Wojciech Kulawski

Wojciech Kulawski specjalizuje się w pisaniu trzymających w napięciu powieści kryminalnych, jednak nie ogranicza się tylko do jednego nurtu literackiego - w swoim dorobku ma również powieści sensacyjne, thrillery, a także fantastykę.


Wojciech Kulawski urodził się w 1977 roku w Tyczynie, lecz dorastał w stolicy województwa podkarpackiego - Rzeszowie. W przeszłości był recenzentem portalu ArenaHorror, a obecnie pracuje w korporacji w branży IT i wciąż pisze kolejne książki. Jego najważniejszą życiową rolą jest jednak bycie mężem i ojcem. Do tworzenia powieści zainspirowały go komiksy z lat 80. - "Yans" oraz "Kajko i Kokosz". Początkowo autor umieszczał swoją twórczość na portalach internetowych, które zrzeszały aspirujących i utalentowanych pisarzy.


Książki Wojciecha Kulawskiego to między innymi "Patostreamerzy" (Wydawnictwo CM, Warszawa 2022) czy "Lista Sześciu" (Wydawnictwo CM, Warszawa 2017). Popularność przyniosły mu także powieści sensacyjno-przygodowe, takie jak: "Syryjska legenda" (Wydawca: Lind & Co, Warszawa 2021) oraz "Meksykańska hekatomba" (Wydawca: Lind & Co, Warszawa 2021). Autor stworzył również poruszające odbiorcę opowiadania - "Pojedynek na szosie" dostępny w publikacji "Przedświt" czy "Morderstwo w Łagowie" z antologii "Co się przydarzyło pani M?".


Wojciech Kulawski dwukrotnie został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w takich konkursach literackich jak: Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Poznań Fantastyczny, Literacki Debiut Roku, Japan Fest.