Rafał Cichowski

Rafał Cichowski urodził się w 1984 roku w Kutnie, a obecnie mieszka w Warszawie wraz z żoną. Tam właśnie pracuje jako copywriter w agencji reklamowej. Zajmuje się również tłumaczeniami i dziennikarstwem.

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnym czasie zajmuje się pisaniem. Poza nim pasjonuje go malarstwo oraz fotografia, uwielbia także długie spacery ze swoim ukochanym psem.

Wcześniejsze próby literackie autora osadzane były zazwyczaj w czasie teraźniejszym. Podchodząc jednak do poważnego pisania, postanowił skupić się na przyszłości, jako czasie akcji w powieściach. Do tej pory ukazały się jego dwie samodzielne powieści "2049" oraz "Pył Ziemi".

Debiutancka powieść "2049" z 2015 roku została bardzo dobrze przyjęta przez Czytelników. To pozycja z dziedziny science fiction z futurystyczną wizją świata, w której Rafał Cichowski porusza poważne tematy dodając do nich nutkę ironii. "Pył Ziemi" z 2017 to wizja upadku Ziemi, gdzie sztuczna technologia będzie odgrywała kluczową rolę. Autor jest w trakcie tworzenia kolejnych powieści, również na temat przyszłości.