Adam Przechrzta

Książki Adama Przechrzty są przede wszystkim dedykowane dla fanów pozycji sensacyjnej i fantastycznej. Niebanalny styl pisania oraz wciągająca fabuła z pewnością zainteresują każdego, kto nie sięgnął jeszcze po takie znane tytuły jak "Namiestnik" lub "Adept".

Adam Przechrzta urodził się 14 kwietnia 1965 roku w Zabrzu. Ukończył studia historyczne, jest polskim naukowcem i doktorem nauk humanistycznych. W fantastyce zadebiutował w 2006 roku, kiedy na łamach magazynu "Nowa Fantastyka" wydał opowiadanie "Pierwszy krok". W 2008 roku opowiadanie zostało rozwinięte w pierwszą powieść, wydaną pod tym samym tytułem. W jego dziełach duże znaczenie odgrywa historia, która stanowi tło dla rozgrywających się zdarzeń. Odbywają się one w różnych czasach, a wykształcenie historyczne z pewnością umożliwia autorowi łatwe manewrowanie datami i wydarzeniami.

Wspomniana już pierwsza powieść fantastyczna "Pierwszy krok" osadzona jest w czasach europejskiego średniowiecza, pełna magii, pojedynków i bitew. Opowiada o losach Adama de Sarnac, który jest francuskim księciem i wraz z całą swoją rodziną posiada niezwykłe magiczne moce, które wykorzystane zostaną wobec przeciwników.

Kolejną książką jest "Wilczy legion", którego akcja rozgrywa się w 1937 roku. Bohaterem jest Johannes Krohne, żołnierz, gotowy poświęcić się w walce dla kraju i dobra ogółu.

Do tej pory Adam Przechrzta wydał również trzy cykle: "Depozytariusz Chorągwi Archanioła", cykl o Razumowskim oraz "Materia Prima". Do tej pory najliczniejszym, ponieważ składającym się aż z czterech tomów jest cykl o Razumowskim. Główny bohater, czyli tytułowy Razumowski to oficer Głównego Zarządu Wywiadowczego. Tłem dla akcji są czasy wojenne, świat i rzeczywistość pod panowaniem NKWD oraz walki polityczne czasów stalinowskich.

Inne dwie warte polecenia książki autora to "Adept", rozgrywająca się w Warszawie na początku dwudziestego wieku i "Namiestnik", w którym Warszawa znajduje się w kleszczach wojny. W obu przypadkach głównym bohaterem jest Olaf Rudnicki, alchemik i aptekarz, który początkowo nie chce mieszać się w sprawy polityczne, jednak z biegiem czasu zostanie zmuszony do zmiany swojego postanowienia.

Twórczość Adama Przechrzty zainteresować powinna każdego wielbiciela fantastyki, szczególnie tej sensacyjnej. Dodatkowym atutem są wątki historyczne, wplecione w fabułę i nieodłączne dla każdej nowej pozycji, co wzbogaca przedstawiony świat i pozwala Czytelnikowi na lepsze rozeznanie w otaczającej bohaterów rzeczywistości.