Chłopak taki jak ty

Autor:

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 23
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Seria
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Pasjonująca powieść Young Adult, która poruszy nawet najbardziej nieczułych Czytelników. Jedna z najbardziej popularnych autorek listy Amazona pokazuje, na co ją stać.
 

“Chłopak taki jak ty” to wciągająca powieść z gatunku New Adult, która ukazuje problemy nastolatków i wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nie tylko w szkole.

Czy wiemy, kim są nasi znajomi? Co wpłynęło na ich życie i jaką mają przeszłość? “Chłopak taki jak ty” to wciągająca powieść młodzieżowa o problemach, tajemnicach i znajomościach, które zmieniają życie.

Josselyn Winters od zawsze była sympatyczną dziewczynką z sąsiedztwa. Nie miała większych problemów i nic jej nie niepokoiło. Niestety, jej dzieciństwo zakończyło się niespodziewanie, kiedy zginęła jej rodzina.

Los był dla Josselyn łaskawy i jej życie uratował pewien chłopiec, Christopher, który zniknął po wypadku. Po ośmiu latach od tragicznych wydarzeń do szkoły Joss trafia nowy uczeń. Chociaż nazywa się Wes i pozornie nigdy się nie spotkali, dziewczyna czuje, że są sobie bliscy. Wes patrzy na nią oczami Christophera, a ona czuje się przy nim bezpieczna i spokojna. Czy faktycznie chłopak sprzed lat, powrócił?

Niestety, Joss sprzed ośmiu lat już nie istnieje. Traumatyczne wydarzenia zmieniły ją. Dziewczyna chce liczyć tylko na siebie i ma problem ze zbliżeniem się do kogokolwiek. Czy tajemniczy Wes przedrze się przez mur, jakim Joss otoczyła się przez lata.

“Chłopak taki jak ty” to wciągająca i dramatyczna powieść, która ukazuje problemy nastolatków: uzależnienia, niespełnione miłości i zagubienie. Joss i jej nowy znajomy zaczną zbliżać się do siebie coraz bardziej. Jednak czy to wystarczy, aby zmienić życie? Jak rozwinie się ich relacja i jakie tajemnicy wyjdą na jaw?

__

"Po wielu dniach wciąż nie mogę dojść do siebie po przeczytaniu tej niesamowitej książki".

– Wil Loves Books


O autorce

Ginger Scott – autorka wielu książek young adult i new adult, będąca jedną z najpopularniejszych na Amazonie. Oprócz pisania wciągających romansów uwielbia sport, który chętnie wplata w swoje powieści. Od zawsze operowała słowem, współpracując przy edycji magazynów i prowadząc bloga. Chętnie opowiada historie olimpijczyków, polityków, aktorów, przestępców i naukowców. Prywatnie mama, zawodowo urodzona pisarka. Debiutowała w 2013 roku, a jej piąta książka "This is Falling" zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Amazona w kategorii młodzieżowej.

Czytaj całość

Recenzje (23)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak na gorąco... właśnie skończyłam czytać. Książka nie tylko dla młodzieży i o młodzieży. Trudne relacje między młodymi, i mlodymi ich rodzicami. Książka o tym, że jak się chce, jak można, jak ma się nadzieję to można wszystko, nawet to co na pierwszy rzut oka wygląda na nieosiągalne. Czekam na drugą część. Warto przeczytać... zdecydowanie:-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Stale to powtarzam, że pomimo wieku słusznego wciąż sięgam po powieści dla młodzieży. Tęsknię za czasami szkolnymi. Chociaż cieszę się, że jestem dorosła i nie musze odrabiać prac domowych, ale tęsknię za sprawdzianami i fantastyczną atmosferą szkoły. No i mogę pić piwo na meczach. W szkole nie mogłam :P Gdy więc wśród nowości pojawia się powieść dla młodzieży to jestem ciekawa, chcę się zapoznać. Ten gatunek jest modny, takie książki są polecane nie dziwię się, że trafiają między bestsellery bo są lżejsze, ale nie płytkie. Pomagają spojrzeć na świat z innej perspektywy, gdzie nie liczy się kariera, tylko problemy młodych ludzi. Umówmy się jednak i wśród tych książek zdarzają się słabizny.

  Najpierw poznajemy Joss, ma szczęśliwe dzieciństwo, pełne sportu, zawodów, przyjaciół. W domu otula ją ciepło i bezpieczeństwo, do czasu, gdy okazuje się, że jej matka nie była tak zadowolona z życia jak się wydawało i ma zamiar uciec z gachem, ale niespodziewanie wcześniej wraca ojciec Joss, pada wiele mocnych słów, ale ojciec Joss jest zaślepiony gniewem, wsiada wściekły do auta i rusza. Joss stoi na jego drodze. Christopher, chłopiec z rodziny zastępczej ratuje jej życie i znika z jej życia. Matki też Joss więcej nie zobaczy.

  Mija wiele lat ojciec Joss się rozpił, przestał rozpieszczać córeczkę, która rośnie sama sobie. Gdyby nie jej przyjaciele, pewnie stoczyłaby się całkiem, chociaż też jej styl życia może budzić kontrowersje, pije, pali, lubi ryzyko. Jej życie nabiera nowej trajektorii, gdy poznaje Wessa, chłopaka, który pojawia się nagle i w oczach Joss jest Christopherem, dziewczyna jest o tym przekonana, chłopak zaprzecza, ma inne imię. Co jest grane??

  I tak, jasne, że książka jest przewidywalna, ale tylko do pewnego momentu. Szukałam romansidła dla rozerwania się, a Irena uczciwie ostrzegała, że to nie jest lekka i przyjemna lektura. Ta książka pokazuje, że jest coś innego niż problemy dorosłego człowieka, człowieka, który jest jednak kowalem swojego losu. Natomiast dziecko, nastolatek, pozbawione opiekuna, zmuszone by pijanego ojca holować z baru do domu, dziecko pozbawione ciepła i wsparcia jest tematem który może poruszyć. Na pewno nie jest lekkim czytadłem, zwłaszcza że koniec tej książki zapowiada dalsze emocje. Będę czekała na kontynuację, bo tutaj jeszcze nic się nie skończyło.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Cudowna Książka. Właśnie skończyłam ją czytać. Cudowne i niebanalne zakończenie, pod koniec nic nie widziałam przez łzy. Zdecydowanie warto ją przeczytać. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na drugą część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-24
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  Josselyn Winters była dziewięcioletnią dziewczynką, kiedy Christopher ją uratował, a następnie zniknął z jej życia. Osiem lat później siedemnastoletnia Joss poznaje trzech nowych uczniów, baseballistów. TK'a, Leviego oraz Wessa. To właśnie Wess przykuwa jej największą uwagę i to właśnie w nim zaczyna dostrzegać chłopaka, który przed laty uratował jej życie. Kiedy dziewczyna mówi mu o swoich przypuszczeniach ten jest bardzo zdezorientowany i nie ma pojęcia o czym ona mówi. Czy ten nowy chłopak, to faktycznie Christopher czy po prostu łudząco jest do niego podobny?

  Joss to siedemnastoletnia dziewczyna, która od ośmiu lat musi się zmagać z wielkim bagażem. Już nie jest tą samą pełną życia dziewczynką, którą była w wieku dziewięciu lat. Ta obecna Joss jest lekkomyślna i czasami podejmuje głupie decyzje zagrażające jej życiu. Josselyn jest przyjemną postacią i przez większość czasu ją lubiłam, aczkolwiek momentami miałam problem z jej zachowaniem. Wtedy musiałam sobie przypomnieć, że jest to książka dla młodzieży i opowiada ona historię nastolatki, która ma swoje problemy, buntuje się i w pewnym rodzaju próbuje zwrócić na siebie uwagę. Wess to cichy, skromny i nieśmiały chłopak. Jest dla Joss aniołem stróżem, który chroni jej przy każdej okazji. Zawsze jest tam dla niej, kiedy go potrzebuje. Moje serce dodatkowo skradł Kyle, najlepszy przyjaciel Josselyn. Obawiałam się, że będzie to jeden z tych książkowych dupków, którzy specjalnie wszystko niszczą, ale zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i okazał się być świetnym chłopakiem. Z resztą w tej książce każda postać drugoplanowa miała istotną rolę. Każda przyjaźń była wspaniała, bo oni wszyscy wspierali siebie nawzajem.

  Nawet nie wiem co napisać. Czy istnieją słowa, które są w stanie opisać, jak się czuje po przeczytaniu tej lektury? Jestem w ogromnym szoku. To był emocjonalny rollercoaster. Chociaż przyznaje, że pierwsze rozdziały mnie nie porwały i miałam obawy co do dalszej części, ale kiedy akcja się rozwinęła.. wow! Z ręką na sercu mogę napisać, że przy co najmniej dwóch sytuacjach miałam łzy w oczach. Relacja między Wessem a Josselyn była bardzo wyjątkowa: pod względem ich przyjaźni, jak i tej romantycznej części. To było coś niepowtarzalnego, uroczego i bardzo fajnie było uczestniczyć w tej drodze, którą musieli przejść, żeby do siebie dotrzeć. Ale dodatkowo zaintrygowała mnie relacja Joss z jej ojcem. Nie potrafili się dogadać i obydwoje bardzo cierpieli z powodu sytuacji, która wydarzyła się kilka lat wcześniej. Koniec w końcu obydwoje musieli zmierzyć się z rzeczywistością i po woli powrócić do tej normalności. Jedyną rzeczą, której nie lubię i do której muszę się przyczepić: niektóre dziwne sytuacje, które ciężko było nazwać rzeczywistymi. Mam nadzieję, że to nie pójdzie w kierunku paranormalnym, bo będę bardzo zawiedziona. ZAKOŃCZENIE. Chyba największym zaskoczeniem dla czytelnika było to, co wydarzyło się pod koniec książki. Z jednej strony pękło mi serce, a z drugiej czuję dezorientację. Chce wiedzieć co wydarzy się dalej!!???

  “Zawsze będę o ciebie walczył. Nie potrafię inaczej.”

  "Chłopak taki jak ty" to nie jest tylko historia dwójki młodych ludzi, między którymi zrodziło się jakieś uczucie. To także historia o przetrwaniu, rodzinie, wcale i przyjaźni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie książki, które zapisują się w naszej pamięci na zawsze. Czasami pamiętamy konkretne zdarzenia, postacie, a czasami emocje, które towarzyszyły nam, kiedy je czytaliśmy. Ja zapamiętałam tę książkę z dwóch powodów: przede wszystkim dlatego, że jest w niej niesamowicie ekscytująca i świetnie opisana relacja z wątkiem od nienawiści do miłości. Zawiązuje się ona między zbuntowaną dziewczyną, która żyje z dnia na dzień, trzymając się tylko jednego wspomnienia o chłopaku, który kiedyś, kiedy byli jeszcze dziećmi, ocalił ją przed śmiercią i tym właśnie chłopakiem, który wraca do jej życia wiele lat później jako pożądany przez wszystkie dziewczyny i jednocześnie bardzo skryty, Wes. Wiem, że to długie zdanie, ale chciałam w nim zawrzeć esencję tej relacji. :)

  Drugi powód to to, że ta książka sprawiła, że miałam w oczach łzy, co zdarza mi się bardzo rzadko, ponieważ celowo unikam książek trudnych i przygnębiających. Ta nie jest absolutnie taką książką, jest w niej po prostu wiele elementów, które sprawiają, że żyjemy życiem Joss, że czasami jesteśmy nią i rozumiemy, jak trudna bywa jej codzienność. Autorka tej książki Ginger Scott nakreśliła tak niesamowicie drobiazgowo świat bohaterki, że ta historia załazi nam dosłownie za skórę i żyjemy, oddychamy nią, aż do samego końca.

  Od razu na “wstępie” zaznaczę, że jest to książka na pograniczu Young Adult/New Adult. Akcja dzieje się w liceum, ale zarówno bohaterowie, jak i zdarzenia, których doświadczają, są bardzo dojrzałe. Książka spodoba się szczególnie fanom Abbi Glines, Jay Crownover, Przebudzenia Olivii, Fallen Crest High i książek Colleen Hoover.

  Joss jest nastolatką (17 lat), która ma już na plecach bagaż pokaźnych doświadczeń. Mimo tego, że jest utalentowaną bejsbolistką, a jej własny ojciec jest trenerem w jej szkole, dziewczyna nie osiąga wysokich wyników w sporcie. Jest zbuntowana, niegrzeczna, wydaje się nie mieć w życiu żadnego wyraźnego celu, oprócz imprezowania i szwendania się z grupką przyjaciół. Jednak ktoś, kto lepiej ją pozna, wie, że Joss codziennie boi się, że będzie musiała wyciągać swojego ojca z baru, że znowu usłyszy od niego całą masę gorzkich słów i znowu będzie się czuła, jakby jej życie nie obchodziło absolutnie nikogo. Będzie robiła po prostu wszystko, żeby nic nie czuć.

  Pewnego dnia do szkoły, do której chodzi Joss, przybywa nowy uczeń, Wes. Chłopak szybko zwraca uwagę damskiej części szkoły oraz trenera, ojca Joss, który widzi, że chłopak ma ogromny talent i chce go trenować. (Szkoda, że nie dostrzega i nie rozwija talentu swojej własnej córki.) Jednak Wes zwraca uwagę Joss także z innego powodu. Dziewczyna jest przekonana, że to właśnie ON wiele lat temu uratował ją, kiedy jej ojciec stracił panowanie nad kierownicą i niemal zmiażdżył ją samochodem. Joss święcie wierzy w to, że to właśnie Christopher, który mówi, że teraz nazywa się Wes, zasłonił ją wtedy swoim ciałem i dokonał niemożliwego. Christopher, odludek i zagubiony dzieciak, którego nikt nie rozumiał… tylko Joss.

  Jednak Wes wypiera się tego, że się znają. Nie może jednak wyprzeć się tego, że między nim a Joss buduje się napięcie, z którym trudno jest walczyć. Coś ciągnie go do tej złamanej dziewczyny. Czy w końcu przyzna się do tego, że dobrze wie, kim jest Joss? A może faktycznie to nie on?

  Niesamowita, perfekcyjna, wciągająca, ekscytująca historia i doskonałe pióro Ginger sprawiają, że Chłopak taki jak ty to książka, do której będzie się wracało jeszcze wiele razy i odkrywało w niej za każdym razem coś nowego. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Chłopak taki jak ty
 • Autor: Ginger Scott
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Jak my
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 352
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365740427
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Boy Like You
 • Tłumacz: Wiśniewska Monika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365740427
 • EAN: 9788365740427
 • Wymiary: 13.5x20.5x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula