Lato wśród wydm. Przylądek wichrów. Tom 1

Książka
33,99 zł
Outlet
15,62 zł
eBook
24,31 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Przylądek wichrów
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 400
Opis

Przenieś się nad morze i poznaj porywającą historię Matyldy! Proste zlecenie na zawsze zmieni jej życie... "Lato wśród wydm" to wzruszająca i pełna optymizmu powieść, która zaczaruje Cię swoim nadmorskim klimatem!

Choć Matylda nie od dziś zajmuje się przygotowaniem domów na sprzedaż, tym razem nie jest pewna swojego sukcesu. Posiadłość, którą teraz się zajmuje, nie budzi zainteresowania klientów - wydaje się, że trzeba cudu, by się to zmieniło. Kobieta postanawia odmienić niepozorny domek, tak by przyciągnął osoby marzące o zamieszkaniu nad morzem. Jest przecież specjalistką od nieruchomości i dobrze wie, czego pragną jej klienci!

W życiu osobistym kobiety również wiele się dzieje. W urokliwych Dębkach spotyka nowych znajomych - poznaje archeologa, który pasjonuje się wydobywaniem skarbów z morskich głębin, i pewną młodą kobietę, która opowiada jej o swojej matce. Do życia Matyldy wkracza też nietypowy autostopowicz. Choć pozornie niewiele ich łączy, na plaży odnajdują wspólny język - Matylda z pewnością nigdy ich nie zapomni! Czy uda jej się sprzedać nadmorską posiadłość? A może dzięki nowym znajomym odkryje, że pragnie od życia zupełnie czegoś innego, niż wcześniej myślała?


O autorce

Agnieszka Krawczyk jest polską pisarką, która dała się poznać jako autorka romantycznych serii Leśne Ustronie i Magiczne Miejsce. Powyższa powieść rozpoczyna poruszający cykl Przylądek Wichrów.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Przylądek wichrów

Szczegóły
  • Tytuł: Lato wśród wydm
  • Autor: Agnieszka Krawczyk
  • Wydawnictwo Filia
  • Seria Przylądek wichrów
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 400
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380757141
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380757141
  • EAN: 9788380757141
  • Wymiary: 14x20 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 665897872
Recenzje książki Lato wśród wydm. Przylądek wichrów. Tom 1 (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-06-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Agnieszka Krawczyk tworzy ciekawe historie. Miałam okazję zapoznać się z kilkoma z nich.

    Matylda marzyła o zagranicznych wczasach, jednak z racji braku zapłaty przez klienta wakacje spędzała nad morzem, w Dębkach. Miała zająć się odświeżeniem domu brata swojej przyjaciółki, który nie chciał się sprzedać.

    Lubię takie wakacyjne lektury, dlatego z chęcią skusiłam się na najnowszą powieść autorki. Nie miałam względem niej zbyt wielkich oczekiwań. Liczyłam na niezobowiązującą, letnią lekturę i coś takiego otrzymałam.

    Okazuje się, że jest to pierwszy z dwóch planowanych tomów. Pojawia się tutaj miłość, czasami aż w nadmiarze. Główna bohaterka zajmuje się także dość nietypowym zajęciem. Do tego wszystkiego domek nad morzem, nurkowanie, odkrywanie okolicznego piękna. Bardzo szybko zapoznałam się z tą lekturą.

    ,,Lato wśród wydm" Agnieszki Krawczyk to bardzo poprawna lektur, z którą z powodzeniem można zapoznać się w wolny dzień. Na pewno skuszę się także na kontynuację.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2019-06-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    "Lato wśród wydm" to pierwszy tom nowej serii Agnieszki Krawczyk - 'Przylądek Wichrów'. Powieść kusi cudownie klimatyczną okładką z nadmorskim pejzażem a ciekawość bierze górę - sięgam, by zatracić się niedzielnie w urokliwych Dębkach i ukrytych tam tajemnicach. Czym wyróżni się ta książka pośród innych, typowo letnich i nadmorskich lektur?

    "...to, w jaki sposób postrzegamy siebie, kształtuje również nasz obraz w oczach innych." *

    Właścicielka biura nieruchomości - Justyna Malinowska - ma problem ze sprzedażą domku letniskowego swojego brata Konrada. Choć położony w urokliwym miejscu i tuż przy plaży, to jednak zdaniem potencjalnych kupujących jest odpychający, zimny i bez charakteru. Justyna sięga po 'asa w rękawie' i prosi o pomoc swoją przyjaciółkę Matyldę Radwan, twórczynię przepięknych gobelinów. Matylda ma dokonać zmian w domku, by przestał być przygnębiający, nijaki i nudny.

    Splot losowych zdarzeń sprawia, że pomaga jej pewien student a "rozrywek" dostarcza rodzina Orontowiczów z Drozdowa oraz archeolog morski - Łukasz Rokicki. Dzięki niemu Matylda ma okazję poznać historie wraków leżących na dnie Bałtyku, zwiedzić malownicze zakątki wybrzeża, poczuć niesamowity klimat plaży, uderzających w nią fal a także podziwiać różne odcienie wody. Odwiedza urokliwe miejsca: herbaciarnię, latarnię, targ staroci, wraki czy cieplarnie - które z nich ją zainspirują? Bardzo mi się podobały jej pomysły oraz to, jak niewielkim kosztem i nakładem powstawały cudowne rzeczy.

    "...przykre rzeczy należy mówić od razu, żeby później nie pozostawały niedomówienia i nieprzyjemny osad pretensji." **

    Na idealne i bezproblemowe zdawałoby się wakacje Matyldy cieniem kładzie się historia z przeszłości Oli, jednej z mieszkanek. Dziewczyna zachowuje się dziwnie, snuje teorie o czarownicach a jej dziadek jest chwilami dosyć nieprzyjemny a nawet wredny. Co wydarzyło się w ich życiu? Dlaczego ta sprawa owiana jest tajemniczą aurą i panuje zmowa milczenia?

    "...bo nie zmusisz nikogo, żeby cię kochał, podobnie jak nie namówisz go, aby przestał." ***

    Powieść dotyka wielu poważnych problemów, ale porusza też ciekawe wątki, jakie nieczęsto pojawiają się w książkach obyczajowych. Agnieszka Krawczyk zwróciła naszą uwagę na pracę latarników, "skarby" kryjące się na dnie morza, problemy rodziców z dziećmi - lub odwrotnie, wiarę w zabobony, bo czasami te łatwiejsze wyjaśnienia trudnych spraw pozwalają nam zmierzyć się z prawdą. Autorka otwiera nam oczy na to, że czasami emocje wygrywają z racjonalnym myśleniem a problemy jakie nas dotykają w związkach są skutkiem kiepskiej komunikacji, lub jej braku, choć przecież w byciu ze sobą chodzi o to, by "płynąć wspólnym nurtem". ****

    W książce nie wszystko jest białe lub czarne, nie każdy jest dobry a relacje nie ociekają miodem... Również reakcje na stratę są różne, bowiem nie każdy potrafi szybko się otrząsnąć i żyć dalej, częściej chyba zdarza się zamknięcie w sobie. W tej historii zdarzają się 'czarne charaktery', fałszywe obrazy drugiego człowieka a bohaterowie prędzej lub później zaczynają dostrzegać prawdę, choćby o tym, że Karaiby nie zawsze nimi są...

    "Marzenia trzeba spełniać, nawet najdziwniejsze i najbardziej niesamowite." *****

    Podsumowując - "Lato wśród wydm" to opowieść o ludziach i skarbach znalezionych na plaży, o samotności, nałogach, marzeniach, tęsknocie, bezradności, udzielaniu pomocy, odwadze w wyrażaniu uczuć, sukcesach i porażkach. Historia, która porusza serce różnorodnym pięknem, nie tylko krajobrazów, ale i zachowań bohaterów. Niedokończone historie, niezałatwione sprawy, wymykające się uczucia, zagadki z przeszłości, na tym opiera się opowieść o niezwykłym lecie w Dębkach, które kończy się koniecznością podjęcia życiowych decyzji. Polecam gorąco!

    * A. Krawczyk, "Lato wśród wydm", Filia, Poznań 2019, s. 157

    ** Tamże, s. 64

    *** Tamże, s. 93

    **** Tamże, s. 347

    ***** Tamże, s. 354

    recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula