Michał Kołodziejczyk

Michał Kołodziejczyk jest znanym i cenionym dziennikarzem sportowym. Jest szefem redakcji sportowej telewizji Canal+. Jako korespondent relacjonował wydarzenia z czterech Mistrzostw Świata i trzech Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce oraz z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

Urodził się 3 lutego 1981 w Warszawie. Pracował w czasopiśmie "Piłka nożna", publikował też na łamach "Przeglądu sportowego" i "Rzeczpospolitej". Współpracował z TVP, pojawiając się na przykład jako ekspert w studiach meczowych. W latach 2015-2019 był redaktorem naczelnym serwisu internetowego WP Sportowe Fakty. Od 2020 roku w Canal+.

 

Michał Kołodziejczyk został w roku 2019 laureatem Grand Press, Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

 

Razem z Anitą Werner (dziennikarką TVN i TVN7, a prywatnie swoją partnerką życiową) napisał książkę "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka". To podróż po miejscach, w których futbol nie ogranicza się jedynie do sportowych rozgrywek. Tutaj kibicowanie drużynie staje się często polityczną i społeczną deklaracją, pozwala określić przynależność do danej grupy, a zwycięstwo w piłkarskim meczu jest równoważne z wygraną na polu bitwy. "Mecz to pretekst" ukazuje mechanizmy rządzące współczesnym światem, które niczym w soczewce skupiają się na stadionach i w szatniach zawodników.