Pucio - książki, zabawki, puzzle, gry

"Pucio. Uczę się mówić" to seria, której głównym bohaterem jest sympatyczny chłopiec – Pucio. Ten wzbudzający sympatię maluch i jego wesoła rodzinka sprawią, że Twoje dziecko zyska wspaniałych towarzyszy, dzięki którym nauka mówienia stanie się świetną zabawą i okazją do spotkania swojego nowego ulubionego bohatera.


Autorką książek i puzzli jest Marta Galewska-Kustra, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości oraz specjalistka w dziedzinie logopedii dziecięcej. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że nauka mówienia z Puciem opiera się na specjalistycznej wiedzy i  wieloletnim doświadczeniu autorki w zakresie treningu mowy.


Książeczki Pucio to książki edukacyjne, które cieszą każdego malucha – zarówno szkrabów, jak i nieco starszych ancymonów. Rymowanki logopedyczne dla dzieci i inne formy ćwiczenia rozwoju mowy dziecka poprzez świetną zabawę to bez wątpienia najfajniejszy sposób nauki mówienia, jaki każdy malec może sobie wyobrazić!


Pierwsze kroki w nauce mówienia dzięki produktom z serii "Pucio. Uczę się mówić" mogą być przyjemnością!

Dlaczego warto sięgać po książeczki z serii “Pucio”?

Wesołe przygody małego bohatera i jego rodziny to z całą pewnością doskonały sposób na budowanie więzi między rodzicami a dziećmi poprzez wspólne czytanie i rozmowy na temat treści książek. Co najważniejsze, książeczki z Puciem stanowią niezwykle wartościowe narzędzie do nauki mowy i wspierają umiejętności językowe u dzieci. Już od pierwszych słów książeczki takie, jak "Pucio mówi pierwsze słowa" seria staje się wiernym przyjacielem dzieci. Te kolorowe i interaktywne książki dla dzieci zyskały ogromne uznanie, gdyż wyróżnia je przystępny język, ciekawe historyjki obrazkowe, niezwykle kolorowe ilustracje, które pozwalają maluchom łatwo przyswajać nowe słowa i wyrażenia. Z Puciem rozwój mowy i nauka nowych słów jest zabawą.


Logopedyczne walory idą w parze z wartościami poznawczymi i społecznymi. Seria Pucio wspiera rozwijanie rozumienie świata, umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, gdyż dziecko łatwo może utożsamiać się z bohaterem i zrozumieć, czym są przeżycia towarzyszące nam każdego dnia. Książki Pucio zawierają pytania i zadania, które zachęcają dziecko do aktywnego uczestnictwa w lekturze, a to wszystko razem sprawia, że czytanie Pucia to nauka poprzez zabawę. Dlatego słusznie książeczki są uwielbiane przez rodziców, a także polecane przez pedagogów i logopedów, gdyż wspierają rozwój emocjonalny dziecka, uczą i bawią. 

Pucio – zabawki dla najmłodszych, które bawią i rozwijają

Serii książeczek towarzyszą dwie urocze zabawki Pucio, w tym przytulanki, które stanowią towarzystwo dla najmłodszych, a także cenne narzędzie wspierające rozwój dzieci oraz Puzzle Pucio i gry edukacyjne. 

Misia i Pucio do tulenia – urocze maskotki dla dzieci

Gałgankowy Pucio i przytulanka Misia, są tak samo kochani, jak w znanych dzieciom opowiastkach. Maskotki chłopca Pucio i dziewczynki Misi są doskonałym uzupełnieniem serii książek autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. Dzieci mogą jeszcze bardziej utożsamiać się z przygodami Pucia i wcielać się w jego rolę podczas czytania, co czyni proces nauki mowy jeszcze bardziej atrakcyjnym.


Maskotka chłopca to serce serii, które zdobyło uznanie zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Maskotka Pucio i Misia to doskonali przyjaciele do przytulania i zasypiania. Miękka lalka i jej urocza twarz sprawiają, że dzieci uwielbiają przytulać Pucia i Misię na nocnych wyprawach do krainy snu. Przytulanie maskotki nie tylko przynosi poczucie bezpieczeństwa, ale także rozwija więź emocjonalną dziecka. Młodzi odkrywcy cenią także możliwość, zabrania maskotek na spacery i do zabawy. Pucio i Misia są gotowi na nowe przygody, co sprawia, że dziecko może rozwinąć swoją wyobraźnię, bawiąc się razem z ukochanym bohaterem.

Puzzle Pucio – idealne pierwsze układanki

Puzzle Pucio to seria układanek, która stanowi idealne narzędzie do zabawy i jednocześnie wspiera rozwijanie szeregu innych istotnych umiejętności u najmłodszych. Puzzle Pucio są świetną zabawą, a jednocześnie zachęcają do aktywnego uczestnictwa w zabawie i pomagają w rozwoju koordynacji ręka-oko. Każda układanka skupia się na konkretnej scenie z życia Pucia, jak puzzle Pucio i Misia ubierają choinkę, co pozwala dziecku poznawać nowe słowa i ćwiczyć małą motorykę. Dzieci układając np. puzzle Pucio co słychać?, mogą opowiadać o obrazkach, łącząc słowa z widocznymi na nich elementami. Dzieci muszą skoncentrować się na dostosowywaniu kształtów i obrazków, co stymuluje zdolności motoryczne i rozwijanie precyzyjnych ruchów.

Gry edukacyjne – domino, logopedyczne memo i inne

Seria Pucio zaprojektowana jest tak, aby wspierać rozwój mowy i umiejętności dziecka, jednocześnie dostarczając mu radości i emocji związanych z zabawą. Wśród proponowanych gier “Pucio” jest domino, która doskonale sprawdza się jako narzędzie wspierające rozwijanie logicznego myślenia. W trakcie gry maluchy przyswajają także nowe słowa i pojęcia, co wspomaga naukę mowy. Logopedyczne memo językowe to kolejna gra, która jest doskonałym narzędziem w nauce mowy. To klasyczna gra memory, w której dzieci muszą odnajdywać pasujące do siebie obrazki. To rozwija pamięć i koncentrację, ale także naukę nowych słów, ponieważ każda para obrazków jest opisana.