David Lagercrantz

David Lagercrantz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, szwedzkich dziennikarzy i pisarzy. Rodzimi odbiorcy mieli szansę poznać go już dawno, jako twórcę biografii Gorana Kroppa i Håkana Lansa. Wartym uwagi jest tutaj fakt, że obie te pozycje już niedługo mają zostać zekranizowane. Pisarz ma na swoim koncie również książkę na temat najsłynniejszego, szwedzkiego piłkarza – Zlatana Ibrahimowića. Pozycja ta na polskim rynku ukazała się pod tytułem Ja,Ibra. Warto wspomnieć, że właśnie za tę książkę otrzymał nominację do The William Hill Sport Book of the Year in 2013.

Jednak największą popularność i sławę Davidowi Lagercrantzowi przyniosła decyzja o kontynuacji słynnej serii Millennium, którą zapoczątkował Stieg Larsson. Spadkobiercy praw do twórczości autora, właśnie jemu postanowili powierzyć ten zaszczyt. I jak przekonali się odbiorcy na całym świecie, była to trafna decyzja, która kultowej już serii nadała nowe życie w świecie literatury. Odkąd czwarty tom pt. "Co nas nie zabije" pojawił się na rynku, kariera Lagercrantza nabrała tempa. W błyskawiczny sposób jego nazwisko znalazło się na szczytach najważniejszych, światowych list bestsellerów.

Obecnie jego ostatnia powieść Grzech pierworodny w Wilmslow porywa również serca czytelników na całym świecie. Pisarz ma na koncie wiele znaczących nagród, wyróżnień i nominacji literackich, które potwierdzają, że wciąż jest w szczycie formy i nieustająco cieszy się ogromną popularnością.

Bestsellery - książki sensacyjne

Nowości - książki sensacyjne