Niespełniona miłość. Wydziedziczone. Tom 2

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Wydziedziczone
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Mando
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 368
Opis

"Niespełniona miłość" to poruszająca powieść obyczajowa, która zabierze Cię do XIX-wiecznego miasta... Czy młodej służącej uda się spełnić swoje najskrytsze marzenia?

Gdy Józia spotkała Witolda, zobaczyła w nim mężczyznę swojego życia. Nie tylko wykonał jej zachwycający portret, ale i sprawił, że dziewczyna dostrzegła w sobie niezwykłe piękno. Witold pokazał jej, czym jest prawdziwa namiętność i obudził w niej pragnienia, o których wcześniej nawet nie myślała. Józia szybko się w nim zakochała, ale nie mogła zapomnieć o tym, że miłość nie zawsze jest wystarczająca. Zwłaszcza gdy jest się kobietą bez wielkiego majątku, która nie może liczyć na luksusy.

Józia jako służąca musi uważać na zagrożenia, które czyhają na nią w mieście. Choć stara się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, nie zawsze jest traktowana z szacunkiem, a ciężka praca czyni ją wiecznie zmęczoną. Gdy ktoś oskarża ją o kradzież, Józia musi radzić sobie z kolejnymi kłopotami. Próbując odnaleźć swoje miejsce w niegościnnym mieście, Józia zyskuje jednak sprzymierzeńca. Czy w jej codzienności znajdzie się miejsce na miłość?


O autorce

Mirosława Kareta jest polską powieściopisarką i dziennikarką. Znana jest z poruszającej Sagi rodu Petrycych i pełnej optymizmu powieści "Kolorowe szkiełka". Powyższa książka jest drugą częścią serii Wydziedziczone - sagi historycznej o młodych dziewczynach, które próbują przetrwać w nieprzyjaznym im świecie.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Wydziedziczone

Szczegóły
  • Tytuł: Niespełniona miłość
  • Autor: Mirosława Kareta
  • Wydawnictwo Mando
  • Seria Wydziedziczone
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 368
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327730435
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788327730435
  • EAN: 9788327730435
  • Wymiary: 142 x 202 x 27 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo WAM, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, Polska, handlowy@wydawnictwowam.pl, tel. 48126293200
Recenzje książki Niespełniona miłość. Wydziedziczone. Tom 2 (16)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika B. w dniu 2022-04-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wzruszająca opowieść o młodych dziewczynach, które bardzo pragną kochać i być kochane. Akcja dzieje się na tle fascynującej, a jednocześnie przerażającej, XIX-wiecznej rzeczywistości. Dla młodych dziewcząt miasto jest pełne niebezpieczeństw i ciemnych zakamarków. Życie Józi wywraca się do góry nogami po poznaniu Witolda. Ta wspaniała historia opowiada o kobiecych przeżyciach, emocjach oraz marzeniach. Napisana jest świetnym językiem. Chciałoby się ją pochłonąć jednym tchem, by poznać dalsze losy Józi.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hania K. w dniu 2022-04-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Uwielbiam powieści obyczajowe, które opisują życie kobiet żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Mirosława Kareta w swoich dziełach w idealny sposób odzwierciedla tamte czasy. Autorka nie koloryzuje ani nie ubarwia tamtych czasów. Opowiada o losach młodych, biednych kobiet, które też chciałyby istnieć. Tak samo jak panie z wyższych sfer chcą kochać i być kochanymi, a nie tylko poniewieranymi. Te kobiety także mają marzenia i dążą do ich spełnienia. Jednak nie zawsze wychodzi po ich myśli.

    To było moje drugie spotkanie z twórczością pani Mirosławy. I po raz drugi mnie nie zawiodła. Uwielbiam jej pióro. Zachwyciła mnie jej powieść „Gorzej urodzona” i nie mogłam doczekać się kolejnej części. Jak tylko dowiedziałam się o powstaniu dalszego ciągu tej historii, to koniecznie musiałam przeczytać „Niespełnioną miłość”. Ta powieść zwaliła mnie z nóg. Wycisnęła ze mnie łzy. Doskonała obyczajówka. Nie mogłam oderwać się od czytania. Wciągnęła mnie w wir pełen tajemniczości. Genialna historia. Koniecznie musicie ją przeczytać.

    Losy głównej bohaterki poznajemy dzięki jej rodzinie. Jej dwie krewniaczki odnalazły pamiętnik pisany przez ciocię Józię oraz pewien akt. Dziewczyny od razu rozpoznały widoczną na nim osobę. Razem z nimi i główną bohaterką przeżywałam los Józi. Józie poznaliśmy już w pierwszej części. Nie miała łatwego życia, jednak to co ją teraz czeka również nie będzie krainą szczęśliwości. Zakocha się w pewnym artyście – malarzu Witoldzie. Da się namówić na namalowanie aktu. Da się ponieść omamić namiętności. Czy to jej wyjdzie na dobre? Czy on również odwzajemni to uczucie? W tej części poznacie również innego kandydata, przez którego nasza bohaterka będzie miała mnóstwo problemów. Będzie musiała zmienić swoje imię. Dlaczego? Praca niestety nie będzie się jej trzymała. Czasami będzie z niej rezygnowała na własne życzenie. Zamieszkam razem ze swoimi przyjaciółkami. Czy chociaż tutaj los będzie dla niej łaskawy? Nasza kochana Józia nie boi się ciężkiej pracy. Pracuje ponad swoje siły. Nie poddaje się. Można śmiało stwierdzić, że jej życie zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz jest dobrze raz tragicznie. Czy przyjaźń dziewczyn przetrwa ciężkie zawirowania? Co zrobi dla chorej przyjaciółki? Kto jest wrogiem a kto prawdziwym przyjacielem naszej Józi? Dziewczyna marzy o własnym dziecku. Czy spotka odpowiedniego kandydata na męża? Poznacie również co w tamtych czasach myśleli mężczyźni o kobietach. Ciekawa jestem czy się z tym zgadzacie. W swoim życiu Józia poznała wiele dramatów i niebezpieczeństw. Czy jej życie będzie zagrożone? To co się stanie w antykwariacie całkowicie odmieni jej życie. Pytanie tylko czy na lepsze?

    Uwielbiam Józię. Mimo ciężkiego życia i wielu złych doświadczeń nigdy się nie poddała. Kobieta godna naśladowania. Zawsze pomaga innym.

    Idealna fabuła. Autorka przenosi nas do bardzo trudnego świata. Doskonale go opisuje. Akcja może nie jest wartka, ale nie miałam czasu na nudę. Jeżeli lubicie powieści, które wyciskają łzy to dobrze trafiliście. Łzy wam popłyną o ile wczujecie się w życie głównej bohaterki. Jednym słowem „Niespełniona miłość” jest godna polecenia.

    Już się nie mogę doczekać kolejnej części z cyklu „Wydziedziczone”. Mam nadzieję, że autorka nie karze nam na nią długo czekać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Alicja K. w dniu 2022-09-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Po lekturze pierwszego tomu, niezwykle ciekawa losów Józi, w te pędy wzięłam się za drugą część tej historii. Tutaj już mamy trochę mniej uwagi poświęconej wsi a więcej miastu Kraków. Śledzimy wydarzenia, obserwujemy Józię, jej wybory. A wierzcie, albo nie, ale służące w tamtym czasie (historia dzieje się w XIX wieku) nie miały łatwo. Żeby przetrwać, tak żeby tylko egzystować bez luksusów, wyjazdów, sukien itp., trzeba było pracować od świtu do nocy, często bez jedzenia albo o przysłowiowej kromce chleba. Wszak państwo też musi oszczędzać, a jak powszechnie wiadomo, najlepiej oszczędza się na kimś... wiecie, jak się tnie wydatki to się jedzie po pensji pracownika a nie obejmuje sobie od gardła. Sama praca byla wykańczająca dla dziewczyny, ale to co jest najciekawsze w tej części to historia przewrotu, feminizmu, socjalizmu. Wszytko dopiero raczkuje, dopiero budzi się do życia, a w tym wszystkim próbuje odnaleźć się Józia. W zawirowaniach politycznych, w miłości, w pracy... cięgle szuka siebie, własnego ja i swojego szczęścia.

    Świetna seria, którą czyta się rewelacyjnie. Gwarantuje, że zatopicie się w tym XIX wiecznym Krakowie, doświadczenie ówczesnej atmosfery, którą tam dobrze odmalowała autorka 😍

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna P. w dniu 2022-07-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W jakich czasach chcielibyście żyć, gdybyście mieli wybór?

    U mnie z pewnością nie byłby to koniec XIX wieku! Brud, smród, higiena jako coś abstrakcyjnego i to poniżenie kobiet, które były dodatkiem do mężczyzny, no nie! Dodaj do tego urodzenie się w małej, podkrakowskiej wsi w biednej rodzinie i otrzymasz skrócony opis świata, w którym żyła Józia, bohaterka książki Mirosławy Karety. Oj nie miała dziewczyna łatwo!



    Józia traci pracę po fałszywym oskarżeniu o kradzież pereł. Wiedziona porywem pewnego rodzaju namiętności i zauroczenia zgadza się pozować znanemu artyście do aktu. Odmawia zamążpójścia za mężczyznę, którego nie kocha. Te trzy wydarzenia sprawiają, że jest wytykana przez rodzinę i niemile widziała w swojej wsi. Opuszcza ją i podąża do Krakowa celem znalezienia swojego miejsca w świecie. Tam poznaje różne jego oblicza: od życia bohemy, do którego wprowadza ją pozowanie do obrazów i zapoznana przyjaciółka Margot po skrajną nędzę, gdy opada z sił na ulicy, wykończona głodem i pracą ponad siły. Ta młoda kobieta ma jej jednak mnóstwo! Pomimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje, walczy o siebie i swoich bliskich. Totalnie pokochałam ją za to, że była w stanie oddać ostatni grosz na ratowanie zdrowia przyjaciółki i ryzykowała wiele, by ukryć ściganego przez policję przyjaciela. Ja nie wiem czy bym tak potrafiła!



    "Niespełniona miłość" idealnie odzwierciedla życie końcówki XIX wieku. Nie ma tu lukru i koloryzowania. Jest głód, bieda, ciężka praca, brud. W tym wszystkim kobiety, poniewierane i niezauważane przez mężczyzn, pracujące ponad siły, ale również takie, które miały odwagę i siłę, by zawalczyć o siebie, odnoszące sukcesy zawodowe w "męskich" zawodach i bojujące o swoje prawa. Absolutnie uwielbiam takie historie, bo dzięki nim doceniam świat, w którym żyję, choć daleko mu do ideału. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce poznać wyjątkowo odważną i pełną samozaparcia kobietę. Ja już czekam na jej kolejne losy!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia K. w dniu 2022-06-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Znacie twórczość Mirosławy Karety?

    Jest fantastyczna, dopracowana w każdym calu, lekka, pouczająca, ale pozbawiona moralizatorstwa. Podczas czytania Niespełnionej miłości, która romansem wcale nie jest, myślałam sobie, że gdyby tworzyć w podobnym tonie podręczniki do historii to nauka przebiegała by w ogóle innych warunkach. Autorka pisze w tak obrazowy, działający na wyobraźnię, naturalistyczny sposób, że to mistrzostwo świata. Opisuje ludzkie upodlenie, cierpienie i wielką niesprawiedliwość. Miałam takie wrażenie, że podczas czytania książka wyrwała mnie w kapciach, skarpetach i pod kocem prosto do XIX-wiecznego Krakowa i podkrakowskiej wsi, które rządziły się swoimi przerażającymi realiami. Możni państwo mieli wszystko, a dzielnice nędzy pękały w szwach.

    Historia Józi - młodej dziewczyny ze wsi, która szukając pracy, przez przypadek stała się służącą do wszystkiego, szokuje teraz jeszcze mocniej. Od zawsze ludziom wydaje się, że duża ilość posiadanych pieniędzy pretenduje do przyzwolenia na sprawowanie władzy nad biedniejszymi. Okrucieństwo nagromadzone w tej powieści aż boli, a gdy pomyślimy sobie ile takich młodych dziewcząt przeżywało podobne i jeszcze straszniejsze historie to jest to makabryczne. Autorka nie oszczędza Józi, funduje jej, a przy okazji też czytelnikowi prawdziwy rollercoaster emocji. Umiejętnie wyważa ilość powieści obyczajowej, a opisów i fragmentów prawdziwych tekstów powstałych w tamtym czasie, które opisywały panujące w społeczeństwie nastroje i realia. Chętnie wybrałabym się na spacer po Kleparzu śladami bohaterki.

    Ogromnie polecam. To jedna z najlepszych serii powieści obyczajowych z akcją osadzoną w czasach historycznych. Klimat wsi, XIX-wiecznego Krakowa oraz malarskiej bohemy tylko dodaje jej mnóstwo uroku i pikanterii. Koniecznie sięgnijcie po pierwszy tom i wróćcie tutaj, aby pochwalić się swoimi wrażeniami. Wyczekuję ich z niecierpliwością i zaciśniętymi mocno kciukami z nadzieją, że spodoba wam się równie mocno.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula