Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:WasPos
Seria:White
Rok wydania:2022
Ilość stron:250
Opis

Przeszłość to coś, co nas tworzy, choć nie zawsze jest usłana różami i możemy być z niej dumni. Czasem ucieczka wydaje się jedynym wyjściem, ale czy na pewno najlepszym? Dawne sprawy mogą dopaść nas niespodziewanie i narozrabiać. Skoro nie można zmienić przeszłości, może warto zadbać o teraźniejszość?

Valerie się poddała. Nie tak wyobrażała sobie dorosłość. Zapętliła się w obecnym życiu i nie wie, jak wybrnąć z tego marazmu. Lucas od urodzenia miał mnóstwo energii i głowę pełną pomysłów. Dusił się, dopóki nie postawił na swoim i nie znalazł swojego nowego miejsca na ziemi. Losy Val i Luca połączą się w najmniej spodziewanym dla obojga momencie. Ich spotkanie zmieni teraźniejszość i zapoczątkuje małą rewolucję.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans lub z serii White

Do jakiego podgatunku romansu zalicza się książka "Zhakowany. White. Tom 1"?

Powieść ta jest współczesnym romansem obyczajowym, który kładzie duży nacisk na psychologię postaci i motyw życiowych zmian. Autorka koncentruje się na procesie wychodzenia z marazmu oraz konfrontacji z trudną przeszłością bohaterów. Historia łączy w sobie elementy dramatu osobistego z dynamicznie rozwijającym się uczuciem między dwojgiem ludzi z różnych światów. Jest to idealna lektura dla czytelników ceniących emocjonalną głębię i realistyczne przedstawienie problemów dorosłości.

Jaki jest główny motyw emocjonalny poruszany w tej historii?

Wiodącym motywem powieści jest walka o odzyskanie kontroli nad własnym życiem i ucieczka przed błędami przeszłości. Fabuła ukazuje kontrast między rezygnacją głównej bohaterki a determinacją mężczyzny, który odnalazł swoje miejsce na ziemi. Spotkanie tych dwóch skrajnych postaw inicjuje wewnętrzną rewolucję i zmusza do przewartościowania dotychczasowych priorytetów. Całość skupia się na nadziei, że teraźniejszość może być lepsza, jeśli tylko odważymy się na zmiany.

Dla kogo ta powieść może okazać się zbyt obciążająca emocjonalnie?

Książka może być trudna w odbiorze dla osób szukających wyłącznie lekkiej i beztroskiej rozrywki pozbawionej poważniejszych dylematów. Ze względu na poruszane wątki poczucia życiowej klęski, marazmu i bolesnych wspomnień, historia ta wymaga od czytelnika większej empatii i skupienia. Nie jest to typowy romans komediowy, lecz opowieść o trudnych wyborach i bolesnym procesie dojrzewania do zmian. Osoby unikające motywów ucieczki przed przeszłością mogą poczuć się przytłoczone ciężarem emocjonalnym niektórych rozdziałów.

Czy fabuła pierwszego tomu serii White stanowi zamkniętą całość?

Pierwszy tom serii White stanowi wprowadzenie do szerszej historii, koncentrując się na kluczowym momencie spotkania Valerie i Lucasa. Choć pewne etapy ich relacji zostają domknięte, wiele wątków dotyczących ich wspólnej przyszłości i tajemnic przeszłości znajduje kontynuację w kolejnych częściach. Struktura powieści została zaprojektowana tak, aby budować napięcie i zachęcać do śledzenia dalszych losów bohaterów w ramach cyklu. Wybór tej książki wiąże się z rozpoczęciem dłuższej przygody literackiej z postaciami stworzonymi przez Jolantę Sad.

Jakie relacje i dynamika dominują między głównymi bohaterami powieści?

Relacja Valerie i Lucasa opiera się na silnym przyciąganiu przeciwieństw oraz wzajemnym uzupełnianiu brakujących energii. Lucas staje się dla Valerie impulsem do działania, podczas gdy ich wspólna relacja zmusza go do spojrzenia na swoje życie z nowej perspektywy. Dynamika między nimi ewoluuje od przypadkowego spotkania do głębokiej więzi, która ma moc zmieniania ich rzeczywistości. Autorka w sposób wiarygodny pokazuje, jak bliskość drugiej osoby pomaga w procesie leczenia dawnych ran.

Szczegóły
  • Autor: Jolanta Sad
  • Wydawnictwo WasPos
  • Seria White
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 250
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382901498
  • Język: polski
  • ISBN: 9788382901498
  • EAN: 9788382901498
  • Wymiary: 14.3x20.5x1.9 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo WasPos, ul. Rembielińska 8a/120, 03-343 Warszawa, Polska, kontakt@waspos.pl
Recenzje książki Zhakowany. White. Tom 1 (9)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia S. w dniu 2022-11-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Uwielbiam serie Black, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po pierwszy tom serii White. Rodzinkę White poznaliśmy w tomie drugim serii Black, choć Valerie jest postacią, której nie znaliśmy o tyle Lucas pojawił się w serii Black. Czy ta seria będzie tak samo dobra? A może lepsza? To pokaże nam czas, a książek może być jeszcze pięć bo tylu mamy braci White

    Valerii uciekła przed laty z rodzinnej miejscowości do wielkiego miasta. Coś sprawiło, że wyjechała i nie wróciła. Z braćmi komunikuje sie od czasu do czasu. W mieście ma swoje życie u boku męża Adama ale nie jest szczęśliwa. Kiedy przy organizacji konferencji jednym z uczestników jest Lukas przeszłość do niej wraca. Czy powie mu czemu uciekła odcinając się od rodziny i znajomych? Czy odważy się zmienić swoje życie?

    Lukas to młody mężczyzna, który dzięki swojej pracy i determinacji stworzył swoją firmę. Jego gry komputerowe sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Ale do szczęścia mu brakuje czegoś, czego nie potrafi zdefiniować. Kiedy na konferencji widzi Valerie za wszelką cenę chce się dowiedzieć czemu uciekła bez słowa z ich rodzinnej miejscowości. W dodatku wie, że nie jest szczęśliwa. Czy odkryje prawdę?

    Fabuła nie jest może jakaś wyrafinowana. Spotkanie po latach Val i Lukasa pociągnie za sobą szereg konsekwencji. Życie Valerie zmieni się bezpowrotnie. Rozwód, utrata pracy, niepewność i uczucie, które wraca po latach. Valerie jednak do końca nie potrafi się otworzyć. Kocha Lukasa, ale obawia się związku z młodszym o osiem lat mężczyzną. W dodatku boi się reakcji braci. Czy odważy się zaufać Lukasowi i sobie? Czy ich uczucie ma szansę?

    Postacie są świetnie wykreowane. Książka ma lekki i przyjemny styl. Czyta się ja szybko. Pojawia się epizod z bohaterami z poprzedniej serii, jest sporo zabawnych scenek, spor dramatyzmu, który miesza się z erotyzmem. Historia jest pełna emocji, głównie za sprawa naszej dwójki, która przeżywa wszystko to, co było w przeszłości. Poznajemy ich historię i przyczyne dlaczego Val opuściła bez słowa rodzinę i przyjaciół. Powód? Zupełnie się takiego nie spodziewałam. Zakończenie emocjonalne i ciekawie napisane. Pełne emocji, niedowierzania i zaskakujące. Epilog zabawny i być może poznaliśmy bohaterów kolejnej części.... Polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata I Karolina C. w dniu 2022-11-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jolanta Sad powraca z serią White, w której będziecie mogli na powrót poznać wyjątkowy klimat książek autorki, ale również dostać namiastkę wydarzeń związanych z Joe White, który może skradł serce, którejś z czytelniczej w serii Black, gdy starał się o serce Anny. W tej części historia poświęcona jest jego siostrze mężczyzny – Valerii, właścicielce blond włosów, z pogubionym i niespełnionym sercem uwięzionej w relacji nie wyglądającej jak idealne małżeństwo.

    Valeria jest kobietą po 30-stce, ze stałą pracą i mężczyzną u boku. Niestety Adam, jej mąż niby znajduje się obok ale jest nieobecny i zupełnie jakby ślepy na jej cierpienie i potrzeby. Nie zauważa problemów z jakimi boryka się w pracy, w której narażona jest na molestowanie oraz szantaż. A na dodatek jej głowy od lat nie opuszczają wspomnienia, które jako jedyne dodają jej sił. Wspomnienia o młodszym o 8 lat Lucasie który po wielu latach rozłąki, przypadkowym spotkaniu nadal budzi w niej taki sam żar jak przed laty.

    "Valerie się czegoś bała. I skoro zdołał to zauważyć, teraz na pewno jej nie zostawi. Nie po to los znów ich ze sobą zetknął, żeby zachowywali się jak obcy ludzie. Będzie walczył o Val, aż ona dostrzeże, że nie ma innej możliwości poza tą, że są sobie przeznaczeni”.

    Valerie została przedstawiona jako kobieta jakby przytłoczona życiem, czująca się w potrzasku. Pomimo bycia nieszczęśliwą nadal pozostawała w niespełniającej jej relacji. Wiedziała, że szczęście może dać jej jedynie mężczyzna który jest dla niej zakazany ze względu na różnicę wieku. Jakby pogodziła się z tym, że już nigdy nie zazna szczęścia, płomiennego romansu i pełnej rodziny bez Lucasa. Natomiast los na nowo zetknął bohaterów pozwalając na przypadkowe spotkanie na którym oboje z Lucasem odczuwają na nowo całą gamę uczuć jakie łączyły ich przed laty. Czy teraz gdy boje są dorośli a w szczególności Lucas jest już dojrzałym mężczyzną, iż życie nabierze sensu i pójdzie wspólnym torem?

    Lucas do teraz wzbudza u nas lekkie motylki w brzuchu. Jest mężczyzną delikatnym zarazem pewnym siebie, świadomym swojej wartości, walczy i dba o to co pokochało jego serce lata temu. I chociaż za młodu nie sięgnął po miłość swojego życia pozostając na maślanych oczach i każdym możliwych próbach spędzenia wolnego czasu przed laty dziś gdy jest zdrowo po 20-stce nie zamierza pozwolić Val zniszczyć sobie życia. Jego postać w książce buduję iskry w relacji między nim a Val, ich zbliżenia są przepełnione tęsknotą i czystym pożądaniem, którego nigdy dotąd nie odczuli. Uwierzcie nam na słowo, autorce udało się tak doskonale przedstawić ich relacje że mogłyśmy równo z nimi odczuwać każdą z przedstawianych emocji wczuwając się w klimat książki.

    "Czuł ten sam przyjemny dreszczyk, kiedy wiedział, że zbliżają się niespokojne chwile, nad którymi będzie musiał zapanować i nadać życiu odpowiedni bieg. Nie mógł się doczekać kolejnych dni, bo wiedział, że gdy już wkroczy do akcji, małżeństwo Val nie potrwa długo. Zrobi to dla siebie. Egoistyczne? Gówno go to interesuje”.

    Podobnie jak poprzednie powieści autorki, ta cześć również jest raczej szczupłą treścią, która posiada w sobie esencję tego co najlepsze 😍 Pierwszy raz miałyśmy okazję czytać książkę, w której to kobieta jest starsza od mężczyzny i musimy przyznać, że było to równie dobre jak w innej konfiguracji. Historia zhakowanego okazała się być bardzo uroczą historią udowadniającą, że miłość zawsze zwycięży, nawet pomimo rozdroży los zawsze zetknie ze sobą dwie przeznaczone sobie połówki pozwalając na szczęście ❤ Z lekkim niedosytem, że na kolejną część serii będziemy musiały jeszcze zaczekać ogromnie polecamy wam Zhakowanego i klimat jaki serwuje Jolanta Sad ❤️ Myślałyśmy, że nic nie przebije serii Black, jednak okazało się, że można napisać coś równie dobrego o zupełnie innych okolicznościach ❤️

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata W. w dniu 2022-10-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zdajecie sobie sprawę z tego, jak lubię i cenię twórczość Joli Sad, nie mogłam się doczekać, kiedy ponownie powrócę do Carlise i Alover, w szeregi Blacków i Whiteów. Miałam nadzieję, że po ostatnim tomie cyklu o rodzinie Blacków w końcu powrócę do Whiteów, będę mogła wziąć książę w dłonie i przypomnieć sobie te wszystkie uczucia i emocje, które mi towarzyszyły, kiedy zaczytywałam się i rozkoszowałam historią Valerii i Lucasa na wattpadzie. Od samego początku kibicowałam autorce równie mocno, co bohaterom tworzonych przez nią historii. Powiedzenie, z stara miłość nie rdzewieje wydaje się niezwykle adekwatne do opowieści, którą otrzymaliśmy w „Zhakowanym”. Bywa tak, że, kiedy w życiu napotkamy kogoś idealnego dla nas, a jednocześnie nieosiągalnego, pozostaje on w sercu na długie lata, nikt inny nie jest w stanie go zastąpić.

    Główną bohaterką książki pod tytułem „Zhakowany” autorstwa Jolanty Sad jest Valeria White, młoda kobieta, która ma ułożone życie. Ma męża, zamieszkuje w Alover, ma pracę i kogoś bliskiego, przyjaciółkę, na której może polegać, jednak nie wszystko jest tak idealne, jak brzmi. Czy jest w pełni szczęśliwa? Tak naprawdę życie nie ułożyło jej się w pełni tak, jak tego oczekiwała. Przeszłość była skomplikowana, decyzji, których podjęto nie można było cofnąć, nawet, jeśli po takim czasie, chciałoby się, aby wszystko ruszyło w zupełnie inną stronę. Lucas Hunter jest niezwykle zdolnym mężczyzną, nie przesadzę, jeśli powiem, że ma „fach” w rękach, nie przesadzę. Jest znany, jako Venom, prowadzi dobre życie, jednak do szczęścia brakuje mu kogoś bliskiego, chociaż jego serce jest zajęte od dłuższego czasu, po głowie chodzi mu pewna kobieta z przeszłości. Wielka i niespełniona miłość, która ponownie stanie mu na drodze, czyżby los ponownie z nich zadrwił? Czy Lucas może stać się kimś więcej dla Val?

    „Zhakowany” to opowieść o tym, że własne kompleksy i reakcja otoczenia potrafi związać ręce człowiekowi, chociaż nie powinny. Każdy człowiek chce, aby najbliżsi akceptowali jego wybory wspierali i cieszyli się szczęściem, które odczuwa. Nie zawsze jednak jest nam to dane. Strach i obawy potrafią związać ręce, a wtedy los potrafi namieszać. Własne zawahanie potrafi sprawić, że ktoś bliski i ukochany wręcz wymnie się z rąk, a nam pozostanie rozważanie o tym, czy gdybyśmy mieli w sobie więcej odwagi przyszłość byłaby inna. Lucasa uwielbiam to bardzo dobry człowiek, młody, energiczny, zaradny i potrafiący wykorzystać swoje talenty, nie można go nie lubić. Jolanta Sad miała na niego genialny pomysł, tak samo, jak z resztą na Val. Dziewczynę, która zdawała się czuć pustkę, a nie szczęście, które powinna. „Zhakowany” jest świetną powieścią, nie zawiodłam się i nigdy tak naprawdę nawet o tym nie pomyślałam. Uwielbiam styl pisania autorki, klimat każdej powieści, uczucia, jakimi darzą się bohaterowie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia M. w dniu 2022-10-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zhakowany” to tytuł, który już od samego początku wzbudził moją ciekawość. Ostatnio w moje ręce wpadają w większości książki obyczajowe (chociaż zawsze przeważały erotyki- taka nagle nastąpiła zmiana!).

    Po przeczytaniu tej książki do końca nie potrafię jednak określić czy był to romans z nutą erotyku, czy historia obyczajowa z thrillerem. Stwierdzam, że znajdziemy w niej wszystkiego po równo. Z pewnością, nie będzie nudno i banalnie.

    Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, i chociaż na tomie pierwszym historia Valerie i Lucasa dobiegła końca, z chęcią sięgnę po kolejne tomy, jak tylko powstaną.

    To co najbardziej podobało mi się w tej historii to sposób w jaki autorka przedstawiła głównych bohaterów. Valerie, która od kilku lat jest w związku małżeńskim, i na pozór jest szczęśliwa. Po prostu nigdy głębiej nie zastanawiała się, dlatego wyszła za Adama. Być może tylko dlatego, że jej kiedyś pomógł zaaklimatyzować się w nowym mieście i był pod ręką. Ale czy tyle wystarczy by zbudować fundament mający przetrwać lata? Ich życie zostaje wystawione na próbę kiedy Valerie spotyka demona z przeszłości, Lucasa, który odnalazł ją i zapowiada niemałą rewolucję w jej dotychczasowym życiu. Kiedyś z dnia na dzień wyjechała bez słowa pożegnania a teraz musi stawić czoła Lucasowi i odpowiedzieć mu na kilka strategicznych pytań.

    Nic w ich życiu nie jest czarno-białe, i wystarczy bliżej się przyjrzeć, żeby dotrzeć, że Valerie w małżeństwie zatraciła swoją pasję i kobiecość. Całe swoje dotychczasowe życie poświęciła mężowi i jego planom, odchodząc może stracić wszystko…

    Ta historia z całą pewnością nie należy do nudnych. Czyta się bardzo szybko, wszystko tutaj ze sobą idealnie się komponuje. Bohaterowie bardzo realni, prości, a sytuacje z którymi muszą się zmierzyć są bardzo życiowe. Podobał mi się tutaj konflikt polegający na wieku bohaterów, jak zostało to zobrazowane w odbiorze osób trzecich. Wielkim plusem jest humor autorki, który często doprowadzał mnie do śmiechu. Jeśli nie macie planów na jesienny wieczór, nie chcecie się nudzić, lubicie humor i ciekawe historie- to sięgajcie po tą książkę.

    Za swój egzemplarz dziękuję wydawnictwu @waspos

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zaczytanazakreconaja M. w dniu 2022-10-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Valerie od kilku lat jest mężatką. Tylko czy szczęśliwa? Na pozór tak. Nigdy nie zastanawiała się dlaczego jest z Adamem. Może dlatego że to on pomógł jej kiedy była zagubiona w nowym mieście a może dlatego że akurat on był pod ręką.

    Tylko czy taki związek ma prawo bytu?

    Bardzo szybko przyjdzie jej się o tym przekonać, bo ich związek zostanie wystawiony na próbę gdy po tylu latach dziewczynę odnajduje Lucas demon z przeszłości.

    Lucas miał wszystko o czym marzył. Lecz brakuje mu jednego kobiety z którą spędzi resztę życia. Niestety nie może to być byle jaka kobieta tylko ta która wyjechała kilka lat temu. Mężczyzna nie zamierza odpuścić i kiedy spotykają się ponownie zawalczy o te prawdziwa i jedyna miłość.

    Co wydarzy się między Valerie i Lucasem?

    Czy ta miłość ma prawo się udać?

    Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Na szczęście nie zawiodłam się i chodź ta książka zakończyła się nie zwiastując kontynuacji to czekam na kolejne tomy. Znajdziemy tu wszystko romans, trochę erotyki nie ma co się zastanawiać tylko czytać. Myślę że emocje od śmiechu do łez przypadną Wam do gustu. Bardzo fajna, lekka i przyjemna lektura. Widać że autorka wkłada serce w to co pisze. Bohaterowie świetnie wykreowani. Ja miło spędziłam czas z tą książką więc polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula