Książki Anny Czelej

Anna Czelej jest znana przede wszystkim ze swojej niezwykłej kuchni opartej na wschodniej tradycji Pięciu Przemian - od 20 lat tworzy nowe przepisy i fotografuje przygotowywane przez siebie dania.

Przyglądając się jej publikacjom możemy natknąć się na takie książki jak np. "Praktyczne gotowanie wg Pięciu Przemian", "Bezglutenowa cukiernia", "W piekarni Pięciu Przemian", "Magia zmian" czy cykl, do którego wliczają się "Wiosna, Lato, Jesień oraz Zima w kuchni Pięciu Przemian".

Sama autorka informuje nas na swojej oficjalnej stronie internetowej, iż wszelkie inspiracje czerpie zawsze z natury. Niejednokrotnie próbowała uwiecznić piękne dla niej pejzaże na płótnie bądź poprzez fotografię. Ostatecznie jednak bez reszty zafascynowała ją chińska filozofia przyrody, która buduje świadomość jedności świata, wg której jakaś część każdego człowieka należy do wszystkich żyjących istot. Takie spojrzenie na rzeczywistość udowadnia wg Anny to, że niczego nie robimy de facto dla siebie, natomiast rywalizacja do niczego nie prowadzi. Autorka w swoich publikacjach dzieli się z nami swoją wiedzą na temat metod, które wg niej pomagają w uzyskaniu równowagi, czyli zdrowia i właściwych relacji z innymi ludźmi i światem. Przekonuje nas, iż filozofia ta niesie za sobą radość i spełnienie.

W swojej publikacji "Magia zmian", Anna Czelej pokazuje czytelnikowi, co można osiągnąć poprzez zastosowanie chińskiej filozofii przyrody. Jeżeli pragniesz, aby w Twoim życiu zagościła harmonia i chcesz stanowić wraz ze światem jedność i wzajemnie się dopełniać - ta książka jest dla Ciebie.

Z książek kucharskich Anny można natomiast dowiedzieć się, jak uzdrowić swoją kuchnię. Technika gotowania wg Pięciu Przemian została opracowana już w starożytnych Chinach. Cała filozofia nie polega jednak na tym, co jemy, ale przede wszystkim na właściwym sposobie przygotowywania posiłków i ich spożywania. Zmieniając sposób gotowania, nadasz swoim potrawom lepszego smaku i wpłyniesz pozytywnie na swoje zdrowie. Potrawy, które przygotowuje się zgodnie z naturalnym obiegiem energii w przyrodzie, pozwalają nam zachować równowagę. Nie ma tu więc żadnej kolejnej diety cud, za to autorka niejednokrotnie zasypuje nas własnymi przepisami, z których grzechem byłoby nie skorzystać.
Dlaczego warto sięgnąć
po książki tej autorki:

► Pani Anna, znana i ceniona specjalistka, stosuje w praktyce przepisy, które opisuje.

► Składniki przepisów Anny Czelej opierają się na szerokodostępnych w Polsce produktach.

► Przepisy są proste i szybkie do wykonania.


Szczególnie polecamy przepisy z serii w Kuchni Pięciu Przemian - przepisy te podzielone są zgodnie z porami roku

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej