Hulajnogi dla dzieci

Bestsellery - Zabawki outdoorowe

Nowości - zabawki

Hulajnoga dla dzieci to niezastąpione uzupełnienie zabaw na świeżym powietrzu. Codzienna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na motorykę, przyczyniając się przy tym do rozwoju kondycji, poprawy zdrowia i samopoczucia dziecka. Dodatkowo hulajnoga dziecięca rozwija koordynację ruchową oraz umiejętność kontrolowania ciała. Sprawdź, jakie jednoślady i dwuślady dla dzieci przygotowaliśmy w tej kategorii!

Jak jazda na hulajnodze wpływa na rozwój dziecka?

Jednym z najważniejszych elementów życia każdego dziecka pozostaje sport. Regularne podejmowanie aktywności fizycznej, w tym jazda na hulajnodze, pozytywnie wpływa na rozwój układu ruchu. Dodatkowo wspiera budowanie mięśni oraz wzmacnia więzadła i ścięgna. Co więcej, hulajnoga dla dzieci uczestniczy w rozwijaniu koordynacji ruchowej. Pojazd taki jak hulajnoga balansowa trójkołowa Krokodyl wymaga bowiem aktywnego utrzymywania równowagi i balansowania. Rowerek biegowy może stać się jednocześnie doskonałym wstępem do późniejszej nauki jazdy na rowerze. 


Hulajnoga dziecięca to świetna okazja do wielogodzinnego spędzania czasu na dworze. Oprócz dotlenienia organizmu Twoja pociecha nawiąże nowe znajomości. Wspólne spędzanie czasu z innymi dziećmi poprawi umiejętności interpersonalne oraz pozytywnie wpłynie na budowanie pewności siebie w gronie rówieśników. Hulajnoga dla dziecka stanowi tym samym ciekawe narzędzie codziennej socjalizacji.

Kiedy warto podarować maluchowi pierwszą hulajnogę?

Pierwsza hulajnoga dla dzieci musi być przede wszystkim stabilna i bezpieczna. Podczas wyboru jednym z kryteriów powinien pozostać wiek dziecka. W przypadku młodszych dzieci w wieku 2 lat warto sięgnąć po modele wyposażone w trzy kółka. Hulajnoga trójkołowa STAMP Minnie znacznie minimalizuje bowiem ryzyku upadku, sprawiając, że świetnie nadaje się do nauki jazdy. Zdobywanie nowych umiejętności staje się tym samym okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Hulajnoga dla 2-latka z siedziskiem posiada dodatkowo antypoślizgowy podest wyposażony w hamulec. Na szczególną uwagę zasługują przy tym kauczukowe koła gwarantujące maksymalną przyczepność do podłoża.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi dla dzieci?

Podczas zakupu warto kierować się podstawowymi parametrami takimi jak wiek, wzrost dziecka i długość stopy. Tak dobrana hulajnoga dla 5-latka wyposażona w stabilne kółka stanie się niezastąpionym uzupełnieniem codziennych zabaw. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę preferencje estetyczne malucha. Hulajnoga dla dziewczynki ze świecącymi kołami zachęci do wspólnej zabawy z przyjaciółmi. Szczególną popularnością cieszą się jednocześnie pojazdy nawiązujące do najpopularniejszych bajek. Hulajnoga dwukołowa Psi patrol zachwyci każdego miłośnika przygód zabawnych bohaterów. 

Hulajnoga dziecięca – rodzaje i przeznaczenie

Wybierając hulajnogę, zwróć uwagę na jej rodzaj. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór modeli dostosowanych do jazdy w różnych warunkach. Modele wyczynowe Revert basic Stunt pozostają wyposażone w wysokiej jakości łożyska oraz duże koła, pozwalające na ćwiczenie sztuczek w skateparku. Za najbardziej wytrzymałe uchodzą te wykonane z połączenia aluminium i stali. 


Chcesz, aby jeździk sprawdził się w codziennym życiu? Odpowiedzią może okazać się hulajnoga 3w1. Hulajnoga Pchacz Jeździk 3W1 łączy w sobie funkcje hulajnogi oraz roweru biegowego. Dodatkowo posiada rączkę dla rodziców, ułatwiając naukę jazdy. W ofercie naszego sklepu dostępna jest również hulajnoga 2w1 oraz praktyczny składany model WXM 120mm SKIPO Chess, którą bez trudu zabierzesz w każdą podróż.

Jaka hulajnoga dla dziecka – trójkołowa czy dwukołowa?

Jazda na hulajnodze powinna być jednocześnie odpowiednio zaplanowana. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie odpowiedniego typu pojazdu do etapu rozwoju i potrzeb dziecka. W ofercie naszego sklepu dostępna jest zarówno trójkołowa hulajnoga dziecięca Scooter Magic, jak i modele dla starszych dzieci. Balansowa hulajnoga dla 3-latka uczy nie tylko odpowiedniej pracy ciałem, ale także stanowi świetny trening zachowania na drodze. Hulajnoga dla 6-latka powinna być natomiast wyposażona w dwa kółka. Podczas zakupu sięgnij po hulajnogę z możliwością regulowania wysokości kierownicy. Dwukołowy model Scooter Smart będzie rosnąć razem z Twoim dzieckiem, stając się świetną inwestycją na długie lata.

Kiedy zdecydować się na hulajnogę wyczynową lub elektryczną?

O ile dwukołowa hulajnoga może być stosowana już przez dzieci w wieku 4 lat, o tyle bardziej zaawansowane modele elektryczne i wyczynowe sprawdzą się w treningu starszych dzieci. Hulajnoga dla 4-latka z wygodnymi rączkami z tworzywa sztucznego powinna być przede wszystkim stabilna. W bezpieczny sposób pozwoli na rozwijanie podstawowych umiejętności motorycznych. Hulajnoga elektryczna może być użytkowana od 10 roku życia. Dziecko powinno posiadać jednak kartę rowerową lub odpowiednie prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Na hulajnogach wyczynowych mogą natomiast trenować nastolatkowie oraz młodsze dzieci pod opieką osoby dorosłej. Regulowana kierownica sprawi, że sprzęt posłuży przez długie lata.