Kawa u żyrafy

Książka
17,55 zł
Książka
22,75 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Literatura
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 96
Opis

W opowieści „Kawa u żyrafy” autorstwa Barbary Kosmowskiej czytelnik zostaje przeniesiony do niecodziennego świata, w którym zwierzęta zyskują nieoczekiwaną wolność. Ogród zoologiczny, przekształcony w miejsce pełne niepokoju po strajku, staje się areną dla zaskakujących wydarzeń. Chaos, który zapanował, jest wynikiem nie tylko braku ludzi, ale także nowych emocji i wyzwań, przed którymi stają jego mieszkańcy.

Przygody w nowej rzeczywistości

W tej dynamicznej narracji głównym bohaterem jest lew Leon, król zoo, który stara się zapanować nad sytuacją. Jego postać ukazuje nie tylko majestat, ale także zmagania z odpowiedzialnością i obawami o przyszłość swoich towarzyszy. Książka pełna jest humoru, który nie tylko bawi, ale także skłania do refleksji nad relacjami międzyludzkimi i międzygatunkowymi.

Wartościowe przesłania i humor

Historia porusza istotne kwestie dotyczące otwartości, samodzielnego myślenia oraz przełamywania stereotypów. Każda z postaci wprowadza do fabuły własne zmartwienia i marzenia, co czyni opowieść jeszcze bardziej interesującą. Zwierzęta zaczynają dostrzegać, jak ważne jest zrozumienie drugiego – nawet, gdy jest to zupełnie inny gatunek.

Dla kogo jest ta książka?

„Kawa u żyrafy” to propozycja dla młodszych oraz starszych czytelników, którzy cenią sobie literaturę nie tylko rozrywkową, ale też skłaniającą do myślenia. Dzięki lekkiemu stylowi i wciągającej fabule, książka sprawdzi się doskonale zarówno jako lektura indywidualna, jak i materiał na wspólne czytanie z rodziną.

Oczekiwane emocje, humor oraz wartościowe przesłania sprawiają, że warto sięgnąć po tę pozycję. Jeśli szukasz ciekawej książki, która dostarczy rozrywki i skłoni do przemyśleń, ta historia z pewnością Cię nie zawiedzie.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura

Jakie główne przesłanie niesie książka Barbary Kosmowskiej?

Opowieść koncentruje się na tematyce wolności, samodzielnego myślenia oraz przełamywania krzywdzących stereotypów w grupie. Autorka wykorzystuje scenerię opuszczonego ogrodu zoologicznego, aby w przystępny sposób ukazać trudności związane z nagłym brakiem narzuconych reguł. Czytelnicy obserwują, jak lew Leon i inne zwierzęta radzą sobie z wyzwaniami samodzielności i odpowiedzialności. Treść zachęca młodych odbiorców do otwartości na innych i krytycznego spojrzenia na uprzedzenia. Jest to lektura wspierająca rozwój inteligencji emocjonalnej u dziecka.

Dla jakiej grupy wiekowej czytelników przeznaczona jest książka "Kawa u żyrafy"?

Książka jest idealna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które potrafią już zrozumieć metafory i głębszy sens opowieści. Dynamika akcji oraz liczne, humorystyczne dialogi skutecznie przyciągają uwagę młodszych odbiorców, podczas gdy mądre przesłanie angażuje starsze dzieci. Publikacja wspiera rozwój empatii i uczy tolerancji poprzez obrazowe przedstawienie perypetii mieszkańców zoo. To doskonała propozycja do wspólnego czytania i późniejszej rozmowy o relacjach społecznych. Konstrukcja zdań jest dopasowana do możliwości percepcyjnych uczniów szkół podstawowych.

Czy ta historia będzie odpowiednia dla dzieci szukających prostych bajek o zwierzątkach?

Książka ta nie jest tradycyjną, prostą bajką dla najmłodszych dzieci, ponieważ wymaga od czytelnika refleksji nad mechanizmami rządzącymi społecznością. Skupienie na chaosie po strajku i analizowanie trudnych emocji bohaterów może być zbyt skomplikowane dla przedszkolaków. Treść stawia na naukę krytycznego myślenia i samodzielności, a nie tylko na opisywanie radosnych przygód. Wybierz tę pozycję, jeśli szukasz literatury zmuszającej do zastanowienia, a nie tylko krótkiej, infantylnej historyjki. Produkt jest skierowany do odbiorcy oczekującego od lektury merytorycznej głębi.

Jaki klimat dominuje w tej opowieści o mieszkańcach ogrodu zoologicznego?

W książce panuje dynamiczna atmosfera pełna humoru, która skutecznie równoważy poważniejsze tematy społeczne i filozoficzne. Autorka kreuje barwne postacie zwierząt, które w obliczu nagłej wolności pokazują swoje prawdziwe, często zaskakujące oblicza. Czytelnik obcuje z mądrą narracją, która bawi, a jednocześnie skłania do przemyśleń nad naturą ludzką i zwierzęcą. Całość utrzymana jest w tonie pełnym empatii i zrozumienia dla błędów popełnianych przez bohaterów w nowej sytuacji. To literatura, która łączy walory rozrywkowe z edukacyjnymi.

Jakie konkretne wyzwania stoją przed lwem Leonem w tej historii?

Lew Leon musi zmierzyć się z rolą lidera w momencie, gdy zwierzęta odzyskują wolność i zaczynają kwestionować dotychczasowy porządek. Bohater próbuje zapanować nad chaosem wynikającym z braku ludzkiej opieki, co wystawia na próbę jego zdolności przywódcze i cierpliwość. Sytuacja ta staje się punktem wyjścia do ważnej lekcji o odpowiedzialności za siebie i za całą grupę. Postać lwa pokazuje, że prawdziwa siła tkwi w mądrości oraz umiejętności słuchania innych, a nie w narzucaniu własnej woli. Historia ta uczy, jak radzić sobie w kryzysowych momentach życia społecznego.

Szczegóły
  • Tytuł: Kawa u żyrafy
  • Autor: Barbara Kosmowska
  • Wydawnictwo Literatura
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 96
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382083002
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382083002
  • EAN: 9788382083002
  • Wymiary: 17x22 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Literatura, Ul. Srebrna 41, 91-334 Łódź, Polska, handlowy@wydawnictwoliteratura.pl, tel. 698778109
Recenzje książki Kawa u żyrafy (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewa B. w dniu 2025-06-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Kawa u żyrafy” to opowieść, w której bohaterami są zwierzęta.

    Właśnie odzyskały wolność, bo ludzie opuścili ogród zoologiczny. Ale zwierzęta cieszą się z tego powodu jedynie krótką chwilę. Szybko do nich dociera, że bez ludzi nie są w stanie o siebie zadbać i brakuje im… usługiwania! Czy król - Lew Leon coś na to zaradzi?

    To nie tylko zabawna historia o perypetiach zwierząt ogrodu, uwielbiających codzienne kawki u żyrafy i ploteczki. W każdym rozdziale odnajdziecie wiele cech, które z łatwością przełożycie na ludzkie zachowania.

    Jest tu wywyższająca się owca Mela, która nie cierpi żyrafy, ale codziennie biega do niej na kawę. Jest szynszyla Ramona, „ekscentryczna singielka”, której nie w głowie ustatkowanie się. Jest w końcu Lew Leon, który zapomniał o rocznicy i przesiaduje ciągle w pijalni soków, co jeszcze bardziej denerwuje jego żonę.

    Jest również wielu innych, znakomicie wykreowanych zwierzęcych bohaterów. Jestem pewna, że z łatwością odnajdziecie ich odzwierciedlenie wśród najbliższego otoczenia, a może nawet we własnej osobie?

    Ta opowieść pomoże spojrzeć na ludzkie cechy z dystansem a przy tym skłoni do refleksji nad zachowaniem swoim i innych.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika Ś. w dniu 2024-12-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Kawa u żyrafy” to książka, która w niezwykle przystępny sposób dotyka tematów istotnych dla każdego z nas, niezależnie od wieku.

    Historia rozpoczyna się w nietypowy sposób – w ogrodzie zoologicznym, gdzie zwierzęta postanowiły się zbuntować przeciwko ludziom. Jednak zamiast upragnionej wolności, ich życie zaczyna wypełniać chaos i poczucie zagubienia. Centralną postacią tej opowieści jest lew Leon, król zoo, który staje przed niełatwym zadaniem utrzymania porządku w świecie nagle pozbawionym reguł. Co ciekawe, zwierzęta, które początkowo z radością odrzucają ludzkie zwierzchnictwo, szybko zaczynają kwestionować swoją zdolność do samodzielności.

    Jedną z największych zalet książki jest sposób, w jaki Kosmowska ukazuje różnorodność charakterów wśród zwierzęcych bohaterów. Każda postać, od tytułowej żyrafy po mniejsze zwierzęta, wnosząc swoje unikalne spojrzenie na sytuację, daje czytelnikowi możliwość przyjrzenia się różnym aspektom relacji społecznych. Autorka sprytnie przeplata humor z refleksją, ukazując, jak łatwo w momentach wolności lub władzy ulegamy stereotypom i uprzedzeniom.

    Przesłania zawarte w książce są niezwykle aktualne. Opowieść o życiu bez uprzedzeń, otwartości na inność i sile samodzielnego myślenia trafia zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców.

    Narracja jest dynamiczna i wciąga od pierwszych stron, jednocześnie oczarowując literacką finezją. Kosmowska świetnie balansuje między poważnymi tematami a lekkością stylu, co sprawia, że książka jest niezwykle przystępna i przyjemna w odbiorze.

    "Kawa u żyrafy” to mądra i pełna humoru opowieść, która zachęca do dyskusji o naszej naturze, relacjach i roli człowieka w świecie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2024-11-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    ,, Miłość, mój drogi, jest pięknym nieszczęściem, które znienacka na ciebie spada. Nadziewa się na serce jak jabłko na igły. I niesiesz je na sobie, czując słodki ciężar... Czasami ten ciężar jest wszystkim, co masz. "

    Nie wiem czy wiecie, ale przeczytałam już całkiem sporo bajek i powiem wam, że ta mnie zaskoczyła. Przeważnie każda opowieść długa czy krótka miała jeden wątek, który prowadził tylko w jedną stronę do jednego tematu, co najwyżej przedstawionego na różne sposoby. W tej opowieści wątkiem scalającym jest miejsce, gdzie te piękne i różne zwierzęta przebywają, ale tematyka jest naprawdę różnorodna. W pierwszej opowieści poznałam owcę, żyrafę i inne poboczne zwierzęta. Owca Mela szukała sposobu żeby udowodnić jak bardzo żyrafy nie lubi. Wymyślała nawet jej pozytywne strony za które miała prawo jej nie lubić. Nawet nie dopuszczała do siebie wiadomości, że każdy z jej powodów był niedorzeczny. Bo gdy ktoś chce znaleźć powód, żeby nas nie lubić, to zawsze go znajdzie. Była tu też opowieść o tym jak jedno zwierzątko podziwiało inne z innej rasy, a nie zwracało uwagi na te ze swojej, które do niej wzdychały. Dopiero ktoś inny wychwalając jej cudowną i niesamowitą rasę zwrócił uwagę na kogoś, kogo nie doceniała, dopiero przejrzała na oczy, że jednak faktycznie był wyjątkowy, tylko ona nie chciała tego dostrzec. W innej opowieści chodziło o niespełnione uczucie, o to, że nie warto przejmować się opinią innych, bo nic z tego nie mamy, oprócz złych myśli rzecz jasna. Albo o tym, że kogoś możemy poniewierać, żeby czuć się wywyższonym, a gdy się okazało, że poszukują kogoś inteligentnego do bycia chrzestnym, to za słowo ,,inteligentny" było się skorym do największych poświęceń. Oczywiście tych mądrości jest o wiele więcej. Często przewijają się te same zwierzęta, lecz wtedy, kiedy swą osobowością pragną zabłysnąć, choć reszta zwyczajnie wie, i akceptuje to, że są jakie są. W ogóle bardzo spodobało mi się określenie, że każdy z nas jest wyjątkowy i piękny, bo jest inny. Różny z wyglądu, zachowania, rasy czy postury. Nikt nie jest brzydki, wszyscy jesteśmy piękni:-)

    Wewnątrz jest pełno kolorowych obrazków, opowiadania są krótkie, nawet trzy strony. Dzieci może zobaczyć, czy każde zachowanie zwierzątka było dobre, czy może powinny kogoś przeprosić. Niekiedy ich morały możemy znaleźć pomiędzy wierszami. Uważam, że to wartościowa lektura, dlatego ją polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna M. w dniu 2024-11-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Tryska dowcipem, bawi się słowem i zachęca do mówienia „nie” stereotypom. Ta niebanalna, błyskotliwa książka to idealny pretekst do wielu rozmów, nie tylko na poważne tematy.

    Szpilki na kopytkach, perły na szyi i ciemne okulary na nosie. Oto owca Mela, która właśnie wybiera się na kawę do żyrafy. Jej wytworna aparycja łączy się z wyniosłą skłonnością do narzekania. Inne zwierzęta w zoo uważają, że Mela widzi tylko koniec własnego pyska. Ona jednak po cichu marzy o małej słodkiej owczej córeczce, tyle że nie chce, żeby jakiś baran stał się ojcem jej dziecka.

    Mela nie jest jedynym gościem żyrafy, która znana jest z uprzejmości i parzenia doskonałej kawy. Odkąd żyrafa, razem ze szpakiem Antonim, założyła Klub Czytających Zwierząt, regularnie organizuje gwarne spotkania. Jednak dzisiaj, uwaga wszystkich skupia się nie na ostatnio przeczytanym tytule, a na gorącej plotce! Otóż w nocy z Ogrodu odeszli ludzie!

    Jak w tej nowej sytuacji poradzą sobie zwierzęta? Czy zniknięcie ludzi wpłynie na ich życie towarzyskie, romanse i pasje? Kto teraz będzie robił im zakupy i sprzątał?

    Zapraszam Was do barwnego świata zwierząt, które, w sytuacji kryzysu, pokazują ludzkie twarze. Poznajcie hienę Marzenę, która ma romantyczną duszę i jest poetką, ale przez złą opinię przodków, nie może znaleźć przyjaciół. I jeża Jerzyka, na którego znienacka spada miłość do Meli. Szynszylę Ramonę, która marzy by ludzie nosili ją na rękach i starego szympansa Dżeka, nawołującego do korzystania z wolności. Oni wszyscy oraz plejada innych zwierzęcych osobowości, liczą na lwa Leona. Tylko, czy król Ogrodu opanuje zaistniały chaos, skoro sam ma poważne problemy w domu (zapomniał o rocznicy ślubu)?

    W tej lekkiej, dowcipnej historii znajdziecie wspaniałą zabawę słowem i skojarzeniami. Autorka rozprawia się też z powszechnymi stereotypami i znanymi powiedzonkami. Nie robi tego jednak w moralizatorski sposób, a puszcza oko zarówno do dzieci, jak i czytających im dorosłych.

    Gorąco ją Wam polecam. Od 6 roku życia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula