Jeśli spodobał Ci się Chłopiec w pasiastej piżamie, to spodoba Ci się...

Jeśli spodobał Ci się "Chłopiec w pasiastej piżamie" to pokochasz... inne książki o tematyce wojennej czy obozowej. Jeśli lubisz takie lektury, to przygotowałam Ci kilka książek, które na pewno Cię zainteresują.

 

TanioKsiążkowe propozycje to:

Zostań a potem walcz to opowieść o chłopcu, którego dzieciństwo zostaje przerwane przez wojnę.

Kiedy Alfie kończy 5 lat, świat nie może cieszyć się jego urodzinami, gdyż tego samego dnia wybucha I wojna światowa. Ojciec Alfiego obiecuje synowi i żonie, że nie zaciągnie się na ochotnika do wojska. Jednak już kolejnego dnia łamie obietnicę i wraca do domu w mundurze oświadczając, że idzie walczyć za ojczyznę. Alfie jeszcze mało z tego rozumie, ale ojciec mówi mu, że teraz to on będzie głową rodziny. Po wyjeździe ojca chłopiec bierze sobie sobie do serca jego słowa i pomaga matce pracując na dworcu jako pucybut. Pewnego dnia Alfie czyszcząc buty lekarzowi wojskowemu w jego dokumentach dostrzega nazwisko swego ojca! Za cel stawia sobie odnalezienie ojca i przywiezienie go do domu.

Zostań a potem walcz to książka o wojnie i miłości, o śmierci, ale też i o tym, że nadzieja umiera ostatnia.

Zobacz książkę >>


Tatuażysta z Auschwitz to powieść oparta na faktach, opowiadająca losy młodego człowieka, który trafił do obozu koncentracyjnego. Jest rok 1942. Dwudziestosześcioletni Lale Sokołow trafia do Auschwitz. Szczęście w nieszczęściu udaje mu się dostać pracę tatuażysty i mimo że jest to okrutne zajęcie, to na pewno lepsze niż ciężka fizyczna praca, której wielu nie udaje się przeżyć. Zadaniem mężczyzny jest tatuowanie nowo przybyłych więźniów obozu – na przedramieniu każdego z nich ma pojawić się numer, który ma ich naznaczyć na zawsze. Te cyfry ma nanieść na ciało każdego z nich właśnie Lale.

Jak każda książka o tematyce wojennej czy obozowej, tak i Tatuażysta z Auschwitz wstrząsa i porusza. Koło takich historii nie da się przejść obojętnie.

Czyta się je z zapartym tchem i niedowierzaniem.

Zobacz książkę >>


Pięć lat kacetu to książka kultowa, która w tym roku doczekała się wydania bez skreśleń i cenzury. Wszystkie poprzednie wydania były ocenzurowane i skrócone, ale już teraz mamy okazję przeczytać historię Grzesiuka w pełnym wydaniu, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Prószyński. Pięć lat kacetu to opowieść Grzesiuka o latach jakie spędził w obozach koncentracyjnych w Dachau, Mauthausen i Gusen. Autor opowiada o latach okrucieństw jakie było dane mu przeżyć, ale robi to z humorem z jakiego był znany. Mimo tego opisuje wszystko szczerze, dokładnie i bardzo bezpośrednio. Pisze o tym, jak cwaniactwo pozwalało przeżyć, ale i o homoseksualizmie czy męskiej prostytucji wśród więźniów.

Najnowsze wydanie wspomnień Grzesiuka jest nie tylko dziełem kompletnym, z wszystkimi fragmentami usuniętymi niegdyś przez cenzurę, ale dodatkowo wzbogacone zostało fragmentami recenzji, a także wypowiedzi autora na temat jego książki.
 

Zobacz książkę >>


Boso ale w ostrogach, to druga książką Stanisława Grzesiuka, która doczekała się wydania bez cenzury. Jest to opowieść o przedwojennej Warszawie, o obyczajach mieszkańców i o tradycji. Do której wszyscy przywiązywali dużą wagę. Spotykamy tu piękną warszawską gwarę, która jest specyficzna tylko dla tego miasta. Książka pozwala poznać przedwojenną Warszawę i zobaczyć nam jak wiele się w niej zmieniło. Możemy dzięki lekturze przenieść się do świata jakiego nie znaliśmy. Dziś Warszawa jest wielką i piękną metropolią, a jej historię zna coraz mniej osób dlatego książka jest idealną lektura, która może to zmienić. Książka poddana byłą bardzo restrykcyjnej lekturze, pojawiła się na półkach księgarń na chwilę w roku 1959 i sprzedała się natychmiast, rozchwytywana przez ówczesnych odbiorców.

Zobacz książkę >>


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać