Jesienna miłość

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 23,80 zł
eBook, mobi, epub
za 22,53 zł
Nasza cena: 27,20 zł 32,00 zł Taniej o: 15%

"Jesienna miłość" to przepiękna, romantyczna i wzruszająca opowieść o dwojgu nastolatków, których los przeznaczył właśnie sobie. Powieść została zekranizowana pod tytułem "Szkoła uczuć".

Był rok 1958, kiedy siedemnastoletni Landon Carter rozpoczął naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort. Nie przypuszczał nawet, że będzie to rok, który na zawsze zmieni jego życie. Ojciec Landona gorąco pragnął, by syn dostał się na jak najlepszą uczelnię. Chłopak jednak nie myślał o przyszłości i jak to siedemnastolatek żył sobie przyjemnie i beztrosko. Również Jamie Sullivan zaczęła wówczas uczęszczać do ostatniej klasy. Landon, zresztą jak wszyscy inni, traktował ją niczym nieszkodliwą, zabawną dziwaczkę. Dziwne wydawało mu się mianowicie, że można ani na chwilę nie rozstawać się z Biblią, nie chodzić na prywatki i z nikim się nie umawiać. Czy to normalne, że nastolatka cały wolny czas poświęca opiece nad owdowiałym ojcem, pomaga ludziom i odwiedza dzieci w sierocińcu? Jednak gdy nadeszła pora licealnego balu, Landon w odruchu desperacji zaprosił nań właśnie Jamie. I był to moment, którego miał nie zapomnieć do końca swoich dni...

"Jesienna miłość" to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych dla młodzieży, jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Napisana jest w sposób lekki, wartki i niezwykle wciągający. Z wypiekami na twarzy śledzimy kolejne losy głównych bohaterów zastanawiając się, kiedy w końcu oboje odważą przyznać się przed sobą, że są zakochani. Czy uda im się być razem mimo że każde z nich zdaje się pochodzić z innego świata? Jaką tajemnicę skrywa w głębi serca Jamie?

Droga do literackiej kariery w wykonaniu Nicholasa Sparksa była wyjątkowo kręta i trudna. Swoją pierwszą powieść napisał tuż po rozpoczęciu studiów. Studia przerwał, by poświęcić się literaturze, ale książka nigdy nie została wydana. Podobny los spotkał jego kolejną literacką próbę. Dopiero napisany w wieku 28 lat "Pamiętnik" zainteresował wydawcę i z miejsca podbił serca czytelników. Od tego czasu popularność Sparksa rosła w tempie wykładniczym. Opublikowana w roku 1999 "Jesienna miłość" to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych utworów pisarza. W 2002 roku powieść została zekranizowana pod tytułem "Szkoła uczuć".

Recenzje (7)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Jesienna Miłość nawet nie wiem co napisać to jest tak cudowna książka że brak mi słów. To pierwsza książka w której się zakochałam i jedyna którą mogę czytać w kółko i w kółko. Pierwsze spotkanie z nią miałam podczas ekranizacji tej książki, po obejrzeniu jej przez kilka minut płakałam i nie mogłam przestać. Potem już musiałam ją przeczytać. Jest to historia dwóch młodych osób którzy pod wieloma względami byli z różnych światów. On był popularny, Ona cicha myszka, On porywczy i wybuchowy ,ona spokojna i opanowana , a mimo to ich uczucie zwyciężyło nad wszystkimi co ich różniło. I się w sobie zakochali . Wszystko było by jak z bajki gdyby nie to że niedługo musieli się rozstać i to na zawsze. Jak to czasami bywa ich miłość mimo tak silnego uczucia nie mogła przezwyciężyć śmiertelnej choroby . Ale to ich nie załamało i czerpali jak najwięcej z czasu jaki im razem pozostał. Ich uczucie było piękna i wytrzymało bardzo dużo lecz nie wygrało walki z chorobą. Może to zabrzmi banalnie ale to jest moja ulubiona książka i mogę ją czytać wiele razy a i tak za każdym razem mnie porusza. Lubie książki Nicholasa Sparksa ale tą po prostu kocham !!! I SZCZERZE Z CAŁEGO SERCA JĄ POLECAM.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie zaskoczę was pewnie, gdy Wam powiem, że to kolejna książka Sparksa, gdzie najpierw widziałam film, a dopiero potem przeczytałam książkę. Film powstał pod innym tytułem – „Szkoła uczuć”, i o ile dobrze pamiętam na potrzeby filmu została stworzona piosenka.

  "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma."

  Na samym początku nic nie wskazuje na to, by para zwykłych nastolatków mogła się do siebie zbliżyć. Ona, córka pastora chodząca z Biblią, ON syn kongresmana, spotykający się z kolegami na cmentarzu. Niespodziewany splot różnych wydarzeń powoduje, że nagle są na siebie skazani.

  Więcej na:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ta pokazuje czytelnikowi, która zapoczątkowana była najpierw ledwie tolerancją a zakończyła się zakochaniem i ślubem między głównymi bohaterami. Autor ukazuje nam również, że człowiek może się zmienić z buntownika w dobrego człowieka jak zrobił to Landon pod wpływem Jamie. Miłość tych dwojga zostaje wystawiona na próbę. Próbę, która okazała się z góry przegrana. Okazało się bowiem, że główna bohaterka jest śmiertelnie chora na białaczkę. Jednakże Landon i Jamie starają się spędzić jak najwięcej czasu, który im został. To powieść pokazuje czytelnikowi, że miłość pokona każdą przeszkodę- nawet śmierć.

  Z góry przyznaję, że płakałam przy książce nie raz i nie dwa. Jednak powieść warto naprawdę przeczytać i przekonać się jak można się zmienić pod wpływem choroby kogoś kogo się naprawdę kocha.

  Pozdrawiam :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czułaś się kiedyś inna?

  Czułaś kiedyś, że świat byłby inny gdyby ludzie byli tacy jak Ty, albo ty byłabyś taka jak inni ludzie?

  Pewnie tak. Ale .... kiedy pojawia się miłość to wszystko traci sens.

  To co odróżnia cię od całego świata, przestaje mieć znaczenie, bo teraz ktoś inny jest dla ciebie całym światem.

  Sparks wycisnął mnie do ostatniej łzy. Tak pięknie opisana historia chorej dziewczyny i chuligana skradła moje serce.

  Nie wiem skąd ON bierze magię którą dodaje do książek. Ale niech mu jej nigdy nie zabraknie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co znaczy słowo "miłość"? Jestem pewna, że tak. W końcu mówimy tu o słowie, które określa całe nasze życie. Miłość jest naszą nieodłączną częścią. Nawet najbardziej zatwardziali jej przeciwnicy nie są w stanie bez niej żyć, choć nie wiem, jak bardzo by przeczyli. To ona dyktuje wszystkie warunki i ostatecznie to właśnie jej się podporządkowujemy. Brzmi to trochę przerażająco, ale tak naprawdę jest najpiękniejszą rzeczą, jaka nas spotyka i powinniśmy zawsze o tym pamiętać. Nawet w chwilach największego cierpienia.

  Landon jest chłopakiem, który lubi się bawić. Nauka nie jest dla niego zbyt ważna, mimo że wymagają tego rodzice. Woli powłóczyć się z przyjaciółmi i poświęcać swój czas rozrywkom. Ma pieniądze i nazwisko sławnego polityka, którym jest jego ojciec, więc na wiele może sobie pozwolić. Aż dziw uwierzyć, że ktoś taki jak ON chwilę przed balem szkolnym zostaje bez partnerki. Wtedy decyduje się zaprosić najbardziej dziwną i ugrzecznioną dziewczynę w historii szkoły – Jamie. Córka pastora zawsze jest tak samo ubrana, nie rozstaje się z Biblią, we wszystkim widzi zamysły Boga, a jej ulubionym zajęciem jest pomaganie innym. Przemiła osoba, lecz na pewno nieodpowiednia dla takiego chłopaka jak Landon. Ale czy życie nie lubi nas zaskakiwać?

  To jest książka Nicholasa Sparksa. To jedno zdanie wyraża więcej niż można by się spodziewać. Nawet nie będę udawać, że nie uległam jego pięknym historiom o miłości. One zawsze wciskały mnie w fotel i sprawiały, że patrzę inaczej na świat. Pierwszą jego książką, jaką czytałam, była "Ostatnia piosenka". Jest to powieść, która wzruszyła mnie dogłębnie. Jedna z niewielu, na których płakałam i nie miałam zamiaru z tym walczyć. Kolejne może nie wywarły na mnie takiego wrażenia, lecz mimo to bardzo je ceniłam. Pewnie dlatego tak dużo oczekiwałam po "Jesiennej miłości". Niestety zawiodłam się bardzo, stanowczo za bardzo.

  Po pierwsze ten pomysł. No nie oszukujmy się – jest bardzo popularny. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jedna z najnowszych powieści. Należy do tych starszych książek, więc wtedy może ten motyw nie był jeszcze tak bardzo popularny. Jednak mimo to nie chce mi się wierzyć, że nie było czegoś podobnego. A w tej chwili to sami wiecie, że takich historii jest multum i każda jest wręcz identyczna. Mało która wyróżnia się na tle innych. Ale pominę już ten fakt. Szkoda tylko, że jak już autor wziął się za tę historię, to nie wykorzystał jej potencjału. Naprawdę można było z tego zrobić coś niezwykłego...

  Dawno nie czytałam żadnej powieści Sparksa, więc tak naprawdę nie pamiętam, jaki miał styl. Wiem tylko, że dobrze mi się je czytało i nie wymagało to ode mnie nie wiadomo jakiego wysiłku. W "Jesiennej miłości" język pisarza od razu rzucił mi się w oczy i jak dla mnie był stanowczo za lekki. To poważna opowieść opowiedziana w niepoważny sposób. Oczywiście na początku byłam zadowolona z tego, że czasami mogę się pośmiać, bo pojawiło się naprawdę dużo zabawnych i uroczych scen, lecz w ostatecznej rachubie mijało się to z celem. Tym bardziej że to wszystko było subiektywne. Pewnie część osób zdziwi mi się, gdyż w końcu o to chyba chodzi. Tak, ale przez to miałam wrażenie, że to wszystko tylko zmyślona historyjka.

  Natomiast fabuła była przewidywalna do bólu. Po kilku stronach większość wydarzeń była dla mnie oczywista i niestety nie myliłam się pod tym względem. Wszystko szło schematem, który zna chyba każda kobieta i pewnie większość mężczyzn. Może to i romantyczne oraz pełne nadziei, ale zbyt sztampowe by się wczuć. Pierwsze trzy czwarte książki dłużyło się w nieskończoność, żeby później sama końcówka działa się stanowczo za szybko. Podobało mi się, że autor przyzwyczaja nas do bohaterów i pozwala ich lepiej poznać przed tymi najważniejszymi wydarzeniami, jednak one trwały później sekundę, która nie miała dla mnie większego znaczenia. Chciałam się wzruszyć, a w rezultacie się zniechęciłam. Moja reakcja była całkowicie odmienna niż powinna być. Ta opowieść jest piękna i dająca wiele do myślenia, ale ona powinna zostać opowiedziane, a nie napisana.

  Głównego bohatera – Landona – bardzo polubiłam, mimo że okazał się dość mdłą postacią, mało wyrazistą. Po prostu był sobie i w coś tam wierzył, coś tam chciał osiągnąć. Niestety tak go zapamiętałam. Zaś Jamie była straszna. Już dawno się nie spotkałam z bohaterką, która tak bardzo by mnie irytowała. Miała być wcieleniem anioła i my mieliśmy to czuć, a była tylko niezdecydowaną dziewczyną, która jedynie chciała zwrócić na siebie uwagę. Sama kreacja postaci okazała się koszmarna – byli nudni, mało wyraziści i bardzo szybko o nich zapomnę.

  Nie mogę uwierzyć, że tak zawiodłam się na powieści Sparksa. Jeszcze przed chwilą dowiedziałam się, że ekranizacja to słynna "Szkoła uczuć", którą od dawna chciałam obejrzeć. Teraz jestem zniechęcona i pewnie tego nie zrobię. Oczekiwałam wiele od tej historii i nic z tego nie dostałam. Dlatego nikomu nie polecam tej książki. Oczywiście fani Sparksa i tak ją przeczytają, ale ci, co dopiero zaczynają przygodę z jego twórczością, na pewno nie powinni zaczynać od niej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nicholas Sparks
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 224
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381255929
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A walk to remember
 • Tłumacz: Szulc Andrzej
 • Nr wydania: 22
 • ISBN: 9788381255929
 • EAN: 9788381255929
 • Wymiary: 14.5x20.5x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Lisa I lucia. miłość do kwadratu 0/5 Nasza cena:
7,90 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lisa I lucia. miłość do kwadratu

Lucia jest niekwestionowaną gwiazdą poezji: jej wiersze o miłości spotykają się z największym uznaniem rówieśników, a także jurorów szkolnego konkursu. Niestety, po nieszczęśliwym związku z głupim Axelem raz na zawsze przysięgła sobie, że już się nie zakocha. Lisa, siostra bliźniaczka Lucii, chce...
Najdłuższa podróż (wydanie filmowe) 0/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najdłuższa podróż (wydanie filmowe)

Dzieli ich właściwie wszystko. Łączy zaledwie... miłość. Czy wystarczająco silna, by mogli myśleć o sobie: my? Ira Levinson ma za sobą wiele lat życia, przed sobą – zgodnie z diagnozą lekarzy – zaledwie kilka miesięcy. Kiedy prowadzony przez niego samochód wypada z oblodzonej trasy i stacza się po...
Message In A Bottle 0/5 Nasza cena:
23,91 zł 39,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Message In A Bottle

In a moment of desolation on a windswept beach, Garrett bottles his words of undying love for a lost woman, and throws them to the sea. My dearest Catherine, I miss you my darling, as I always do, but today is particularly hard because the ocean has been singing to me, and the song is that of our...
Na zakręcie 5/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia: pochłonięty pracą i synem nie odczuwa...
Z każdym oddechem 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z każdym oddechem

Jeśli chodzi o opowieści o miłości, Nicholas Sparks jest ich niekwestionowanym królem Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego,...
Od pierwszego wejrzenia 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Od pierwszego wejrzenia

Dalszy ciąg losów bohaterów powieści Prawdziwy cud Dla miłości człowiek gotów jest poświęcić wszystko. Jeremy Marsh porzuca prestiżową pracę dziennikarską w Nowym Jorku i przenosi się z tętniącego życiem miasta do Boone Creek, niewielkiej miejscowości w Karolinie Południowej. Wraz ze swoją...
Wybór 4/5 Nasza cena:
25,31 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybór

Travis Parker nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie femme fatale, ale...
Pamiętnik 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik

Jedna z najpiękniejszych powieści o miłości, zekranizowana z Ryanem Goslingiem i Rachel McAdams w rolach głównych.Karty starego notatnika kryją historię romantycznego uczucia, które rozkwitło po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Starszy pan codziennie odczytuje ją...
Ślub 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 28,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślub

Wzruszająca, wciąga bez reszty. Nigdy nie jest za późno, by walczyć o miłość. Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula