Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane

Autor:

Piotr Michoń

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2023
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,03 zł
Audiobooki mp3
za 33,74 zł
Nasza cena: 37,48 zł 49,99 zł Taniej o: 25%

Każdy w życiu chce być szczęśliwy, ale czy na pewno wie, co oznacza szczęście i jak może je osiągnąć? W książce Piotra Michonia "Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane" zawarte są rozważania nad pojęciem szczęścia, które często bywa iluzoryczne.

Piotr Michoń w swojej publikacji bazuje na naukowych badaniach, które dowodzą, że szczęście jest jedynie złudzeniem. Wielcy filozofowie od zarania dziejów próbowali dociec, czym są radość, powodzenie i pomyślność oraz skąd się biorą. Obecnie każdy ma dostęp praktycznie do wszystkiego, a mimo to wiele osób wciąż jest nieszczęśliwych.

Autor wykazuje między innymi, że niejednokrotnie ludzie wiedzą, że dana droga nie będzie najlepsza, ale i tak nią podążają. Nawet duże pieniądze, władza, sława ani spełnianie marzeń nie przynoszą oczekiwanej radości, a często jest wręcz przeciwnie. Zdarza się, że sukces powoduje, że człowiek czuje się przygnębiony i zagubiony.

W "Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane" czytelnik może zapoznać się z legendą o Krezusie i Solonie oraz poczytać rozważania na temat rodzicielstwa, perfekcjonizmu, inflacji i pieniędzy. Całość została poparta przykładami zaczerpniętymi z życia i historii.


O autorze

Piotr Michoń z wykształcenia jest ekonomistą i wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prowadzi bloga Ekonomia Szczęścia i jest członkiem zarządu International Society for Quality-of-Life Studies.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane
 • Autor: Piotr Michoń
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381353212
 • Język: polski
 • Podtytuł: Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane
 • ISBN: 9788381353212
 • EAN: 9788381353212
 • Wymiary: 135x205

Recenzje książki Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane (6)

 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak jak tytuł sugeruje, książka ta skłania do przemyśleń. Oczywiście raz, że trzeba mieć refleksyjne nastawienia, dwa - sięgnąć po tę pozycję, ale myślę, że warto. I nie, nie otrzymasz tu gotowych przepisów na szczęście, do tego trzeba wewnętrznie dojść samemu. Ale dzięki "Paradoksom..." chyba łatwiej jest obrać właściwą drogę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To inspirująca książka, która prowokuje do refleksji nad definicją szczęścia. Autor mądrze przedstawia paradoksy życiowe i zachęca do przewartościowania priorytetów. Książka jest jak rozmowa z przyjacielem, który daje do myślenia. To lektura dla tych, którzy szukają sensu w życiu i pragną bardziej świadomego podejścia do swoich wyborów. Polecam każdemu, kto dąży do osobistego rozwoju i pełniejszego życia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W dzisiejszym świecie, gdzie dostęp do informacji jest bezprecedensowy, a możliwości wyboru wydają się nieograniczone, wielu z nas wciąż poszukuje jednej rzeczy - szczęścia. To fundamentalne pytanie o istotę szczęścia towarzyszyło ludzkości od czasów starożytnych filozofów, takich jak Sokrates. Piotr Michoń w swojej książce Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane podjął się zadania zrozumienia, czym tak naprawdę jest to nieuchwytne uczucie, skąd się bierze i czy droga do niego jest tak klarowna, jak nam się wydaje.

  Odkryjemy tę fascynującą pozycję literatury naukowej, która nie tylko wchodzi w sam środek debaty nad naturą szczęścia, ale także stawia pod znakiem zapytania nasze powszechne przekonania na ten temat. "Życzę szczęścia!" nie jest zwykłą książką - to podróż przez paradoksy, które prowokują nas do refleksji nad własnymi dążeniami i wartościami życiowymi. Rozpoczynamy naszą recenzję tej interesującej lektury, gotowi odkrywać, co skrywa się pod tym enigmatycznym hasłem - szczęście.

  Życzę szczęścia! autorstwa Piotra Michonia to fascynująca pozycja, która skupia się na jednym z wiecznych pytań ludzkości: czym jest szczęście i jak je osiągnąć? Autor nie tylko bada to zagadnienie, ale również kwestionuje powszechne przekonania na ten temat.

  Michoń prezentuje czytelnikom paradoks: chociaż często zdajemy sobie sprawę, że nasze wybory życiowe nie przyniosą nam prawdziwego szczęścia, nie przestajemy nimi kierować. To prowadzi do głębokich refleksji nad sensem naszych dążeń i celów życiowych.

  Jednym z atutów książki jest jej dostępność zarówno dla osób zainteresowanych naukowym podejściem do tematu, jak i dla tych, którzy niekoniecznie są obeznani z terminologią filozoficzną. Autor wplata również nutkę humoru, co sprawia, że lektura jest bardziej przyjemna.

  To nie jest książka na jeden raz - skłania do zatrzymania się i przemyślenia treści. Każdy znajdzie w niej coś, co skłoni go do refleksji nad własnym pojęciem szczęścia.

  Celem tej książki jest zrozumienie, czy to, co nam przedstawiają media i społeczeństwo, naprawdę przynosi nam szczęście. Autor wskazuje, że to, co popularnie uważane jest za źródło szczęścia, nie zawsze spełnia te oczekiwania.

  Życzę szczęścia! to lektura, która zmusza do refleksji nad własnym życiem i wartościami. Czy warto sięgnąć po tę książkę? Zdecydowanie tak, zwłaszcza dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoją drogę do szczęścia i spojrzeć na nią z perspektywy naukowej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy istnieje recepta na szczęście? Jak właściwie je zdefiniować? Czym jest dla Was?

  Piotr Michoń oryginalnie podchodzi do tematu oraz w oparciu o swoje doświadczenia naukowca i przeprowadzone badania na całym świecie wzbudza refleksje czytelników, czym może być szczęście w różnych sferach życia. Czy to jednak złudzenie?

  Ta książka jest zupełnie inna od tych, które dotąd przeczytałam, a na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo tytułów dla poszukiwaczy szczęścia. To wydanie jest wyjątkowe pod wieloma względami.

  Różnica między życiem szczęśliwym a doskonałym jest ogromna. Można posiadać wszystkie dobra materialne, spełniać się zawodowo, a jednak to niektórym może nie wystarczyć. Legenda o Krezusie i Solonie przybliży zagadnienie braku spełnienia. Ten paradoks i wiele innych znajdziecie w czasie lektury. Będzie tu o iluzji ogniskowej, perfekcjonizmie, inflacji, rodzicielstwie, jednak to jedynie namiastka. Autor rozprawia się ze współczesnymi trendami, a treść popiera życiowymi przykładami i historycznymi dziejami. Pojawiają się cytaty, które dają do myślenia, kwestia podejścia do niepowodzeń oraz nieco dobrego humoru. Czyta się lekko i przyjemnie, zatrzymałam się niejednokrotnie, aby coś przemyśleć, ale ogólnie lektura mocno wciąga, nawet powiedziałabym, że wbija w fotel. Uważam, że do przeczytania dla otwartych umysłów.

  Czy nowa praca, luksusowe wakacje czy drogie auto to dla każdego przepis na szczęście?

  Cenny dla mnie cytat z lektury: “Większość tego, co wpływa na szczęście człowieka, pozostaje niezmienne bez względu na to, na jakiej szerokości i długości geograficznej się mieszka.”

  Polecam z całego serca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Każdy z nas pragnie być szczęśliwym, a przynajmniej ja nie znam ani jednej osoby, która tego by nie pragnęła. Tylko czy to za czym „gonimy”, to do czego dążymy, tak naprawdę daje nam szczęście? Czy jeśli osiągniemy sukces, naprawdę stajemy się ludźmi szczęśliwymi? Na te pytania można odpowiedzieć w bardzo różny sposób, a dla każdego szczęście oznacza zupełnie coś innego. Czy w takim razie jesteśmy go w stanie osiągnąć? Czy warto za nim gonić? Na te i wiele innych pytań po części znajdziemy odpowiedzi w książce. Dlaczego po części? To musicie odkryć już sami.

  Książka napisana w sposób ciekawy, dość wciągający. Z jednej strony znajdziemy w niej wiele rzetelnych badań naukowych, z drugiej taki zwykły człowiek jak ja nie ma problemu ze zrozumieniem treści. Na dodatek autor w treść wplótł nutkę humoru, co uważam za sporą zaletę.

  Nie jest to książka na jeden raz, a przynajmniej nie dla mnie. Są momenty, w których należy się zatrzymać, w których miałam potrzebę zastanowienia się, przemyślenia treści. To dla mnie pozycja, którą czytałam czasami po jednym rozdziale, czasami po dwa. To jedna z tych pozycji, gdzie treść jest na tyle wartościowa, że warto ją zapamiętać na dłużej.

  „Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane” to ciekawa pozycja, której autor spowodował, że zaczęłam się zastanawiać nie tylko nad jej treścią, ale również na tym, czym dla mnie jest szczęście i czy uważam się za osobę tak naprawdę szczęśliwą. Moim zdaniem warto po nią sięgnąć i polecam.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Barwne Tbilisi, nadmorskie BatumiPiękne krajobrazy Wielkiego KaukazuZnakomite wina i poetyckie toasty Od urzekających starochrześcijańskich monastyrów, przez imponujące skalne miasta Uplistsikhe i Vardzia, po kurorty nad Morzem Czarnym. Dla aktywnych wycieczki górskie na pięciotysięczny Kazbek i do...
dodaj do schowka Do koszyka 29,52 zł
Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie,...
dodaj do schowka Do koszyka 41,18 zł
Gabi i jej uroczy domek to 30-elementowe puzzle od Trefl z motywem bajki "Koci Domek Gabi". Puzzle przedstawiają Gabi i Koty w uroczym domku. Układanie puzzli to wspaniała zabawa, która rozwija umiejętności manualne, percepcję przestrzenną oraz cierpliwość i skupienie. Układanie puzzli może być...
dodaj do schowka Do koszyka 12,02 zł
Kalifornijskie miasteczko Virgin River leży u podnóża gór, w cieniu strzelistych sekwoi. Życzliwi mieszkańcy, spokojne życie i piękna przyroda sprawiają, że ci, którzy przyjechali tu na chwilę, chcąc zapomnieć o złym losie, zostają jednak na zawsze. Czy wystarczy uciec od przeszłości, by rozpocząć...
dodaj do schowka Do koszyka 27,39 zł
Proza Angeli Carter jest zmysłowa, fantastyczna, erotyczna, a przy tym polityczna i uczona. Wciąga jak wir. […] Niezwykła wyobraźnia, gęsta materia literacka, labirynt świata, ostre bodźce dla wszystkich zmysłów na raz i szalony, niepowstrzymany rozpęd języka – wszystko razem jest jak lot na...
dodaj do schowka Do koszyka 43,34 zł
Chiwa Takanashi za dnia pracuje w biurze renomowanej firmy, jednak ze względu na długi ojca po godzinach dorabia w klubie jako hostessa. Pewnego wieczoru w lokalu zjawia się niezwykle przystojny mężczyzna, który nie szczędzi jej kąśliwych uwag. Kobieta nie pozostaje mu dłużna i wylewa na niego...
dodaj do schowka Do koszyka 26,05 zł
Wybrane bestsellery
Szósty i zarazem ostatni tom oryginalnych „Kronik Diuny”, kontynuacja historii zapoczątkowanej w Heretykach Diuny. Stara się najeżyła. Nie straciła wyniosłości, ale posłała ostrzegawcze spojrzenie podwładnym. Przez chwilę trawiły słowa Murbelli.— Stałaś się jedną z nich? — spytała któraś z tyłu. —...
dodaj do schowka Do koszyka 57,75 zł
Jaki piękny kolorowy motyl! Pucio nie posiada się z zachwytu! Ale co to? Hej, motylku, zaczekaj! Pucio biegnie za umykającym motylem, poznając przy tym kolory w swoim otoczeniu. Naucz się ich razem z Puciem i poszukaj na ilustracjach! Przy okazji odkryj różne dźwięki, które możesz usłyszeć w parku,...
dodaj do schowka Do koszyka 19,98 zł
SZUKAŁY MIŁOŚCI. ZNALAZŁY ŚMIERĆ Miał hipnotyzujące oczy i ujmującą aparycję. Wysoki, barczysty, zawsze dobrze ubrany. Życie z nim było niekończącą się bajką. Miał apetyt na wszystko i rozbuchane ambicje. Kochały go młode dziewczyny i ich dojrzałe matki, nieszczęśliwe mężatki i poważne urzędniczki....
dodaj do schowka Do koszyka 28,17 zł
KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ BELLADONNYNOMINOWANA DO GOODREADS CHOICE AWARDS 2023INTRYGUJĄCA, MAGICZNA, GOTYCKA OPOWIEŚĆ, ROZGRYWAJĄCA SIĘ WŚRÓD SZELESTU JEDWABI, LŚNIĄCYCH POSADZEK SAL BALOWYCH I OGRODÓW RODZĄCYCH ŚMIERCIONOŚNE ROŚLINY.Zamordowano diuka Berness. O zabójstwo oskarżono właściciela...
dodaj do schowka Do koszyka 35,39 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,11 zł
Tom z serii "Franklin. Historyjka z telewizji" Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo "przepraszam". Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów...
dodaj do schowka Do koszyka 8,85 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula