Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2017
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Audiobook CD
od 26,25 zł
Nasza cena: 21,95 zł 35,00 zł Taniej o: 37%

"Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" to książka ukazująca w prosty sposób komunikację z dziećmi w codziennych sytuacjach. Niezbędne kompendium wiedzy każdego rodzica.

Książka "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" to publikacja, która rozwikła niemal każde trudności, które spotykamy na swej drodze w komunikacji z dziećmi. Kto nie zna problemów z małymi istotami, które nie chcą myć zębów, odmawiają zjedzenia posiłku, bądź też robią bałagan w swoim pokoju, niszcząc tym samym wszelkie przedmioty. W książce zostały ukazane długoletnie doświadczenia związane z pracą z dziećmi samych autorek. Znajdziemy tu prawdziwe historie oparte na doskonałych przykładach do pracy z maluchami.

Niniejsza książka skierowana jest głównie do rodziców dzieci w wieku od 2 do 7 lat, jak i dla wszystkich tych, którzy ze względów zawodowych mają do czynienia z dziećmi. Publikacja może okazać się pomocna dla pedagogów, nauczycieli czy też psychologów. Każdy, kto czuje, że jego komunikacja z dzieckiem szwankuje i szuka wsparcia, jasnych wskazówek, powinien sięgnąć po tę właśnie książkę. Publikacja może stać się pomocna, gdy czujemy się bezradni wobec narastających nieporozumień z dziećmi. To doskonałe narzędzie, które naprowadzi nas do komunikacji opartej na zrozumieniu i szacunku do bardzo wrażliwych istot, jakimi są dzieci.

Autorkami książek są Joanna Faber oraz Julie King. Książka zawiera przedmowę Adele Faber, która jest matką Joanny Faber i zarazem autorką bestselleru "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły". W znanej amerykańskiej gazecie "The Boston Globe" książka Adele Faber uzyskała miano "biblii wychowania".

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo sceptycznie podchodzę do jakichkolwiek poradników, szczególnie tych z radami odnośnie wychowania. Dzieci tak mocno różnią się od siebie, że nie ma jednej konkretnej zasady, jaką można byłoby zastosować do wszystkich, wiedząc, iż zadziała. Do tego kompletnie nie przemawia do mnie autokratyczne traktowanie pociech, a dużo bliżej mi do rodzicielstwa bliskości. Ostatnio przełamałam się i sięgnęłam po książkę z serii popularnej na całym świecie, zbierającej ogrom pozytywnych opinii.

  Podejrzewam, iż niemal każdy słyszał o "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber oraz Elaine Mazlish. Niebieską okładkę tej książki pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa, gdzie nieraz widziałam ją w księgarniach bądź czyimś domu. Czas szybko zleciał i okazało się, że teraz ja jestem rodzicem, który pragnie zgłębić tajniki wychowania, kiedy jego dziecko staje się coraz bardziej niezależnym bytem, bo tak naprawdę przez pierwsze miesiące opiekujemy się swoim maluchem, ale wychowywanie zaczyna się nieco później. Mój dwulatek jest już na tym etapie, na którym należy uczyć go pewnych zachowań, jednocześnie niwelując inne, dlatego gdy ujrzałam tytuł "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat" autorstwa Joanny Faber (córki Adele!) i Julie King, wiedziałam, że ta lektura musi znaleźć się w mojej domowej biblioteczce.

  "W rodzicielstwie najlepsze jest jednak to, że jeśli za pierwszym razem coś schrzanisz, to prawie zawsze masz drugą szansę." *

  Znajduje się tu tak wiele ciekawostek, wskazówek oraz sugestii, że mogłabym wymieniać je godzinami, a nadal byłoby mało. Tym bardziej, iż nie na każde dziecko podziała to samo, ale zapewniam - niektóre porady wcieliłam w życie i, ku mojemu zaskoczeniu, pomogły i nie spotkały się z falą krytyki ze strony mojego dziecka. Przykład: maluch chce, żebyś kupił wszystko, co jest w zasięgu jego wzroku? Warto zapisywać jego zachcianki na liście życzeń, zapewniając, że w odpowiednim czasie dostanie je, chociażby na urodziny - kiedy nie usłyszy stanowczego "nie mam pieniędzy", ale zauważy, iż rodzic robi coś w tym kierunku, aby jego pociecha dostała daną zabawkę, to będzie mu łatwiej to zaakceptować. Świetną sprawą w przypadku, kiedy dziecko nie lubi sprzątać jest zabawa w gadające przedmioty - u nas klocki, których Jaś nie chciał sprzątać, zaczęły go wołać moim głosem: "halo, halo, posprzątaj nas - jest nam zimno i chcemy poleżeć razem w koszyku, musisz nam pomóc!", dzięki czemu ani razu nie powiedział, że nie będzie porządkował zabawek. Podobne przykłady można byłoby mnożyć, ale... warto zastosować je samemu, przekonując się o ich skuteczności.

  To nie jest poradnik, który przeczytamy w jeden wieczór, aby odłożyć go na półkę i zapomnieć o jego istnieniu. Wręcz przeciwnie - po żadną książkę nie sięgnę tak często, jak właśnie po tę, bo nie ma możliwości zapamiętania wszystkich rad. Każdy rozdział należy przetrawić, odnieść do swojego życia, pozaznaczać setką zakładek, porobić masę notatek (nigdy nie piszę po książkach, ale tu zrobiłam wyjątek i bardzo mi z tym dobrze!), a samą książkę postawić w dobrze widocznym miejscu, aby bez problemu można było po nią sięgnąć w kryzysowej (i nie tylko) sytuacji.

  Autorki na podstawie obserwacji oraz własnych i cudzych doświadczeń pokazują, jak pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami i rozwiązywaniu konfliktów, zachęcać do współpracy. Najcudowniejsze jest to, że one doskonale wiedzą, że nie zawsze ich porady poskutkują, ponieważ zdarzają się sytuacje, kiedy podane narzędzia nie zadziałają. Dlatego nie ma tutaj zbędnego przemądrzania się, bo to nie na tym rzecz polega, a niestety zdarza się w innych poradnikach o wychowaniu.

  Książka wzbogacona jest w przypomnienia znajdujące się w ramkach, które stanowią skrót danego rozdziału - idealne do powieszenia na lodówce, żeby każdego dnia pamiętać, jak należy rozmawiać z dziećmi. Do tego dochodzą ilustracje oraz przykłady konkretnych sytuacji, w jakich możemy się znaleźć. To totalna skarbnica wiedzy - nie dziwię się, że robi taką furorę, po drodze zgarniając tytuł "biblii wychowania", bo jest w pełni zasłużony! Ja jestem zachwycona i z pewnością sięgnę po inne tytuły tej serii. Mam wrażenie, że gdyby każdy rodzic przynajmniej raz w życiu sięgnął po tę lekturę, to wszystkim żyłoby się znacznie lepiej - zarówno rodzicom, jak i dzieciakom.

  * cytat ze str. 36

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem w trakcie czytania i rzeczywiście pomysły i propozycje jak rozmawiać z maluchami są interesujące. Podsuwa dużo fajnych pomysłów jak umiejętnie rozmawiać z dzieckiem żeby wilk był syty i owca cała 😊 na pewno będę ciągle do niej zaglądać

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najlepsza książka ever. Dziecko opanowane to i mama spokojniejsza :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka godna polecenia! Uważam, że każdy rodzic powinnien ja przeczytać świetne porady ale także opis mal podejśc do małego czlowieka 1 rozdział, który jest kluczowy żeby zrozumieć dziecko. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, czyta się lekko i miło, bardzo wiele przykładów z życia. Jest bardzo wartościową książka i bedzie miała u mnie pierwsze mieksce wśród książek i podejrzewam że wiele razy bede do niej zaglądać. Serdecznie POLECAM!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Wychowywanie od kuchni ;)

  Jedna z lepszych tego rodzaju książek jakie miałem okazję kiedykolwiek czytać. Jakby nie było, jest to poradnik, ale zupełnie pozbawiony ideologicznego "prania mózgu", czy suchej, niepopartej niczym, sztywnej teorii. Przeciwnie! To książka napisana z humorem, pełna praktycznych porad i oparta na rzeczywistych sytuacjach oraz problemach, a więc stworzona w oparciu o codzienne, faktycznie spotykane przez rodziców wychowawcze przeszkody. A co ważniejsze - to książka podająca przykłady pokonywania tychże przeszkód :) Po coś takiego zdecydowanie warto sięgnąć!

  Książka jest bardzo sensownie podzielona na części, będące jednocześnie sferami, w których - jako rodzice - spotykamy chyba najwięcej problemów. Mamy więc rozdział poświęcony uczuciom, ich wyrażaniu, radzeniu sobie z nimi, rozdział o współpracy z dzieckiem (a więc de facto o najczęstszych problemach wychowawczych związanych z posłuszeństwem), rozdział o rozwiązywaniu konfliktów, a także rozdział poświęcony konstruktywnemu stosowaniu systemu pochwał i nagród. A wszystko oparte o rzeczywiste historie z życia rodziców i o mnóstwo praktycznych porad oraz sposobów na to, jak można sobie w jakiejś sytuacji poradzić. Super! :)

  Wielką, ogromną zaletą tej książki jest osobny rozdział poświęcony problemom wychowawczym dotyczącym dzieci o innej wrażliwości, np. z problemami natury sensorycznej, czy też autyzmu i spektrum autyzmu. Fantastyczna część książki :) ... Nie zawsze jakiś autor poświęci część swojej pracy dzieciom z jakimś problemem - tutaj tak uczyniono, co jest wielką zaletą tej pozycji, a także (tak myślę) bardzo fajnym świadectwem fachowego podejścia autorów, świadomych tego, że nie każde dziecko jest pozbawione własnych problemów, które to problemy wcale nie tak łatwo jest rozwiązać, a nawet więcej - problemów, które mogą towarzyszyć codziennemu dziełu wychowania przez długi czas, a nawet zawsze. Wielkie, naprawdę wielkie brawa dla Julie Adair King i dla Joanny Faber :)

  Cóż więcej dodać ... :) Książka jest naprawdę FANTASTYCZNA :) Myślę, że nie ma rodzica, któremu by się w jakiś sposób nie przydała. Co bowiem istotne, książka ta nie jest tylko o dzieciach, tylko o ich problemach i tylko o sposobach ich wychowawczego rozwiązywania... ta książka jest także o rodzicach!, o ich sposobie widzenia problemów wychowawczych oraz o tym, jak rozwiązywać je z zachowaniem potrzeb rodzica właśnie. Szalenie fajna książka :) ... naprawdę jedna z lepszych, jakie na ten temat czytałem :)

  Gorąco polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja znajduje się także na moim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: King Julie, Joanna Faber
 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380083479
 • Język: polski
 • Tłumacz: Horosiewicz Beata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380083479
 • EAN: 9788380083479
 • Wymiary: 14.5x20.3x1.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Nowe - odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich - wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej...
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły 5/5 Nasza cena:
28,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

W książce tej w sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty Autorki dzielą się swoim własnym doświadczeniem oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny...
Jak mówić, by nas słuchano 0/5 Nasza cena:
17,33 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak mówić, by nas słuchano

Doskonały wybór dla tych, którzy chcą opanować lub udoskonalić swoje zdolności oratorskie. Dzięki tej lekturze szybko dowiesz się w jaki sposób komunikować się z dużym audytorium, przekonać innych do swoich racji, ale również jak zabłysnąć elokwencją podczas mniej oficjalnych spotkań. Pozycja...
Co tam się dzieje? 5/5 Nasza cena:
30,99 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co tam się dzieje?

Autorka sięgnęła po rzeczywiste dane o rozwoju mózgu i o tym, w jaki sposób wpływa na niego doświadczenie i środowisko. Zamieszczone tu szczegółowe dane zrozumiałe są dla czytelnika bez przygotowania naukowego, mogą być też pomocne w zrozumieniu rozwoju dziecka i kontekstu, który ten rozwój...
Rodzeństwo bez rywalizacji 4/5 Nasza cena:
15,68 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzeństwo bez rywalizacji

Autorki bestsellerowej serii Jak mówić... tym razem opowiadają o problemach związanych ze współzawodniczeniem rodzeństwa o miłość i uwagę rodziców. Konflikty między rodzeństwem należą do codzienności każdej rodziny. Adele Faber i Elaine Mazlish pokazują, jak w najlepszy sposób podejść do sporów, by...
Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci 0/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci

Nowe wydanie praktycznego podręcznika autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. W książce Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci  Adele Faber i Elaine Mazlish dzielą się spostrzeżeniami, poradami i wskazówkami, dotyczącymi sposobów, jak...
Dom letni z basenem 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom letni z basenem

Kolejna niepokojąca powieść autora słynnej "Kolacji", w której  połączenie seksu, sławy i etyki lekarskiej staje się nierozerwalne w momencie, gdy  idylla zamienia się w koszmar. Gdy do lekarza pierwszego kontaktu przychodzi znany aktor, żaden z nich nie domyśla się, że wizyta ta odmieni ich życia....
Tu powstała Polska. Czasy wojów i rycerzy 5/5 Nasza cena:
7,43 zł 9,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tu powstała Polska. Czasy wojów i rycerzy

Książka z serii TU POWSTAŁA POLSKA, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano koscioły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało...
Pixi 2 - Rycerz Albert i przygoda Media Rodzina 0/5 Nasza cena:
2,64 zł 2,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pixi 2 - Rycerz Albert i przygoda Media Rodzina

Zachęceni poczytnością książeczek dla dzieci z serii Mądra Mysz zwracamy się do młodszych dzieci z serią Pixi - pierwszych kieszonkowych książeczek dla dzieci. To niezwykle popularne na całym świecie małe kwadratowe książeczki dla małych dzieci i ich rodziców. Są bardzo kolorowe, poręczne, każda z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula