Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
320
Wydawnictwo
Nasza cena: 27,96 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

“Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen” to podróż po przerażającej machinie śmierci i cierpienia, jaką stworzyli Niemcy na Dolnym Śląsku w czasach II wojny światowej.

Jest wiosna 1945 roku i Armia Czerwona zbliża się do Oświęcimia. Doktor Mengele, nazistowski Anioł Śmierci, musi uciekać na Zachód. Dociera do obozu Gross-Rosen i przeprowadza selekcję w należących do niego podobozach kobiecych rozrzuconych wzdłuż dawnej polsko-czeskiej granicy. To potworna machina śmierci, tortur i zbrodniczych medycznych eksperymentów przeprowadzanych na ludziach. Celem doktora Mengele jest Sieniawka, mała miejscowość leżąca na Dolnym Śląsku. Tu również mieści się jeden z około setki podobozów Gross-Rosen. Sieniawka to miejsce tak przerażające, jakby pochodziło z sennego koszmaru. Niestety istniało i było prawdziwym piekłem na Ziemi. Było też częścią większej całości, istnego imperium małych piekieł.

Ponad 70 lat później, w roku 2018, Joanna Lamparska trafia na ślad laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej. Są tu długie, mroczne korytarze, stoły i laboratoryjne szafki, strzępy dokumentacji medycznej i notatek. Z tych zapisków wyłania się przerażająca prawda o tym miejscu. Materiał badawczy laboratorium w obozie Sieniawki stanowili ludzie, zmuszani do niewolniczej pracy, a później wykorzystywani do celów dotychczas niejasnych. Pytań jest mnóstwo, odpowiedzi natomiast niewiele. Może uda się znaleźć odpowiedzi choćby na te najbardziej istotne. Czemu bowiem miała tak naprawdę służyć makabryczna instalacja obozowego laboratorium? Czy naziści chcieli odkryć coś, co przechyli szalę zwycięstwa na ich stronę? Co jeszcze mogą kryć podziemia obozu?


Fragmenty książki

Już w maju 1941 roku to porzucone przez Boga odludzie zostało zamienione na samodzielmny obóz koncentracyjny. Wkrótce jego nazwa przerażała nawet niewolników Auschwitz. "Gross-Rosen zaliczano do trzeciej kategorii obozów koncentracyjnych ze szczegolnie cieżkimi robotami dla więźniów, tak zwanej wykańczalni. Toteż wszyscy więźniowie, którzy przybyli tutaj transportami z Sachcenhausen, z Dachau albo też nieco później z Buchenwaldu i Auschwitz, nazywali swój dawny obóz "sanatorium" w porównaniu z Gross-Rosen" - wspomina Mieczysław Mołdawa, który przeszedł przez kamienne piekło, jak nazywano to miejsce.

(...)

Podobno koło kamieniołomów zawsze wiało, alw nawet natura nie dawała sobie rady ze strasznym odorem pochodzącym z krematoryjnych pieców. Z tego powodu, jak wierzyli więźniowie, również ptaki omijały okoliczne drzewa.

Ptaki boją się także krzyków i huku, baraki Gross-Rosen nie były więc dla nich najlepszym miejscem. Szymon Wisenthal, słynny "łowca nazistów", który widział w życiu rzeczy straszne, powiedział: "Był to przerażający obóz...Poznałem wiele obozów. Gross-Rosen był z nich najgorszy...".


O książce

Głęboko, coraz głębiej. Jeszcze krok, dwa i kolejny... Lamparska bardzo ostrożnie schodzi na dno piekła nazistowskich obozów i eksperymentów paramedycznych. Po drodze mija setki ofiar. I nie zostawia samym sobie. Odbiera im ohydne numery i przywraca pamięć. Chyba dlatego jej relacja z tej niewypowiedzianej sfery bólu i poniżenia jest tak przejmująca. To najlepsze stadium hitlerowskiego zła, jakie ostatnio czytałem.

Michał Wójcik, pisarz, historyk

Joanna Lamparska, prowadząc śledztwo w sprawie zapomnianej przez Boga i ludzi Sieniawki, podąża za pozostawionymi przez czas okruchami faktów, ściąga cienie pamięci, czepia się domysłów i wciąga w analizę autorytety medyczne historyków, a nawet duchy. Wrocławska dziennikarka i tropicielka tajemnic DOlnego Śląska pisze tak, że mrozi nas strach i niemal czujemy zapach śmierci i zła.

Marta Grzywacz, dziennikarka "Ale Historia", dodatku do "Gazety Wyborczej"


O autorce

Joanna Lamparska to dziennikarka i podróżniczka. Współpracuje z “National Geographic”, “Travellerem”, “Focusem” i “Witaj w Podróży”. Szuka zaginionych skarbów. Tropi tajemnice Dolnego Śląska. Jest autorką licznych książek i przewodników. “Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen” to wyraz jej fascynacji zagadkami II wojny światowej. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Imperium małych piekieł to poruszająca opowieść o piekle nazistowskich obozów koncentracyjnych. Mogę czytać kolejną książkę o tej tematyce, a i tak każda niezmiennie mnie porusza.

  Książka podzielona jest jakby na dwie części, które doskonale się ze sobą łączą. Ale po kolei.

  Joanna Lamparska , która od lat pisze książki o II wojnie światowej, za punkt wyjścia bierze Sieniawkę, małą, zapomnianą obecnie miejscowość w województwie dolnośląskim. Podczas II wojny, a szczególnie pod jej koniec miała tam miejsce zadziwiająca aktywność nazistów. Część tych działań, jak np. produkcja elementów do bombowców jest jasna. Część pozostaje tajemnicą.

  W tej miejscowości, jak głoszą opowieści miejscowych, znajdują się zatopione korytarze podziemne. Czemu służyła makabryczna pracownia w obozie Sieniawki? Co było w podziemiach, co nadal się znajduje? Co w ogóle działo się w Sieniawce, szczególnie pod koniec wojny? Pozostaje to tajemnicą. To co wiemy jest ułamkiem prawdziwych faktów, szczątkową wiedzą. Niektórzy twierdzą nawet, iż do Sieniawki dotarł uciekający z miejsca kaźni i wynaturzonych eksperymentów w Auschwitz Josef Mengele. Autorka próbuje iść tropem tych pogłosek. Czy udało jej się znaleźć ich potwierdzenie?

  Badaczka próbuje wyjaśnić tajemnice tej niewielkiej miejscowości, odkryć jej sekrety. Czy jej się to udaje? Hmmm z różnym skutkiem. Z pewnością dociekliwie bada temat, drąży, pyta, szuka. Cennym i pobudzającym dodatkiem są liczne, często drastyczne zdjęcia np. zdjęcia sekcji, stołów sekcyjnych.

  Moim zdaniem lekkim nieporozumieniem jest oczekiwanie, ale i reklamowanie książki, jako tej która przynosi rozwiązanie dotąd nie wyjaśnionych tajemnic.

  Jest to owszem dobra pozycja, niezwykle poruszająca, ale traktująca o piekle obozów koncentracyjnych, będąca opisem zdarzeń, faktów, postaci.

  Oprócz opisu, umiarkowanie dokładnego, raczej luźnego, Sieniawki, Lamparska opowiada o horrorze np. obozu Gross Rosen. Niektórzy więźniowie w swoich wspomnieniach twierdzili, że Gross-Rosen był jeszcze gorszy niż Auschwitz.

  Więcej na ten temat nie napiszę. Bo i co można napisać w temacie opisu tego, co działo się w obozach koncentracyjnych?! Żadne słowa nie oddadzą tych wydarzeń, żadne nie opiszą tego, co czuje się w trakcie lektury.

  Za opisy obozowego piekła, za ukłon w kierunku ofiar, za przybliżenie nam tego, jednego z najcięższych obozów, należą się autorce podziękowania i wysoka nota.

  Natomiast za śledztwo w sprawie Sieniawki ... no cóż daję ocenę 4,5.

  W sumie to dobra, potrzebna, warta przeczytania książka. I szczerze ją polecam. Jednak nie oczekujcie odkrycia wielkich tajemnic. Przyjmijcie ją po prostu, jako kolejny hołd dla ofiar, opis piekła, jakie jedni ludzie zgotowali drugim. Takich książek nigdy za dużo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mieszkam od Gross-Rosen jakieś 40km... głównie interesowałam się Auschwitz bo to tam była największa fabryka śmierci.... Zaintrygowało (nie wiem czy dobrego słowa użyłam) mnie na samym wstępnie książki zdanie "... wszyscy więźniowie którzy przybyli tutaj transportami z ... Auschwitz nazywali swój obóz "sanatorium" w porównaniu z Gross-Rosen". Człowiek czasami sprawy sobie nie zdaje że tuż pod jego nosem działy się kiedyś straszne rzeczy.

  Książka nie tyle o Gross-Rosen co o podobozach a w tym przypadku o obozach pracy w Sienawce. Dużo faktów historycznych, wspomnienia byłych więźniów, opinii ekspertów. W pewnych momentach odkładałam książkę i zachodziłam w głowę jak człowiek człowiekowi mógł zgotować taki los.

  Czy faktycznie w Sieniawce dochodziło do eksperymentów medycznych na więźniach? Myślę, że obecność w tym miejscu Josefa Mengele napewno nie przyniosła nic dobrego...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Joanna Lamparska Imperium małych piekieł Mroczne tajemnice obozu Gross Rosen, Joanna Lamparska jest dziennikarką, podróżniczką, specjalistką od zgłębiania tajemnic Dolnego Śląska. Region ten kryje ich bardzo wiele. Dolny Śląsk to nie tylko tajemnica złotego pociągu, to również wiele mniejszych miejscowości i mało znanych miejsc, które zasługują na uwagę.

  Sieniawka była filią obozu Gross-Rosen, obozem pracy przymusowej, gdzie produkowano części do samolotów. Autorka przybliża to miejsce, poszukując odpowiedzi na pytanie do czego służyła makabryczna pracownia zachowana na terenie obozu. Czy była miejscem do wykonywania sekcji? Dlaczego nie zachowaly się żadne dokumenty? Co kryją podziemia obozu? Powstała historia jest na pograniczu reportażu i literatury bliskiej poszukiwaczom skarbów czy też odkrywcom wszelkich tajemnic. Niełatwo jest drążyć temat, kiedy praktycznie nie ma dokumentów historycznych, a świadkowie wydarzeń już nie żyją. Tym niemniej książkę Joanny Lamparskiej czyta się jednym tchem.

  Na stronach książki przywoływane są liczne głosy autorytetów z różnych dziedzin, spotkamy się też z duchami osób, które z obozem mogły mieć coś wspólnego. To lektura, która powinna zadowolić zafascynowanych II wojną światową jak również miłośników zagadek kryminalnych.

  Czy autorce udało się odpowiedzieć na zadane wyżej pytania? Czy postawiona hipoteza została poparta historyczną dokumentacją a uzyskana odpowiedź jest satysfakcjonująca? Na te pytania musi odpowiedzieć sobie sam czytelnik. Jest jednak pewne, że takich jak Sieniawka miejsc i historii do odkrycia jest nadal mnóstwo. Dobrze też że są takie grupy jak Łużycka Grupa Poszukiwawcza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Joanna Lamparska
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324057566
 • Język: polski
 • Podtytuł: Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324057566
 • EAN: 9788324057566
 • Wymiary: 13.5 x 20.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wyspa potępionych prawdziwa historia wyspy blackwell 5/5 Nasza cena:
14,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa potępionych prawdziwa historia wyspy blackwell

Aby Nowy Jork mógł stać się miastem snów, część mieszkańców skazano na koszmar. Przyprawiająca o dreszcze prawdziwa historia wyspy Blackwell - jednego z najbardziej ponurych eksperymentów społecznych w dziejach Ameryki. W XIX wieku Nowy Jork rozbłysnął - Thomas Edison oświetlił Manhattan...
Mindhunter. Podróż w ciemność 4/5 Nasza cena:
32,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mindhunter. Podróż w ciemność

Nie wiem, kim ona będzie, ale jestem gotów zabić. Natychmiast.Jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI i autor bestsellerowego MINDHUNTERA zabiera nas w podróż do serca ciemności: umysłu seryjnego mordercy. Agent John Douglas przez lata słuchał zwierzeń sprawców najstraszniejszych...
Dorwać Phila. Prawdziwa historia pościgu za nawiększym oszustem Ameryki 3/5 Nasza cena:
27,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dorwać Phila. Prawdziwa historia pościgu za nawiększym oszustem Ameryki

Witaj w świecie luksusowych podróży, pięknych kobiet i ogromnych pieniędzy! Phil Kitzer to arcymistrz wśród oszustów. Nieprzeciętnie inteligentny, sprytny i wyjątkowo przenikliwy. Na celownik bierze przede wszystkim bogatych biznesmenów, którzy popadają w finansowe tarapaty. Charyzmatyczny oszust...
Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa

Co łączy Juliusza Cezara, Reinharda Heydricha, Johna F. Kennedy’ego, Johna Lennona i Jana Pawła II? Wszyscy stali się ofiarami zamachowców! W historii doszło do tysięcy ataków skrytobójczych, w tej książce opiszemy jednak wyłącznie te najciekawsze, najbardziej przerażające i mające największy wpływ...
Eichmann w jerozolimie rzecz o banalności zła 0/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eichmann w jerozolimie rzecz o banalności zła

Dramatyczne dzieje procesu Adolfa Eichmanna, mordercy zza biurka, współodpowiedzialnego za Holocaust. Książka jest opatrzona słynnym podtytułem, w którym pojawia się jedno z najdonioślejszych sformułowań zrodzonych w stuleciu totalitaryzmów: "banalność zła". Relacja Hannah Arendt to nie tylko...
Jak wysadzić Księżyc i inne szalone pomysły szpiegów, wojskowych i naukowców 5/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wysadzić Księżyc i inne szalone pomysły szpiegów, wojskowych i naukowców

W 1942 roku brytyjska marynarka skonstruowała odporny na ataki torped lotniskowiec zbudowany z lodu i trocin. W 1958 roku amerykańskie siły zbrojne chciały zbombardować powierzchnię Księżyca bombą atomową. W 1967 roku CIA rozpoczęło w radzieckich ambasadach operację podsłuchów za pomocą żywych...
Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter? Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci. Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec,...
The Science of Rick AND Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki 5/5 Nasza cena:
31,53 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Science of Rick AND Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki

Najbardziej szalony serial tej dekady. Najbardziej odjechani bohaterowie. Najbardziej nieoczywiste zagadnienia i ciekawostki. Czy możemy włamać się do ludzkiej pamięci? Czy dzięki polizaniu karalucha można przejąć nad nim kontrolę? Czy ludzkość może czerpać energię z… baterii? Chcesz poznać...
Wiosna obywateli 0/5 Nasza cena:
27,23 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiosna obywateli

1989 - rok, w którym w Europie Wschodniej umarł komunizm Kopalnia Dymitrow w Bytomiu, Stocznia Gdańska, lokal wyborczy w Warszawie, pogrzeb Imrego Nagya w Budapeszcie, upadek muru berlińskiego oraz praski teatr Lanterna Magika podczas aksamitnej rewolucji. To miejsca i wydarzenia, w których...
Dowód prawdziwa historia neurochirurga który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo wyd. 3 0/5 Nasza cena:
29,45 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dowód prawdziwa historia neurochirurga który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo wyd. 3

Nowe wydanie bestsellera! 160 000 sprzedanych egzemplarzy. Przez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł...
Profil mordercy 4/5 Nasza cena:
33,23 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Profil mordercy

Lektura obowiązkowa dla fanów Mindhuntera i Trupiej Farmy. Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profilerów na świecie – na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Szuka szczegółów, które powiedzą mu coś o sprawcy, pozwolą sięgnąć do jego umysłu i...
Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii 0/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii

Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan i upadek ZSRR. Świetnie się odnaleźli w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im...
Wybrane bestsellery
Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2

Stawka jest jeszcze wyższa, czarownice bardziej zabójcze, a romans niezmiennie gorący! Z niecierpliwością wyczekiwana kontynuacja „Gołębia i węża”, która stała się natychmiastowym bestsellerem New York Timesa i IndieBound. Idealna dla fanów Sarah J. Maas! Po uniknięciu śmierci z rąk Dames Blanches,...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Sezonowe Alaantkowe BLW 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezonowe Alaantkowe BLW

Nowa książka autorek najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci! Sto świeżych jak sezonowe potrawy przepisów i jak zawsze sto procent pewności, że wszystko się uda! Joanna Anger i Anna Piszczek proponują tym razem przepisy dla całej rodziny powiązane z...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 0/5 Nasza cena:
65,94 zł 109,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu....
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Terapeutka 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula