Stieg Larsson

Stieg Larsson - szwedzki pisarz. Za życia znany był przede wszystkim ze swych dokonań na polu zawodowym - był dziennikarzem, pisał o ekstemiźmie i rasiźmie. Zmarł w 2004 roku i nie doczekał czasów, gdy jego twórczość, seria kryminalna "Millennium", podbiła serca milionów Czytelników na całym świecie i doczekała się ekranizacji. "Millennium" miała mieć łącznie co najmniej 9 tomów. Larsson zdążył napisać 3. W posiadaniu wieloletniej partnerki pisarza znajduje się 3/4 tomu 4 oraz szkice kolejnych części.

Autorem 4 tomu o tytule "Co nas nie zabije" jest inny dziennikasz szwedzki, David Lagercrantz. Jego twórczość polscy czytelnicy znają z książki "Ja Ibra" - Lagercrantz jest współautorem biografii Zlatana Ibrahimovića. Czwarta część "Millennium" nie jest "dopisanym" dziełem Larssona, Lagercrantz wymyślił własną fabułę.

Kolejność książek z serii Millennium:
  1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
  2. Dziewczyna, która igrała z ogniem
  3. Zamek z piasku, który runął
  4. Co nas nie zabije

W TanioKsiążkowym asortymencie, oprócz książek w oprawie miękkiej i twardej oraz wersji pocket, znajdziesz też "Millennium" w wersji na płycie CD (audiobook), a także komiks zainspirowany przygodami Lisbeth i Mikaela.

Bestsellery - książki kryminalne

Nowości - książki kryminalne