Zgodnie z planem. Jack Reacher

Autor:

Lee Child

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
5-7 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 31,55 zł
Nasza cena: 26,48 zł 38,90 zł Taniej o: 32%

Światem rządzi przypadek, ale raz na jakiś czas wszystko idzie zgodnie z planem. Niestety, nie tym razem.

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie, co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się, że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.
Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu... Ale Reacher wierzy, że raz na jakiś czas sprawiedliwości staje się zadość.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Reacher dostrzega starszego mężczyznę w tarapatach, postanawia mu pomóc. Nie ma pojęcia, w co się angażuje i jakie skutki będzie miała podjęta przez niego decyzja.

  Jacka Reachera znam od lat. Wspólnie przeżyliśmy wiele przygód, zwiedziliśmy mnóstwo miejsc i wychodziliśmy z różnych opresji. Każda wyprawa dostarcza wspaniałych emocji i przyspiesza bicie serca. Choć nie zawsze wszystko idzie „Zgodnie z planem”.

  Z czym kojarzy mi się Reacher? Z kłopotami, scenami walk, chaosem i zamieszaniem. Wszystko w dużych ilościach i na raz. Mocna sensacja w dobrym wydaniu. I w każdej książce Childa. Kiedy sięgam po kolejną z nich, dobrze wiem, czego się spodziewać. I choć może wydawać się to schematyczne i powtarzalne, to miło jest jednak móc za każdym razem przypomnieć sobie, jak działa Reacher i na kilka godzin zapomnieć o własnym świecie, by poczuć akcję i adrenalinę.

  Child stworzył swojego bohatera i jego rzeczywistość w sposób bardzo dokładny i przekonujący, sprawiając, że całość nabrała dość realistycznego charakteru. Jego powieści w dużej mierze składają się z opisów walk, scen przemocy, nie brakuje brutalności i rozlewu krwi, jak przystało na lubiącego przygody byłego żołnierza. Za każdym razem, kiedy mam przyjemność ponownie sięgnąć po powieść tego autora, zaskakuje mnie, jak wiarygodnie potrafi to wszystko przedstawić- wyprowadzanie ciosów, posługiwanie się bronią, dźwięk cierpienia wszystkich wrogów.

  Każda powieść to również dobrze przemyślana i interesująco poprowadzona fabuła. Mimo że akcja ma charakter sensacyjny, to jednak Child stara się wzbogacić ją nie tylko interesującymi, ale także ważnymi kwestiami. Dzięki temu całość staje się wyraźniejsza, bardziej angażująca i po prostu ciekawsza. Stanowi nie tylko źródło dobrej rozrywki, ale pozwala także nad pewnymi sprawami przez chwilę się zastanowić.

  Czasami bywa łatwiej, a czasami trudniej, ale Reacher zawsze stawia na swoim. Droga do osiągnięcia celu zawsze jest jednak wyboista i skomplikowana, co przekłada się na zwroty akcji, sytuacje pełne napięcia, nieprzewidziane ofiary i wiele przemocy. Te elementy są charakterystyczne dla twórczości Childa, a każda nowa powieść z udziałem Reachera stanowi gwarancję, że te punkty zostaną krok po korku odhaczone z listy. I to właśnie jest w tym wszystkim najlepsze. Ta sympatyczna dawka przewidywalności i związanego z nią oczekiwania.

  A jaki jest Reacher? Kto go poznał, ten już wie. Silny, waleczny i brutalny, ale także inteligentny i pomocny. I choć bywają momenty, kiedy zastanawiam się, czy taka postać rzeczywiście mogłaby istnieć i doszukuję się naciągania pewnych spraw, to nie da się ukryć, że jest takim moim literackim ideałem mężczyzny. I zawsze chętnie do niego wracam.

  Wspaniałe opisy i intrygująca fabuła sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Child ma świetny, wyrobiony i dojrzały styl. Potrafi zaciekawić czytelnika i zatrzymać go. Dobrze wie, co chce przekazać i zawsze znakomicie sobie z tym radzi. Serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Reacher znowu w akcji!

  Niekiedy bywa tak, że mimo wszelkich wysiłków, podejmowanych celu zmiany kierunku naszego życia, los wciąż prowadzi nas tym samym torem. Być może działa tak zgodnie z Przeznaczeniem, któremu desperacko staramy się uciec, a może to my sami, nawet podświadomie, sabotujemy decyzję o zmianach.

  Z pewnością o przeznaczeniu wie coś Jack Reacher, który mimo podejmowanych wysiłków, nie może wieść spokojnego życia. Dwadzieścia trzy tomy jego przygód dały nam już do myślenia i przekonały nas o tym, że mężczyzna pragnie zmiany, ale … ta zmiana jakoś nie nadchodzi. Pozornie niewinne sytuacje zmieniają się dla niego w wyzwanie, mamy wrażenie, że to człowiek, który przyciąga kłopoty jak magnes. Nawet spokojna podróż autobusem przez Stany Zjednoczone staje się dla Jacka zarzewiem kłopotów, choć – jak zwykle – jego intencje są szlachetne.

  W dwudziestym czwartym tomie przygód Jacka, pt. „Zgodnie z planem”, po raz kolejny wdamy się w konflikt, nie obędzie się bez przemocy, po raz kolejny też grozić nam będzie śmiertelne niebezpieczeństwo. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros książka autorstwa Lee Child, to prawdziwa gratka dla wielbicieli twórczości autora i Jacka, a także dla wszystkich, którzy lubią sensacyjne historie i adrenalinę krążącą w żyłach.

  Reacher wyrusza w drogę, jadąc prosto przed siebie, bez konkretnego celu. Czujność, która jest już wpisana w jego charakter i styl życia i która wielokrotnie uratowała mu życie, tym razem ocaliła pewnego starszego mężczyznę przez kradzieżą. Już w autobusie Jack dostrzegł kopertę wystającą z ubrania mężczyzny i przeczucie podpowiedziało mu, że ów pasażer może stać się ofiarą napaści. Przerywa zatem swoją podróż i spieszy z pomocą. Tyle tylko, że znów, niejako przez przypadek, staje się w samym centrum konfliktu, a na dodatek naraził się mafii. Staje się wrogiem dwóch gangów - ukraińskiego i albańskiego, które podzieliły miasto umowną granicą. Nieustannie trwa jednak wojna o wpływy i terytorium, a ani Gregory, boss ukraiński, ani Dino, boss gangu Albańczyków, nie chcą ustąpić.

  To oznacza dla nas ponad czterysta stron wypełnionych emocjami, bowiem Child jest prawdziwym mistrzem w budowaniu i nieustannym podtrzymywaniu napięcia. Od książki nie można się oderwać i choć fabuła jest schematyczna, zaś autor nawet nie stara się nas zaskoczyć. Mocną stroną serii o Jacku jest jednak sam bohater, który nieustannie wikła się w dwuznaczne sytuacje, którego drugim imieniem są kłopoty. Lekki język, plastyczne opisy, brak nic nie wnoszących do akcji opisów sprawia, że akcja toczy się wartko i musimy być czujni, żeby za nią podążać. Nawet, jeśli niektóre sceny są dość nieprawdopodobne, zaś Reacher aspiruje do rangi super-bohatera, który jest praktycznie niezniszczalny, to jednak i ten aspekt książki ma swój urok. W końcu miło jest wierzyć, że dobro zawsze zwycięża, zaś Jack po raz kolejny może poszczycić się sukcesem!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zgodnie z planem" to już dwudziesty czwarty tom z niezniszczalnym Jackiem Reacherem w roli głównej. Wyobrażacie to sobie? Nie młody już Jack nadal działa na kobiety, nadal jest silny, trzyma się prosto i jest bardzo dobrze zakonserwowany. Nadal utrzymuje dobrą kondycję. Niezmiennie wędruje. Sieje strach w każdym nowym miejscu, do którego zawędruje. Ale wiecie co? Totalnie mi to nie przeszkadza, bo uwielbiam tego faceta! Każdy, kto czytał chociaż jedną z nim książkę, doskonale wie co to za typ.

  Lee Child w najnowszej książce o przygodach Jacka dostarcza nam kolejne dawki świetnej akcji. Kolejna ścieżka trupów ciągnie się za głównym bohaterem, do czego przyczyniła się ogromna ilość bójek. Krew się leje z każdej strony, a Jack jak zwykle wychodzi z każdej opresji cało, bez najmniejszego zadrapania. Żaden zbir nie jest w stanie mu dorównać. A między walkami jak zwykle wskakuje do łóżka, kolejnej zauroczonej nim panny. Tym razem jednak nie do końca dokonuje wszystkiego sama. Od czasu do czasu każdy potrzebuje pomocy. Nawet taki gość jak Reacher.

  Książkę czyta się niesamowicie szybko. Jest akcja. Jest moc. Nie ma co się rozpisywać. Trzeba to przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jadąc autobusem, Jack zauważa, że pewnemu pasażerowi z kieszeni wystaje koperta z pieniędzmi. Wysiadając chce mu pomóc, ponieważ zorientował się, że nie jest jedynym, który zauważył kopertę. Pomiędzy nim a oprychem dochodzi do starcia, jednak Reacher nie jest świadom tego, że czeka go walka nie tylko z tym łasym na pieniądze oprychowi, ale także walka z dwoma gangami - ukraińskim i albańskim. Jack chcąc po raz kolejny stać się wybawcą tego nikczemnego świata musi przypomnieć im, że z kimś takim jak ON się nie zaczyna.

  To moje kolejne podejście do książek autora i przyznaję, że dość dobre. Autor zaskoczył mnie po raz kolejny. W jego książkach, jak i w "Zgodnie z planem" akcja dzieje się od samego początku aż do końca. Bohaterowie nie mają chwili na odetchnięcie od nikczemnego świata. Jack jest bohaterem, który jest wręcz chodzącym ideałem, a każda jego przygoda w coraz to nowszych książkach zaczyna mnie już trochę irytować, no bo... czy ON nie ma zbyt wielu żyć? :P

  Jednak to jest wybaczalne w stosunku do akcji, ogromu dostarczanych emocji i miliona pytań jakie kotłują mi się w głowie, i na jakie dostaje odpowiedzi.

  Polecam szczególnie miłośnikom gatunku ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Lee Child
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381258449
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Blue MOO Blue Moon
 • Tłumacz: Kraśko Jan
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381258449
 • EAN: 9788381258449
 • Wymiary: 12.5x19.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Siła perswazji 0/5 Nasza cena:
35,63 zł 37,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła perswazji

Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj. To jedna z zasad, jakimi kieruje się Jack Reacher. Na pewno nie wybaczył Francisowi Xavierowi Quinnowi, oficerowi wywiadu wojskowego, który próbował sprzedać Irakowi amerykańskie plany strategiczne. I wcale się nie zmartwił jego śmiercią. Tylko że Quinn nie...
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 0/5 Nasza cena:
28,53 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne

Edgar Allan Poe, który powieść traktował podejrzliwie, zdecydowanie wolał coś, co można przeczytać bez odkładania książki, czyli opowiadania. Mistrz powieści detektywistycznej Elmore Leonard powiedział kiedyś o opowiadaniach, że to taki rodzaj prozy, w którym autor rezygnuje ze wszystkiego, co w...
Jack Reacher. Siła perswazji 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Siła perswazji

„Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj” – to jedna z zasad Jacka Reachera. Francis Xavier Quinn był z pewnością jednym z najgorszych ludzi, jacy stanęli na jego drodze. Człowiekiem, który zrobił coś naprawdę niewybaczalnego -  próbował sprzedać amerykańskie plany strategiczne. Dlatego właśnie...
Jack Reacher. Jednym strzałem 0/5 Nasza cena:
31,05 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Jednym strzałem

Doskonała mieszanka akcji i humoru oraz wyjątkowy bohater, który problemy, bez względu na poziom ich komplikacji, rozwiązuje za pomocą intelektu i siły swoich mięśni. WYDANIE SPECJALNE Z OPOWIADANIEM "NOWA TOŻSAMOŚĆ JAMESA PENNEYA" Sześć strzałów z karabinu, pięciu zabitych, sterroryzowane miasto,...
Jack Reacher. Elita zabójców 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Elita zabójców

Jack Reacher jest bohaterem 19 powieści Lee Childa, przetłumaczonych na 38 języków i sprzedanych w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Niebezpieczny i inteligentny twardziel obdarzony poczuciem humoru. Bez wahania używający siły. Facet, któremu nie należy wchodzić w drogę. Typ niezależnego...
Jack Reacher. Nic do stracenia 0/5 Nasza cena:
31,05 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Nic do stracenia

Nadzieja i Rozpacz. Dwa miasteczka połączone dwudziestoma kilometrami nieuczęszczanej szosy gdzieś pośród pustynnych bezkresów Kolorado. I przemierzający je samotnie Jack Reacher, który chce tylko napić się kawy. Rozpacz okazuje się mało gościnnym miejscem. Bez żadnego powodu czterech osiłków...
Jack Reacher. Uprowadzony 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Uprowadzony

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja!Życiem Reachera, „jeźdźca znikąd”, rządzi przypadek. Tym razem znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Pomoc udzielona przypadkowo spotkanej kobiecie nie wyjdzie mu na dobre – oboje zostają uprowadzeni, w biały dzień, w centrum Chicago.Skuty...
Jack Reacher. Bez litości 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Bez litości

Jack Reacher siedzi sam ? tak, jak lubi najbardziej ? w kawiarni na Manhattanie. Patrzy, jak do zaparkowanego po drugiej stronie mercedesa wsiada mężczyzna i odjeżdża. Z milionem dolarów. Tyle, i jeszcze znacznie więcej, jest gotowy zapłacić Edward Lane za odzyskanie żony i dziecka. I za złapanie...
Jack Reacher. Poziom śmierci 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Poziom śmierci

Pierwsza z serii powieści o Jacku Reacherze, inteligentnym i niepokornym byłym majorze żandarmerii wojskowym, który przyniósł Childowi popularność na całym świecie. 'Poziom śmierci' otwiera jedną z najlepszych serii powieści sensacyjnych przełomu XX i XXI wieku. W Margrave wszystko wygląda na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula