Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Autor:

Jacek Hołub

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
232
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 28,11 zł
Nasza cena: 21,42 zł 34,90 zł Taniej o: 39%

Jeżeli chcesz zobaczyć coś pod powierzchnią "złego" zachowania dzieci albo zrozumieć, z czym na co dzień borykają się rodzice pociech z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - książka "Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera" autorstwa Jacka Hołuba jest obowiązkową pozycją na Twojej półce.

Niezrozumienie, złośliwe komentarze, wyśmiewanie, przemoc - oto, z czym muszą mierzyć się nie tylko dzieci z ADHD, zespołem Aspergera czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale i ich rodzice. Zachowanie ich ukochanych dzieci na każdym kroku poddawane jest (zazwyczaj krytycznej) ocenie społeczeństwa. Oni sami są określani mianem złych, leniwych, nieudolnych, niezdolnych do "odpowiedniego" wychowania swoich pociech.

Od dzieci z zaburzeniami i ich rodziców nieustannie wymaga się zbyt wiele. Między innymi dlatego powstał ten reportaż autorstwa Jacka Hołuba. Autor przedstawił w nim opowieści kilku rodzin, w których pojawiły się takie zaburzenia, jak ADHD, autyzm i zespół Aspergera, a także historie pracowników szkół, nauczycieli wspomagających i samych dzieci zmuszonych do dostosowania się do odgórnie stworzonych norm mimo swoich odmiennych możliwości. Ta książka jest próbą wyjaśnienia zdrowym rodzicom zdrowych dzieci tego, jak trudno jest żyć w rodzinach, w których funkcjonują dzieci z ADHD lub spektrum autyzmu.


O autorze

Autor książki "Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera" jest reportażystą, który w swojej dziennikarskiej karierze mierzył się również z tematami niepełnosprawności i przemocy domowej. Jego wstrząsające publikacje upowszechniają wiedzę o tym, co do tej pory pozostawało szczelnie ukryte w czterech ścianach polskich domów.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Niegrzeczne” to reportaż, który przybliża nam codzienne życie rodzin, w których wychowują się dzieci z zaburzeniami takimi jak ADHD, autyzm czy zespół Aspergera. Życia trudnego, bo pełnego łez, niepokoju o przyszłość i samodzielność swoich dzieci, strachu o zdrowie i życie rodzeństwa oraz swoje.

  Książka to w dużej mierze, zbiór opowieści matek dzieci z zaburzeniami, ale znajdziemy tutaj również relację ojczyma chłopca z autyzmem, rozmowy prowadzone z pracownikami instytucji takich jak poradnia psychologiczno-pedagogiczna, z dyrektorką gimnazjum czy opowieść szesnastoletniego Kacpra z zespołem Aspergera. Wszystkie te historie są pełne emocji. Widać tytaniczną walkę matek o szczęście i zrozumienie potrzeb swoich dzieci. To one wykazują się większą cierpliwością, choć i im czasem brakuje siły. Mają pretensje do instytucji państwowych, że zostały z problemem same. I poniekąd tak jest. Nadal za mało pomocy państwo oferuje dzieciom z zaburzeniami, a najmniej wsparcia otrzymują osoby z ADHD.

  Tutaj pretensje matek skierowane są również do szkół i nauczycieli, że nie realizują wszystkich zajęć wyszczególnionych w zaleceniach. Prawda jest taka, że takie zajęcia przewidziane są w zależności od otrzymanych środków od organu prowadzącego daną placówkę. I nie na wszystkie niestety starcza pieniędzy. To nie jest spowodowane niechęcią nauczycieli, a decyzjami podjętymi na wyższym szczeblu władzy.

  Matki dzieci z zaburzeniami chcą by ich dzieci rozwijały się jak najlepiej. To często decyduje o wysłaniu ich do publicznych szkół, które nie są przygotowane na przejawiane przez nie zachowania. Duża grupa dzieci nie wpływa dobrze, na komfort osób z autyzmem. Sami rodzice opisywali sytuacje, gdy dziecko wpadało w złość i jeden nauczyciel, mający pod opieką pozostałe dzieci, nie jest w stanie nad nim zapanować. Nie dziwi mnie zatem zachowanie innych rodziców zaniepokojonych zdrowiem i życiem swoich pociech. Ale rozumiem też uczucia drugiej strony.

  Temat zdecydowanie nie jest łatwy. Wzruszające były sytuacje, gdy znajomi, a nawet krewni odwracali się od rodziny, nie akceptując zachowania dziecka z zaburzeniami. Poczucie osamotnienia w takich rodzinach musi być ogromne.

  Uważam, że bardzo dobrze, iż pojawiają się takie publikacje. Uświadamiają nam one, że nie zawsze rozwrzeszczane dziecko w sklepie, rzucające się na chodnik czy krzyczące w niebogłosy jest niewychowane. I pozwala nam zrozumieć, że nie matka jest winna takiemu stanu rzeczy. Dlatego starajmy się od razu nie oceniać i nie wydawać sądów, bo prawda może okazać się zupełnie inna niż my ją postrzegamy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z miłą chęcią zechciałam ponownie zapoznać się z twórczością Pana Jacka Hołuba, gdyż urzekł mnie ON wyjątkowym sposobem do podjętego przez niego niełatwego w praktyce tematu, z którym borykają się rodzice mający dzieci chorujące na zespół nadpobudliwości, zaburzenie rozwoju oraz te, które nie umieją nawiązać relacji w społeczeństwie.

  Czytając książkę pt. ''Niegrzeczne Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera'' zastanawiałam się, czy społeczeństwo rozumie problemy, z jakimi to rodzice muszą sami właściwie sami rozwiązywać, bo tak łatwo jest, ocenić dzieci nie wiedząc o ich chorobie, gdyż powoduje to wykluczenie ze społeczeństwa z powodu ich nieśmiałości, braku odwagi bez odpowiedniego możliwego wsparcia dla nich, które jest konieczne na każdym kroku, by mogły w końcu poczuć się bezpiecznie przy każdej podejmowanej próbie nawiązywania nowych relacji i nie czuć tym słabszym psychicznie z tego powodu zaburzeń, że są nieakceptowane.

  Gdy poznaje się z bliska po przeczytaniu przykłady z praktycznego punktu widzenia tego, co rodzice czują, podczas doświadczania codziennych trosk o dzieci to inaczej spostrzega się ich życie, które wygląda inaczej niż rodzica idealnego niemającego dziecka z zaburzeniami.

  By móc pełni w stanie zrozumieć, co tak naprawdę czują, rodzice należy mieć do nich odpowiednie podejście i umieć rozumieć ich problem w rozmowie z nimi.

  Nie wystarczy powiedzieć coś miłego, czy pochwalić rodziców, ale należy zaproponować pomoc im, gdyż wówczas będą widoczne efekty, a dzięki temu można łatwiej i wspólnie pokonać wspólne przeszkody.

  Ujmuje mnie to osobiście, że autor zechciał opisywać i dotrzeć do głównych źródeł tematycznego problemu zaburzeń w formie bardzo dobrze trafnie dobranego materiału dzięki, któremu przekaz jest prawdziwy, a jedynie realia odzwierciedlają obraz w praktyce, jak jest pojmowany.

  Moim zdaniem dzięki zapoznaniu się z tą książką pojawi się światełko w tunelu, że można poszukać wspólnie rozwiązań, aby świat dzieci z zaburzeniami był lepszy, aby tolerować je z należytą godnością i szacunkiem, pamiętając, że są być wśród nas.

  Zastanawiająca dla mnie była podczas czytania najważniejsza rola nauczycieli, wychowawców, lekarzy, czy oni pojmują, z czym tak naprawdę borykają się rodzice i czy ich stać na leczenie dziecka i czy w końcu poświęcą więcej czasu na obserwację dzieci posiadającymi zaburzenia?

  Pan Jacek Hołub, opisując, te historie we właściwy sposób zadbał o to, aby każdy z Czytelników mógł zrozumieć go nieco lepiej oraz zamieścił rozmowę z psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą Panem Bartoszem Neską.

  Książki tej nie czyta się szybko.

  Wyzwanie tematyczne, którego podjął, się autor było dla niego samego niełatwe, ale dzielnie podołał mu.

  Słowa uznania kieruje do wszystkich osób, które współtworzyły osobiste historie, które pomogły autorowi pokonać wiele nowych barier, aby móc przedstawić trudną do pokonania drogę rodziców, aby ich dzieci były kochane i mogły mieć jeszcze lepiej w toczonej przez nich dzielnej walce o każdy dzień.

  Warto przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wiecie,że 90% dzieci z ADHD,autyzmem lub zespołem Aspergera jest nękanych i wyświewanych w szkołach?

  Z tego 27% padło ofiarą przemocy,a 33% było nakłaniane przez kolegów do głupich zachowań.

  Czy wiecie,że 12% rodziców tych dzieci spotkało się z agresją fizyczną lub słowną,bo ich dzieci nie potrafią ,,normalnie" się zachować.

  Autor w swojej kolejnej książce tym razem opowiada nam o codziennym życiu kilku rodzin z dziećmi chorymi na ADHD,autyzm czy z zespołem Aspergera,gdzie krzywdzące oceny,brak zrozumienia i pomocy są normą.

  Na przykład:

  Małą Martą chciał zająć się egzorcysta.

  Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną,a matka autystycznego Mateusza usłyszała,że powinna go oddać do ośrodka.Jest jeszcze nastoletni Kacper,który był gnębiony w szkole.

  Te dzieci mają nienamacalną,więc niewidzialną niepełnosprawność.Dla patrzącego z boku są więc niegrzeczne i niewychowane.Nie wzbudzają naszej empatii lecz pogardę i wrogość.A rodzice-to z pewnością jakaś patologia.

  Autor w książce postanowił ,,rozprawić się" z takim obrazkiem i prócz historii prywatnych,mamy również wypowiedzi opiekunki społecznej,psychologa czy dyrektorki szkoły Kacpra.

  Powiem Wam,że wstrząsnęła mną ta książka.To bardzo dobry i rzetelnie napisany reportaż po raz kolejny otwierający mi oczy.

  Dlaczego?

  Bo sama niejednokrotnie widząc w sklepie takie wrzeszczące dziecko od razu przypięłam mu łatkę ,,rozpuszczonego bachora".

  Teraz na pewno spojrzę na to inaczej.

  A Wam oczywiście polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Niegrzeczne'' Jacka Hołuba przybliża nam życie dzieci i ich rodziców. Dzieci mają zdiagnozowane ASD oraz ADHD. Rodzice przedstawiają historię swoich dzieci w codziennym życiu, jak funkcjonują w domu i w szkole. Jak walczą o lepsze życie swoich dzieci. 😇😇😇

  Ponieważ siedzę w temacie autyzmu, byłam bardzo zainteresowana tą książką. Nie zawiodłam się. Literatura wciągnęła mnie po całości. Przykre jest to, jak rodzice muszą walczyć o każdy grosz i terapię dla własnych pociech. O akceptację i szacunek dla osób, które często nie rozumieją naszego świata i próbują się dostosować, choć nie wiedzą jak i po co. Zachęcam do tej książki i innych, które zajmują się kwestią autyzmu. 9/10.

  😇😇😇

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ludziom niezmiernie łatwo przychodzi ocenianie innych i ferowanie wyroków. Widząc kogoś pierwszy raz w życiu, potrafimy wystawić mu opinię, kompletnie nie znając jego sytuacji. Tak często patrzymy na dziecko zachowujące się w sposób inny, niż oczekuje społeczeństwo, nazywając je niegrzecznym i niewychowanym, a jego rodzic dostaje łatkę nieudacznika, który nie potrafi zapanować nad własną pociechą. Jak często możemy się mylić...

  "Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera" to świetny reportaż, w którym Jacek Hołub oddaje głos głównie rodzicom dzieci z ADHD i autyzmem, ale także osobom pracującym z nimi oraz specjalistom. Nie znajdziecie tutaj masy suchych informacji, jakie każdy może znaleźć w sieci. To książka ukazująca prawdziwe życie ze wszystkimi wzlotami i upadkami.

  Każdy autystyk i adehadowiec jest inny, w zupełnie różny sposób radzi sobie z otaczającą rzeczywistością. Jednym dostosowanie się do norm społecznych nie przynosi większego trudu, inni kompletnie nie rozumieją otoczenia. Tutaj zdecydowanie wiele zależy od jak najszybszego rozpoznania zaburzenia oraz błyskawicznego wdrożenia różnorodnych terapii wspomagających rozwój. Niestety słabo to wygląda w naszym kraju, gdzie na refundację nie zawsze można liczyć, a poważniejsza pomoc uzależniona jest od warunków finansowych.

  Życie rodziny z dzieckiem posiadającym autyzm, zespół Aspergera czy ADHD kręci się głównie wokół niego. Potrzeby rodziców czy rodzeństwa często schodzą na drugi plan, co bywa uciążliwe i frustrujące. Wiele rodzin rozpada się z powodu niemożności udźwignięcia zaistniałej sytuacji. Do tego niejednokrotnie dochodzi niezrozumienie ze strony społeczeństwa, a także brak wsparcia grona pedagogicznego, które nie zawsze potrafi wykazać się profesjonalizmem.

  Po ten reportaż powinni sięgnąć wszyscy pracujący z dziećmi, bo pomimo wiedzy teoretycznej pedagodzy nie zawsze potrafią poprawnie odczytać niektóre zachowania, mogące świadczyć o zaburzeniu. Absolutnie nie osądzam, bo sama jestem z zawodu pedagogiem oraz nauczycielem, ale jak to bywa - wiedza wiedzą, a rzeczywistość swoją drogą. Najbardziej żałuję, iż ta lektura prawdopodobnie nie zainteresuje zwykłych śmiertelników, nieposiadających wielu informacji o dzieciach z zaburzeniami, bo to właśnie oni powinni poszerzyć znajomość tematu, aby wykazywać się większą empatią.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Niegrzeczne
 • Autor: Jacek Hołub
 • Wydawnictwo Czarne
 • Seria Reportaż
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 232
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381913959
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera
 • Nr wydania: 2
 • ISBN: 9788381913959
 • EAN: 9788381913959
 • Wymiary: 13.5x21.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Doktor Tony odpowiada. Światowy autorytet w dziedzinie zespołu Aspergera odpowiada na pytania na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu 0/5 Nasza cena:
44,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Tony odpowiada. Światowy autorytet w dziedzinie zespołu Aspergera odpowiada na pytania na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu

Książka Doktor Tony odpowiada to zbiór konkretnych porad i wyjaśnień dotyczących zagadnień najistotniejszych dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich bliskich. W publikacji zgromadzono materiał z programu, w którym dr Tony Attwood – światowy autorytet w dziedzinie zespołu Aspergera i...
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach 5/5 Nasza cena:
24,09 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach

Od autora W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent...
Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka 5/5 Nasza cena:
39,76 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka

Pierwsze wydanie ",Imperatora", z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I właśnie się rozpędza. Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Rydzyka na Polskę jest o wiele większy. „,Ojcze Dyrektorze, bez ciebie...
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci 5/5 Nasza cena:
23,18 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci

W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb...
Pakiet: Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka, Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki 0/5 Nasza cena:
63,70 zł 94,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka, Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki

Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka Pierwsze wydanie ",Imperatora", z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I właśnie się rozpędza. Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Rydzyka na Polskę jest o wiele...
Audiobook Niegrzeczne mp3 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Niegrzeczne mp3

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
eBook Beze mnie jesteś nikim mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Beze mnie jesteś nikim mobi epub

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie....
Audiobook Beze mnie jesteś nikim mp3 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Beze mnie jesteś nikim mp3

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie....
eBook Żeby umarło przede mną mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Żeby umarło przede mną mobi epub

„W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb...
Please kill me. Punkowa historia punka 0/5 Nasza cena:
47,76 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Please kill me. Punkowa historia punka

Na przełomie lat 60.i 70. XX wieku przez społeczeństwo Stanów Zjednoczonych przeszło tornado zmian. Zamieszki w Detroit, wojna w Wietnamie, hasła „make love not war” czy „flower power” podczas hipisowskich wieców, panoszące się rasizm, homofobia i szowinizm. Odpowiedź Nowego Jorku na wszystko, co...
Mur 12 kawałków o berlinie 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mur 12 kawałków o berlinie

Katarzyna Brejwo, Juliusz Ćwieluch, Merle Hilbk, Urszula Jabłońska, Magdalena Kicińska, Nataša Kramberger, Jens Mühling, Kaja Puto, Antje Rávic Strubel, Witold Szabłowski, Ziemowit Szczerek, Maciej Wasielewski i Agnieszka Wójcińska Z fotografiami Filipa Springera Teksty niemieckie w przekładzie...
Wybrane bestsellery
Wampirze cesarstwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
45,10 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,56 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
23,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść 5/5 Nasza cena:
45,86 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść

Wiktor Forst powraca! Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,98 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,66 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula