Bella Donna. Nowe śledztwa Klary Schulz

Autor:

Nadia Szagdaj

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,48 zł
Nasza cena: 25,27 zł 34,95 zł Taniej o: 28%

Trzymający w napięciu kryminał Nadii Szagdaj, "Bella Donna Nowe śledztwa Klary Schulz". Jak wyjaśnić makabryczną zbrodnię, o której trudno nawet myśleć, by się nie wzdrygać?

"Bella Donna" to kolejna powieść, która ukazała się w serii "Nowe śledztwa Klary Schulz". Jest rok 1914. Na wernisażu dzieł bardzo znanego malarza, Adolfa Ludemanna w Breslau dochodzi do makabry. Strach pada na wszystkich oglądających, gdy w miejsce najnowszego dzieła autora dostrzegają płótno wymalowane krwią, a na nim fragmenty ludzkiego ciała.

Tymczasem Klara Schulz znajduje się na wyjeździe w nadmorskim miasteczku Leba. Chce tam choć na chwilę zapomnieć o niedawno zmarłym mężu. Nie dane jest jej na długo pozostawać w zadumie, bo oto na plaży trafia na potwornie okaleczone ludzkie zwłoki. Jak wychodzi w toku śledztwa, brakujące części ciała z plaży umieszczono na obrazie w Breslau. Co ciekawe, szczątki należą do samego artysty, Adolfa Ludemanna. Klara postanawia od razu zaangażować się w prowadzone śledztwo. Wszystko dodatkowo komplikuje niespodziewane uczucie, jakim obdarza młodszego mężczyznę.

Nadia Szagdaj jest polską pisarką, która czytelniczemu gronu jest znana z cyklu powieści kryminalnych w stylu retro "Kroniki Klary Schulz". Urodziła się 19 marca 1984 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia jest muzykiem. Jej powieści nigdy nie są typowymi kryminałami, intrygują wielu znawców gatunku. Autorkę nominowano do tytułu Osobowość Roku 2018 "Gazety Wrocławskiej" (reżyseruje serial "Mroki Dolnego Śląska", który nadaje TVP3 Wrocław).

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Nadii Szagdaj poznałam w maju, dzięki tytułowi "To nie jest amerykański film". Książka podobała mi się, zaskoczeń i tajemnic nie brakowało, dlatego bez dłuższego zastanowienia sięgnęłam po "Bella Donnę" - kryminał retro. Dopiero kiedy przybyła okazało się, że to piąty tom serii, ale możecie mi wierzyć, nie pomniejsza to radości z czytania a autorka wspomina o faktach z przeszłości głównej bohaterki, której losy są kontynuacją w tejże serii. Morderstwo jest totalnie nowe...

  Breslau (Wrocław), rok 1914

  Heinrich Krencke zabiera swoje wnuczęta na wystawę prac artysty z Leby - Adolfa Ludemanna. Po raz pierwszy w życiu malarz spóźnia się na swój wernisaż, dlatego najnowszy obraz zostaje odsłonięty pod nieobecność mistrza. Heinrich - jako były policjant - już z daleka wyczuwa, że coś jest nie tak. Zmysł powonienia go nie zawiódł, bowiem w pomalowane krwią płótno zostały wkomponowane części ludzkiego ciała! Gdzie jest malarz? Jak wyjaśni ten makabryczny widok? I do kogo należą te członki?

  Leba (Łeba)

  Detektyw Klara Schulz - córka Heinricha - już od dwóch miesięcy przebywa w Lebie, próbując dojść do siebie po utracie męża. Ból i tęsknota nie pozwalają jej cieszyć się z bycia detektywem. Jednak los postanowił pomóc jej zakończyć okres żałoby, bowiem podczas spaceru po plaży znalazła ludzkie zwłoki. Początkowo myślała nawet, że ten człowiek żyje... Jednak oględziny pozbawiły ją złudzeń, bowiem ciało było pozbawione niektórych elementów. Klara pragnie pracować nad tą sprawą wraz z miejscowym zespołem, tylko czy uda jej się porozumieć z aspirantem Jonasem Vosslerem, który od początku nie darzy jej sympatią? Czy znalezione przez nią ciało pasuje do elementów z obrazu?

  Główna bohaterka jest niezwykłą kobietą - nie dość, że jest unikatową panią detektyw na początku XX wieku to jeszcze wyciąga trafne wnioski; nie jest też powiązana z miejscową władzą ograniczającą pole działania policji. Czyżby mieli coś do ukrycia? Dzięki branżowym przyjaciołom z Breslau, może liczyć na wszelkie potrzebne informacje, analizy oraz rady. Klara nie boi się działania na granicy prawa, kradzieży czy włamania. Lubi mieć ostatnie słowo, ryzykuje zdrowiem a dzięki bystrości umysłu, odwadze i odrobinie bezczelności często udaje jej się osiągnąć więcej niż innym. Nic więc dziwnego, że wciąż wyczekuje przełomu w sprawie... i drąży, szuka, odkrywa.

  Kiedy przełom nadejdzie... wszyscy przeżyją szok! Motyw zabójstwa mężczyzny był zaskakujący! A fakt, jakim był człowiekiem, jakie miał pasje... Trzymajcie się mocno fotela. Czytelnik zostaje postawiony w dwuznacznej sytuacji - czy należy postąpić tak, jak pragnie tego Klara czy Jonas? - dowiaduje się jak cienka jest granica między ofiarą a oprawcą.

  Nadia Szagdaj umiejscowiła akcję swojego kryminału retro głównie nad morzem, pokazała nam życie w małym miasteczku w zimie; skierowała uwagę na fakt, iż rzadkim zjawiskiem były wtedy kobiety za kierownicą czy w sukniach tak krótkich, że było widać buty. Naświetliła nam sprawy, jakimi zajmowali się wtedy ludzie, jak porozumiewali się, gdy nie było współczesnych nam środków komunikacji.

  Ciekawym zabiegiem jest umieszczenie w książce zdjęć Łeby z ówczesnymi oraz obecnymi nazwami ulic, które rzecz jasna występują w fabule. Znajdują się na tych fotografiach również plaża czy ruiny kościoła. Nie brakuje fragmentów emocjonującego dziennika jednego z bohaterów.

  A wracając do samej historii - autorka kluczy, lawiruje, podrzuca nowe fakty czy tajemnicze przedmioty powoli, odkrywa przed nami prawdę stopniowo, by nie spotkały nas torsje czy zawał serca.

  Podsumowując -"Bella Donna" to mrożąca krew w żyłach historia mężczyzny, który miał innych ludzi za nic i realizował swoje pasje nie bacząc na konsekwencje, jakie mogą go spotkać. Nie wierzył, że sprawa może wyjść na jaw. Pełna tajemnic opowieść o konwenansach, zapachu pożądania, determinacji, uporze, zemście oraz sprawiedliwości. Książka pokazuje jak czuje się człowiek, którego do głębi boli tęsknota i żal po utracie bliskiej osoby. Zwraca uwagę, że czasami musimy wybierać między różnymi ideałami, poszukiwać siebie, próbować rozliczyć się z przeszłością oraz starać się przywrócić dobre imię komuś lub sobie. Wrażeń Wam nie zabraknie, obiecuję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jak każde miasto, także Leba kryło swoje tajemnice. Takie, których większość mieszkańców nawet nie chciałaby poznać"

  Po bardzo przyjemnym spotkaniu z Nadią Szagdaj na tegorocznych Warszawskich Targach Książki i po udanej lekturze jej książki "To nie jest amerykański film" wiedziałam, że na pewno siegnę po kolejne powieści tej autorki.

  Nie ukrywam, że postawiłam Pani Nadii wysoko poprzeczkę i miałam duże oczekiwania. Nie zawiodłam się. "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" to rewelacyjny kryminał retro z unikalnym klimatem.

  Breslau, rok 1914. Wernisaż znanego malarza Adolfa Ludemanna zmienia się w miejsce zbrodni. Na jednym z obrazów artysty publiczność ma okazję zobaczyć pomalowane dużą ilością krwi płótno i przyczepione do niego fragmenty ludzkiego ciała. Na szczęście na wystawie obecny jest Heinrich Krencke, emerytowany policjant i ojciec Klary.

  W tym czasie pani detektyw przebywająca kilkaset kilometrów od domu, w nadmorskim miasteczku Leba, próbuje pogodzić się z przedwczesną śmiercią męża. Żałobę zakłócają jej odnalezione na plaży okrutnie okaleczone zwłoki. Okazuje się, że ofiarą jest Ludemann, a brakujące części jego ciała zostały znalezione na obrazie w Breslau.

  Klara angażuje się w śledztwo, a pomaga jej młody i niedoświadczony policjant, Jonas Vossler. Czy uda im się schwytać mordercę? Czy sprawa jest powiązana z morderstwem młodej kobiety sprzed lat?

  "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" to piąty tom przygód pani detektyw, ale nie przeszkadza to zupełnie w lekturze. Książkę bez problemu można czytać bez znajomości poprzednich części. Gwarantuję, że historia Was wciągnie i będziecie zadowoleni. Ja już przy pierwszej powieści tej autorki, bardzo polubiłam jej styl. Świetnie potrafi wykreować bohaterów i taka właśnie jest Klara-silna kobieta, która łamie stereotypy i nie daje sobie "w kaszę dmuchać". Niesamowicie było obserwować prowadzone przez nią śledztwo, tym bardziej, że miało ono miejsce na początku XX wieku! Nadia Szagdaj idealnie oddała klimat tamtych lat.

  Wartka akcja, zwroty akcji i rozwiazanie zagadki, które jest naprawdę bardzo zaskakujące sprawiły, że książkę czytałam z ogromną przyjemnością. Smaczkiem są też zdjecia, opisywanych w niej miejsc i plastyczne opisy Leby z 1914 roku.

  "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" to nie lada gratka dla miłośników gatunku.

  Czytajcie! Warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kryminały retro dla mnie są szalenie ciekawe, chociaż nie będę ukrywać, że sprawiają mi trudność. Bo muszę się wgryźć, przestawić na odpowiednie lata, przyzwyczaić, że w dochodzeniu nie będzie technologii rodem z amerykańskiego serialu.

  Jest to już 5 tom o detektyw Klarze Schulz. Przyznaję, to moje pierwsze spotkanie z tą bohaterką, ale nieznajomość wcześniejszych części w niczym nie przeszkadzała, bez problemu można się odnaleźć w wydarzeniach, nawet tych z przeszłości. Mogę nawet powiedzieć, że moja ciekawość została dość mocno rozbudzona i z chęcią sięgnę po resztę serii. Tym bardziej, że wydanie - wizualnie, bardzo przypadło mi do gustu.

  Nadia Szagdaj serwuje nam klasyczny kryminał, ze świetną zagadką, której nie sposób rozwiązać, przynajmniej ja, na samym końcu musiałam mocno się zastanawiać jak doszło do tego zabójstwa. Chociaż po przeczytaniu wcześniejszej książki autorki mogłam się tego spodziewać. Podobało mi się również osadzenie wydarzeń w epoce, może nie było zbyt szczegółowe, ale zachowało autentyczność i realność. Z czego jeszcze składa się wyjątkowość tej powieści? Silna (i niezależna) bohaterka. Klara mocno wyprzedza swoje czasy, nie jest tylko świetnym detektywem, to również inteligentna kobieta, która musi walczyć z uprzedzeniami i ironicznym traktowaniem przez mężczyzn. To nie były lata przyjazne emancypantkom.

  Jedyne do czego można się przyczepić to długość. Stanowczo za szybko ją przeczytałam, bo wystarczyły dwa wieczory i tajemnica Bella Donny przestała być zagadką. Ja mocno polecam, dla fanów kryminałów retro i nieprzewidywalnych zakończeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To jedna z lepszych polskich książek jaką miałam okazję czytać w tym roku. Jest wręcz fantastyczna. Żałuję, że wcześniej nie spotkałam się z twórczością pani Nadii Szagdaj.

  Mimo, iż jest to piąty tom, to książkę czyta się bardzo dobrze. Nie ma tutaj żadnych sytuacji, które wprowadziły by zdezorientowanie, po których byśmy się zastanawiali "Ale o co tutaj chodzi". Nie, jest to tak fajnie napisane, że można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów. I to jest mega duży plus. Nie oszukujmy się, nie zawsze mamy okazję dorwać wcześniejsze części, a książka by na tym straciła gdybyśmy jej nie przeczytali, bo jest godna uwagi. Zdecydowanie. Dodam jeszcze, że tak fajny styl ma autorka, iż książkę czyta się szybciutko. Opisy krajobrazów, miejsc w których rozgrywa się akcja, też pobudzają naszą wyobraźnię. No i wątek kryminalny, który baaaardzo mi się podobał. Ale, ale to retro kryminał! Jest to dla mnie duża nowość, która niesamowicie przypadła mi do gustu. A do tego dostajemy silną postać kobiecą. A ja to uwielbiam w książkach, zresztą już jakiś czas temu o tym wspominałam. I mamy tu Klarę - kobietę, która na przekór wszystkiemu i panującemu w tamtych czasach zasadach pokazuje, że potrafi, że umie, że jest inteligentna i wartościowa. Polecam każdemu! Jest to przykład na to, że daleko nie trzeba szukać dobrych książek. Ja już zacieram łapki na inne powieści autorki. Mam nadzieję, że będzie to długotrwała przygoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rok 1914. Podczas wernisażu wystawy znanego malarza Adolfa Ludemanna w Breslau dochodzi do mrożącego krew w żyłach incydentu. Zamiast najnowszego obrazu mistrza, oczom publiczności ukazuje się makabryczny widok – pomalowane krwią płótno, do którego ktoś przymocował fragmenty ludzkiego ciała… 

  Klara Schulz, która wyjechała do nadmorskiego miasteczka Leba, by ukoić ból po stracie męża, odnajduje na plaży okrutnie okaleczone zwłoki. Okazuje się, że brakujące części ciała znalazły się na obrazie w Breslau, a ofiara to sam Ludemann. Kobieta od razu angażuje się w śledztwo. Sprawy nie ułatwia jej niespodziewane uczucie do młodszego mężczyzny…

  "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" to piąty tom serii. Nie znam wcześniejszych części, ale bez problemu można czytać tę książkę bez znajomości wcześniejszych. Dodam iż wydawnicto zapowiedziało wznowienie również i tamtych.

  Nadia Szagdaj w swojej powieści porusza temat emancypacji kobiet. Pokazuje ile trudu musiały zadać sobie, żeby wywalczyć wolność i móc o sobie decydować. Dziś żyjemy w wolnym, państwie, ale warto zastanowić się nad tym problemem, a przede wszystkim docenić fakt, iż możemy wieść życie w takich, a nie innych realiach.

  Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie kreacja bohaterek. To kobiety z krwi i kości, prawdziwe, pełne uczuć, emocji, pewności siebie. Zwłaszcza widać to u głównej bohaterki, Klary. Jej upór, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i wyciągania trafnych wniosków budzą podziw. Takie postaci chce się spotykać na kartach powieści. 

  Pojawia się także wątek romantyczny, ale nie zdominował ON fabuły. I całe szczęście, bo wtedy to nie byłby już kryminał a romans.

  Autorka pisze wprost, wszystko przedstawia w taki sposób, by czytelnik mógł poszczególne wydarzenia i sytuacje odpowiednio sobie zobrazować. Momentami jest drastycznie, brutalnie, ale to przecież kryminał, więc ja po tym gatunku tego typu elementów oczekuję. Akcję cechuje odpowiedni dynamizm. Autorka umiejętnie utrzymuje nas w napięciu, a samo śledztwo i zagadka kryminalna okazały się bardzo frapujące. Z zainteresowaniem wyczekiwałam jak to wszystko się zakończy.

  "Płótno przedstawiające, o ironio, martwą naturę, wypełniał kolaż złożony z kilku części ludzkiego ciała. Gałki oczne wpatrywały się w koneserów sztuki z samego środka upiornej kompozycji. Język, obcięty na długości trzech centymetrów, dotykał wymownie przyrodzenia, oderżniętego wraz z jądrami."

  W książce pojawia się niemieckie nazewnictwo miejscowości i ulic, ale zupełnie nie miałam z tym problemu, gdyż sprawę ułatwiają zamieszczone przypisy. Sama akcja osadzona została w 1914 r., ale język został w znacznym stopniu uwspółcześniony. Ale myślę, że dzięki temu czyta się lżej i szybciej.

  W moim odczuciu autorka bardzo dobrze poradziła sobie z oddaniem klimatu tamtych czasów, gdzie konwenanse i zaściankowość były na porządku dziennym. Dodatkowo efekt ten pogłębiły dołączone stare zdjęcia ulic, budynków, ruin dawnej Leby, a dzisiejszej Łeby. Pozwoliło to wczuć się w klimat tamtej epoki.

  "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" to w przeciwieństwie do ciasnych gorsetów, świetnie skrojony kryminał retro z szeroko osadzonym wątkiem obyczajowym. Polecam nie tylko pasjonatom kryminału, ale ich historii. Moje pierwsze spotkanie z książkami Nadii Szagdaj uważam za nadzwyczaj udane!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zniknięcie Sary. Kroniki Klary Schulz. Tom 2 4/5 Nasza cena:
26,21 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zniknięcie Sary. Kroniki Klary Schulz. Tom 2

Drugi tom serii o detektyw Klarze Schulz Rok 1911. Prywatna detektyw Klara Schulz dostaje tajemnicze zaproszenie na sesję fotograficzną w Danzig. Mimo sprzeciwu najbliższych lekkomyślnie wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się, że ktoś zastawił na nią pułapkę…. Tymczasem w Breslau znikają bez...
Sprawa pechowca. Kroniki Klary Schulz 4/5 Nasza cena:
26,21 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa pechowca. Kroniki Klary Schulz

Pierwszy tom serii kryminałów retro o przygodach Klary Schulz Rok 1910. Na scenie opery w Breslau ginie sławny baryton. Choć początkowo wydaje się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, szybko wychodzi na jaw, że doszło do morderstwa - okrutnego i precyzyjnie zaplanowanego. Na miejscu zbrodni...
To nie jest amerykański film 4/5 Nasza cena:
26,21 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie jest amerykański film

Matka Oliwii została porwana przez nieznanych sprawców. Kiedy wydaje się już, że nie ma szans odnaleźć jej żywej, niespodziewanie wraca do domu. Odmawia współpracy z policją, a o koszmarze, jaki przeszła, świadczą tylko potworne obrażenia na jej ciele. Oliwia jako psychoterapeutka próbuje nakłonić...
eBook To nie jest amerykański film mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,52 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook To nie jest amerykański film mobi epub

Matka Oliwii została porwana przez nieznanych sprawców. Kiedy wydaje się już, że nie ma szans odnaleźć jej żywej, niespodziewanie wraca do domu. Odmawia współpracy z policją, a o koszmarze, jaki przeszła, świadczą tylko potworne obrażenia na jej ciele. Oliwia jako psychoterapeutka próbuje nakłonić...
Chemik 4/5 Nasza cena:
26,21 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemik

Drugi tom serii kryminalnej Metropolia. Komisarz Sabina Trzmiel otrzymuje wezwanie na katowickie osiedle Gwiazdy, gdzie z balkonu wypadł młody chłopak. Intuicja podpowiada jej, że nie ma do czynienia z samobójstwem. Kto mógłby pragnąć śmierci utalentowanego studenta? Tropy prowadzą zarówno w...
Zima Skorpiona 0/5 Nasza cena:
29,96 zł 39,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zima Skorpiona

Na jachcie ukraińskiego miliardera na francuskiej Riwierze dochodzi do niecodziennej transakcji: as światowego wywiadu, nieuchwytny Skorpion, w zamian za siedmiocyfrową kwotę zobowiązuje się udaremnić plan zamordowania kandydata na prezydenta Ukrainy. Rozpoczyna się wyścig z czasem - do wyborów...
Gorączka i krew 5/5 Nasza cena:
29,96 zł 39,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorączka i krew

Na południu Francji giną młode, piękne dziewczyny. Szybko okazuje się, że padły ofiarą makabrycznych morderstw. Odnalezienie zmasakrowanych ciał ani schwytanie obłąkanych braci Salaville nie oznacza jednak końca krwawego rytuału. Kilka miesięcy później identyczna zbrodnia zostaje popełniona w...
Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie 0/5 Nasza cena:
18,71 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie

Pierwsze spotkanie doktora Watsona i Sherlocka Holmesa Genialny detektyw na prośbę Scotland Yardu angażuje się w rozwikłanie zagadki morderstwa mężczyzny znalezionego w opuszczonym domu. Przy jego ciele leży ślubna obrączka, a na ścianie widnieje krwawy napis...
Czarna lista 4/5 Nasza cena:
29,96 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna lista

Przed sierżant Jessicą Daniel piętrzy się stos ciał. Zazwyczaj kiedy na wolności grasuje seryjny zabójca, prowadzący śledztwo działają pod dużą presją, żeby jak najszybciej ująć sprawcę. Ale tym razem wszystkie ofiary to także nieznający litości kryminaliści. Media i opinia publiczna w tajemniczym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula