"Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej" to interesująca pozycja opowiadająca o odważnych czynach, jakich dokonywała tytułowa postać. W roku 1940 roku w stolicy utworzone zostaje getto. Irena Sendlerowa nie jest w stanie pogodzić się z tym, co rozgrywa się na jej oczach. Nie zamierza stać bezczynnie w chwili, gdy odgrodzono i zamknięto tysiące ludzi, którzy stracili już nadzieję na jakąkolwiek pomoc. Chce zrobić coś w ich sprawie, by odczuli, że nie są sami i ktoś naprawdę działa.
Razem z przyjaciółmi udaje jej się zabrać jedno z żydowskich dzieci i zabrać na asyryjską stronę. Na tym jednak nie poprzestaje, bo za pierwszym dzieckiem przeprowadza kolejne. Tworzy dla nich nową tożsamość, natomiast dotychczasowe dane zapisuje na bibułkach, by następnie ukryć je w bezpiecznym miejscu. Mimo ryzyka nie może przestać i wciąż wraca po następnych małych uciekinierów. Do działania motywuje ją myśl, że za murami getta wciąż przebywa Adam, który skradł jej serce.
Irena Sendlerowa była polską działaczką społeczną oraz charytatywną. Od kiedy trwała niemiecka okupacja, starała się udzielać pomocy potrzebującym Żydom. W 1943 roku wpadła w ręce Gestapo, ale została uwolniona.
Za kształt książki "Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej" odpowiadają Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska oraz Lea Kampe.