"Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" to trzecia z kolei część przygód przedszkolaka Pucia i jego rodziny. Seria książek o Puciu, napisana przez logopedę, jest nie tylko uwielbiana przez dzieci, ale także wspomaga ich prawidłowy rozwój w zakresie mowy, poprawnej artykulacji oraz prewencji powstawania wad wymowy.
Przedszkolak Pucio wraz z rodzicami i rodzeństwem wybiera się na zimowe wakacje w góry. Razem z wujostwem spędza wesołe chwile, spacerując, bawiąc się na śniegu oraz obserwując górskie zwierzęta. Zimową sielankę przerywa jednak niebezpieczna przygoda taty Pucia - na szczęście, wszystko kończy się dobrze.
Opowiadając historie z życia Pucia, autorka - logopeda Marta Galewska-Kustra ? celowo koncentruje się na codziennych aktywnościach, znanych każdemu małemu dziecku. Prosty przekaz i niewielka ilość tekstu - dostosowane do wieku dziecka ? ułatwiają dzieciom koncentrację. Jednocześnie konstrukcja książki nastawiona jest na rozwijanie u dziecka mowy zdaniowej oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatycznych, takich jak odmiana rzeczowników i czasowników. Do czytania zachęcają również przyjazne ilustracje Joanny Kłos.
Ciekawa tematyka i pogodna estetyka książek sprawiają, iż po przygody Pucia dzieci sięgają bardzo często. Kartonowe strony książki i jej wygodny format powodują jednak, że książka wytrzymuje przez długie lata intensywnego używania.
Książka zawiera nie tylko warstwę narracyjną, ale także minićwiczenia zachęcające do powtarzania nowych zwrotów oraz rozbudowywania słownictwa. Znajdziemy w niej także informacje dla rodziców, pozwalające na wstępną ocenę prawidłowości rozwoju mowy u dziecka i zalecenia, co do sposobu pracy z książką.
Dr Marta Galewska-Kustra pracuje jako logopeda, pedagog dziecięcy i pedagog kreatywności. Wykłada w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jej specjalizacja obejmuje terapię opóźnionego rozwoju mowy, a także problematykę rozwijania kreatywności i zdolności twórczych u dzieci. Jest autorką serii książek "Uczę się mówić", obejmującej pozycje o przygodach Pucia i jego rodziny, a także książki z ćwiczeniami logopedycznymi dla starszych dzieci, takie jak: "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci", "Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy" oraz "Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci".
- Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Anna K. w dniu 2018-03-18Recenzja dotyczy produktu typu: książka
7 z 11 osób uznało recenzję za przydatnąPucio to mój ukochany pomocnik w terapii małych dzieci, więc bardzo czekałam na kolejną część jego przygód. Czy było warto?
Oczywiście! Pucio jest przecież ulubionym kolegą moich pacjentów, bo rozwija się razem z nimi. Najpierw, kiedy był mały, bawił się onomatopejami i dźwiękami, które go otaczały (Pucio uczy się mówić dla dzieci już od 6 miesiąca życia). Kiedy trochę podrósł, rozwinął swoje słownictwo, a także poznał moc czasowników (Pucio mówi pierwsze słowa dla dzieci po 1 roku życia). Teraz Pucio znów trochę wydoroślał i tym razem nauczył się więcej opowiadać, budować dialog, odmieniać rzeczowniki, wyćwiczył orientację w przestrzeni i wiele innych umiejętności właściwych dla dzieci w wieku 2 - 3 lat.
Wspaniale jest tutaj również to, że cała książka jest spójna i opowiada pełną historię Pucia i jego rodziny. Zaczynamy od pakowania walizek, wyjazdu do cioci i wujka, przeżywamy wiele różnych, zimowych przygód, a potem bezpiecznie wracamy do domu, by w spokoju wspominać cudowne ferie. Pod koniec książki, tak jak w poprzednich częściach, pojawiają się obrazki, które wystąpiły podczas tej historii. Dzięki nim maluch przypomina sobie, co przeżywał Pucio i może spróbować to opowiedzieć.
Na każdej ze stron znajdziemy dialog ze słownictwem dostosowanym do dziecka i podpowiedzi dla rodziców, na co zwrócić uwagę, np. jakie pytania zadać.
Uwielbiam ilustracje Joanny Kłos, bo są świetnie dobrane do dzieci: wyraźne, wesołe i jednoznaczne. Dzieci od razu wiedzą "o co chodzi", łatwo jest im się skupić na ilustracji i opowiedzieć, co się dzieje. Tym, którzy nie znają jeszcze tej serii przypominam, że każda z książek jest wydana w dużym formacie i ma grube sztywne strony, przystosowane dla małych rączek.
Marta Galewska-Kustra wie, co dzieci lubią i jak dobrać narzędzia do zdolności małego czytelnika. Każda z części o Puciu jest dopasowana do danego etapu rozwoju mowy i wspaniale wspiera nie tylko terapię logopedyczną w gabinecie, ale przede wszystkim daje rodzicom mnóstwo możliwości do stymulowania rozwoju mowy ich dziecka. Zanim zaczniecie korzystać tej książki, przeczytajcie porady od autorki, która naprawdę wie, co robi!
Co tu dużo mówić: Pucio jest fenomenalny i kochany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Moi mali pacjenci są zachwyceni tym, że mogą znów wyruszyć z Puciem w podróż i lepiej poznać jego wspaniałą rodzinę, a mnie pozostaje tylko czekać na kolejną część. - Super RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Iwona C. w dniu 2018-04-20Recenzja dotyczy produktu typu: książka
5 z 8 osób uznało recenzję za przydatnąNie ma lepszego sposobu na zachęcenie dziecka do nauki niż zabawa. W przypadku tej książki to się sprawdza. Mile spędzony czas razem z rodzicem na czytaniu przygód, jakie spotkały rodzinę Pucia w górach owocuje rozszerzeniem słownictwa. Przed przeczytaniem książki razem z dzieckiem warto przeczytać wstęp przygotowany przez autorkę, w którym mówi, jak korzystać z książki, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by dziecka do niczego nie zmuszać, a jedynie zachęcać do powtarzania słów czy mówienia o tym, co znajduje się na obrazkach w książce.
[Adres usunięty] - Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Sebastian B. w dniu 2020-04-22Recenzja dotyczy produktu typu: książka
1 z 1 osób uznało recenzję za przydatnąKsiążka, która wspomaga nasze dziecko w nauce mowy oraz w podstawach gramatyki, tym razem wybierzemy się razem z Puciem na zimowe ferie.
- Recenzentus NotPospolitusOcena: 5/5Dodana przez Arleta R. w dniu 2020-03-05Recenzja dotyczy produktu typu: książka
1 z 1 osób uznało recenzję za przydatnąKsiążka fajna, taka samo jak inne z tej serii, polecam!..............
- Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Ewa K. w dniu 2018-12-28Recenzja dotyczy produktu typu: książka
3 z 5 osób uznało recenzję za przydatnąCudowna książka, dzieci uwielbiają Pucia i jego przygody
😀😀😀
- Autor: Marta Galewska-Kustra
- Wydawnictwo Nasza Księgarnia
- Seria Pucio
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2020
- Ilość stron: 40
- Format: 205 x 250 mm
- Kod producenta: GXP-719771
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788310135803
- Język: polski
- Nr wydania: 2
- ISBN: 9788310135803
- EAN: 9788310135803
- Wymiary: 20.5x25 cm
- Powiązane tematy: Prezenty na Wielkanoc 2022 - Pomysły na Upominki Wielkanocne, Nagrody dla przedszkolaków, Prezenty dla dzieci pod choinkę 2021 - Świąteczne Upominki dla dziecka na święta, Darmowa Dostawa, Księgarnia Białystok, Odbierz kod, Najlepsze książki dla dzieci w wieku 0-2 lata, Najlepsze książki dla dzieci w wieku 3-5 lat, Najlepsze książki dla dzieci w wieku 6-8 lat