło.

  Rodzina Retlowów codziennie musi się zmagać z nieprzychylnością sąsiadów. Gdyby to były jedynie słowne przepychanki, to może jeszcze cały konflikt z czasem samoistnie by się wygasił, ale niestety… Z każdym dniem przybierał na sile. Miejscowe dzieciaki zaczęły się znęcać nad Alfredem i jego siostrą, a dorośli zaczęli mocno docinać ich rodzicom. Robili wszystko, aby obcy ludzie wynieśli się z ich miasteczka. Rozchodziły się wymyślne plotki, robiło się coraz bardziej nieprzyjemne, co zaczęło być ogromnym obciążeniem psychicznym dla całej rodziny. Szczerze? Na ich miejscu zebrałabym manatki i ruszyła szukać nowego miejsca do zamieszkania. Nie chciałabym się użerać z takimi tłumokami – bo tak właśnie postrzegam mieszkańców tego miejsca. Pozbawieni empatii, mało inteligentni, typowe prostaki.

  Ta książka porusza naprawdę trudny i życiowy temat. Na pierwszy ogień idzie kwestia tego, jak rówieśnicy potrafią sobie nawzajem uprzykrzać życie. Jak znęcają się nad słabszymi, jak potrafią ich zastraszyć. Oto kwestia nieodpowiedzialnego wychowania... A co wyrośnie z takich małych recydywistów? Raczej nic dobrego. Szczerze współczułam Alfredowi i Małej Marii, bo były w takim wieku, że z pewnością to, czego doświadczyli, nie zniknie tak łatwo. Nie zapomną o tym, nie wyrosną z tego. Gdzieś w tym wszystkim przejawia się też kwestia bycia akceptowanym, usilnego dopasowania się… Choćby nawet znalazł się wśród miejscowych dzieciak przeciwny temu, co się działo, to nie będzie się wychylał. Chce być dalej częścią społeczności, w której żyje, mimo że tak naprawdę może mieć lepsze serce i inne poczucie moralności niż cała reszta. I to też go zniszczy w takim miejscu.

  To, do czego doprowadzają te wszystkie sąsiedzkie przepychanki jest tragiczne. Rozpacz, ból, śmierć, zemsta. I wtedy czytelnik zaczyna się zastanawiać nad tym, która strona jest bardziej zła. Czy należy się zniżać do poziomu tych prostaków i działać tak, jak oni? Wtedy nagle okazuje się, że rządzi nimi czysty strach. Że już nie są tacy silni, na jakich się krygowali. Jedno jest pewne – dzieci w ogóle nie powinny być świadkami takich wydarzeń, a generalnie ludzi nie powinny spotykać tak przykre, smutne, pełne bólu i rozgoryczenia sytuacje. Nie chcę tutaj usprawiedliwiać żadnych działań, ale owszem, potrafię zrozumieć, co doprowadziło do takich, a nie innych zachowań.

  Książka nie jest raczej dla ludzi o słabych nerwach, jest tu mnóstwo smutku i goryczy, pojawia się też element znęcania się nad zwierzętami, więc z pewnością osoby wrażliwe po prostu mogą to wszystko odebrać zbyt mocno. Wciąż jednak jest to wartościowa lektura, poruszająca naprawdę mocny temat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie. Zlo to nie czlowiek. Czlowiek NIGDY SAM Z SIEBIE NIE POPELNI TAKICH OKRUTNYCH ZBRODNI.

  Od wiekow trwa wojna. W glowie czlowieka, w sercu czlowieka. Kazda mysl ktora przychodzi do glowy, pochodzi albo od ksiecia ciemnosci, albo od Stworcy - Boga. To od czlowieka zalezy ktora droga pojdzie. Majac w naturze sklonnosc do zla, potrzeba wychowania oraz laski Bozej by wybrac dobro, czyli swietosc.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 21 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -44%
  Projekt Riese

  Projekt Riese

  Nic nie jest ostateczne. Nawet śmierć. Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich. Odwiedzić...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,08 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,72 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Królowa głodu

  Królowa głodu

  Dwadzieścia lat po tym, jak Księstwo Kuźni Zachodu upadło pod naporem sił Korporacji, zdradzone i opuszczone w decydującej chwili przez sojuszników, jego dawne tereny wciąż pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostało niewielu – ci, którzy jakimś cudem...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,49 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  O włos

  O włos

  Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary. Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,24 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Córka generała

  Córka generała

  Są takie historie, które zostają w ludziach na zawsze… Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o trudnej miłości w cieniu walki o przetrwanie. Każdy w Wolnym Mieście Gdańsku czuje, że wojna wisi w powietrzu. Jednak myśli Andrzeja Tapera zaprząta coś zupełnie innego - jest z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,08 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Siła kobiet

  Siła kobiet

  Nowa powieść autorki bestsellerowej Narzeczonej nazisty! Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie? Genialna powieść o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,07 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Zemsta

  Zemsta

  Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje? Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy uda mu się usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno?...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,66 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Kat z Płaszowa

  Kat z Płaszowa

  Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,63 zł 44,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -41%
  Mentalista

  Mentalista

  Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem? Inspektor Mina...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,61 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -27%
  Najpiękniejszy sen. Seria mazurska. Tom 6

  Najpiękniejszy sen. Seria mazurska. Tom 6

  Czy naprawdę każdy, bez wyjątku, zasługuje na drugą szansę? W śnieżną grudniową noc do dworu Marcinki trafia zbłąkany wędrowiec, przynosząc niezwykły prezent. Maleńką dziewczynkę. A wraz z nią burzę domysłów i oskarżeń, niespełnionych nadziei i rozpaczy, która pojawia się w kochających sercach. W...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,94 zł 44,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Klasyka. Tajemnica szpilki. Obcy z mroków nocy 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 35,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Tajemnica szpilki. Obcy z mroków nocy

W Londynie, w tajemniczych okolicznościach ginie znany milioner Jesse Trasmere. Tab Holland, redaktor gazety The Megaphone, w śmierci biznesmena widzi okazję napisania artykułu życia. Wykorzystuje on swoje znajomości w policji i wraz z detektywem Carverem zaczynają prowadzić śledztwo. Choć...
Obcy w antykwariacie 4/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obcy w antykwariacie

Wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta, autorka intrygujących powieści sensacyjnych, odwołujących się do bardzo ciekawych i zagadkowych zdarzeń z niezbyt dalekiej przeszłości, bo lat 1945-1989. Akcje Jej powieści rozgrywają się we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska, choć niejednokrotnie...
Obca 4/5 Nasza cena:
21,16 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obca

Nowa szwedzka królowa kryminału! Trudno być dzieckiem, którego nie da się kochać... Wciągająca i sugestywna kontynuacja głośnej i nagradzanej Annabelle. Druga z serii książek o inspektor Charlie Lager. Francesca zaginęła wiele lat temu. Jej tajemnica miała pozostać ukryta na zawsze... Kiedy Paul,...
Ciało obce 0/5 Nasza cena:
26,93 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciało obce

Powieść niezrównanego mistrza thrillera medycznego - Robina Cooka. Jennifer Hernandez, studentka medycyny, ma właśnie rozpocząć praktykę na oddziale chirurgii, gdy jej świat rozpada się na kawałki. Dziewczyna dowiaduje się z telewizji, że jej ukochana babcia właśnie zmarła w szpitalu w Nowym Delhi...
Obce dziecko 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obce dziecko

Brytyjska mistrzyni thrillera. 1. miejsce na liście sklepu Amazon. Przez "Guardian" okrzyknięta sensacją rynku e-wydawniczego. "Observer" określił ją jednym z najgorętszych nazwisk branży. Jeden mroczny sekret. Jeden potworny akt zemsty. Gdy Emma Joseph poznaje swojego przyszłego męża, Davida, to...
Pakiet Inspektor Marnie Rome. Tomy 1-3: W obcej skórze, Nie ma innej ciemności, Smak strachu 0/5 Nasza cena:
64,35 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Inspektor Marnie Rome. Tomy 1-3: W obcej skórze, Nie ma innej ciemności, Smak strachu

Daj się wciągnąć w londyńskie śledztwa detektyw Marnie Rome! Poznaj cykl powieści z inspektor Marnie Rome, londyńską detektyw, bohaterką nagradzanej serii kryminalnej.   "W obcej skórze". Tom 1 Ponury i deszczowy Londyn. W ośrodku dla ofiar przemocy domowej inspektor Mar­nie Rome i jej partner Noah...
Rachunek obcego sumienia 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rachunek obcego sumienia

?Rachunek obcego sumienia? to pewnego rodzaju spowiedź bohaterów, jak również próba rozgrzeszenia oprawców, z rąk których ginęły ich najbliższe rodziny. Wojna nikogo nie oszczędziła, bo ci, którzy ją przeżyli zmienili się na zawsze. Bohaterowie ukazani w powieści pochodzą z zupełnie innych warstw...
Terror 4/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terror

Sto osiemdziesiąt minut. Tyle pozostało do końca świata, jaki znamy. Groźba zamachowca wydaje się realna, a żądanie uwolnienia trzech terrorystów jasne. Wszystkie służby zostają niezwłocznie poderwane do działania. Tymczasem na mieszkańców Warszawy pada paraliżujący strach. Sprawę komplikują...
Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8 0/5 Nasza cena:
47,42 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8

W makabrycznych okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu kaźni zabójca pozostawia upiorną wiadomość. Czy jej adresatami są śledczy? A może bezpośrednio komisarze Deryło i Haler? Krąg podejrzanych szybko się rozszerza i obejmuje nawet funkcjonariuszy lubelskiej komendy. Nikt nie jest...
Zimny chirurg 5/5 Nasza cena:
25,05 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimny chirurg

Możesz wmawiać sobie, że świat jest dobry, a śmierć nie istnieje. Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie. Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa. Ma żonę i dzieci, niczym...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 5/5 Nasza cena:
45,51 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Zjawa. Komisarz Eryk Deryło. Tom 6 5/5 Nasza cena:
25,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zjawa. Komisarz Eryk Deryło. Tom 6

Podobno zdjęcia kradną dusze… Komisarz Eryk Deryło tkwi w śpiączce. W jego umyśle przewijają się poszarpane sceny. Tymczasem w Lublinie dochodzi do wyjątkowo sadystycznych morderstw. Na biurko Tamary Haler trafiają zagadkowe zdjęcia zbrodni. Sprawca, który nazywa siebie Fotografem, pogrywa z...
Wybrane bestsellery
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
137,54 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia papierowa + książka cyfrowa Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Urth Nowego słońca 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urth Nowego słońca

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula