Fotograf utraconych wspomnień

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
176
Rok wydania
2023
Nasza cena: 26,70 zł 44,90 zł Taniej o: 41%

Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak?

Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci.

Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po jednym z każdego przeżytego roku. Mogą też cofnąć się w czasie, aby sfotografować jeden szczególny dla nich moment. Gdy zdjęcia są już wybrane, Hirasaka przygotowuje specjalny pokaz, podczas którego każda osoba ogląda swoje życie, zanim w spokoju odejdzie do wieczności.

Poznajemy trzech gości tego wyjątkowego zakładu fotograficznego. Starsza kobieta chce wrócić do ruin powojennego Tokio. Mężczyzna w średnim wieku, członek yakuzy, wraca do momentu, w którym czuł radość i wdzięczność. Z siedmioletnią dziewczynką Hirasaka chce spędzić dzień na beztroskiej zabawie. Ale nie można bezkarnie ingerować w przeszłość...

Fotograf zaginionych wspomnień to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Fotograf utraconych wspomnień
 • Autor: Sanaki Hiiragi
 • Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Relacja
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 176
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367555364
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: ???????? (Jinsei shashinkan no kiseki)
 • Tłumacz: Słomka Barbara
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788367555364
 • EAN: 9788367555364
 • Wymiary: 14x20.5 cm

Recenzje książki Fotograf utraconych wspomnień (8)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdzieś między życiem a śmiercią znajduje się studio fotograficzne. Każda dusza zanim przejdzie na drugą stronę trafia właśnie tam, aby z pomocą pana Hirasaki jeszcze raz moc ujrzeć na fotografiach swoje życie. Pani Hatuse Jagi pragnie wrócić do czasów powojennego Tokio, aby jeszcze raz zobaczyć pamiętny autobus, pan Waniguchi chciałby przenieść się do dnia, w którym mały chłopiec przyszedł do nich z podartym zdjęciem, a mała Mitsuru? Cóż, okazuje się, że to jeszcze nie jej czas na oglądanie fotografii.

  „Fotograf utraconych wspomnień” to smutnie piękna opowieść o prawidłowości i ciągu ludzkiego życia. To także pierwsze japońska książka, z którą mam do czynienia.

  Na czym polega jej fenomen? Myślę, że chodzi przede wszystkim o wartość w niej ukrytą. Ta książka obrazuje wszystko, co tak trudno wyrazić za pomocą prostych słów. Jest bolesna, nie mogę temu zaprzeczyć. Odniosłam wrażenie, że inność i cierpienie stały się dla tej książki tematem szczególnie ważnym.

  Sanaka Hirragi przedstawia w swojej powieści temat przemocy domowej, a wręcz terroru domowego. Ukazuje jaki problem stanowiła edukacja w powojennym Tokio, obrazuje, że władza wolała inwestować w budynki przemysłowe, niż w wychowanie małych dzieci. Ponadto tworzy portret osoby chorej, prawdopodobnie umysłowo, która zmaga się z trudnościami i tylko za sprawą rodzica zdobywa pracę.

  Autorka ukazuje nam teoretycznie trzy odrębne historie, które dopiero po przeczytaniu nabierają właściwego sensu i łączą się w całość, dopatrujemy się w nich szczegółów, chociażby takich, że w opowieści o życiu Pani Hatuse zauważamy postać Mitsuru. Przyznam, że jestem pod wrażeniem tego, jak dopracowana została ta książka, jeśli chodzi właśnie o takie drobne szczegóły.

  Biorąc pod uwagę całokształt, z jednej strony niektóre fragmenty historii stanowiły dla mnie czytelniczą przeszkodę, bo najzwyczajniej były monotonne, ale z drugiej intrygowali mnie bohaterowie, ich osobiste tragedie i sposoby, w jakie sobie radzili, kiedy było źle.

  Mimo monotonii, jestem poruszona. Poznanie tej historii było dla mnie przyjemnością. „Fotograf utraconych wspomnień” nie jest dla mnie szczytem literatury, aczkolwiek to dobra i ważna książka. Cieszy mnie, że pojawiła się na rynku wydawniczym i mam nadzieję, że zyska sobie spore grono czytelników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Między światami istnieje studio fotograficzne, do którego trafiają ludzie po zakończeniu życia. Jednak zanim przeniosą się do innego miejsca (o którym nikt nie wie), spotyka ich jeszcze jedno zadanie. Zostają obdarowani zbiorem fotografii, po jednej z każdego dnia swojego dotychczasowego życia, a z nich muszą wybrać jedną z każdego przeżytego roku. Ponadto mogą wrócić do przeszłości i uwiecznić na fotografii jeden wyjątkowy dla nich moment. Po dokonaniu selekcji zdjęć Hirasaka organizuje wyjątkowy pokaz, w ramach którego każda z osób patrzy retrospektywnie na własne życie, po czym odchodzi do krainy, czekającej na nich po śmierci.

  ⚡️Każda z trzech historii niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Chociaż opowiadania są krótkie, to maksymalnie angażują czytelnika. Nie ma w nich nagłych zwrotów akcji, niesamowitych przygód, a jedynie życie w pełnej kresie. Ciężkie, niesprawiedliwe, brudne i przykre. Nieważne jednak jak długo trwałaby burza, zawsze ostatecznie pojawi się słońce i choć chwilę pozwoli napawać się nadzieją na lepsze jutro.

  💫Bardzo podobała mi się narracja, ponieważ w swojej prostocie kryła mnóstwo emocji, które często są sprzeczne ze sobą. Czułam się boleśnie odsłonięta, a równocześnie i zawstydzona zaglądaniem w życie innych. Nie wiedziałam, czy to ja ich obserwuję, czy oni mnie.

  ☔️Bolesne, ale i piękne wydarzenia, dużo pięknych słów oraz ponadczasowe przesłanie. Jeśli myślicie, że jest to słodko-gorzki tytuł, to zaznaczę jedynie, że proporcje są rozłożone nierównomiernie. Dużo goryczy, troszkę słodyczy - jak w życiu.

  TW: przemoc wobec dzieci!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzę do Was z długo wyczekiwaną przeze mnie pozycją, która od początku dawała mi vibe mojego cudownego odkrycia 2022 r. (Zanim Wystygnie Kawa). A mówię o książce "Fotograf Utraconych Wspomnień" wydanej przez niezastąpione Wydawnictwo Relacja.

  Osoby zmarłe przed pójściem na "tamten świat" odwiedzają studio fotograficzne, gdzie mają wybrać tyle zdjęć ze swojego życia ile mają lat by po raz ostatni obejrzeć je w kalejdoskopie i powspominać przeżyte doświadczenia.

  W książce poznajemy historię trzech zupełnie różnych ludzi - wychowanki przedszkola powojennej rzeczywistości, członka yakuzy i ukaranego przez życie dziecka.

  Uwielbiam wydawnictwo, które wydało tę perełkę. Przede wszystkim za Zanim Wystygnie Kawa, które miało nieco podobny vibe. Mimo wysoko postawionych oczekiwań nie zawiodłem się, aczkolwiek nie bawiłem się tak jak przy książce Kawaguchiego.

  Pani Hiiragi stworzyła niezapomniany koncept fabularny dzięki któremu możemy poznać życie trójki osób i zetknąć się z tematyką nękania szkolnego, przemocy w rodzinie, trudach życia i doceniania chwil codziennych. Każdy z jej aspektów został potraktowany przez autorkę z najwyższym szacunkiem, delikatnością i rzetelnością.

  To książka, którą każdy odbierze na swój własny sposób i o której ciężko się pisze bo trzeba poznać ją samemu. To podróż dla nas przez różnorodne emocje, które pozostaną w nas nawet na długo po lekturze. To refleksje po każdej historii - które pozwolą nam głębiej zastanowić się nad własnym życiem. Jeśli miałbyś/abyś wybrać tylko jeden moment z każdego roku swojego życia to co by to było? Różnorodne pytania kotłują się w głowie i myślę że kotłować się będą bo jest to pozycja, o której trudno zapomnieć. Którą się trawi i czuje na swój indywidualny sposób.

  Polecam Fotografa Utraconych Wspomnień każdemu, kto lubi sięgać po literaturę azjatycką i interpretować historię na swój własny sposób. Za to właśnie pokochałem literaturę piękną - gdzie zwykły zbitek słów nabiera swojego indywidualnego uroku

  "Tak to już jest. Życie to podróż, w trakcie której stopniowo wypuszczamy pamięć z rąk."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka składa się z trzech pozornie krótkich opowiadań. Dlaczego pozornie? Ponieważ nie sądziłam, że w tak małej ilości stron można zawrzeć tyle emocji, uczuć i historii, które zmuszą do głębszych refleksji.

  Książka samą formą i klimatem przypomina „Zanim wystygnie kawa”, która zrobiła na mnie spore wrażenie. Jednak historie zawarte w tej książce urzekły mnie dużo bardziej.

  Podczas czytania odczuwałam tyle emocji, których początkowo się nie spodziewałam. Skłoniły mnie one do tylu refleksji, że po jej skończeniu nie mogłam sięgnąć od razu po kolejną książkę. Potrzebowałam trochę czasu, żeby wszystko poukładać sobie w głowie i zastanowić się, co ja bym zrobiła jakbym już znalazła się w tym miejscu. Co chciałabym zobaczyć ponownie? Czy byłabym zadowolona z mojego życia i z tego co osiągnęłam do tego momentu?

  Dla mnie najsmutniejszym momentem, który najbardziej mnie poruszył było ostatnie spotkanie Waniguchi ze Szczurem. Wtedy pierwszy raz poczułam łzy pod powiekami.

  Ostatnie opowiadanie jest szczególnie trudne i ciężkie. Jednak nie do końca spodobało mi się samo zakończenie, spodziewałam się czegoś trochę innego. Nie wpłynęło to jednak na moją ocenę ponieważ całościowo książka bardzo na mnie wpłynęła i myślę, że długo zostanie w mojej pamięci.

  Polecam z całego serca. Myślę, że pozycja obowiązkowa zwłaszcza dla miłośników „Zanim wystygnie kawa”. 👀

  Ig:goosediaries_

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co zrobilibyście, gdyby śmierć spotkała się z wami szybciej niż się tego spodziewaliście? Tylko… czy można się w ogóle spodziewać jej o danej porze dnia czy nocy? Czy świadomie możemy wybrać sobie datę, godzinę i… zadecydować o tym, jak to się stanie?

  Czasem na pewno. Ale co jest dalej?

  Wyobraźcie sobie sytuację. Budzicie się. Bo tak to sobie wyobrażam. Otwieracie oczy i co widzicie?

  W książce Sanaka Hirragi, zmarły pojawia się w miejscu, o którym z pewnością nie pomyślałby, gdyby ktoś wcześniej go o to zapytał.

  Studio fotograficzne. Pan Hirasaka, sympatycznie witający dusze.

  Mężczyzna przekazuje przybywającym, plik zdjęć. Ale nie byle jakich zdjęć. To ujęcia KAŻDEGO dnia z życia zmarłego. Jeśli żyliście 60 lat, to otrzymujecie zestaw prawie 22 tys zdjęć.

  Po co te wszystkie zdjęcia?

  Żeby się dowiedzieć trzeba sięgnąć po książkę, bo daję Wam słowo - będziecie zadowoleni.

  Lubię ten styl. Lekkie pióro, ciekawa fabuła. Przemyślenia o życiu.

  Ja na samym końcu miałam problem z powstrzymaniem łez. To piękna książeczka i z pewnością jeśli ktoś poprosi o polecenie jakiejś, to będzie jedna z tych najlepszych.

  „Przypomniała sobie. Tamto lato kiedy była jeszcze dzieckiem, ciągnęło się i ciągnęło, jakby miało trwać wiecznie. Jej ciało wypełniała po brzegi siła, miała wrażenie, że mogłaby bez końca biec tak drogą w dół”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

 • Zanim wystygnie kawa

  Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Fotograf utraconych wspomnień

  Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak? Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,70 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,30 zł
 • Mężczyzna imieniem Ove

  To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być. Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 32,19 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,14 zł
 • Cudowne lata

  Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 41,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,93 zł
 • Rok 1984

  Rok 1984 w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.   Rok 1984 to słynna antyutopia George’a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 32,95 zł 18,91 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 19,77 zł
 • Zatracenie

  Powieść Zatracenie (1948) to ostatni ukończony utwór Osamu Dazaia, wydany pośmiertnie. Bohaterem jest Yozo, od dziecka wrażliwy i utalentowany plastycznie syn bogatego właściciela ziemskiego. W osamotnieniu przeżywa chorobliwy lęk przed ludźmi. Czuje się zagubiony w świecie, w którym trudno...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 26,20 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,46 zł
 • Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chasea Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,39 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,80 zł
 • Pandora

  Przepiękna, klimatyczna i trzymająca w napięciu opowieść o tajemnicach i oszustwach, miłości i spełnieniu, przeznaczeniu i nadziei. Londyn, 1799 rok. Dora Blake jest początkującą jubilerką. Mieszka z wujem w miejscu, w którym wcześniej znajdował się sklep z antykami prowadzony przez jej rodziców....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 31,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,96 zł
 • Lata

    Autorka jest laureatką Literackiej Nagrody Nobla 2022. Man Booker International Prize 2019 Warwick Prize for Women in Translation 2019 Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiograficzne Lata po raz pierwszy ukazują się po polsku. „Czy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 25,17 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,35 zł
 • Pani March

  Znakomity thriller psychologiczny z elementami czarnej komedii i satyry społecznej. Akcja powieści rozgrywa się w środowisku elity towarzyskiej Nowego Jorku. Pani March to żona głośnego amerykańskiego pisarza George`a Marcha. Najnowsza powieść George`a robi furorę. Żona jest dumna ze swojego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,99 zł 34,29 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,86 zł
 • Obcy

  Obcy przyniósł Albertowi Camusowi popularność. Stał się bestselerem, czego Camus chyba nie do końca rozumiał, nie chciał być autorem wyłącznie Obcego. Chciał nie chciał, w roku 1940 dał światu zwierciadło, w którym może przejrzeć się człowiek. To jedna z książek (nie tylko francuskich czy...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 35,00 zł 22,73 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 22,73 zł
 • O kocie, który ratował książki

  Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Międzynarodowy bestseller! Dla wszystkich, którzy kochają książki i nie chcą, żeby zniknęły Antykwariat Natsuki to miejsce niezwykłe. Miłośnicy czytania znajdą tu książki z duszą i spokój do lektury. Gdy nieoczekiwanie właściciel przybytku umiera, księgarnię...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,99 zł 35,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,39 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Zanim wystygnie kawa

  Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • O kocie, który ratował książki

  Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Międzynarodowy bestseller! Dla wszystkich, którzy kochają książki i nie chcą, żeby zniknęły Antykwariat Natsuki to miejsce niezwykłe. Miłośnicy czytania znajdą tu książki z duszą i spokój do lektury. Gdy nieoczekiwanie właściciel przybytku umiera, księgarnię...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,99 zł 35,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,39 zł
 • Życie Violette

  Oda do szczęścia i pochwała radości z małych rzeczy. Wielki bestseller we Francji! Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Obsypana nagrodami powieść, która zachwyciła krytyków i czytelników! Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu we wszystkich jego odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 38,56 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 36,82 zł
 • Cudowne lata

  Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 41,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,93 zł
 • Tam, gdzie słońce złoci liście

  Jeden fatalny błąd popełniony na skraju lasu. W chwili zamieszania Ellis Abbey zostawia swoją kilkumiesięczną córeczkę Violę bez opieki - tylko na kilka minut. Wraca po nią, ale Violi już tam nie ma. To punkt zwrotny w rozpadającym się małżeństwie Ellis. Porwanie Violi sprawia, że znika również...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 34,87 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,19 zł
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 2

  Choć ma kilkanaście lat i nie grzeszy pewnością siebie, owinęła sobie Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego wokół palca. Starsi bracia Hailie pójdą za siostrą w ogień i zrobią dla niej wszystko. A ponieważ nie ma silniejszego człowieka od tego, za którym stoi rodzina, najmłodsza z Monetów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

  Atomowe nawyki to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówki, pragnienia, reakcji i nagrody) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 25,64 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,43 zł
 • Sydonia. Słowo się rzekło

  Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do Szczecina. Tam, w 1620 roku stracono Sydonię von Bork. Jej procesem żyło całe Księstwo, bo oskarżona należała do najstarszego szlacheckiego rodu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 37,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,58 zł
 • Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział

  Czy Karol Wojtyła wiedział o pedofilii wśród księży, zanim został papieżem? Czy pomagał im uniknąć odpowiedzialności? Odpowiedź niestety brzmi: tak. Znał problem z czasów, kiedy był arcybiskupem krakowskim. Jeszcze jako biskup krakowski Karol Wojtyła nieraz stał oko w oko z księżmi, którzy...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,99 zł 36,65 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,57 zł
 • Jestem głód

  Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?   Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 27,77 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,63 zł
 • Wytrwałość dzikich kwiatów. Wildflowers. Tom 1

  Upajająca. Niezależna. Odporna na przeciwności losu. Ich miłość jest jak dzikie kwiaty. Salem właśnie skończyła szkołę średnią. Niestety wciąż nie ma sprecyzowanego planu na dalsze życie. Postanawia więc chwilowo pozostać w rodzinnym miasteczku, gdzie pracuje w sklepie z antykami. Dziewczyna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 27,45 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,94 zł
Wybrane bestsellery
Miłość spółka z o.o. 5/5 Cena detaliczna 49,90 zł 32,32 zł Do koszyka dodaj do schowka

Miłość spółka z o.o.

W miłości jak na wojnie… Albo jak w czasie remontu. Majka i Konrad są młodym małżeństwem. Oboje pracują w rodzinnej firmie produkującej gadżety dla zwierząt, właśnie przeprowadzili się na wieś, odnawiają dom i opiekują się całą zgrają swoich futrzastych pupili. Brzmi jak sielanka? Nie do końca. Z...
najniższa cena z 30 dni: 31,69 zł
Na beczce prochu. Śmierć frajerom. Tom 5 0/5 Cena detaliczna 46,90 zł 27,41 zł Do koszyka dodaj do schowka

Na beczce prochu. Śmierć frajerom. Tom 5

Bestsellerowy cykl „Śmierć frajerom” w kolejnej odsłonie. Heniek rusza w przymusową, pełną przygód i romansów podróż po Europie. Zaczyna od zaokrętowania na transatlantyk Batory i wyruszenia w dziewiczy rejs legendarnego statku. Na pokładzie spotyka szkolnego kolegę – Tadeusza Meissnera, oraz...
najniższa cena z 30 dni: 25,46 zł
Tęczowa dolina 0/5 Cena detaliczna 49,99 zł 32,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Tęczowa dolina

Trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie. Na jednym z warszawskich osiedli stróż znajduje zwłoki lokatora zastrzelonego we własnym mieszkaniu. W trakcie dochodzenia okazuje się, że tuż przed morderstwem kilka osób widziało bezdomnego kręcącego się w pobliżu...
najniższa cena z 30 dni: 31,71 zł
Przerwany pokaz 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 26,23 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przerwany pokaz

Czy w rodzinnym biznesie jest miejsce na sentymenty? Świat mody to nie tylko uśmiechy i kolorowe zdjęcia. Pod powierzchnią kryje się coś więcej… W rodzinie Morawskich dochodzi do tragedii. Życie traci Regina – projektantka mody. Zdarzenie ma miejsce podczas pokazu nowej kolekcji. Po śmierci Reginy...
najniższa cena z 30 dni: 25,19 zł
eBook Prosta zemsta mobi epub 0/5 Cena detaliczna 44,90 zł 40,42 zł Do koszyka dodaj do schowka

eBook Prosta zemsta mobi epub

Kontynuacja niesamowitej historii bohaterów Prostego zakładu! Szkolne życie Caleba runęło w gruzach. Chłopak ma zszarganą opinię, w dodatku cała sytuacja odbiła się również na jego rodzicach. To jednak nie znaczy, że zamierza się poddać. Przeciwnie - jest wyjątkowo zdeterminowany, by odnaleźć...
najniższa cena z 30 dni: 35,68 zł
Trzy kobiety 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 39,42 zł Do koszyka dodaj do schowka

Trzy kobiety

Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna,...
najniższa cena z 30 dni: 35,79 zł
Sycylijczyk 0/5 Cena detaliczna 45,90 zł 35,65 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sycylijczyk

Kontynuacja „Ojca Chrzestnego“, jednej z najwybitniejszych powieści XX wieku. Kolejna doskonała powieść Maria Puzo, w nowym wydaniu będącym częścią ekskluzywnej serii wznowień w pięknej jednolitej szacie graficznej. Mroczny świat sycylijskiej prowincji, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta...
najniższa cena z 30 dni: 33,82 zł
Szpital Przemienienia 0/5 Cena detaliczna 44,90 zł 32,45 zł Do koszyka dodaj do schowka

Szpital Przemienienia

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Szpital Przemienienia to powieść, od której zaczyna się droga pisarska Stanisława Lema. Jest inna niż...
najniższa cena z 30 dni: 31,93 zł
Psi Patrol Pojazd z figurką 0/5 Cena detaliczna 36,98 zł 25,89 zł Do koszyka dodaj do schowka

Psi Patrol Pojazd z figurką

Ruszaj na ratunek najszybciej jak się da z nowymi pojazdami Psi Patrol True Metal! Te niesamowite metalowe modele w skali 1;55 wyglądają dokładnie tak jak te znane ci z twojego ulubionego serialu TV. Dzięki wielu detalom i grafikom na karoserii, prawdziwym kołom i odlanym z metalu elementom te...
najniższa cena z 30 dni: 3,03 zł
eBook Przyjaźń w czasach samotności mobi epub 0/5 Cena detaliczna 52,90 zł 47,62 zł Do koszyka dodaj do schowka

eBook Przyjaźń w czasach samotności mobi epub

Jak zdobyć i utrzymać przyjaciół w erze rozproszenia, wypalenia i chaosu w coraz bardziej podzielonym świecie? Więzi międzyludzkie są jednym z najważniejszych wyznaczników szczęścia. Spośród 106 czynników wpływających na depresję, brak zaufanej osoby znajduje się na pierwszym miejscu.   Samotność...
najniższa cena z 30 dni: 46,02 zł
Lista szczęścia 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 25,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Lista szczęścia

Szczera, płynąca wprost z serca historia o miłości, o tym, kim naprawdę jesteśmy i kogo kochamy, oraz o życiu po utracie najbliższej nam osoby. Emily i jej mama zawsze uważały się za szczęściary. Nie tylko za sprawą ćwierćdolarówki, która zawsze zapewniała im wygraną w ich ukochanym bingo. Ale...
najniższa cena z 30 dni: 25,44 zł
Widmowy Zagon. Straceńcy Madsa Voortena. Tom 3 0/5 Cena detaliczna 49,99 zł 34,79 zł Do koszyka dodaj do schowka

Widmowy Zagon. Straceńcy Madsa Voortena. Tom 3

Finałowy tom cyklu o Straceńcach Madsa Voortena, który czytelnicy pokochali za rozmach, epickie sceny walk i wspaniałych bohaterów. Mówią, że Jaszczur został ciężko ranny, lecz czy śmiertelnie? A jeśli żyje, to gdzie się schronił? I czy wojna o Rozkrzyczane Krainy wreszcie dobiegnie końca? Ciała...
najniższa cena z 30 dni: 36,04 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula