Thomas Erikson

Thomas Erikson jest szwedzkim pisarzem, trenerem personalnym, a także psychologiem komunikacji społecznej. Urodził się w 1965 roku.

Autor zadebiutował w 2011 roku serią kryminalną o behawioryście Alexie Kingu, który ma umiejętności zbliżone do tych, jakie posiada sam autor. Bohater pomaga policji w zakresie analizowania ludzkich postaw i motywacji oraz tworzy profile sprawców. W ramach tej serii powstały, takie książki jak: “Złudzenie” czy “Okrucieństwo”. Alex King okazał się osobą uwielbianą przez czytelników, którzy domagają się kolejnych części, w których nie zabraknie kolejnych zleceń i intrygujących przestępstw.

Thomas Erikson wydał również książkę “Otoczeni przez idiotów”. Autor stwierdza w niej, że możemy uważać, że jesteśmy otoczeni przez idiotów, ale tak naprawdę otaczają nas ludzie o czterech różnych typach osobowości. Wystarczy umieć je zidentyfikować, aby zdecydowanie ułatwić sobie życie i sprawić, że już nigdy nie będziemy czuli się aż tak zirytowani w kontakcie z drugą osobą. Prawa do tłumaczeń zostały kupione, m.in. przez Brazylię, Niemcy, USA, Chiny czy Hiszpanię, a w samej Szwecji książka stała się bestsellerem.