Lisa Kleypas

Lisa Kleypas jest amerykańską autorką powieści romantycznych oraz o tematyce historycznej. Jej powieści mają miano bestsellerów i przetłumaczone zostały na czternaście różnych języków.

Pochodzi z Temple w Teksasie, urodziła się w 1965 roku. Zaczęła pisać powieści już w czasie szkolnym, a pierwszą książkę wydała w wieku 21 lat. W 1985 została wysłana wybrana Miss Massachusetts w wyborach Miss America. Książki Lisy Kleypas są historycznymi romansami. Jednak od 2006 roku autorka postanowiła zgłębiać temat współczesnych romansów. Mieszka ona w stanie Waszyngton z mężem i dwójką dzieci.

W wyniku pracy autorki Lisy Kleypas powstało kilka serii książek. Do najpopularniejszych należą:

  • Seria “Wallflowers” - opowiada o perypetiach czterech młodych kobiet z londyńskiego towarzystwa; w skład serii wchodzą m.in.: "Magia powrotu" i "Sekrety letniej nocy"
  • Seria “Hathaway” - opisuje losy rodziny Hathaway, które mają miejsce w wyniku oddziedziczenia niespodziewanego spadku; do książek z tej serii należą: "Wyjdź za mnie", "Uwiedź mnie" i "Pokochaj mnie"
  • Seria “Ravenels” - ukazuje historię rodziny Ravenels; składa się z takich książek jak "Nieczuły rozpustik" i "Diabeł na wiosnę"


Lisa Kleypas jest zdobywczynią wielu nagród. W jej dorobku można znaleźć takie nagrody jak: Romance Writers of America RITA Award oraz nagrodę magazynu Romantic Times za najlepszy zmysłowy romans historyczny - była to powieść "Kochanek Lady Sophii". Jej powieści zyskały wiele zagorzałych czytelniczek na całym świecie, a postacie pojawiły się już na ekranach.