Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie

Autor:

Mitch Albom

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
205
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%


Czy wybierając kolejne lektury, szukasz wzruszeń i historii, które na długo zapadną Ci w pamięć, a jednocześnie pozwolą przywrócić wiarę w dobro i sprawiedliwość? Być może znasz już losy Eddiego z poprzedniej pozycji tego samego autora? W obu przypadkach nie zawiedziesz się, sięgając po książkę "Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie".

Opowieść przedstawia dalsze losy dziewczynki, którą uratował przed śmiercią główny bohater książki "Pięć osób, które spotykamy w niebie", czyli właśnie Eddie. Akcja i tym razem rozgrywać się będzie w niebie - kolejną osobą, która tam trafia, jest właśnie Annie. Otrzymuje ona cenną lekcję od swojego wybawiciela z przeszłości, starszego pana, który prawie całe swoje życie spędził jako pracownik obsługi technicznej w wesołym miasteczku.

Bestsellerowa kontynuacja powieści toczy się spokojnym, powolnym rytmem. Wsłuchujemy się w niej w życiowe przesłanie Eddiego przekazywane młodszej współtowarzyszce ostatniej niebiańskiej podróży. Mężczyzna zostaje bowiem jedną z pięciu osób, które przyjmują rolę mentorów pomagających zrozumieć najtrudniejsze życiowe lekcje. Poznając losy bohaterki, jako ukryci świadkowie tej niezwykłej opowieści, możemy docenić także własne życie i przypomnieć sobie piękno wartości, o których być może zdążyliśmy już zapomnieć. Eddie pomaga Annie zrozumieć, że każde ludzkie istnienie, bez wyjątku, jest wartością nadrzędną, i nawet jeśli tego nie pojmujemy, ma swój sens. Z kolei każdy koniec, choć bywa bolesny, staje się początkiem czegoś nowego. Wystarczy zrozumieć i zaakceptować stratę, czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje nam życie ? nieważne, czy będzie to obiecująca szansa, czy trudne wyzwanie.

Mitch Albom (a dokładnie Mitchell David Albom) to popularny amerykański pisarz zajmujący się dziennikarstwem sportowym, muzyką, dramatopisarstwem, a także pracą w radiu i telewizji. Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy i przetłumaczono je do tej pory na 44 języki. Stały się także inspiracją do stworzenia ekranizacji - adaptacja filmowa książki "Wtorki z Morriem" została nagrodzona aż czterema nagrodami Emmy. "Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie" jest kontynuacją bestsellerowej powieści "Pięć osób, które spotykamy w niebie". Pozostałe książki Mitcha Alboma to m.in. "Zaklinacz czasu", "Wtorki z Morriem", "Jeszcze jeden dzień" czy "Miej trochę wiary. Prawdziwa historia".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie” to kontynuacja powieści „Pięć osób, które spotykamy w niebie”.

  Obydwie książki czytało mi się znakomicie.

  Styl, bogactwo wyobraźni, niezwykła wrażliwość autora sprawiają, że kiedy poznajemy bohaterów, ich dylematy, przeżycia, emocje, trudno się oderwać od tych historii dopóki nie dotrze się do zakończenia powieści.

  Mitch Albom zabiera nas w podróż w zaświaty, zwracając uwagę na szaloną jazdę emocjonalną, jakiej ludzie doświadczają doznając strat, niepewności, braku poczucia bezpieczeństwa, krzywd, samotności.

  To podróż mająca na celu analizę i uzmysłowienie danemu człowiekowi tego, czego doświadczał za życia i dlaczego te zdarzenia musiały mieć miejsce.

  Podobnie, jak to było w przypadku historii Eddiego, również niuanse z życia Annie pokazują ogromne znaczenie wzajemnego oddziaływania ludzi na siebie i na bieg wydarzeń.

  Autor kolejny raz podkreśla ogromną wagę umiejętności wybaczania.

  Bez tej umiejętności bowiem, trudno odnaleźć ukojenie i spokój.

  Rozwija też kwestię miłości nie tylko tej w relacji kobiety i mężczyzny, ale też matki i dziecka.

  Powieść „Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie” uwrażliwia, skłania do refleksji i pozwala odkryć inny wymiar życia.

  Nasuwa się myśl - Jakież piękne niebo, widziane oczyma autora można zobaczyć, czytając jego powieści.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu książki „Pięć osób, które spotykamy w niebie” Mitch’a Albom’a przyszła kolej na kontynuację i chociaż nie dotyczy ona Eddiego, bohatera pierwszej części to spotykamy go, bo ON także musi przekazać swoją mądrość komuś wyjątkowemu. Bogatszy o własne nauki i doświadczenia stanie się nośnikiem mądrości dla pewnej dziewczyny, którą ratował w wesołym miasteczku. Tak, Annie umiera, nie dzieje się to od razu, ale po kilku latach, kiedy sama staje się dorosłą kobietą, która ma całe życie przed sobą. Co przygotował dla nas autor?

  „Gdybyś wiedział, że umrzesz, jak spędziłbyś swoje ostatnie godziny?

  Annie nie wiedziała tego i spędziła je na własnym ślubie”.

  Główną bohaterką książki jest Annie, teraz już młoda kobieta, mężatka nie jest w stanie zrozumieć tego, dlaczego musiała odejść. Śmierć bywa zarówno początkiem, jak i końcem pewnego etapu, przed którym się nie ucieknie. Każdemu z nas jest ON pisany, to pewniak, któremu nie wyślizgniesz się z macek, nie ważne jest ile ma się pieniędzy, przyjaciół, jak bardzo barwne ma się życie. To nieuniknione, więc dlaczego sprawia nam tyle lęku? Życie Annie nie było szczęśliwe, wszystko się zmienia, kiedy udaje jej się wyjść za mąż za człowieka, którego kocha od zawsze, odkąd była dzieckiem, wszystko miało być idealnie, zmienić się na korzyść, w końcu miała zasmakować prawdziwego szczęścia. Niestety umiera w katastrofie lotniczej, tak jakby właśnie takie było jej przeznaczenie, okoliczności się nie zmieniły, jedynie wydłużył okres oczekiwania na nieuniknione.

  "Boimy się samotności, Annie, ale ona w gruncie rzeczy nie istnieje".

  Annie dostała wybór, którego większość z nas nie dostąpi, napisałam większość, ponieważ nikt z nas tego tak na prawdę nie wie. Podczas feralnego lotu kobieta przebywa wspólnie z mężem, mężczyzna jest w krytycznym stanie , kobieta otrzymuje więc wybór ocalenia mu życia kosztem swojego. Zakochana Annie się nie waha, z całego serca pragnie ocalić swojego ukochanego, nawet kosztem samej siebie. Autor ukazuje nam ogrom miłości i chęci wszystkiego, co najlepsze dla ukochanego człowieka. Postanowiłam zadać sobie pytanie, czy ja byłabym do tego zdolna? A wy?

  "Nasze życie tak często w niezauważalny dla nas sposób się zmienia. Jak za przełączeniem w ołówku funkcji pisania na ścieranie".

  „Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie” jest książką, która ma niesamowity klimat, jest poruszająca i niezwykle emocjonalna, przyprawi Was o nie jedną łzę zupełnie, jak jej poprzedniczka. Książki można czytać osobno, bez znajomości historii Eddiego i pierwszego spotkania głównych bohaterów.

  Annie trafia do nieba starając się zrozumieć, dlaczego jej życie zakończyło się w momencie, kiedy na dobre właściwie rozpoczęło, kiedy odnalazła swoją drogę ku szczęściu. Docenić wartość swojego życia, nawet tych wylanych łez kobiecie pomoże pięć osób, które autor dobrał niezwykle ciekawie. Sprawy, które gdzieś pozostawiliśmy za sobą nierozwiązane, nie powinny takie pozostać. Duszą nas i sprawiają, że zawsze będziemy się zastanawiać, co by było gdyby podcinając sobie skrzydła.

  „Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie” jest emocjonalną książką, którą należy przeczytać, być może właśnie Tobie rozjaśni wiele w głowie, albo sprawi, że spojrzysz na wszystko zupełnie inaczej. Jestem pod dużym wrażeniem twórczości Mitch’a Albom’a, myślę, że jeszcze nie raz wrócę do tych książek mając nadzieję, że podczas kolejnego czytania pokażą mi jeszcze więcej niż za pierwszym razem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem świeżo po lekturze pierwszej książki autora, a już sięgnęłam i przeczytałam kontynuację. Czy okazała się równie dobra jak poprzednia?

  'Gdybyś wiedział, że umrzesz, jak spędziłbyś swoje ostatnie godziny? Annie nie wiedziała tego i spędziła je na własnym ślubie.'

  Książka jest historią Annie - dziewczynki, którą uratował w wesołym miasteczku Eddie. Ty razem to ona spotyka swoje pięć osób w niebie, w tym mężczyznę, któremu zawdzięcza życie. Jaki był powód 'wizyty' Annie w niebie? Co było powodem jej śmierci?

  'Pięć osób, które spotykasz jako pierwsze,jest wybieranych z konkretnego powodu. Miały wpływ na twoje życie na ziemi. Jedne znasz, a inne nie.'

  Kolejny raz jesteśmy towarzyszami podczas wędrówki w niebie. Poznajemy historię Annie przed i po wypadku przy karuzeli. Jesteśmy także świadkami jej życiowych decyzji. Sama wizja nieba pozostaje bez zmian. Kobieta podczas swojej podróży spotyka pięć osób, które miały większy bądź mniejszy wkład w jej życie, jednak każda z nich pozostawiła po sobie ślad. Dzięki temu Annie powoli godzi się z tym, co ją spotkało i co było powodem jej wizyty w niebie.

  Sam schemat historii jest podobny, jak w pierwszej części. W książce przeplatają się wydarzenia z przeszłości z tymi teraźniejszymi. Ani trochę jednak nie ujmuje to kontynuacji. Czytało się ją równie przyjemnie i szybko. Po raz kolejny miałam okazję spędzić miło czas z wizją nieba, która bardzo do mnie przemawia.

  '- A jaka jest prawda? - zapytała Annie.

  - Że samotność się kończy, kiedy ktoś ciebie potrzebuje. - Staruszka się uśmiechnęła. - A świat jest pełen potrzebujących.'

  Czytając pierwszą część trzeba sięgnąć po kontynuację. Książki są tak dobre i wciągające, że po prostu trzeba je przeczytać. Polecam ją każdemu, niezależnie od tego czy czytał pierwszą część czy nie. Można zacząć też od historii Annie. Warto, naprawdę!

  'Najpierw spotykasz pięć osób, a potem sam stajesz się jedną z pięciu dla kogoś innego. W ten sposób niebo łączy każdego z każdym.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie
 • Autor: Mitch Albom
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 205
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381166577
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Next Person You Meet in Heaven
 • Tłumacz: Jedliński Jakub
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381166577
 • EAN: 9788381166577
 • Wymiary: 14.0x21.5x2.2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pięć osób, które spotykamy w niebie 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć osób, które spotykamy w niebie

Optymistyczna i poruszająca opowieść o przebaczeniu, zgodzie i miłości. Bohater książki Eddie ginie ratując małą dziewczynkę i dostaje się do nieba. Spotyka tam pięć osób, które w różnych okresach wpłynęły na jego życie. Każda z nich nauczy go jednej rzeczy, która pomoże mu zrozumieć sens jego...
A lasy wiecznie śpiewają 0/5 Nasza cena:
24,50 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A lasy wiecznie śpiewają

Walka z naturą... Walka o miłość... Walka o szacunek... Na Północy trzeba umieć żyć!               W skutej lodem dziewiętnastowiecznej Norwegii ludzie mają twarde i dumne serca. Niełatwe życie regulowane jest przez rytm przyrody i wielowiekową tradycję szanowaną ponad wszystko. Czy ktoś stamtąd...
Bridget Jones: W pogoni za rozumem 4/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

W drugiej części swoich przygód Bridget Jones, ikona współczesnej wyobraźni, model kobiety naszych czasów z kieliszkiem chardonnay w dłoni, przestaje być "uczuciowym pariasem", czego się dotąd obawiała, i ...trafia do więzienia! Bridget, obecnie prawie już była singielka poszukująca miłości, nadal...
Dawid Copperfield Tom 1 5/5 Nasza cena:
36,00 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dawid Copperfield Tom 1

Wybitna i ponadczasowa opowieść o dorastaniu i życiu w XIX-wiecznej Anglii „Z wszystkich książek, które napisałem, tę cenię najbardziej” - tak o „Dawidzie Copperfieldzie” pisał sam jego autor, Charles Dickens. Publikowana początkowo w odcinkach, a następnie wydana w całości po raz pierwszy w 1850...
Samotnia Tom 1 5/5 Nasza cena:
39,20 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotnia Tom 1

Tajemnice w półmrokach londyńskiej mgły „Dym z kominów opada jak drobna, czarna mżawka przemieszana z kłakami sadzy nie mniejszymi niż dorodne płatki śniegu w żałobie — można by sobie wyobrazić — po zgonie słońca. Nie widać wśród błota psów, a konie, opryskane aż po oku¬lary, przedstawiają się...
Samotnia Tom 2 5/5 Nasza cena:
39,20 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotnia Tom 2

Tajemnice w półmrokach londyńskiej mgły„Obecnie rozpoczynam część tej opowieści związaną z najbardziej dla mnie osobistymi wydarzeniami, których nie spodziewałam się zupełnie w czasie, gdy nastąpiły. Niekiedy odżywały w mojej pamięci różne nikłe tęsknoty tyczące mej biednej dawnej twarzy, lecz z...
Dawid Copperfield Tom 2 0/5 Nasza cena:
34,79 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dawid Copperfield Tom 2

Wybitna i ponadczasowa opowieść o dorastaniu i życiu w XIX-wiecznej Anglii „Z wszystkich książek, które napisałem, tę cenię najbardziej” - tak o „Dawidzie Copperfieldzie” pisał sam jego autor, Charles Dickens. Publikowana początkowo w odcinkach, a następnie wydana w całości po raz pierwszy w 1850...
Dziennik Bridget Jones Dziecko 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik Bridget Jones Dziecko

 BRIDGET JONES UWIELBIANA SINGIELKA I ŚWIATOWY FENOMEN POWRACA... Z BRZUSZKIEM. Seria niespodziewanych, lecz typowych dla Bridget zdarzeń doprowadza do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po myśli naszej bohaterki. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych...
Źródło 0/5 Nasza cena:
45,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Źródło

Źródło to historia nieprzeciętnie uzdolnionego architekta, Howarda Roarka. Nie podporządkowuje się on powszechnie panującym poglądom i gustom. Pomimo wiążącej się z tym samotnością i cierpieniem podąża drogą, którą wskazują mu serce i rozum. Jest to opowieść o ambicji, władzy, pieniądzach i miłości...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula