“Genialne dziewczyny” to inspiracja dla dziewczynek w każdym wieku, a także ciekawa lektura dla chłopców, niezależnie od wieku.
Przekonaj się i Ty, że w nauce jest miejsce dla każdego!
“Genialne dziewczyny” to przepięknie ilustrowana, interesująca i inspirująca książka, która przedstawia piętnaście nieprzeciętnych historii. Przedstawione są tu wybitne osobowości, życiorysy kobiet, które zostawiły ślad w historii świata i mogą budzić zainteresowanie nie tylko samych kobiet, ale także i mężczyzn.
Autorki, Roberta Fulci oraz Vichi de Marchi, przedstawiły w swojej książce kobiety, których wspólną pasją była nauka, a ich ponadprzeciętne zainteresowanie wiedzą doprowadziło je do odkryć, które nie pozostały bez echa. Każda z bohaterek od najmłodszych lat podążała za swoją pasją. Jej konsekwencja i determinacja sprawiły, że zapisała się później na kartach historii nauki. Każda z nich była najpierw małą dziewczynką, która przeistoczyła się następnie w młodą kobietę, odważnie patrzącą na świat i nieobawiającą się walki o swoje.
Autorki przedstawiają piętnaście imponujących życiorysów kobiet o różnych pasjach. Jedne z nich interesowały się przyrodą, inne medycyną, jeszcze inne badały kultury czy dokonywały wynalazków. W książce znalazło się miejsce m.in. dla Jane Goodall, brytyjskiej badaczki, która jako pierwsza została zaakceptowana przez środowisko dzikich szympansów (co ciekawe: nie udało się to wcześniej żadnemu człowiekowi). Pojawia się też Valentina Tereshkowa, rosyjska kosmonautka, która jako pierwsza kobieta w historii świata poleciała w kosmos. Poznamy również Katherine Johnson, która bezpiecznie sprowadzała astronautów na ziemię, a także rewolucjonistkę w dziedzinie biologii, włoską lekarkę i zdobywczynię Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, Ritę Levi Montalcini.
Świetnie opisane i pięknie ilustrowane historie mogą stanowić źródło motywacji i inspiracji dla każdego czytelnika, który pragnie spełniać swoje marzenia. Historie udowadniają, że w życiu warto być wiernym swoim ideałom i konsekwentnie podążać swoją drogą, pomimo niedogodności i przeszkód. Determinacja w walce o osiągnięcie celów jest kluczem do sukcesu i nie jest zależna od płci, ale od ciężkiej pracy nad rozwijaniem swojej pasji i talentu.
Poznaj historie niesamowitych kobiet, których największą pasją była nauka!
Kilka słów o autorkach
Roberta Fulci to włoska dziennikarka i prezenterka radiowa. Ukończyła studia matematyczne, zrobiła doktorat z algebry i ukończyła studia magisterskie w dziedzinie komunikacji naukowej.
Vichi de Marchi to włoska pisarka, dziennikarka oraz blogerka. Jest autorką biografii Dian Fossey (“Moje życie wśród goryli”) oraz matematyczki Sofii Kovalevskaj (“Szczyt Sofii”).