Chłopiec w pasiastej piżamie

Autor:

John Boyne

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
204
Rok wydania
2017
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
od 23,34 zł
eBook, mobi, epub
za 26,27 zł
Nasza cena: 23,79 zł 32,90 zł Taniej o: 28%

Produkt niedostępny

“Chłopiec w pasiastej piżamie” to łamiąca serce historia przyjaźni dwóch chłopców, których dzieli jednocześnie tak wiele, i tak niewiele.

Historia II Wojny Światowej przeraża każdego, ale dotyka jeszcze mocniej, kiedy jej głównymi bohaterami są dzieci.

Bruno, syn niemnieckiego oficera, nie rozumie czym jest wojna i dlaczego świat wokół niego tak bardzo się zmienia. Ma dziewięć lat i przede wszystkim chce się bawić z kolegami, przez co nagła decyzja o przeprowadzce wraz z rodzicami i siostrą nie wprawia go w radość. Ojciec zostaje przeniesiony na wyższe stanowisko i pomimo dumy rodziny, pozostawienie domu w Berlinie i poszukiwanie znajomych od nowa jest trudnym wyzwaniem. Nowe miejsce jest jednym słowem nudne. Bruno nie znajduje żadnych dzieci, atrakcji, zagadek do odkrycia. Wszędzie kręcą się żołnierze i nikt nie stara się nawet odpowiedzieć na jego pytania. Pewnego dnia zauważa wioskę, w której można dostrzec śmiesznie ubranych ludzi w piżamach. Kim są? Oto odpowiednie wyzwanie dla chłopca.

Bruno jest zachwycony kiedy trafia do ogrodzonego miejsca. Jeszcze bardziej podoba mu się nowy dom, kiedy za płotem pojawia się chłopiec, również w piżamie, imieniem Szmul. Okazują się być w tym samym wieku, urodzeni tego samego miesiąca i dnia. Dla obu to niezwykły zbieg okoliczności który sprawia, że stają się przyjaciółmi. Jest jednak jeden problem - wysokie i potężne ogrodzenie, przez który żaden nie może przedostać się na druga stronę. Co teraz?

Dwa światy, dwóch chłopców z pozoru bardzo do siebie podobnych, ale poróżnionych pochodzeniem. Bruno nie rozumie wojny, która przede wszystkim skazała go na zmianę miejsca pobytu i zapewniła nieustającą nudę. Szmul, znajdując się po drugiej stronie, również nie jest do końca pewien, o co w tym wszystkim chodzi. Wie jednak, że to co się dzieje jest złe i bardzo chciałby, aby się skończyło. Ogrodzenie między nimi jest nie tylko fizyczną barierą, ale i symbolem poróżnienia i odgrodzenia, które podkreślane było podczas II Wojny Światowej.

“Chłopiec w pasiastej piżamie” to historia przyjaźni, która nie miała prawa się wydarzyć z punktu widzenia tamtych czasów. Pokazuje jednak, że dla dzieci nieważne jest pochodzenie i status społeczny oraz że mogą odznaczać się większą dobrocią i odwagą niż niejeden dorosły. Panująca wojna nie zmieniła ich wnętrza i postrzegania świata. Nie rozumieją jej i nie chcą w niej uczestniczyć, jednak tylko jeden z nich może dobrowolnie stać się wobec niej obojętny. Tylko Bruno może odejść spokojnie do swojego domu i nie bać się żołnierzy i krzyków. Dla niego drut kolczasty jest przeszkodą w zabawie, dla Szmula - granicą jego wolności. Książka wzrusza i wprawia w zadumę nad tym, jak bezwzględny świat dorosłych odbija się na niewinnych dzieciach i do czego może to doprowadzić.

W 2008 r. książka Johna Boyne’a została zekranizowana przez Marka Hermana. W rolach głównych adaptacji wystąpili Asa Butterfield, Jack Scanlon, David Thewlis, Vera Farmiga  i Cara Horgan.

O autorze


John Boyne jest irlandzkim powieściopisarzem, urodzonym w Dublinie. Jego książka “Chłopiec w pasiastej piżamie” stała się bestsellerem, nagrodzonym wieloma nagrodami i nominacjami oraz doczekała się ekranizacji.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  CHŁOPCY PO DWÓCH STRONACH OGRODZENIA Z KOLCZASTEGO DRUTU

  Dla mnie przygoda z „Chłopcem w pasiastej piżamie” zaczęła się od jego filmowej adaptacji, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Żałuję więc, że najpierw nie przeczytałem powieści, ominął mnie w niej bowiem ten element zaskoczenia, który tak bardzo przemówił do mnie w kinowej adaptacji. Ale nie ominęło jedno – bardzo emocjonalna przygoda z opowieścią, która pozostaje w pamięci na długo po tym, jak odłożyło się już książkę na półkę.

  Dziewięcioletni Bruno mieszka wraz z rodzicami w willi w Berlinie. Jak każde dziecko ma plany, marzenia, sekrety i niezachwianą pewność, że jego życie się nie zmieni, a już na pewno nie na gorsze, pomimo, że trwa druga wojna światowa. Ale pewnego dnia matka oznajmia mu, że w związku z pracą ojca, o której chłopiec nie ma najmniejszego pojęcia, muszą się przeprowadzić i to w bardzo odległe miejsce. Bruno musi zostawić w Berlinie przyjaciół, ulubione miejsca i wszystko, co składało się na jego codzienność i zamieszkać w o wiele mniejszym domu na zupełnym odludziu. Tu czeka go pierwszy prawdziwy kontakt z wojennym okrucieństwem, choć będący aktem nieświadomym. W okolicy znajduje się bowiem obóz koncentracyjny, a w nim żyje Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza. Spotkanie obu chłopców staje się brzemienne w skutki. Połączeni przyjaźnią, staną się sobie równi na poziomie, którego nikt nigdy by nie podejrzewał…

  „Chłopiec w pasiastej piżamie” ukazuje wojnę oczami dziecka, a właściwie dzieci, ale nie z tej perspektywy, z którą wojna nam się kojarzy. Nie ma tu frontu, nie ma walk, wielkich wojskowych planów, spektakularnych ucieczek ani misji. Są dwaj chłopcy i to, czego doświadczyli. Pierwszy z nich, Bruno, nie ma najmniejszego pojęcia o tym, co właściwie się dzieje. Nie wie, że ojciec jest niemieckim oficerem, a nawet gdyby wiedział, nie miałby pojęcia co to właściwie znaczy. Konflikt zbrojny nie dotknął go, chłopiec żyje pod kloszem, ale do czasu. Szmul nie miał tyle szczęścia, stracił wszystko włącznie z bliskimi, może nie do końca wszystko rozumie, nie mniej wie, co dzieje się dookoła niego, choć jako dziecko nigdy nie powinien musieć tego wiedzieć. Ich wzajemne relacje mają miejsce na granicy. Rozdzieleni ogrodzeniem z drutu kolczastego, tak bardzo podobni i tak różni zarazem, wciąż trwają w tlącej się w ich niewinności. I to ona, w połączeniu z beztroską naiwnością, porusza najbardziej. Tragedia wisi w powietrzu, a my obserwujemy jej nieuchronność, chociaż nie chcemy by się wydarzyła.

  Emocje w tej książce są tym większe, że całość została napisana dość prostym językiem, z perspektywy dziecięcego bohatera. Nie myślcie jednak, że jest to ten typ prostoty i lekkości, której doświadczamy w pozycjach młodzieżowych , bo powieść Johna Boyne’a jest znakomita i pełna pod względem literackim. Autor nie potrzebuje wielkich słów, ani ciężkości, nie chce epatować mrokiem i brudem, pokazuje nam jasną stronę życia w obliczu koszmaru, która tym bardziej trafia do naszego serca. Bo my, w odróżnieniu od bohaterów, wiemy dobrze, co się wokół nich dzieje i o co toczy się ta gra. Dlatego lektura „Chłopca w pasiastej piżamie” jest takim emocjonalnym przeżyciem. Czymś pięknym w swoim okrucieństwie i przypomnieniem do czego jesteśmy zdolni, jeśli przestaniemy dostrzegać to, co ważne. Otrzeźwienie przychodzi zawsze, ale czasem jest już na nie za późno. Polecam gorąco tę lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Oboz widziany oczami dziecka i to dziecka wolnego, z rodu nadludzi. Oczywiscie, dziecko to, Bruno, tenze oboz postrzega jako wioske, a w niej ludzi w pizamach. I wyruszajac na wyprawe jako odkrywca, spotyka chlopca tak samotnego jak on. Niemiec i Zyd staja sie przyjaciolmi. Wbrew wszystkiemu.

  Ksiazke czyta sie jedynym tchem. Biegnie sie przez nia do ostatniej strony, a potem zatrzymuje i bolesnie odczuwa koniec probujac zlapac oddech rzeczywostosci.

  Prosty jezyk dla trudnego tematu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam wszystkim czytelnikom. Książka od pierwszych stron bardzo wciąga.

  Zgadzam się z recenzją napisaną na stronie: [Adres usunięty]. Książka "Chłopiec w pasiastej piżamie" powinna trafić do kanonu lektur szkolnych. Opisuje ona nie tylko zdarzenia, które miały miejsce w czasach II wojny światowej.

  Mówi ona też o przyjaźni między dwójką małych chłopców, którzy żyli w dwóch odmiennych światach. Pokazuje, że różnice kulturowe i etniczne nie mają znaczenia w przyjaźni.

  Książka bardzo wzruszająca. Gorąco wszystkim polecam. Uważam, że każdy, czy mały czy duży, powinien tę książkę przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Dwóch
  chłopców i dwa światy. Tak sobie bliskie, a jednocześnie tak dalekie. Szmul i Bruno urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los nie potraktował ich równo...

  Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając. Żyje spokojnie, bez świadomości, kim tak naprawdę jest jego ojciec i czym się zajmuje. Bruno nie zdaje sobie sprawy z tego, że wojna trwa tuż obok i pochłania ogromne ilości ofiar.

  Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od najgorszej z możliwych stron. Znajduje się w epicentrum okrucieństwa wojny. To ona odebrała mu normalne dzieciństwo. Ciepło rodzinne, bezpieczeństwo i spokojny dom zastąpiły druty, pasiaki, niepokój o jutro.

  „Miał na sobie pasiastą piżamę i płócienną czapkę, jak wszyscy po tamtej stronie ogrodzenia. Był bez butów i skarpetek i miał strasznie brudne nogi – a na ramieniu opaskę z gwiazdą.”

  Przypadkowe spotkanie. Dwa światy. Widoczna granica między dobrem a okrucieństwem. Wyraźne różnice między życiem obu chłopców, wzajemna fascynacja i rodząca się między nimi przepiękna przyjaźń - na przekór złu wojny.

  "Na czym właściwie polega różnica? - zastanawiał się. I kto decyduje o tym, którzy ludzie mają nosić pasiaste piżamy, a którzy mundury?"

  Co jeszcze można napisać o książce, o której tyle już pisano i mówiono? Czy da się napisać coś odkrywczego? Czy można dodać coś jeszcze? Nie potrafię. "Chłopiec w pasiastej piżamie" to książka, która po prostu chwyta za serce i wyciska morze łez. To książka, którą powinien przeczytać każdy. Wojna widziana oczami dzieci, strach, ale przede wszystkim historia przyjaźni z góry skazanej na porażkę. I nurtujące pytania: Dlaczego? Po co?

  "Chłopiec w pasiastej piżamie" to pierwsza książka Johna Boyne'a, którą przeczytałam. To właśnie ta lektura zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejny tytuł, którym był "Chłopiec na szczycie góry". I wiecie co? Książki Johna Boyne'a są wyjątkowe. Skierowane do czytelników w każdym przedziale wiekowym, poruszają tematy trudne i przynoszące ból. Autor przedstawiając wojnę z perspektywy dzieci, uwydatnia tym jej okrucieństwo i czyni lekturę jeszcze bardziej przejmującą. Nie brakuje również miejsca na uśmiech w trakcie czytania, jednak smutek i niedowierzanie dużo częściej towarzyszą czytelnikowi niż radość.

  "Chłopiec w pasiastej piżamie" powinien znaleźć się w kanonie lektur szkolnych. To niesamowicie wartościowa, poruszająca ważną tematykę książka, o pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Okrzyknięta światowym bestsellerem nie bez powodu. Przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i zekranizowana w 2008 roku. Nominowana do wielu nagród literackich, sprzedała się w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy. Koniecznie przeczytajcie...

  Izabela Nestioruk

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Chociaż książka była bardzo smutna i wzruszająca, nie sprawiła, że się popłakałam tak, jak się spodziewałam. Może dlatego, że spodziewałam się, że będzie smutno. Zostałam ostrzeżona przy wielu okazjach, by czytać z pudełkiem chusteczek u mojego boku. Jestem z pewnością zadowolona, że przeczytałam tę książkę i nadal jestem wielką fanką pracy Boyne'a.

  atii_monster

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Chłopiec z latawcem 5/5 Nasza cena:
28,60 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec z latawcem

Uniwersalna opowieść o przyjaźni, zdradzie i próbie naprawienia błędów przeszłości. Wstrząsający obraz Afganistanu - od obalenia monarchii, przez sowiecką inwazję, aż do przejęcia rządów przez talibów. Afganistan, lata 70. Dwunastoletni Amir, syn zamożnego Pasztuna z Kabulu, wychowuje się w domu...
Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę

Niewinność i naiwność dziecka o niezwykle wrażliwej duszy zostaje brutalnie zszargana przez okropieństwa wojny.Do bólu szczera, poruszająca do głębi relacja 14-letniego Adama, który dzień po dniu opisuje pierwsze miesiące trwającej do dziś wojny w Syrii. Chłopiec postrzega i nazywa emocje kolorami...
Chłopiec z ulicy Wschodniej 5/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec z ulicy Wschodniej

Nieśmiały Gabriel wychowuje się w starej łódzkiej kamienicy w dzielnicy, która nie cieszy się dobrą opinią. Przemoc domowa i strach przeplatają się z dziecięcymi pragnieniami i wielką miłością do matki. Ojciec jest jedynie oprawcą. Do czego doprowadzi uległość? Niniejsza powieść to przejmujący...
Chłopiec pochłania wszechświat 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec pochłania wszechświat

Przedmieścia Brisbane, 1983: nieobecny ojciec, uzdolniony niemy brat, matka narkomanka, handlarz heroiną w roli ojczyma... Czy życie dwunastoletniego Elego mogłoby być bardziej skomplikowane? Dorastając w zaniedbanej dzielnicy, zamieszkałej przez polskich i wietnamskich uchodźców, Eli próbuje iść...
Chłopiec bez podwórka 0/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec bez podwórka

Wilno, Gdańsk, Hamburg - wymuszona zmiana pobytu, utrata korzeni rodzinnych, krainy dziecięcych marzeń, gdzie bezpiecznie żyło się od pokoleń. Wyobcowanie, poszukiwanie swojego miejsca, sprzeciw wobec nowej odmiennej rzeczywistości. Ucieczka w świat fantazji i obłędu. Ludzie - chłopcy bez własnego...
Chłopcy i dziewczęta w Polsce 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy i dziewczęta w Polsce

Powieść w opowiadaniach - połączonych pod względem problematyki i formy. Bohaterami wszystkich z nich są młodzi ludzie, żyjący we współczesnej Polsce, przeżywający swój moment inicjacji: życiowej, społecznej, religijnej, seksualnej. Autor (ur. 1974) jest dziennikarzem trójmiejskiej
Chłopiec z Kresów 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec z Kresów

Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jest rok 1943. Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej zajmowane są raz przez wojska sowieckie, raz przez niemieckie, Ukraińcy zapominają o latach dobrych stosunków i mordują swoich sąsiadów. Na tym wstrząsającym tle Autor opisuje głęboko wzruszającą...
Chłopiec ze śniegu 5/5 Nasza cena:
29,59 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec ze śniegu

Rok 1944. Daniel i jego matka, Annabel, pozostają w domu w spokojnej angielskiej wiosce. Tymczasem ojciec chłopca walczy na froncie wojny, która choć tak odległa, wydaje się otaczać bohaterów ze wszystkich stron. Kiedy matka i syn poznają Hansa, niemieckiego jeńca pracującego w pobliskim...
Chłopiec na szczycie góry 5/5 Nasza cena:
24,22 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec na szczycie góry

Autor doskonale przyjętych przez czytelników powieści "Chłopiec w pasiastej piżamie" i "Zostań, a potem walcz"! Kiedy mały Pierrot zostaje sierotą, zmuszony jest opuścić rodzinny dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix - służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a...
Chłopiec jeden na milion 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec jeden na milion

„Historia ludzkiego życia nigdy nie zaczyna się na początku. Czego oni was uczą w tej szkole?” Tak mówi 104-letnia Ona Vitkus 11-letniemu zbzikowanemu na punkcie rekordów Guinnessa chłopcu, którego przysłano, by pomagał jej w każdy sobotni poranek. Podczas gdy ON napełnia karmniki dla ptaków i...
Chłopiec, który kochał sarny 4/5 Nasza cena:
28,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec, który kochał sarny

Zima 1999. Starszy mężczyzna wraca do domu po Świętach Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną. Jest ciemna zimna noc, a na wąskiej drodze nie ma żywej duszy. Nagle światła samochodu wyłapują w oddali jakiś ruch. Kierowca hamuje w ostatniej chwili. Przed nim stoi zszokowany chłopiec, zmarznięty...
Chłopiec, który znalazł słońce nocą 0/5 Nasza cena:
8,46 zł 28,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopiec, który znalazł słońce nocą

Kolejna powieść Luca di Fulvio, autora światowych bestsellerów, które sprzedały się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Tym razem autor przenosi nas na początek XV wieku do nieistniejącej krainy - księstwa Saxii. Książę Marcus II był jeszcze dzieckiem, gdy na dziedzińcu rodzinnego zamku stał się...
Wybrane bestsellery
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula