Dwie samotności. Dialog mistrzów

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.3 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
176
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. twarda
za 18,50 zł
eBook, mobi, epub
za 24,50 zł
Nasza cena: 23,36 zł 37,00 zł Taniej o: 37%

Jeśli jesteś jednym z fanów latynoamerykańskiej literatury i cenisz sobie twórczość Mario Vargasa Llosy oraz Gabriela Garcii Marqueza, to koniecznie musisz przeczytać książkę "Dwie samotności. Dialog mistrzów"!

W 1967 roku w Krajowej Wyższej Szkole Inżynierii w Limie odbyło się spotkanie dwóch młodych twórców reprezentujących literaturę latynoamerykańską: Llosy i Marqueza. W kilkugodzinnej rozmowie mistrzowie pióra wymienili poglądy na temat roli powieściopisarza w świecie, poruszyli temat ludzkiej samotności, a także poddali analizie jedną z najsłynniejszych powieści Marqueza - "Sto lat samotności". Wspólnie spróbowali też odpowiedzieć na pytanie, skąd wziął się ówczesny boom latynoamerykański w literaturze światowej i jak w tamtym okresie przedstawiała się kondycja powieści na ich kontynencie.

Teraz, pół wieku później, w książce "Dwie samotności. Dialog mistrzów" przedstawiono nie tylko zapis tej fascynującej rozmowy, ale również wspomnienia świadków tego wydarzenia - znanych pisarzy, krytyków literackich i dziennikarzy. Ponadto, w książce zamieszczono wywiady z Marquezem oraz refleksje Llosy na temat życia i twórczości kolumbijskiego twórcy, które uzupełniają obraz obu pisarzy, wyłaniający się z tego historycznego spotkania.

"Dwie samotności. Dialog mistrzów" to książka niezwykła, gdyż przedstawia zderzenie poglądów dwóch wielkich pisarzy literatury latynoamerykańskiej, dwóch laureatów Nagrody Nobla. Gabriel Garcia Marquez znany jest polskim czytelnikom m.in. z powieści "Miłość w czasach zarazy", a Mario Vargas Llosa z książek: "Rozmowa w »Katedrze«" i "Święto kozła".


O książce

Ten dialog mistrzów, który łączył życie i literaturę (…) stopniowo przesiąkał narracyjną magią Garcíi Marqueza i Vargasa Llosy, i nikt z obecnych nie zauważał, że przeznaczony nań czas dobiega końca.

Abelardo Oquendo

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Istnieją książki, które w chwili wydania stają się tytułami ważnymi dla dziejów literatury i kultury. Tak właśnie jest z tytułem "Dwie samotności. Dialog mistrzów”.

  Książka jest namacalnym faktem zetknięcia się dwóch jednych z najbardziej docenionych twórców literatury na świecie.

  Pierwsza Dama o książkach

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Gabriel García Márquez Mario Vargas Llosa "Dwie samotności" Dialog mistrzów,

  Cieszą mnie niezmiernie różnorodne inicjatywy wydawnicze. Cieszą szczególnie, kiedy w wydanie jednej książki włączają się dwa Wydawnictwa, w tym wypadku Wydawnictwo Muza oraz Wydawnictwo Znak. Cieszą wreszcie, kiedy ich celem jest nie tylko wydanie nowości czy kolejnego pięknego wznowienia ulubionej książki, ale decydują się również opublikować dla szerokiego czytelniczego grona rzecz dotychczas w Polsce nieznaną. W tym wypadku zapis rozmowy, która odbyła się we wrześniu 1967 roku w Limie, pomiędzy dwoma wtedy jeszcze młodymi autorami, pisarzami znajdującymi się na początku swojej drogi twórczej. Drogi, która zmieniła obraz literatury iberoamerykańskiej na świecie, przyczyniając się do jej boomu. Ci dwaj początkujący wtedy pisarze to Kolumbijczyk Gabriel García Márquez oraz Peruwiańczyk Mario Vargas Llosa. Dziś cenieni w świecie przedstawiciele literatury iberoamerykańskiej, dwaj laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

  Wydany w formie książki zapis ich spotkania jest tym bardziej szczególny, ponieważ w dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Warto zwrócić uwagę na konwencję prowadzonej przez pisarzy rozmowy, w której to głównie Llosa wchodząc w konwencję zadającego pytania dziennikarza przepytuje Marqueza z tematów związanych z literaturą iberoamerykańską, a dotyczących jego osobistej twórczości - w szczególności.

  W ten sposób tworzy się pomiędzy nimi wielce interesujący dialog, w którym poszukują odpowiedzi na na sporo interesujących pytań, jak chociażby: czemu służy zawód pisarza, czy pisarz jest w stanie przewidzieć już w momencie, kiedy powziął myśl napisania opowiadania lub powieści, jakie nastroje może w czytelnikach wywołać ich lektura. Rozmawiają też o fundamencie pracy pisarza, o boomie czytelniczym, modzie na literaturę iberoamerykańską, która w tamtych czasach panowała, no i oczywiście o "Stu latach samotności".

  O literaturze iberoamerykańskiej Marquez mówi tak: "Zdecydowaliśmy mianowicie, że sprawą najważniejszą jest podążać za własnym pisarskim powołaniem, a czytelnicy zdali sobie z tego sprawę. Kiedy książki stały się naprawdę dobre, pojawili się czytelnicy. To coś wspaniałego. I dlatego właśnie uważam, że to jest boom czytelników."

  Takiego zainteresowania literaturą piękną, rozwoju czytelnictwa, a potem utrzymania go na wysokim poziomie życzyłby sobie każdy pisarz i wszyscy Wydawcy. Ogłoszone niedawno wyniki dotyczące czytelnictwa Polaków wykazały, że tylko 42% z nas przeczytało w ubiegłym roku chociaż jedną książkę. To nawet nie połowa. Życzmy sobie zatem jak największego czytelniczego boomu. Samych cudownych książek, niesamowitych bohaterów, przepięknie wykreowanego świata, bibliofilskich okładek, wznowień książek cenionych, ale już zapomnianych. I niesamowitych wrażeń z każdej kolejnej lektury.

  Chociaż Gabriel García Márquez oraz Mario Vargas Llosa rozmawiają w "Dwóch samotnościach" o literaturze iberoamerykańskiej, myślę, że ich dialog jest jednak dużo bardziej uniwersalny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pozycja obowiązkowa dla fanów literatury iberyjskiej. Dwaj niekwestionowani mistrzowie pióra w rozmowie, która przyciągnęła tłumy i pozwala zrozumieć nie tylko ich ewenement, ale też ich światopogląd.

  To książka, o której mówiło się szeptem. Spis słynnego wywiadu, który pokazał nieco więcej na temat pisarzy, od lat był kserowany w starych księgarniach w Ameryce Południowej, ale nigdy nie zebrano go w całość i nie pokazano światu. Do teraz.

  To się niesamowicie czyta. Rozmowa dwóch przyjaciół (a przynajmniej wtedy się za takich uważali), którym przyszło żyć w niełatwych czasach. Mówią o literaturze, o patriotyzmie, o sytuacji w kraju i o tym jak trudno jest pisać. Wspominają o trendzie na literaturę iberyjską, ale też odsłaniają nieco prywatnego życia, wtrącając anegdoty i sytuacje z życia. Czytanie tych słów to czysta przyjemność.

  Ogromnym plusem są też rozdziały wprowadzające, jak i te późniejsze, które wyjaśniają jak potoczyło się życie pisarzy. Dla osób, które nie interesują się sytuacją polityczną tamtego rejonu i jego historią, jest to też dobra lekcja do odrobienia i przyswojenia.

  Książka dla oddanych fanów i miłośników pięknej literatury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak uważasz, czemu służy zawód pisarza?

  To pierwsze pytanie jakie zadał Mario Vargas Llosa Gabrielowi Garcia Marquezowi podczas ich pamiętnej rozmowy w 1967 roku w Limie.

  A Wy jak odpowiedzielibyście na to pytanie?

  Choć zarówno Vargas, jak i Marquez byli już w tamtym czasie uznanymi pisarzami, to właśnie ten pierwszy wziął na swoje barki prowadzenie wywiadu. Nie stawiał pytań dotyczących tylko twórczości Marqueza, ale również zagadnień odnoszących się do zawodu pisarza, kultury latynoamerykańskiej i tego, jakie zadanie niesie za sobą literatura.

  Kolumbijski pisarz zwrócił uwagę na to co stanowi klucz do powstania powieści. Nie są to tylko przeżycia osobiste, które u Marqueza miały bardzo duży wpływ na tworzenie tekstu, ale również podstawy kulturowe, fakty historyczne i społeczne.

  Bardzo podobał mi się język, którym posługiwali się panowie.

  Niezmiernie ciekawy był fragment, kiedy to była mowa o tym, że autor mając w głowie całą treści swojej chyba najbardziej znanej książki Sto lat samotności, musiał jednak poczekać kilka lat, aby wzbogacić swój warsztat i znaleźć odpowiednie słowa, które będą w stanie przekazać w idealny sposób jego myśli.

  W książce nie znajdzie tylko wywiadu dwóch gigantów literatury, zawarte są w niej również słowa innych, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, czy spostrzeżenia Llosy o swoim rozmówcy.

  Niewątpliwie owa rozmowa zachęciła mnie do poznania twórczości obu artystów, bo przyznaję szczerzę, że z ich dziełami jeszcze się nie zmierzyłam, a w szczególności bardzo często w tej pozycji wspominana powieść Sto lat samotności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dwie samotności. Dialog mistrzów” – Gabriel Garcia Marquez, Mario Vargas Llosa

  Książkę przeczytałam dzień po jej premierze, ale nie mogłam zabrać się do jej recenzji przez kilka dni. Mam ogromnie mieszane uczucia po jej lekturze. Spodziewałam się – no w sumie nie wiem do końca czego, ale na pewno czegoś innego.

  Mario Vargas Llosa wchodzi w niej w rolę dziennikarza, zadającego pytania (ewentualnie niekiedy przedstawia swoje zdanie) Gabrielowi Garcia Marquezowi. Zadaje mu pytania o jego twórczość, literaturę latynoską. Ogromna ilość tematów kończy się na analizie „Stu lat samotności” oraz próbie przypisania jej fabuły prawdziwemu życiu Marqueza. Llos niczym spowiednik dotyka najtrudniejszych tematów, sam zaś Marquez jak sprawny dyplomata odpowiada na nie. Rozmawiają oni również o literaturze iberoamerykańskiej, o jej początkach oraz fenomenie. Podejmują problem roli pisarza i literatury w kulturze.

  Podsumowując książka ma niecałe dwieście stron i czyta się ją nad wyraz szybko. Niewątpliwie jest to dialog dwóch autorytetów z dziedziny literatury latynoskiej. Jednakże moim zdaniem za dużo w niej Marqueza, a za mało Llosa… Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Jeżeli nie czytałeś/łaś „Sto lat samotności” to nie polecam lektury „Dwóch samotności” przed nią – zbyt wiele w niej spoilerów.

  P.S. Nie można zapomnieć o okładce, wydawnictwa wykonały kawał świetnej roboty.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -35%
  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Klara i słońce

  Klara i słońce

  Wydarzenie literackie! Pierwsza po Noblu powieść Kazuo Ishigury! Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2021 roku! Opowieść o sztucznej inteligencji i zupełnie ludzkich uczuciach. Futurystyczna powieść, której fabuła odnosi się bezpośrednio do znanego nam „tu i teraz”. Klara, sztuczna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,27 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -36%
  Miasto z mgły

  Miasto z mgły

  Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,51 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Outlet
  -50%
  Życie jest opowieścią

  Życie jest opowieścią Outlet

  Gabriel García Márquez w swojej autobiografii "Życie jest opowieścią" przywołuje wspomnienia tych miejsc i czasów, które ukształtować miały całą jego twórczość, ukoronowaną Nagrodą Nobla w 1982 roku. Obserwujemy, jak z atmosfery kolumbijskiego wybrzeża lat trzydziestych, czterdziestych i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,00 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Gdzie śpiewają raki

  Gdzie śpiewają raki

  Książka Roku Lubimyczytać.pl 2019 Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase`a Andrewsa, miejscowi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,58 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Opowieść Podręcznej

  Opowieść Podręcznej

  Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,20 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Ekstremista

  Ekstremista

  Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,06 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Rzeki płyną, jak chcą

  Rzeki płyną, jak chcą

  Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,11 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Buszujący w zbożu

  Buszujący w zbożu

  Kultowa powieść, która uwodzi kolejne pokolenia młodych czytelników.Symbol młodzieńczego buntu wobec świata dorosłych.Szesnastoletni Holden Caulfield, który nie może pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim z zakłamaniem, ucieka z college'u i przez kilka dni buszuje po...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,42 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Przewóz

  Przewóz

  Gorący czerwiec 1941 roku. Jasne księżycowe noce, niskie bagienne łąki, cienisty sad i zimna żyła rzeki, która podzieliła świat na pół. Na jednym brzegu Niemcy, żelazny wąż czołgów, ciężarówek, maszyn. Na drugim Rosjanie. Pośrodku wiejski przewoźnik, który z jednego brzegu na drugi wozi nocą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,43 zł 49,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Dialog dwóch węży 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dialog dwóch węży

Tekla czuje się osamotniona i niezrozumiana przez otoczenie. Przytłoczona codziennością oraz presją otoczenia dziewczyna coraz głębiej zapada w chorobę psychiczną ? codziennie mierzy się z prześladującym ją sobowtórem. Czy mimo trudności uda się jej ułożyć życie, czy może spadnie w otchłań...
Burzliwe czasy 5/5 Nasza cena:
37,20 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Burzliwe czasy

Dyskretny urok kłamstwa Gwatemala, lata 50. Sam Zemmuray, baron owocowy, zatrudnia w swojej firmie kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa – specjalistę PR. Nie ma pojęcia, że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej, a główną rolę odegra w niej Martita Borrero Parra,...
Rozmowa w "Katedrze" 0/5 Nasza cena:
52,07 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowa w "Katedrze"

NAJWAŻNIEJSZE DZIEŁO VARGASA LLOSY Rozmowa w „Katedrze” to niezwykła historia ludzi żyjących w Peru w latach pięćdziesiątych w czasie dyktatury wojskowej, której przywódcą był generał Manuel Apolinario Odría. Powieść rozgrywa się na wielu płaszczyznach, ujawniając kulisy i mechanizmy władzy, a...
Zeszyty don Rigoberta 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zeszyty don Rigoberta

Szarmancki świntuch Rigoberto, jego zmysłowa żona Lukrecja i mały manipulant Fonsito, bohaterowie skandalizującej Pochwały macochy, wracają w wielkim stylu. Gdy Fonsito, pasierb doñi Lukrecji, posuwa się o krok za daleko i uwodzi macochę, małżonkowie się rozstają. Gniew mija jednak szybko, a...
Święto Kozła 0/5 Nasza cena:
44,63 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto Kozła

Wnikliwe studium terroru Ojciec Uranii Cabral był ministrem w rządzie dyktatora Rafaela Trujillo i jego zaufanym człowiekiem, częścią nieludzkiej machiny okrucieństwa. Jego posłuszeństwo wystawione zostało na najwyższą próbę w dniu, kiedy dyktator sięgnął po to, co dla Augustina Cabrala było...
Dyskretny bohater 5/5 Nasza cena:
34,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dyskretny bohater

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. Tymczasem w innej części...
Nie ma kto pisać do pułkownika 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ma kto pisać do pułkownika

W zapyziałej nadrzecznej mieścinie starzejący się pułkownik, niegdyś bohater wojny domowej, od piętnastu lat cierpliwie czeka na pismo o przyznaniu renty kombatanckiej za zasługi dla ojczyzny. Zmagając się z nędzą, chorobą żony i ludzką obojętnością, hoduje bojowego koguta, którego wygrana w...
Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

Ricardo był nastolatkiem, kiedy poznał niegrzeczną dziewczynkę. Od tamtego dnia przez ponad pięćdziesiąt lat ukochana pojawia się w jego życiu i znika bez śladu. Czy to w Limie, Paryżu, Londynie, Tokio czy Madrycie każdy jej powrót będzie ważnym wydarzeniem w życiu Ricarda i ważnym momentem w...
Miłość w czasach zarazy 0/5 Nasza cena:
40,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach zarazy

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz...
Miasto i psy 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto i psy

Pierwsze polskie nieocenzurowane wydanie debiutanckiej powieści Mario Vargasa Llosy! Ukazaniu się Miasta i psów w 1962 roku towarzyszyła atmosfera skandalu. Pisarza oskarżono o stworzenie fałszywego wizerunku szkoły wojskowej Leoncio Prado w Limie, a książkę publicznie palono. Mimo to Miasto i psy...
Opowiadania 0/5 Nasza cena:
46,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiadania

Jest to najpełniejszy zbiór opowiadań Gabriela Garcii Marqueza sprzed Dwunastu opowiadań tułaczych. Obejmuje zarówno tomy: W tym mieście nie ma złodziei i Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki, jak i tom Dialog lustra poszerzony o trzy opowiadania: Tubal-Kain...
Szarańcza 0/5 Nasza cena:
24,74 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szarańcza

W dogorywającym już po okresie ekonomicznej świetności Macondo umiera znienawidzony niemal przez wszystkich mieszkańców lekarz, który niegdyś odmówił całemu miasteczku swej zawodowej pomocy. Teraz nadeszła dla Macondo chwila odwetu: lekarzowi zostanie odmówiony pochówek. Chyba że znajdzie się ktoś...
Wybrane bestsellery
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Knox 5/5 Nasza cena:
27,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna wpada w tarapaty, Knox postanawia ją ratować. Widok Caroline sprawia, że demony wracają, a on z powodów, których sam nie rozumie, zabiera ją...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula