Marta Galewska-Kustra

Marta Galewska-Kustra najbardziej znana jest z bestsellerowej serii o małym chlopcu imieniem Pucio. Jego przygody uwielbiają dzieci w całej Polsce.


Marta Galewska-Kustra to również pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, ale przede wszystkim specjalista w dziedzinie logopedii dziecięcej. W Warszawie prowadzi gabinet logopedyczny, do którego mogą się udać rodzice, których pociechy mają opóźniony rozwój mowy czy zaburzenia artykulacji. Skuteczność pracy z dzieckiem to przede wszystkim prawidłowo dobrane sposoby pracy, dlatego dr Marta Galewska-Kustra stara się, aby wszystkie stosowane przez nią metody były efektywne, ale również atrakcyjne dla małych pacjentów.


W swojej naukowej publikacji "Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki" udowadnia między innymi, że terapia mowy powinna być połączona z rozwijaniem potencjału twórczego dziecka.


Praktyka zawodowa pomogła w stworzeniu kilku pozycji książkowych, które wspierają nie tylko logopedów, ale i rodziców w przeprowadzeniu terapii mowy w przystępny, a przede wszystkim w efektywny sposób. "Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci" to 64 strony atrakcyjnych ćwiczeń, podzielonych według wieku, potrzeb dziecka i stopnia trudności polecanych zadań.


W kwestii treningu mowy można również sięgnąć po wcześniejszą pracę autorki, a mianowicie "Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci" - wesołe teksty, które przypadną do gustu każdemu dziecku, a całość uzupełniają przyciągające wzrok ilustracje.


Terapia przez zabawę to hasło, które może okazać się kluczem do sukcesu. Dlatego dr Marta Galewska-Kustra w "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" i "Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych" przedstawia wesołe postacie, które pomogą dziecku przejść przez wszystkie etapy terapii i ćwiczeń. Wesoła mucha czy mały chłopczyk Pucio to idealni towarzysze do podejmowania kolejnych wyzwań logopedycznych.


Istotne jest to, że wyrazy i sytuacje pokazane w książkach autorki osadzone są w codziennych sytuacjach, a przedmioty i rzeczy są znane i bliskie małemu odkrywcy.