I żyli długo i szczęśliwie

Średnia: 3.1 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Rok wydania
2020
Nasza cena: 32,88 zł 39,99 zł Taniej o: 18%

"I żyli długo i szczęśliwie" to thriller obyczajowy pióra znanego scenarzysty Chrisa MacDonalda. Młoda mężatka wdaje się w romans, którego skutki są przerażająco wręcz nieprzewidywalne.

Naomi gorąco pragnie drugiego dziecka, starania nie przynoszą jednak rezultatu. Jej mąż Chris stał się ostatnimi czasy nieobecny i na dodatek bardzo irytujący. Kobieta nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie. Promykiem słońca w codzienności jest dla niej ukochana córeczka Prue. W żłobku, do którego chodzi dziewczynka, Naomi poznaje Seana, ojca innego dziecka. Zaczyna z nim niewinnie flirtować, wkrótce jednak sytuacja wymyka się spod kontroli. Naomi zachodzi w ciążę. Nie ma pojęcia, kto jest ojcem jej dziecka. Ale nie ma też zamiaru dopuścić do tego, by chwila słabości zrujnowała spokój i szczęście jej rodziny. Bohaterka nie przypuszcza nawet, że jej osobisty dramat ma drugie, ukryte dno. Stała się ona pionkiem w grze, której zasady ma dopiero poznać...

"I żyli długo i szczęśliwie" to świetnie napisany thriller obyczajowy, w którym spokojne i zwyczajne z początku życie bohaterów jest oplatane coraz bardziej mroczną, zagadkową intrygą. Naomi za wszelką cenę chce poznać prawdę o Seanie i o swoim własnym mężu. Nie może jednak przyznać się do zdrady. Rozpoczyna własne śledztwo, a jego skutkom również sama musi stawić czoła. Ta powieść to znakomita propozycja zarówno dla wielbicieli literatury obyczajowej, jak i kryminalnej. Tym pierwszym oferuje silne emocje, tym drugim natomiast świadomość, że każdy z nas może zostać uwikłany w niezwykle dramatyczną historię.


O autorze

Książka ta to powieściowy debiut znanego scenarzysty, dramaturga i aktora Chrisa MacDonalda. Być może dlatego charakteryzuje ją styl przywodzący na myśl filmowy scenariusz. Wartka akcja uprzyjemnia lekturę, a szczegółowe opisy mocno oddziałują na wyobraźnię czytelnika. "I żyli długo i szczęśliwie" ukazuje się w Polsce nakładem Wydawnictwa Otwartego. Miejmy nadzieję, że C. C. MacDonald nie da nam długo czekać na swoje kolejne książki.

Szczegóły

Pokaż więcej

  • Tytuł: I żyli długo i szczęśliwie
  • Autor: C. C. MacDonald
  • Wydawnictwo Otwarte
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381350204
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Happy Ever After
  • Tłumacz: Monika Bukowska
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381350204
  • EAN: 9788381350204
  • Wymiary: 135x205
  • Dane producenta: Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o., ul. Smolki 5/302, 30-513 Kraków, Polska, otwarte@otwarte.eu, tel. 12 427 12 00

Recenzje książki I żyli długo i szczęśliwie (9)

  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Kryminał Na T. w dniu 2020-02-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    "I żyli długo i szczęśliwie" to książka, od której nie powinno się oczekiwać nie wiadomo jak wciągającej akcji czy mrożącej krew w żyłach zagadki. To przyjemna lektura, która dużą wagę przywiązuje do warstwy obyczajowej, dostarczająca głównie odprężenia i rozrywki. Bohaterowie są według mnie całkiem niebanalni, na pewno nie są płascy psychologicznie. Zagadka nadaje lekturze mały dreszczyk emocji, powoduje, że całość czyta się z zaciekawieniem. Styl z początku może trochę przeszkadzać, ale obiecuję wam, że jeśli przebrniecie przez pierwsze kilkadziesiąt stron ( u mnie ok. 60) to później już przestaniecie to zauważać i zaczniecie czerpać z lektury przyjemność. Ja jestem z lektury jak najbardziej zadowolona! Rozwiązanie zagadki mocno mnie zaskoczyło!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Magdalena F. w dniu 2020-02-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Naomi prowadzi względnie udane życie – ma męża, córkę, pracę, dom. Jednak do pełni szczęścia brakuje jej jedynie kolejnego dziecka. Starania, które czynią wraz z mężem nad poczęciem rodzeństwa dla małej Prue wciąż kończą się niepowodzeniem. Frustracja w małżeństwie narasta, a Naomi coraz słabiej sobie z nią radzi. Wkrótce popełnia błąd, który zaburzy jej całą dotychczasową, z pozoru sielankową codzienność. Co sprawi, że życie Naomi wywróci się do góry nogami? I czy uda się jej przywrócić je do normalności?

    Po stylu autora i wielu niedociągnięciach nietrudno zauważyć, że wskazana pozycja to jego pierwsze, dziewicze podrygi w sferze literackiej. Sam gatunek, jakim jest thriller obyczajowy raczej sugeruje, że po książce nie należy oczekiwać zbyt wiele, ani nastawiać się na zbyt ambitną treść. Z takim też podejściem przystąpiłam do lektury, jednak mimo to moja ocena nie jest zbyt wysoka.

    Wśród wszystkich postaci mąż Naomi, Charlie, był dla mnie najmniej uciążliwy. Nieco mimozowaty, pogrążony w depresji, nieodpowiedzialny i momentami nawet infantylny, ale reasumując – dość spójny. Za to postać Naomi może mniej cierpliwych doprowadzać do szału. Jej nadwrażliwość, wręcz chorobliwe pragnienie spłodzenia rodzeństwa dla córki, brak zrozumienia wobec męża potęgowały moją niechęć. Do tego postać małej Prue – rozpieszczonej, robiącej co chce, wcale nie pomagała mi w tym, by zrodziły się we mnie jakiekolwiek pozytywne uczucia, czy też przywiązanie do bohaterów. Bez cienia wątpliwości w całym tym rozdrażnieniu i wydawać by się mogło, ogromie wad, dostrzegam jedną, duża zaletę tej pozycji. Nie da się jej omówić, że budzi emocje. W jakiś sposób intryguje i wciąga, choć w moim wypadku nastąpiło to dopiero po 200 stronie.

    Książkę śmiało mogę polecić osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem i nie chcą brać na swoje barki zbyt dużego ciężaru. Jednak przystępując do lektury należy mieć na uwadze, że debiuty nie zawsze powalają na łopatki. Wierzę, że wraz z kolejnymi popełnionymi pozycjami, autorowi uda się rozwinąć żagle i naprostować to, co jeszcze u niego kuleje.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Sylwia P. w dniu 2020-01-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka „I żyli długo i szczęśliwie” już samym tytułem zapowiada, że tak słodko być nie może. Początek jest ciężki, to prawda, że opisy i stan emocjonalny głównych bohaterów może przytłaczać, jednak celowość polega na tym, żeby właśnie ich przez to poznać, wprowadzić w świat, w którym sami funkcjonują. Naomi kobieta poukładana, dążąca do celu niejako po trupach, kobieta na dwóch etatach — pracownik i matka. Zmęczona, przytłoczona, ale nie do końca pozytywna bohaterka. Nagle robi rzecz, o którą sama siebie by nie podejrzewała — zdradza. Wyrzuty sumienia? Niepewność o swoją przyszłość z mężem? To wszystko gdzieś tam w niej siedzi i burzy szczęście, o które walczyła — drugie dziecko. Mąż Naomi, Chris żyje we własnym świecie i przez całą książkę miałam wrażenie, że ON jest bardziej dawcą nasienia niż faktycznie ojcem, a partnerem? Hmm na tym polu też raczej też się nie sprawdza. Praca poza domem i w domu lub rozrywka, opieka nad dzieckiem czy żoną w stopniu mniej niż umiarkowany. Jednak czy to powód do zdrady?

    Jak na powieść obyczajową to te fragmenty na pewno wyczerpują ten gatunek w całości — bohaterowie, ich życie, przemyślenia, lęki, pragnienia. Wszystko to w „I żyli długo i szczęśliwie” znajdziecie. No a co z tym thrillerem? Na tym polu trochę się dzieje, ale wiele wymaga poprawy. Są w niej wciągające momenty, ale są i mniej ciekawe. Na pewno kreacja Seana — tego trzeciego — jako stalkera-psychopatę wychodzi umiarkowanie, może gdyby nie te jego kilka wcieleń i dziwna gra z dzieckiem wypadłby wiarygodniej? Trochę w jego życiorysie autor chciał namieszać i po prostu przesadził. Bardzo dobrze sprawdził się motyw gry, w którą mimowolnie Naomi zostaje wciągnięta i te momenty budowały napięcie, chciało się czytać dalej i odkrywać co w ostateczności z tego będzie. Końcówka również mnie nie zawiodła, zawartość tajemniczej przesyłki, którą dostaje Chris, może mocno namieszać w życiu obojga. Czy tak się stanie? Musicie sami sobie dopowiedzieć, zakończenie jest otwarte.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena: 4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Monika B. w dniu 2020-01-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Na pierwszy rzut oka Naomi ma wszystko: jest szczęśliwą mężatką, matką uroczej dziewczynki i właścicielką nowego domu. Najważniejsze jednak to, co niewidoczne dla oczu. W małżeństwie Naomi od dłuższego czasu się nie układa a ciągłe starania o drugie dziecko spędzają jej sen z powiek. Gdy w żłobku poznaje Seana zaczyna niewinny flitr. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest w ciąży i nie wie kto jest ojcem, a to dopiero początek jej prawdziwych problemów. Naomi staje się pionkiem w grze, która może zniszczyć jej rodzinę.

    "I żyli długo i szczęśliwie" to książka, która z pewnością wywoła mnóstwo różnorodnych emocji i podzieli czytelników. Główna bohaterka to kobieta, która potrafiła mnie zirytować, wywołać uczucie niezrozumienia i doprowadzić do szału. Jej mąż to facet jakiego nie chciałabym gościć w swoim życiu a Sean to wisienka na tym torcie barwnych osobowości. Bohaterowie niekoniecznie wzbudzili moją sympatię ale w tym przypadku była to zaleta, dzięki której śledziłam historię z zapartym tchem. Nie mogłam odmówić sobie poznania całej prawdy i odkrycia kryjących się w dawnych wydarzeniach tajemnic. Mimo, że w książce znalazłam wszystko to, czego od niej oczekiwałam, po zakończeniu lektury czułam lekki niedosyt. Z jednej strony interesująca tematyka, trzymająca w napięciu fabuła i barwni bohaterowie, którzy budzą mnóstwo emocji z drugiej jednak w pewnym momencie losy bohaterów zagmatwały się tak bardzo, że nabrały wręcz nierealnego wymiaru. Czy polecam Wam więc lekturę tej książki ? Zdecydowanie tak ! Myślę, że warto poznać historię Naomi, Seana oraz Chrisa i osobiście dokonać oceny ich zachowań a może nawet pozwolić porwać się tej historii.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Magdalena S. w dniu 2020-04-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    O tym, że wydawnictwo Otwarte ma nosa do dobrych thrillerów przekonałam się już jakiś czas temu przy okazji twórczości J.P. Delaneya. Choć nie przodują oni w wydawaniu tego gatunku, to trzeba jednak przyznać, że trafiają praktycznie na same perełki - książki wciągające, przemyślane, z zaskakującymi zakończeniami. I chociaż nie byłam przekonana, czy coś w rodzaju tak zwanego thrillera obyczajowego, jakim jest nowość I żyli długo i szczęśliwie, przypadnie mi do gustu, to mimo wszystko postanowiłam spróbować!

    Główną bohaterką jest młoda kobieta, Naomi, która zawsze pragnęła mieć szczęśliwą rodzinę. Prawie jej się udało: nowy dom, cudowny mąż, pierwsze dziecko. Jednak sielanka nie trwała długo, bowiem od jakiegoś czasu jej ukochany Charlie jest jakby nieobecny, dwuletnia córeczka Prue zaczyna sprawiać problemy i wszystko kręci się wokół niej i jak na złość Naomi nie może zajść w kolejną ciążę, choć tak bardzo tego pragnie. Atmosfera jest niezwykle napięta, dlatego gdy na horyzoncie pojawia się interesujący mężczyzna, ojciec jednego z kolegów Prue ze żłobka, Naomi poddaje się początkowo niewinnemu flirtowi.

    Nie da się ukryć, że cały motyw ciąży i macierzyństwa ma w tej książce ogromne znaczenie – i to na wielu płaszczyznach, co ujawnione zostaje dopiero po pewnym czasie. Niby wydawałoby się, że mamy do czynienia jedynie z typowo obyczajowymi problemami, i teoretycznie tak to można określić, aczkolwiek z czasem czytelnik zauważa, że dzieje się tutaj coś większego. Przeszłość zaczyna prześladować bohaterów, a na jaw wychodzą szokujące fakty i intrygi. Intrygi przemyślane, sprytnie zaplanowane, knute od dawna. Z początku nie do końca wiadomo, jakie znaczenie mają pewne wtrącenia między rozdziałami czy zmiana narracji, ale potem wszystko zaczyna się łączyć w logiczną całość.

    Z jednej strony obserwujemy poczynania Naomi, która pragnie zrobić wszystko, aby jej życie nie legło w gruzach. Jednak i ona zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że stała się pionkiem w chorej grze, którą napędza chęć zemsty. Autor rozbudza naszą ciekawość, buduje napięcie, aby potem dać nam naprawdę zaskakujące, choć wciąż raczej typowo obyczajowe zakończenie. Nie spodziewajcie się tutaj zbyt krwawych dramatów, to są dramaty typowo rodzinne, miłosne, pełne emocji, zdrady i niedopowiedzeń. A mimo wszystko potrafią zrobić na czytelniku spore wrażenie, trzymać go w niepewności i napięciu.

    MacDonald nieźle poradził sobie z kreacją bohaterów. Naomi sprawia wrażenie bardzo władczej kobiety, która wszystko musi mieć idealnie zaplanowane – nawet próbę spłodzenia kolejnego dziecka. To prosty przykład na to, że tego typu podejście, wymuszone i „na siłę”, nie sprzyja małżeństwu. Jej mąż, Charlie, to z kolei jakiś taki życiowy nieudacznik, z jednej strony bardzo uczuciowy, a z drugiej naprawdę mało męski, taka trochę sierotka w tym okrutnym świecie. No i tajemniczy nieznajomy, do którego główna bohaterka zaczyna się zbliżać, ale nawet nie wie, jak to przewróci jej życie do góry nogami… On faktycznie aż emanuje tajemnicą, ale też i siłą charakteru, co zapewne było właśnie tym, co przyciągnęło Naomi.

    W tej książce przewija się wiele różnych wątków, a wszystkie naprawdę dobrze ze sobą współgrają. To w sumie niesamowite, że mężczyzna tak dobrze zaprezentował klimat ciąży i starania się o dziecko, łącznie z zaprezentowaniem specjalnych aplikacji, które mają pomóc parze spełnić marzenie o posiadaniu potomstwa. Ogółem wszystko w tej książce wypada naprawdę realistycznie, a jest też napisana w taki sposób, że po prostu przerzuca się stronę za stroną, nie patrząc na upływ czasu. Ta historia ciekawi i wciąga, jest naprawdę przemyślana i angażująca.

    Jeżeli szukacie dobrej lektury osadzonej w klimacie nieco łagodniejszego thrillera, która naprawdę pozwoli Wam się oderwać od codzienności, to myślę, że dzieło MacDonalda sprosta Waszym oczekiwaniom!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Wybrane bestsellery
  • Niewolnicy

    Kraje arabskie fascynują bogactwem, zachwycają kulturą, uwodzą gościnnością, ale mają też ciemną stronę, którą starają się ukryć przed światem. Gdzie jedni bawią się na wakacjach, inni cierpią głód i biedę. Gdzie jedni podziwiają architektoniczne cuda, inni ryzykują życie przy ich budowie. Gdzie...
    Kraje arabskie fascynują bogactwem, zachwycają kulturą, uwodzą gościnnością, ale mają też ciemną stronę, którą starają się ukryć przed światem. Gdzie jedni bawią się na wakacjach, inni cierpią głód i biedę. Gdzie jedni podziwiają architektoniczne cuda, inni ryzykują życie przy ich budowie. Gdzie...
    61,99 zł
      0/5
  • Róża Luksemburg. Domem moim jest cały świat

    Róża Luksemburg jest po Marii Skłodowskiej-Curie najbardziej znaną na świecie Polką. Ikoną pacyfizmu, internacjonalizmu i demokratycznego socjalizmu. W Polsce niemal każdy kojarzy jej nazwisko, ale niewielu wie, kim była naprawdę. Ostatnie lata XIX wieku. Po studiach w Zurychu Róża przeprowadza się...
    Róża Luksemburg jest po Marii Skłodowskiej-Curie najbardziej znaną na świecie Polką. Ikoną pacyfizmu, internacjonalizmu i demokratycznego socjalizmu. W Polsce niemal każdy kojarzy jej nazwisko, ale niewielu wie, kim była naprawdę. Ostatnie lata XIX wieku. Po studiach w Zurychu Róża przeprowadza się...
    49,45 zł
      0/5
  • Miałeś już nigdy nie wrócić

    Czy tajemnice, które skrywają, pozwolą miłości rozpalić się na nowo?Jeszcze piętnaście lat temu Amelia była przekonana, że jej życie się skończyło. Kuba, którego kochała całym sercem, odszedł bez słowa pożegnania. Gdy niedługo po burzliwym rozstaniu poznała Michała, zaczęła wierzyć, że wszystko się...
    Czy tajemnice, które skrywają, pozwolą miłości rozpalić się na nowo?Jeszcze piętnaście lat temu Amelia była przekonana, że jej życie się skończyło. Kuba, którego kochała całym sercem, odszedł bez słowa pożegnania. Gdy niedługo po burzliwym rozstaniu poznała Michała, zaczęła wierzyć, że wszystko się...
    28,85 zł
      4.9/5
  • Złożone PTSD

    O książce Autentyczna, empatyczna, wnikliwa i momentami osobista opowieść o doświadczeniu traumy relacyjnej w dzieciństwie. O tym, jak ją rozumieć, i o realistycznych sposobach wychodzenia z niej. Aby krok po kroku przesuwać się od życia, które jest zmaganiem z wewnętrznym cierpieniem, do życia, w...
    O książce Autentyczna, empatyczna, wnikliwa i momentami osobista opowieść o doświadczeniu traumy relacyjnej w dzieciństwie. O tym, jak ją rozumieć, i o realistycznych sposobach wychodzenia z niej. Aby krok po kroku przesuwać się od życia, które jest zmaganiem z wewnętrznym cierpieniem, do życia, w...
    69,99 zł
      0/5
  • Chłopiec, który sprowadził śnieg

    W sercu wielkiego miasta mieszka mały bezdomny chłopiec, który znajduje magiczną kulę śnieżną, a wówczas wszystko w jego życiu się zmienia... Bo kiedy zaczyna padać śnieg, magia i dobroć znajdują drogę do ludzkich serc. Hollie Hughes napisała jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci, jakie...
    W sercu wielkiego miasta mieszka mały bezdomny chłopiec, który znajduje magiczną kulę śnieżną, a wówczas wszystko w jego życiu się zmienia... Bo kiedy zaczyna padać śnieg, magia i dobroć znajdują drogę do ludzkich serc. Hollie Hughes napisała jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci, jakie...
    34,27 zł
      5.0/5
  • Skrzynka życzeń

    Ada na pozór wiedzie szczęśliwe życie. Ma satysfakcjonującą pracę, pasję i narzeczonego, który robi karierę w policji. Gdy w miasteczku spada pierwszy śnieg, pojawia się w nim też pewien mężczyzna. Najpierw ratuje Adę spod kół rozpędzonego tira, a potem ich drogi przecinają się coraz częściej....
    Ada na pozór wiedzie szczęśliwe życie. Ma satysfakcjonującą pracę, pasję i narzeczonego, który robi karierę w policji. Gdy w miasteczku spada pierwszy śnieg, pojawia się w nim też pewien mężczyzna. Najpierw ratuje Adę spod kół rozpędzonego tira, a potem ich drogi przecinają się coraz częściej....
    36,83 zł
      4.8/5

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula