Grzechy mojej siostry

Autor:

Olga Kruk

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 25,33 zł
Nasza cena: 27,03 zł 42,90 zł Taniej o: 37%

Czy chciałabyś być lepszą wersją siebie? Ile poświęcisz, by się nią stać?

Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy domowej, jednak z czasem ich drogi rozeszły się, a siostrzana miłość została wystawiona na próbę.

Dorosłe już siostry próbują ułożyć sobie życie – wychodzą za mąż i starają się zapomnieć o traumatycznych przeżyciach. Niestety, z upływem czasu okazuje się, że nie zdołały uciec przed nieszczęściem, które nad nimi ciąży.

Rita, będąca w trakcie sprawy rozwodowej nie przebiera w środkach, aby uwolnić się od dramatu rozgrywającego się w zaciszu jej domu.

Właśnie wtedy, po latach milczenia zjawia się w jej życiu Lila, która ujawnia, że jej mąż się nad nią znęca, a ona sama nie może złożyć pozwu o rozwód, bo jej małżonek jest nietykalny. Po latach rozłąki, na schodach ich rodzinnego domu, w którym siostry doznały tyle przemocy i smutku, Lila prosi Ritę, aby ta pomogła zabić jej męża.

Kim tak naprawdę są siostry, co je łączy a co dzieli? Kto zginął, a kto zabił?

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nowy rok, to nowe rozdanie debiutów na polskim rynku wydawniczym. A debiut Olgi Kruk nie przejdzie bez echa, lecz zapisze się wielkimi literami w polskiej literaturze.

  Grzechem jest nie sięgnąć po „Grzechy mojej siostry”. A powodów jest wiele. Ta książka to thriller psychologiczny z górnej półki. Wachlarz emocji, jakich daje nam historia stworzona przez Olgę nie tylko wbija się w naszą psychikę, lecz pozostawia w niej trwały ślad. Czytając tę książkę często będziemy łapać się na tym, że fikcja literacka mieszać będzie się z rzeczywistością.

  To, co zapisane na kartach tej książki będzie stwarzało w nas uczucie, że nie jest to fikcja, lecz bierzemy udział w poznawaniu prawdziwej historii. Autorka sugestywnym językiem wprawia nas w przeświadczenie, że rzeczywistość miesza się z fikcją. I jest to zasługą talentu, który autorka posiada. A ja nie posiadam się podziwu wobec historii zarysowanej przez Olgę Kruk.

  „Grzechy mojej siostry” ukazują nam historię Rity i Lili, sióstr, które w dzieciństwie doznały piekła. To, co w ich rodzinnym domu zgotował im własny dziadek odciska piętno w ich psychice. Los sprawił, że ich drogi życiowe poszły w dwie różne strony. Każda z nich stara się na swój sposób ułożyć swoje życie. Jednak brzemię przeszłości nie pozwala im zapomnieć o tym, czego doświadczyły. Nie mogą przed tym uciec. Zadra tkwi zbyt głęboko, by mogły uciec przed tym, co nad nimi ciąży.

  Siostry starają się jednak poukładać swoje życie na nowo. Niestety Rita wpada w problemy, starając się uciec od tego, co przeżywa w swym domu już jako dorosła kobieta. Ślady przeszłości nie pozwalają jej w pełni cieszyć się z życia. Sprawiają, że jej życie to ciągłe pasmo dramatycznych przeżyć. Gdy po latach zjawia się Lila, z prośbą o pomoc, uświadamiamy sobie, że człowiek nie może oderwać się od przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

  Co takiego po latach ponownie połączyło siostry? Koniecznie sięgnijcie po debiutancką książkę Olgi Kruk. Przyznam szczerze, że „Grzechy mojej siostry” wstrząsnęły mną do żywego. Emocje jakie dał mi ten thriller psychologiczny to nie tylko momenty zapierające dech w piersiach, lecz również łzy wobec tego, co przeszły jej bohaterki. To również złość. Olga Kruk porusza w tej książce problem przemocy domowej. Nie potrafię pojąć dlaczego w domu, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie dochodzi do przemocy. Dlaczego wyrządzają ją osoby, które powinny dawać to poczucie.

  „Grzechy mojej siostry” to udany debiut Olgi Kruk, której nazwisko warto zapamiętać. A myślę, że jeszcze pojawi się ono na wielu książkach. Czego nam i Oldze życzę.

  Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawy, mroczny thriller, który pozostaje w pamięci jeszcze po skończeniu lektury. "Grzechy mojej siostry" to skomplikowana narracja, zagmatwana historia, w której nic nie jest takie  jakie się wydaje na pozór.

  Ciężko było mi czytać o okrucieństwie, szczególnie, gdy dotyczy ON dzieci. Tych opisów jest dosyć sporo. Mimo, że domyśliłam się dość wcześnie o co chodzi, to całość lektury oceniam na plus zwłaszcza jeśli to debiut.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  *** Czy chciałbyś być lepszą

  wersją siebie?🤔 ***

  Rita i Lila to siostry,które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy.

  Gdy dorosły,ich drogi się rozeszły.

  Obie próbowały szczęśliwie ułożyć sobie życie,niestety to im się nie udało.Taka przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć.

  Kiedy Rita wraca do rodzinnego domu i jest przekonana,że nareszcie pokonała wszystko to,co złe...rozlega się pukanie do drzwi.

  Na progu staje Lila i prosi ją o pomoc.

  Dawno nie czytałam tak dziwnej,pokręconej i przerażającej książki.

  Do dzisiaj jak o niej myślę to mam ciarki na rękach.

  Teraźniejszość miesza się tutaj z przeszłością tworząc niezły bigos i momentami sama nie wiedziałam gdzie się znajduję i czy aby nie zwariowałam.

  Krzywda jaka została wyrządzona dziewczynkom krzyczy z każdej kartki,a zakończenie zabija gwoździami każdą komórkę naszego ciała.

  Nie rozumiem,jak można być takim potworem nie tylko bijąc,ale dając nieme przyzwolenie na tak okrutną przemoc.

  A najgorsze jest to,że mam pełną świadomość tego,że takie historie jak ta dzieją się w wielu domach i to właśnie w nich rozlega się niemy krzyk.

  Ogromnie Was zachęcam do czytania,pomimo tego,że wiem,że po jej przeczytaniu już nic nie będzie takie samo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Grzechy mojej siostry" to thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Ta historia jest tak dobra, że nie można się od niej oderwać nawet na chwilę. Po takim debiucie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co autorka pokaże nam przy kolejnych książkach. Ona mną wstrząsnęła. Odczułam taką plątaninę emocji, że chwilami chyba sama wariowałam i przestawałam dostrzegać rzeczywistość, ponieważ nie wiedziałam, co jest prawdą, a co kłamstwem. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak umiejętnie poprowadzoną fabułą. Do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Obiecuję Wam, że będziecie zachwyceni. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych jaki czytałam, a było ich naprawdę dużo.

  Fabuła książki jest oparta nie tylko na wydarzeniach, które dzieją się w czasie teraźniejszym, ale cofamy się również do traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Dzięki temu dogłębnie analizujemy wydarzenia z życia głównej bohaterki. Wyobraźcie sobie matkę, która nie broni swojego dziecka przed sadystą, który na jej oczach znęca się nad dzieckiem. Niektóre wydarzenia są tak okropne, że czytałam je mając łzy w oczach. Jaką bestią potrafi być najbliższa osoba, która powinna wspierać i pomagać w odkrywaniu świata. Ile cierpienia i bólu jest w stanie udźwignąć dziecko, które od najmłodszych lat jest maltretowane, psychicznie oraz fizycznie. Jakim trzeba być potworem, by robić krzywdę małemu dziecku, niszczyć to co niewinne i zaburzać poczucie wartości. Po tej lekturze czuję się wstrząśnięta i zrozpaczona, ponieważ wiem, że takie rzeczy się zdarzają.

  Ta historia jest nieprzewidywalna, siejaca spustoszenie w głowie. Zmusza nas do analizowania poszczególnych wątków i ogromnego skupienia. Takiej historii jeszcze nie czytałam. Takiej fabuły nigdzie nie znajdziecie. Nic nie jest oczywiste. Myślę, że znajdzie się ona w czołówce najlepszych thrillerów psychologicznych tego roku, czego z całego serca życzę, ponieważ ta historia zasługuje na podium. Ogromne brawa dla autorki.

  Rita to kobieta, która nigdy nie zapomniała o wydarzeniach z przeszłości. Wychowywała się w domu, w którym dziadek był alkoholikiem oraz tyranem, który znęcał się nad domownikami nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Przez te wydarzenia jej życie oparte jest na ciągłym strachu przed bliskością. Rita uważa, że z góry jest skazana na taki los, ponieważ tak żyła jej babcia, matka i teraz ona. Gdy poznała Marka wszystko miało się zmienić. Książę jednak okazał się przyjechać na czarnym koniu. Rita weszła z deszczu pod rynnę, ponieważ jej mąż okazał się być okrutnym sadystą, który za cel postawił sobie zniszczenie jej życia. Pewnego dnia wraca jej długo niewidziana ukochana siostra, która chcąc zapomnieć o przykrym dzieciństwie, wyjechała z mężczyzną, który zapewnił jej cudowne życie. Niestety kobietom z ich rodu nie jest dane zaznać szczęścia, ale wspólnie knują plan, by wyrwać się że szponów zła...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Grzechy mojej siostry" to debiut dobrze zapowiadającej się autorski, Olgi Kruk.

  Rita i Lila nie miały łatwego dzieciństwa. W ich domu notorycznie dochodziło do przemocy, a prowodyrem był dziadek, który zgotował dziewczynkom piekło na ziemi. Gdy dorosły ich drogi się rozeszły, a każda z nich, zaczęła szukać szczęścia na swoją rękę. Niestety idylla Rity nie trwała długo, bo wpadła w kolejne kłopoty. Na dodatek po latach rozłąki, wraca jej młodsza siostra Lila, która prosi ją o nietypową przysługę, w której poleje się krew. Od przeszłości nie da się uciec... ona zawsze nas dopadnie...

  "Grzechy mojej siostry" to mocny thriller psychologiczny, gdzie rzeczywistość miesza się z iluzją, więc trudno odróżnić prawdę od zwykłego urojenia, czy wymysłu. Główna bohaterka Rita, nie może pogodzić się z przeszłością, która wiecznie ją prześladuje, co przekłada się na jej dorosłe życie. Sama zaczyna się w tym gubić i ma wątpliwości, co jest prawdą, a co tylko halucynacją. Bohaterka często wraca myślami do swojej przeszłości, dzięki temu możemy poznać jej demony i słabości. Przy okazji dodam, że sama książka porusza ważny temat jakim jest przemoc domowa. Czytając ten thriller od początku nie wiemy w jakim kierunku zmierza fabuła. Sądzę, że niejeden czytelnik będzie zaskoczony, tym jak rozwinie się akcja. Osobiście oczekiwałam czegoś innego i miałam swoje typy, co do tej historii, a tu proszę zostałam wkręcona przez autorkę. Zostałam zbita z tropu i nie ukryłam zaskoczona tym, jak potoczyła się dalej ta historia, więc na zwroty akcji narzekać nie mogłam. Sądziłam, że tym głównym skrętem fabuły będzie tajemniczy Tadeusz, ale nie! Była to tylko podpucha, bo najlepsze zostało zostawione na koniec. Szczerze mogę przyznać, że jest to naprawdę całkiem udany debiut, po który warto sięgnąć, nie brakowało w nim emocji i zaskakującego zakończenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kości mojej siostry 5/5 Nasza cena:
29,22 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości mojej siostry

Co łączy hygge i Larsa von Triera? Carlsberga i Kierkegaarda? A nawet Szekspira i Metallicę? Odpowiedź znajdziemy w Danii, państwie, które ostatnio zawładnęło naszą wyobraźnią. Okrywamy się ich kocami, oglądamy ich seriale i ustawiamy wieże z ich klocków, ale tak naprawdę ile wiemy o samych...
Grób mojej siostry 5/5 Nasza cena:
24,58 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grób mojej siostry

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI. Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej...
Za grzechy ojca. Kroniki Cliftonów. Tom 2 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za grzechy ojca. Kroniki Cliftonów. Tom 2

Drugi tom obejmującej sto lat, wielopokoleniowej sagi zatytułowanej „Kroniki Cliftonów” Nowy Jork, rok 1939. Harry Clifton, podający się za Toma Bradshawa, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo brata. Przed sądem broni go ceniony adwokat Sefton Jelks, który z nie do końca jasnych powodów...
Niebiańskie grzechy 5/5 Nasza cena:
37,88 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebiańskie grzechy

Wyrzuty sumienia i poczucie winy to cudowny motywator, nawet wśród umarłych... Anita Blake, egzekutorka i szeryf federalny, przyjmuje zlecenie od tajemniczego przybysza, który chce ożywić swego dawnego przodka, nie kwapi się jednak z udzieleniem Anicie szczegółowych informacji na jego temat. W tym...
Siostry 5/5 Nasza cena:
24,11 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry

Maj 1993. Zwłoki dwóch sióstr zostają znalezione na brzegu Garonny. Dziewczyny, ubrane w pierwszokomunijne sukienki, siedziały naprzeciwko siebie przywiązane do drzew. Młody Martin Servaz bierze udział w swoim pierwszym śledztwie. Szybko zwraca uwagę na Erika Langa, autora porywających, pełnych...
Siostry 5/5 Nasza cena:
13,64 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry

Daj się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw Fascynująco klaustrofobiczna i nieprzewidywalna na każdej kolejnej stronie: idealna dla fanów Dziewczyny z pociągu. – „Marie Claire” Abi nie może się pozbierać po tragicznej śmierci Lucy, jej siostry bliźniaczki. Od wypadku minęło półtora roku, jednak nadal...
Siostry krwi. Katie Maguire. Tom 5 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry krwi. Katie Maguire. Tom 5

Piąty tom cyklu o Katie Maguire. Thriller nawiązujący do filmu „Siostry Magdalenki” i do prawdziwych wydarzeń: W latach 70. W irlandzkim hrabstwie Galway, w ogrodzie klasztoru, gdzie niegdyś mieścił się prowadzony przez siostry zakonne dom dla samotnych matek, znalezione stosy kości dzieci, a o ich...
Córka nieboszczyka. Siostry Raj. Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,34 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka nieboszczyka. Siostry Raj. Tom 1

Siostry Raj - kryminalny duet, jakiego dotąd nie było! Pierwsza część kryminalnego cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna...
Moja siostra morduje seryjnie 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja siostra morduje seryjnie

Krew nie woda - o wiele trudniej usunąć ją z dywanu... Gdy telefon od zdenerwowanej siostry odciąga Korede od kolacji, ta już z góry wie, czego się od niej wymaga: gumowych rękawic, środka dezynfekującego, stalowych nerwów i mocnego żołądka. To już trzeci chłopak, którego Ayoola pozbyła się "w...
Moja siostra 4/5 Nasza cena:
30,33 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja siostra

Nazywam się Irini. Rodzice mnie oddali. Nazywam się Elle. Rodzice mnie zatrzymali. Przez całe życie Irini myślała, że została oddana, bo rodzice jej nie chcieli. Co jeśli prawda jest znacznie gorsza? Dwie siostry. Dwa różne losy. Rodzina połączona przez wstrząsającą tajemnicę. O autorce Michelle...
Behawiorysta 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie....
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 5/5 Nasza cena:
37,74 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula