Stanowczo, łagodnie, bez lęku dziś

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
152
Rok wydania
2023
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,70 zł
Nasza cena: 24,86 zł 39,99 zł Taniej o: 38%

Przedstawiamy zaktualizowane wydanie kultowego poradnika dotyczącego trudnej sztuki asertywności. Książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku" autorstwa Marii Król-Fijewskiej uczy, jak odmawiać bez krzywdzenia innych osób oraz jak bronić swoich praw natury osobistej.

W dzisiejszych czasach istotną kwestią we wszelkich relacjach międzyludzkich jest stanowisko osób trzecich. Prywatna opinia innych bez wątpienia liczy się w środowisku kontaktów społecznych, jednak nie wolno tutaj zapominać o osobistych potrzebach. O tym właśnie opowiada Maria Król-Fijewska w swoim poradniku o byciu asertywnym pod tytułem "Stanowczo, łagodnie, bez lęku dziś", który od teraz dostępny jest w nowej, zaktualizowanej wersji.

Książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku dziś" stanowi kompendium wiedzy na temat trudnej sztuki asertywności. W kilku świetnie przygotowanych wykładach autorka pokazuje, jak radzić sobie w najróżniejszych sytuacjach i w jaki sposób wyrażać swoje potrzeby bez przejawów agresji lub krzywdzenia innych, używając jedynie jasno skonstruowanych komunikatów. W środku znajdzie się odpowiedzi na pytania:

 • jak żyć po swojemu, według własnych wewnętrznych zasad?
 • jak odmawiać tak, by nie wywoływać niepotrzebnych konfliktów?
 • jak bez obaw wyrażać swoje zdanie, nawet gdy nie pokrywa się ono z opinią innych?
 • jak bezpiecznie wyładować złość, nie raniąc wszystkich wokół?
 • jak bronić swoich interesów i nie dać się wykorzystywać, poniżać, lekceważyć ani ignorować?

O autorce

Maria Król Fijewska doświadczona psycholog kliniczna, publicystka, redaktorka oraz autorka książek dotyczącej psychoedukacji. Do tej pory wydała kilka interesujących publikacji dotyczących tematyki uzależnień i asertywności. Swoje poradniki tworzy w oparciu o technikę terapeutyczną akcentującą osobowość każdego człowieka, która prowadzi do lepszego zrozumienia samego siebie i zwiększenia poziomu samoakceptacji.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Buduj zdrowe nawyki >>

Recenzje książki Stanowczo, łagodnie, bez lęku dziś (10)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wbrew pozorom ta cieniutka książeczka (raptem 145 stron) zawiera ciekawą i przydatną w życiu treść merytoryczną.

  Autorka skupia się na problemie nie jednej osoby, mianowicie na wzdrożeniu w życie asertywności. Wskazuje na to jak cenna jest asertywność i co dzięki tej umiejętności można zyskać. W książce zawartych jest bardzo dużo przykładów z dnia codziennego, ukazujących zachowania nieasertywne oraz asertywne. Dzięki temu można zauważyć od razu różnicę oraz szybciej przyswoić jakimi treściami powinno się komunikować, by były one asertywne.

  Autorka skupiła się na postawach asertywnych w takich sytuacjach jak obrona swoich praw, reagowanie na krytykę oraz atak, przyjmowanie pozytywnych komunikatów wyrażanie własnych opinii i przekonań przeciwstawianie się presji grupy.

  Szczególnie zwróciłam uwagę za zaprezentowaną metodę komunikacji – FUO, którą znałam z przeróżnych szkoleń miękkich. Jeśli chcecie się o niej dowiedzieć więcej to zachęcam to zajrzenia do tej pozycji 🤗

  Na końcu czeka na Was niespodzianka, mini test, sprawdzający w jakich sytuacjach potraficie przyjąć postawę asertywną 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo łatwo jest z reguły ocenić zachowanie społeczeństwa, które zostało z czasem podzielone na grupy i można, przy tym uważnie zaobserwować jak sobie oni radzą w trudnych, a nawet dla nich samych nieprzewidywalnych sytuacjach, gdy pojawia się widoczny na zewnątrz problem dotyczący wypowiadania się, wyrażania zdania na ogół bądź też lęku.

  Znajdujący się w tychże grupach społecznych przedstawiciele najwyższych rang dobrze zarabiających finansowo oraz ci, którzy muszą martwić się o lepszy byt wiedzą, jak wygląda prawdziwy obraz lęku, stanowiący z czasem zagrożenie zdrowotne, gdyż to od niego wiele zależy, powinni zwrócić uwagę na to, czy ma on sens w dobie niekoniecznych i niepotrzebnych współczesnych problemów.

  Cenię sobie u nowo poznanej autorki Pani Marii Król-Fijewskiej, której twórczości nie miałam możliwości do tej pory poznać, gdyż opisuje ona w książce zagadnienia, które wyjątkowo mnie interesują. W szczególności podejmuje nie zawsze do zaakceptowania przez społeczeństwo tematykę, która to odsłania mocniejsze barwy życia związane z charakterem człowieka i w jaki sposób on myśli, zachowuje się dotyczących sytuacji lękowych.

  Książka ta składa się z 16 wykładów opracowanych w interesujący sposób, a przede wszystkim z zastosowaniem języka zrozumiałego, zamieszczone zostały w nich trafnie dobrane przykłady na to, że nie można wyprzeć się lęku, który nam wiernie na każdym właściwie kroku towarzyszy, a my chętnie wypieramy jego nieobecność w momencie, gdy ta obecność lęku istnieje.

  Czy można na ogół żyć bez lęku w otaczającej nas obecnej rzeczywistości pełnej nie zawsze, że są do przyjęcia nowych i wyznaczonych zadań, ale wyzwań, które to dają wiele do przemyślenia w powierzonych misjach mogących przynieść zamiast radości wiele niepotrzebnych szkód prowadzących do niepotrzebnych sytuacji związanymi poniekąd z ludzkimi tragediami?

  Każdy z nas potrzebuje, konkretnej podpowiedzi jak ma się zachować w sytuacji, kiedy chce poczuć się lepiej, podnieść swoją wartość, wyrazić siebie, bo to pozwoli nam lepiej spojrzeć na siebie i nie czuć się gorszym od nikogo.

  Elementami dodatkowymi w tej książce są zamieszczona czytelna czcionka oraz konstruktywnie zbudowana do całości mapa asertywności podsumowująca nasze zachowanie.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Asertywność wobec samego siebie oznacza, że staramy się prowadzić wewnętrzny dialog, artykułując różne potrzeby, szukając kompromisowych wyjść. Stosujemy przy tym te same sposoby, jakich używamy do asertywności wewnętrznej. Aby to było możliwe, musi istnieć wystarczająco silna konfiguracja koordynująca, ktoś, kto dba o asertywny przebieg tej wewnętrznej debaty i ostatecznie decyduje o jej wyniku. To właśnie to dorosłe „Ja”, o którym kilka razy już wspominałam. Wychowanie sobie tej części, wzmocnienie jej i zaopatrzenie w narzędzia wpływu jest celem przygody z asertywnością”

  Od razu się przyznaję, że mam troszkę problem z asertywnością, ale od dłuższego czasu staram się nad tym pracować. Cieszę się, że wpadł w moje ręce poradnik „Stanowczo, łagodnie, bez lęku. Dziś" Marii Król-Fijewskiej. Pomimo niewielkiej objętości, jest to mądra i przydatna książka.

  Autorka w 16 wykładach przybliża nam odczucia i zachowania towarzyszące rożnym złożonym emocjom w naszym życiu oraz pokazuje, jak zachowywać się asertywnie. W bardzo przystępny sposób wyjaśnia, czym charakteryzuje się człowiek asertywny i pokazuje sposoby na skuteczne okazywanie swoich oczekiwań i potrzeb. Dzięki lekturze tego poradnika zaczniemy kształcić się, jak wyrażać własne zdanie. Podoba mi się, że w każdym wykładzie są przykłady z życia codziennego: jak zdobyć umiejętność, jaką jest otwartość i odwaga w okazywaniu swoich potrzeb, opinii i uczuć.

  Bardzo dobrym pomysłem są dialogi z odpowiednimi komentarzami oraz rozważanie konkretnych przykładów zachowań nieasertywnych, a następnie rozwiązanie każdego z powstałych problemów. To uzmysłowiło mi jak ja często reaguję emocjonalnie niż asertywnie, przez co niestety naraziłam kogoś i siebie na konflikt. Znalazłam tutaj wiele ciekawych i przydatnych prawd. W książce dodatkowo znajdziemy scenariusze sytuacji, w których przeczytamy przykładowe asertywne wypowiedzi. To bardzo dobre rozwiązanie.

  Polecam także na koniec rozwiązać test - mapę asertywności, która pomoże Ci sprawdzić, w jakich sytuacjach korzystasz ze swojego prawa do asertywnego zachowania, a w jakich masz z tym kłopot.

  Książka warta polecenia dla wszystkich, ale bardzo ważna pozycja początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją drogę ku asertywności, ponieważ jak się okazuje to nie jest tylko sztuka powiedzenia NIE. I pamiętaj: „nawet jeśli nie ujawniłeś się dotąd ze swoją asertywną komunikacją, nabierasz w niej doświadczenia dzięki ćwiczeniom (…) naprawdę nie musisz zaczynać od najtrudniejszej sytuacji. Weź rozbieg, zrób podejście”. 😊

  Dziękuję za możliwość przeczytania książki PRart Media oraz Wydawnictwu Bookolika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś" autorstwa Marii Król-Fijewskiej, to dobry poradnik dotyczący asertywności. Znalazłam tutaj 16 wykładów, pokazujących jak żyć zgodnie z własnym ja nie raniąc przy tym innych. Dzięki tej książce poznałam mnóstwo ciekawostek.

  Czy zawsze potraficie mówić "NIE", gdy faktycznie tak czujecie? Czy odpuszczacie i robicie, tak jak inni tego od was oczekują? Czy potraficie bez złości odpowiadać, gdy was krytykują? Czy w każdej sytuacji potraficie wyrazić własne zdanie, czy raczej przytakujecie innym?

  Ten poradnik nauczy was, jak radzić sobie w każdej sytuacji. Jak być sobą i żyć bez lęku.

  Autorka na przykładach pokazuje nam jak skutecznie odpowiadać: asertywnie, ulegle i wrogo — agresywnie.

  Każdego dnia prowadzimy ze sobą wewnętrzny monolog. Czy wtedy jesteśmy dla siebie asertywni, czy raczej największymi wrogami? Czy potrafimy docenić swoją pracę? Czy raczej ciągle jesteśmy z siebie niezadowoleni?

  Ten poradnik powinien znaleźć się w każdym domu i być przez domowników codziennie używany.

  Będę do niego codziennie zaglądała, ponieważ nie zawsze jestem asertywna.

  Na końcu książki znalazłam mapę asertywności, która pomaga sprawdzić, w jakich sytuacjach korzystamy z prawa do asertywnego zachowania, a w jakich jesteśmy ulegli.

  Podoba mi się również okładka książki.

  Czy wiedzieliście, że z asertywnością się nie urodziliśmy? Musimy jej się nauczyć.

  A co to takiego ta asertywność?

  Asertywność – posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób, oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych.

  Jeżeli chcecie nauczyć się asertywności, to koniecznie sięgnijcie po poradnik Marii Król-Fijewskiej "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś".

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stale jesteśmy bombardowani stwierdzeniami: „bądź asertywny”, „warsztaty asertywności”, „zbuduj swoją wewnętrzną asertywną postawę w kontaktach z rodziną, partnerem, dziećmi”. Czym właściwie jest asertywność? Czy można się jej nauczyć? Maria Król-Fijewska w swoim podręczniku „Stanowczo, łagodnie, bez lęku. Dziś” w sposób niezwykle przystępny i skomasowany przekazuje nam najważniejszą wiedzę o asertywności popartą wiedzą i doświadczeniem swojej 30-letniej praktyki zawodowej.

  „Asertywność to umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z inną osobą czy osobami”. „Zachowanie asertywne oznacza bezpośrednie, uczciwe i stanowcze wyrażenie wobec innej osoby swoich uczuć, postaw, opinii, lub pragnień, w sposób respektujący uczucia, postawy, opinie, prawa i pragnienia tej drugiej osoby”. Piękne, proste definicje, ale droga do ich zrozumienia i stosowania w swoim codziennym życiu jest często długa, kamienista i wyboista. To droga do wnętrza siebie. W uczciwości wobec samego siebie trzeba odkryć, kim jestem, czego pragnę, do czego dążę, jakie mam marzenia, jak chcę żyć a często nawet odrzucić przekonania z dzieciństwa, które nieświadomie zaprogramowaliśmy w sobie jako dzieci, zmodyfikować je a nawet zaprogramować zupełnie nowe w swoim umyśle. Po tak ciężkiej pracy wyznaczenie swoich własnych granic i bycie asertywnym będzie już łatwiejsze. Jestem zwolennikiem postawy „ja jestem ok, ty jesteś ok”. Daję sobie różnego rodzaju prawa i obowiązki i takie same prawa i obowiązki ma druga osoba lub osoby. „Świadomość jest wielkim atutem rozwojowym człowieka. Będąc świadomymi treści monologu wewnętrznego oraz wpływu, jaki wywierają one na nasze zachowanie, możemy zdecydować się na wykorzystanie tego monologu jako podpory, a nie przeszkody w naszym rozwoju”. Prowadzenie wewnętrznego monologu, uważność na swoje potrzeby, budowanie swojej własnej świadomości jest kluczem do bycia asertywnym.

  „Podstawą koncepcji zachowań asertywnych jest przekonanie, że człowiek nie tylko ma prawo wybrać, jak chce żyć (o ile nie krzywdzi tym innych), lecz również – iż jest to możliwe do wykonania i zależy przede wszystkim od niego samego”. W każdym momencie naszego życia możemy się nauczyć asertywności. Jest to bardzo trudny, wymagający i czasochłonny proces, ale naprawdę warto go przejść.

  Polecam Wam serdecznie podręcznik „Stanowczo, łagodnie, bez lęku. Dziś” jako drogę do poznania samego siebie i nauczenie się asertywnych zachowań. Ja bardzo dużo z niego skorzystałam i sądzę, że każdy może. Dziękuję Marii Król-Fijewskiej za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wydawnictwu Bookolika dziękuję za egzemplarz do recenzji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
We współczesnym świecie asertywność stała się jedną z podstawowych kompetencji oczekiwanych i wymaganych od menedżera. Asertywność jest umiejętnością posługiwania się w różnych sytuacjach łagodną stanowczością w obronie własnych racji, ale bez wchodzenia w konflikt z racjami innych. Aby być...
dodaj do schowka Do koszyka 28,34 zł
Konkretnie i rzeczowo o asertywności. Nawet w bardzo trudnych sytuacjach można obronić własną godność i prawa osobiste, nie naruszając godności i praw drugiego człowieka. Książka Marii Król-Fijewskiej uczy, jak żyć po swojemu i wypowiadać bez lęku własne zdanie, jak odmawiać, nie wywołując...
dodaj do schowka Do koszyka 28,26 zł
Czternaście lekcji, które zmienią Twoje życie na lepsze!  Nowe zaktualizowane wydanie kultowego poradnika!  Mała książka, która może wiele zmienić i waży tyle, co perspektywa lepszego życia: z samym sobą i z innymi! Bo o to właśnie chodzi w 14 wykładach, a raczej konkretnych, popartymi przykładami...
dodaj do schowka Do koszyka 20,70 zł
Bawię się i uczę! Twoje dziecko się nudzi? Już nie! Ta książka to doskonały sposób na mądre korzystanie z wolnego czasu. Dzięki radosnej zabawie dziecko w naturalny sposób uczy się nazywania i pisania prostych wyrazów, koncentracji uwagi, wzmacnia koordynację ręki, bez wysiłku ćwiczy pisanie i...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
Koniec z nudą! Kolorowanie to doskonały sposób na mądre korzystanie z wolnego czasu. Dzięki radosnej zabawie kredkami, dziecko w naturalny sposób: o uczy się koncentracji, o wzmacnia koordynację ręki, o bez wysiłku przygotowuje się do pisania. Tworząc własne rysunki i kompozycje, dobiera...
dodaj do schowka Do koszyka 7,23 zł
Bawię się i uczę! Twoje dziecko się nudzi? Już nie! Ta książka to doskonały sposób na mądre korzystanie z wolnego czasu. Dzięki radosnej zabawie dziecko w naturalny sposób uczy się nazywania i pisania prostych wyrazów, koncentracji uwagi, wzmacnia koordynację ręki, bez wysiłku ćwiczy pisanie i...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
Wybrane bestsellery
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 37,99 zł
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 7,17 zł
Gimnazjum Grega szoruje o dno. Wyniki ogólnokrajowego testu to porażka, maskotką drużyny koszykarskiej zostaje wesoły sedes Chlapek, a szkoła zmienia nazwę na ŚMIERDŹ ROBALOM (nie, nie chcecie wiedzieć). Ech, życie ucznia jest takie ciężkie… Czy nie byłoby lepiej, gdyby na zajęcia chodziły same...
dodaj do schowka Do koszyka 22,48 zł
Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas - pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy.
dodaj do schowka Do koszyka 8,99 zł
Czy żeby z nijakiej cieciorki stać się fajną, trzeba nosić ciemne okulary? A może chodzi o sposób mówienia? Lub ciuchy? Żel na włosach? Nie? No więc o co? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść o Cieciorku, który chciałby należeć do paczki popularnych kumpli, to sposób na...
dodaj do schowka Do koszyka 19,04 zł
Przekłady na 40 języków. Ponad 1 500 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 5 nominacji do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 6 nominacji do Bestsellera Empiku. 1 Bestseller Empiku dla „Terapeutki“ w kategorii: literatura popularna. Honorowa...
dodaj do schowka Do koszyka 33,51 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula