Kilka sekund od śmierci

Autor:

Harlan Coben

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (4)
Książka, op. miękka
za 28,99 zł
eBook, mobi, epub
za 28,90 zł
Audiobooki mp3
od 24,27 zł
Nasza cena: 27,60 zł 34,50 zł Taniej o: 20%

Księga II trylogii z Mickeyem Bolitarem
Bratankiem Myrona Bolitara
 

Intryga, której początki sięgają czasów holocaustu…

TAJEMNICZA ORGANIZACJA
LABIRYNT KŁAMSTW
KRWAWA ZBRODNIA…

Kontynuacja „Schronienia”, która zaczyna się zaledwie kilka dni po opisanych tam wydarzeniach.

Mickey, nastolatek, który niedawno zamieszkał z Myronem, powoli odnajduje swoje miejsce w nowej rzeczywistości, ale wciąż wpada w kłopoty. Tym razem zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo.

I wpada na trop tajemniczej organizacji – Schroniska Abeony – która być może ma coś wspólnego ze śmiercią jego ojca.

Będzie musiał zmobilizować wszystkie siły, by ochronić przed nadciągającym niebezpieczeństwem tych, których kocha...

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Harlan Coben to autor, po którego książki zawsze chętnie sięgam.

  "Kilka sekund od śmierci" to kontynuacja, recenzowanego przeze mnie jakiś czas temu, "Schronienia" - TUTAJ.

  Głównym bohaterem tego cyklu jest Mickey Boliter, bratanek słynnego Myrona Bolitera. Cykl skierowany jest zarówno do dorosłego czytelnika, jak i do młodzieży. Opowieść kontynuuje tematykę organizacji Abeona pomagającej dzieciom i oznakowanej tajemniczym motylem, znowu spotykamy też Nietoperzycę, która zasieje zamęt w głowie Mickeya. Czy jego ojciec na pewno nie żyje? Kto leży w grobie? Tego chłopak musi się dowiedzieć i przekonać naocznie, aby normalnie żyć.

  Ale to nie koniec komplikacji w jego życiu. Młody Boliter ma tendencję do pakowania się w kłopoty. Najpierw wdaje się w bójkę, potem wywalają go z drużyny szkolnej, a dodatkowo Rachel zostaje postrzelona, a on wraz z przyjaciółmi znajdują w szkolnej szafce pieniądze i narkotyki. Mikey usiłuje poskładać zebrane informacje w jedną całość. Jednak nic nie jest takie, jak by mu się wydawało. Jak powiązać sprawę Rzeźnika z Łodzi, który dokładnie przypomina sanitariusza zajmującego się ojcem Mickeya

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Harlan Coben i jego "Kilka sekund od śmierci"to jest rewelacja.Zresztą, jestem zdania ,że obojętnie jaka książka przez niego napisana jest mistrzostwem.Kilka sekund od śmierci to druga część przygód Mickeya i jego przyjaciół.To doskonale skomponowana książka pełna napięć ,akcji,tajemniczości .To być może pozycja dla młodzieży bo w takim świecie toczy się akcja ,ale jeśli jest dobrze napisana to nie ma znaczenia kto ją czyta.Tu bardzo dużo się dzieje i autor trochę miesza nam w głowie ale to dobrze ,bo o to chodzi by poukładać rozrzucone puzzle w jedną całość. I kilka rozwiązanych w tej części tajemnic ma niespodziewane rozwiązanie.Pozostaje pytanie czym zaskoczy trzecia część przygód Mickey`a Bolitara, to co już zostało zasygnalizowane intryguje i może mieć wiele zakończeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niebezpieczeństwo miało pewną szczególną jakość, było namacalne."

  Thriller dla młodzieży, napisany w ciekawych barwach, frapującym klimacie, łagodnej i lekkiej formie. Wiele się w nim dzieje, mnóstwo sekretów, kłamstw, mrocznych wydarzeń, niejednoznacznych postaci, nagłych zwrotów akcji. Czyta się szybko, z zaangażowaniem, ale też świadomością, iż jest to swobodna i niezobowiązująca lektura, dobra na zapełnienie miłego wieczoru z książką. Sympatycznie poznaje się perypetie młodych bohaterów związane ze specyficznymi rodzinnymi relacjami, ale także z niepokojącymi i niebezpiecznymi znajomościami.

  Mickey Bolitar próbuje rozszyfrować tajemnice wokół śmierci ojca w wypadku samochodowym, a te zamiast okazywać się jaśniejsze i prostsze, przyjmują jeszcze bardziej ciemne i pogmatwane oblicze. Naprawianie relacji z wujkiem Myronem także wymaga sporej aktywności i otwartej postawy. Ciekawie rozwijany jest wątek związany ze sportową karierą nastolatka, w której nie wszystko przychodzi łatwo i gładko. Obserwujemy prowadzenie gry przetrwania w społeczności szkolnej, nieuniknione konfrontacje z rówieśnikami, zacieśnianie przyjaźni Mickeya z Emą, Arthurem i Rachel. Mocnym akcentem są odwołania do tragicznych wydarzeń w hitlerowskich obozach koncentracyjnych podczas drugiej wojny światowej. A do tego intrygująco rozwijające się dramatyczne incydenty przytrafiające się Rachel.

  Ukrywająca się w mroku nieprzenikniona organizacja, zamieszana w wypadki przydarzające się Mickeyowi. Niejasne okoliczności morderstwa, napaści, podpalenia, kradzieże. Problemy, kłopoty, pułapki, przesłuchania i nieprzyjemności, nakręcanie spirali podejrzeń, posądzeń, insynuacji i strachu. Z jednej strony młodzi bohaterowie powieści, a zatem i nieco nierozważne postawy, dość łatwe poddawanie się manipulacjom, a z drugiej przypisywanie im zawyżonych umiejętności i sprawności w stosunku do wieku. Podobnie jak w pierwszym tomie "Schronienie" pojawia się sporo pogodnego humoru w przybliżanej historii. Komu tak naprawdę może ufać Mickey, a kogo powinien unikać jak ognia? Dlaczego tak trudno dotrzeć do wszystkich ogniw łańcucha prawdy?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Mickey Bolitar powraca w kolejnym tomie serii by bawić i intrygować, ale przede wszystkim - rozwiązywać zagadki zaskakujące i nie rzadko mrożące krew w żyłach.

  Główny bohater jest idealną kopią swojego wuja - wciąż pakuje się w kłopoty, zagadki i tajemnice same go znajdują a ON nigdy nie odpuszcza dopóki nie dowie się prawdy. Jest też wygadany i pewny siebie, swoje niedoskonałości kryje za charyzmą i nie sposób go nie polubić. To jeden z tych bohaterów, którzy szybko trafiają do serca czytelnika bez konkretnego powodu, ale pozostają w nim na długo. Mickey to propozycja bohatera dla młodszego czytelnika. Do tej pory Harlan Coben tworzył dojrzałe postacie, a tu nagle decyduje się na trylogię z nastoletnim młodym detektywem. Dzięki temu poszerza grono swoich odbiorców, bo uważam, że niezależnie od wieku bohaterów zawsze wypada wzorowo.

  Jeśli zastanawiacie się czy można rozpocząć przygodę z trylogią od drugiego tomu - można. Chociaż uważam, że lepiej sprawdziłaby się historia czytana od początku. Na szczęście jest wystarczająco dużo powtórzeń w tekście wydarzeń z pierwszego tomu, by nieświadomy czytelnik raz dwa nadrobił zaległości. Bohaterowie ściśle wiążą się z rozgrywanymi wydarzeniami, ale niewiele pojawia się nowych osób. Mickey w domu Nietoperzycy dostrzega czarno-białą fotografię od której wszystko zaczyna się na nowo. Na niej uchwycony został Rzeźnik z Łodzi – bezwzględny hitlerowiec, który był przecież obecny na miejscu wypadku jego ojca jako sanitariusz. To była pierwsza osoba, która powiadomiła go o śmierci ojca. Tylko dlaczego sanitariusz ani trochę nie zmienił się od czasów drugiej wojny światowej?

  Harlan Coben ma w swojej głowie nieograniczone pomysły na fabułę, które bardzo zgrabnie przelewa na papier. Jego delikatny, niemal subtelny styl stanowi idealne tło dla mocnej fabuły stopniowanej ze strony na stronę. To jedyny autor, który potrafi namówić mnie do przeczytania swojej powieści w jeden wieczór wyłącznie za sprawą finałów rozdziałów - po prostu muszę przeczytać następny, by wiedzieć jak wszystko się potoczy. I tak za sprawą ciągu przyczynowo-skutkowego zatracam się fabule i nim się obejrzę następuje koniec. Podobnie jest z drugim tomem o przygodach Micekya. Nie ma znaczenia, że bohater jest młodszy: liczy się jego charyzma w połączeniu z zaskakującymi zwrotami akcji, które w powieściach Cobena zajmują honorowe miejsce.

  To jednak nie jedyne atuty za które cenię autora. Potrafi ON bowiem pisać o wszystkim: na bazie thrillera stopniuje niemal namacalne napięcie, budzi lęk i grozę a jednak znajduje czas by wplątać w to wszystko tematy rodziny czy przyjaźni, tak prawdziwe i wiarygodne, że niemożliwe do zakwestionowania. "Kilka sekund od śmierci" to Coben w swojej szczytowej formie, zaskakujący, pomysłowy - wart każdego przeczytanego słowa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Niektórzy kochają gdy niebezpieczeństwo idzie za nimi krok w krok, ale zdecydowana większość woli święty spokój i unika zagrożenia jak tylko może. Jednak są i tacy ludzie, którzy nawet gdy chcą uniknąć wszelkiego ryzyka ono i tak towarzyszy im jak cień, ściągając różnorodne groźne „wypadki”. Co zrobić gdy los właśnie nas obdarował takim „prezentem”? Może po prostu spróbować go zaakceptować?

  Podobno człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a co w sytuacji gdy nie uważa się swojego postępowania za odpowiednie? Mickey Bolitar nawet gdyby chciał to nie byłby w stanie zapomnieć o kilku ostatnich dniach. „Pamiątki” po pierwszym śledztwie ma dość bolesne, na razie nie zamierza angażować się w nic co znowu ściągnęłoby na niego kłopoty. Ale od reguły są pewne wyjątki, jak na przykład osoba Nietoperzycy i organizacja Abeona. Nie ma w planach na przykład ściągnięcia na siebie uwagi komendanta Taylora, pożaru i dochodzenia w sprawie śmierci. Niestety okazuje się, że znalazł się ponownie w samym centrum wydarzeń i wraz z przyjaciółmi ma do rozwiązania nie lada kryminalną zagadkę, na dodatek związaną z kimś kto stał się mu bliski. Na tym nie koniec niespodzianek, spokojne Kasselton kryje w sobie wiele tajemnic i niektóre z nich Mickey poznaje, lecz prawda wcale nie jest prosta i bezbolesna. Czy kłamstwo da się usprawiedliwić?

  Druga odsłona perypetii bratanka Myrona Bolitara jest jeszcze ciekawsza niż premierowy tom. Harlan Coben ma interesujący pomysł na nowego bohatera, z nastoletniego Mickey`a nie robi na siłę dorosłego, wprost przeciwnie pozostawia mu swobodę bycia młodym. Jednak to tylko pierwsza warstwa pod nią kryje się postać, która weszła przypadkowo w świat gdzie oczywistość ma wiele twarzy i czasem bywa dotkliwie bolesna, a jakby tego było mało wiele w niej sekretów. „Kilka sekund od śmierci” rozpoczyna się kilka dni potem kiedy pierwsza sprawa, w jaką zaangażował się młodszy Bolitar, dobiegła końca. Sińce nie zdążyły jeszcze przestać go boleć kiedy angażuje się w kolejny temat i znowu daje o sobie znać jego dopiero co odkryte zamiłowanie do wkładania palców między drzwi vel pojawiania się tam gdzie nie powinien się znaleźć. Autor przygotował dla czytelników nową zagadkę kryminalną, lecz nie zapomniał o wątkach z pierwszej części. Jedno z drugim łączy się płynnie, kolejne znaki zapytania pojawiają się i dają pole do popisu do przypuszczeń co do dalszego rozwoju historii o Bolitarze Juniorze. Co jeszcze czeka tego bohatera i jaką rolę odegra Abeona? To tylko jeden z wielu obszarów, które Harlan Coben otoczył mgłą sekretów i niedomówień. Fabuła ma u swych podstaw splecenie przeszłości, wydawałoby się całkowicie niezwiązanej z główną postacią, oraz teraźniejszością, w której jest ON w samym centrum uwagi. Sensacyjny motyw nie jest ozdobnikiem, „Kilka sekund od śmierci” to jak najbardziej pełnowymiarowy kryminał, śledztwa w nim prowadzone okazują się mieć niespodziewane rozwiązania. Pozostaje pytanie czym zaskoczy trzecia część przygód Mickey`a Bolitara, to co już zostało zasygnalizowane intryguje i może mieć wiele zakończeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Trylogia Schronienie. Kilka sekund od śmierci. Odnaleziony. 5/5 Nasza cena:
50,92 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Schronienie. Kilka sekund od śmierci. Odnaleziony.

Wydanie jednotomowe trylogii Harlana Cobena, która koncentruje się wokół losów Mickeya Bolitara, nastoletniego bratanka Myrona Bolitara. W jej skład wchodzą powieści: „Schronienie”, „Kilka sekund od śmierci” i „Odnaleziony”. Fabuła skupia się wokół postaci Mickeya, który zrobi wszystko, by...
Bez śladu 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez śladu

Trzecia powieść z Myronem Bolidarem ? detektywem, agentem sportowym i niepoprawnym kobieciarzem Myron Bolitar przyjmuje propozycję właściciela klubu New Jersey Dragons i zgadza się odnaleźć gwiazdę drużyny, Grega Downinga, swojego rywala z czasów studenckich, który przepadł jak kamień w wodę. W...
Niewinny 0/5 Nasza cena:
29,33 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinny

Dziewięć lat po wyjściu z więzienia Matt Hunter nadal wraca myślami do owego strasznego wieczoru, kiedy w przypadkowej, niesprowokowanej przez siebie bójce zabił człowieka. Wydarzenie to kładzie się cieniem na jego życiu i relacjach rodzinnych... ale w końcu wszystko ponownie zmierza ku...
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne

DWADZIEŚCIA „NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYCH” AMERYKAŃSKICH OPOWIADAŃ KRYMINALNYCH WYBRANYCH OSOBIŚCIE PRZEZ MISTRZA GATUNKU, HARLANA COBENA. Dwadzieścia historii o zbrodni, śmierci i karze, opatrzonych zaskakującymi puentami. Jedne z nich przyprawią czytelnika o śmiech lub łzy, inne ? wywołają dreszcz...
W domu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W domu

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore'a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując...
Bez skrupułów 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez skrupułów

Studentka Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie kampusu Uniwersytetu Restona w New Jersey. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać, iż padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Osiemnaście miesięcy później ktoś zamieszcza zdjęcie Kathy w piśmie pornograficznym. Były narzeczony...
Wszyscy mamy tajemnice 0/5 Nasza cena:
27,44 zł 35,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszyscy mamy tajemnice

Dziesiąta powieść z Myronem BolitaremPrecyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy...
Tęsknię za tobą 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęsknię za tobą

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której dziwnym zbiegiem okoliczności nadarza się okazja, żeby wyjaśnić i zamknąć dawne sprawy. Obie dotyczą najważniejszych mężczyzn w jej życiu ? byłego...
Tęsknię za tobą 5/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęsknię za tobą

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego. Mężczyzna wiele lat temu złamał jej serce. Uczucia, które Kat...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula