Seria Millennium

Bestsellerowa saga "Millennium" nieżyjącego już Stiega Larssona to seria świetnie napisanych i trzymających w napięciu kryminałów. W skład sagi wchodzi pięć tytułów: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął", "Co nas nie zabije" oraz "Mężczyzna, który gonił swój cień".

Niesamowicie ekscytujące historie, które opowiedział Larsson, zyskały miłośników na całym świecie. Trylogiia Millennium sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i na stałe weszła do kanonu powieści kryminalnych.

W pierwszej części serii Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist podążają tropem zagadki sprzed lat - zaginięcia Harriet Vanger. W trakcie śledztwa okazuje się, że tajemnicze zniknięcie to nie jedyny sekret, jaki skrywa rodzina Vanger.

Kolejne dwa tomy sagi powiązane są z częścią pierwszą osobami głównych bohaterów. Lektura części pierwszej nie jest niezbędna do zrozumienia akcji opisanych w 2. i 3. części "Millennium", jednak zdecydowanie zachęcamy do przeczytania całości. Poznając jedynie wybrane tomy, świadomie rezygnujemy z możliwości poznania dzieł reprezentujących najlepsze szwedzkie tradycje fikcji literackiej.

Stieg Larsson to prawdziwy mistrz budowania napięcia, jeśli więc szukasz ekscytującej lektury na wiele wieczorów, sięgnij po kryminalną sagę "Millennium". Połykasz książki w ekspresowym tempie? Najlepiej od razu sięgnij po pełen pakiet. Dobra zabawa i przeżywanie emocjonujących wydarzeń z pewnością Cię nie ominą!

Uwaga - na trylogii się jednak nie kończy!

Spadkobiercy Stiega Larssona wyrazili zgodę na opisanie dalszych przygód Lisbeth Salander i Mikaela  Blomkvista. Powstały kolejne części sagi. IV tom - "Co nas nie zabije" - zawitał na światowym rynku (również w Polsce) w sierpniu 2015 roku. Tom V - "Mężczyzna, który gonił swój cień" - miał premierę w roku 2017.
 
Kontynuację napisał David Lagercrantz, szwedzki pisarz i dziennikarz, znany głównie jako biograf himalaisty Gorana Kroppa, wynalazcy Hakana Lansa i najpopularniejszego szwedzkiego piłkarza Zlatana Ibrahimovicia.

Produkty z serii Millennium