Zasady magii

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,90 zł
Nasza cena: 30,10 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

“Zasady magii” to książka, która zabierze cię w głąb historii o rodzinie czarownic.

Jeśli poszukujesz lektury, którą “połkniesz” niezwykle szybko, ta pozycja na pewno jest dla ciebie. Poznaj zatem historię Franny i Jet, a także ich czarującego brata Vincenta i pozwól magii wejść w twoje życie.

Wszystko miało swój początek dawno temu. W 1620 roku Marię Owens oskarżono o czary, ponieważ pokochała nie tego mężczyznę, którego powinna. Ponad trzy wieki później w Nowym Jorku w latach 60. Susanna Owens odkrywa, że jej dzieci nie są zwykłymi dziećmi, lecz kimś bardzo niebezpiecznie wyjątkowym.

Franny, która bywa bardzo trudna, ma mlecznobiałą cerę i włosy koloru krwi. Jet, która jest równie piękna, co nieśmiała, potrafi odczytać, o czym myślą ludzie. Największą umiejętnością Vincenta jest pakowanie się w kolejne kłopoty. W wyniku tej wyjątkowości Susanna wyznaczyła jasne do przestrzegania zasady. Dzieciom nie wolno spacerować w świetle księżyca, nie mogą one przywdziewać czarnych strojów, jak również posiadać kotów ani kruków, a także mieć przy sobie żadnych podręczników o czarnej magii ani świec. Ostatnia zasada brzmi za to jak zakaz dla typowego nastolatka - żadnych romansów.

Podczas wizyty u ciotki Isabelle dzieci odkrywają przeszłość rodziny i poznają długo ukrywane tajemnice o swoim pochodzeniu. Po powrocie do domu każde z nich będzie starało się na swój sposób uciec od klątwy, która nad nimi ciąży. Cała trójka pomimo zawodów i rozczarowań wyrośnie na budzących lęk i podziw młodych ludzi, a Vincent zostawi po sobie coś, czego nikt się po nim nie spodziewał.


Opinie o książce

Zanurkuj w cudowną historię rodziny czarownic, znanych z Totalnej magii Franny i Jet i ich charyzmatycznego brata Vincenta. Nawet jeśli ta rodzina jest przeklęta, musisz dać się jej oczarować.

"People"

To jedna z tych książek, przez które mknie się z prędkością błyskawicy, a potem oszczędza czterdzieści ostatnich stron, by jak najdłużej przeciągnąć rozkosz lektury.

"USA Today"

Romantyczne i magiczne lata 60-te, LSD w Central Parku, Bob Dylan i sprzeciw wobec wojny w Wietnamie. Aż do samego mądrego i łamiącego serce finału Hoffman będzie cię trzymać w niepewności, co ukształtuje życie czarownic znanych z Totalnej magii.

"Newsday"


O autorce

Alice Hoffman - amerykańska powieściopisarka o bardzo obfitym dorobku literackim. Na swoim koncie ma liczne powieści, zbiory opowiadań, a także książki dla dzieci i młodzieży. Na podstawie “Totalnej magii’ jej autorstwa powstał film z Sandrą Bullock oraz Nicole Kidman. “Trzeci anioł” natomiast jest uznany za jedną z najlepiej sprzedających się książek według “New York Timesa”.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zasady magii” Alice Hoffman to prequel powieści z 1995 roku pt. „Totalna magia” – książki, która 3 lata później została zekranizowana, a w głównych rolach wystąpiły Nicole Kidman i Sandra Bullock. Teraz po 22 latach autorka pokusiła się o powrót do tego świata, a na jej podstawie przygotowywany jest serial dla hbo.

  Pod osłoną magii autorka przemyca bardzo uniwersalną historię o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i normalnego życia, o poczuciu inności i wyalienowania.

  Sporo znajdziemy tu o mocy roślin, szczególnie ziół – ciotka dziewczyn ma ogródek, gdzie hoduje wszystko, co przydaje się w specjalnych herbatkach dodających odwagi czy uspokajających. Dużo jest tu też wierzeń dotyczących zachowania czarownic – jak niemożność utopienia czy czarne koty. Co warte wspomnienia, to także fakt, że opowieść jest mocno osadzona w prawdziwej historii Ameryki – znajdziemy tu wspominki o lądowaniu na księżycu, o wojnie w Wietnamie czy walce o prawa homoseksualistów.

  Jedyne co mi przeszkadzało to styl powieści – był bardzo nierówny, było trochę kulawych momentów, gdzie zdania nie układały się płynnie, a powtórzeń było naprawdę męcząco dużo. Myślę, że dla tych czytelników, którzy nie przywiązują takiej wagi do stylu powieści, książka będzie się podobać, to ciekawa, przyjemna historia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magia nie od dziś jest sztuką, która nas fascynuje, pobudza i rozbudza w nas wyobraźnię. Zaczytujemy się w historie, które są nią przesiąknięte, oglądamy filmy, w których bohaterowie potrafią sprawić coś niesamowitego, pragnąc tym samym pomagać innym. Uwielbiam historie, gdzie stare rody z pokolenia na pokolenie przekazują młodym swoje tradycje, w tym także te magiczne. Kiedy potrafi się coś więcej, nie wszystkim odpowiada taki bieg wydarzeń, czasami można stanąć się obiektem klątwy przekazywanej z pokolenia na pokolenie, której może się wydawać nic nie może złamać. Miłość jest wielkim i wspaniałym uczuciem, co jeśli może doprowadzić do naszej zguby?

  „Zasady magii” Alice Hoffman są pierwszą książką tej autorki, którą mogłam przeczytać. Historia sięga, aż 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary, a wszystko dlatego, że pokochała kogoś, kogo nie powinna, kogo według społeczeństwa uznano za niewłaściwego, czy ktokolwiek miał do tego prawo? Czy można być tak okrutnym? Ile pokoleń będzie cierpiało z powodu tego, że ktoś uznał, że jest nieodpowiednią kandydatką dla mężczyzny?

  Mijają lata, a kolejne pokolenie jest zagrożone klątwą, za którą nie odpowiada, niesprawiedliwie nałożoną. Susanna Owens dostrzega magiczne predyspozycje swojej trójki dzieci, wie, że są wyjątkowe i że to przyniesie im kłopoty. Franny, Jet i Vincent zostali wychowani z pewnymi niecodziennymi zakazami, Susanna dbała o to, aby nie wpakowali się w większe tarapaty niż zazwyczaj. Zabroniła im noszenia czarnych ubrań, używania świec, czytania magicznych książek o czarnej magii, najważniejszym jednak był bezwzględny zakaz zakochania się. Odwiedziny u cioci Isabelle rozwieją wątpliwości związane z tymi dziwnymi zakazami matki. Dowiedzą się, co takiego wydarzyło się w przeszłości, kim była Maria Owens i jaka klątwa ciąży nad nimi. Taka, przed którą podobno nie ma ucieczki, czy to może być prawda? Czy można zaryzykować życia kogoś na kim nam tak bardzo zależy?

  „Zasady magii” jest powieścią przedstawiająca losy pochodzącego z potężnego rodu czarownic rodzeństwa, próby dorastania i okiełzania magii, która w nich drzemie, ale także ucieczki lub pogodzenia się z rodzinną klątwą, która jest potężna i niesie za sobą straszne konsekwencje. Autorka ma lekki i przyjemny styl, używa narracji trzecioosobowej, którą ostatnim czasem preferuję czytając książki. Zgrabnie i emocjonalnie ukazuje nam losy młodych bohaterów, którzy chociaż nie mają na swoim koncie żadnych przewinień, są obciążeni klątwą, która dotyka ich rodziny od pokoleń. Czy można uciec od miłości?

  „Zasady magii” to powieść emocjonalna, która nakłania do chwili zadumy i zastanowienia się nad sobą, co byśmy zrobili będąc na miejscu tej rodziny. Chwila szczęścia okupiona krwią, czy jest jakiś sens? Czy można nieustannie uciekać od kogoś umiłowanego? Znajdziecie tutaj rodzinne dramaty, magię i wbrew pozorom miłość. Autorka pokazuje jak ważna jest rodzina, wspieranie się nawzajem i poszukiwanie szczęścia. Trójka bohaterów, trzy różne serca i sposoby na życie.

  „Zasady magii” jest piękną historią pełną wzruszeń i emocji, którą czyta się przyjemnie, nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za „Totalną magię”, która była swego czasu moim ulubionym filmem. Przyjemnie będzie ponownie spotkać się z bohaterkami, tym razem na łamach powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydaje mi się, że gdyby nie ta aura tajemniczości i delikatne podsycanie motywu magii i czarownic, to ta książka po prostu by mnie znudziła. Tego typu opowieści rodzinne nie do końca do mnie trafiają, chociaż przyznaję, że postać Franny mogłaby mnie utrzymać w stanie ciekawości. Charakterna istota, chociaż chwilami całkowicie irytująca. Ogółem można śmiało napisać, że to po prostu dramatyczne perypetie życiowe trójki ludzi, którzy borykają się z normalnymi problemami takimi jak strata czy nieudany związek, którzy poszukują szczęścia, radości i spełnienia, a otoczka magiczna to zaledwie minimalny procent nadający jej nieco inny charakter.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magiczna miłość

  Nie
  ma chyba osoby, która nie słyszała choć raz o procesach czarownic (szczególnie o słynnym Salem), nie widziała ryciny przedstawiającej torturowaną przez inkwizytorów kobietę, którą ostatecznie czekało wrzucenie do wody lub spalenie na stosie czy też nie widziało przynajmniej jednego z licznych horrorów, które powstały w oparciu o te makabryczne wydarzenia. Oczywiście wszystkie procesy o czary odbywały się w imię Boga, za bluźnierstwo, jakim było zaprzedanie duszy diabłu. A dowodów na taką okoliczność było mnóstwo – wystarczy, że taka kobieta posiadała kota, czy też w sąsiednim gospodarstwie zachorowały zwierzęta. Każdy pretekst był dobry, by oskarżyć kogoś o uprawianie magii, było to również całkiem wygodne narzędzie zemsty.

  Nic zatem dziwnego, że czarownice urywały się, szukając bezpiecznego schronienia tam, gdzie ludzie o czarach jeszcze nie słyszeli. Jednym z takich miejsc, gdzie łatwo się ukryć, był Nowy Jork – odbyły się tu zaledwie dwa procesy o czary. Kilka wieków później, to właśnie w Nowym Jorku kryjówkę, a raczej wygodną przystań znajduje Susanna Owens, pochodząca z potężnego rodu czarownic. Jej korzenie sięgają niejakiej Maria Owens, która w 1620 roku oskarżona o czary. Od niej właśnie zaczyna się seria tragicznych zdarzeń wynikająca z klątwy – każdy mężczyzna, w którym zakocha się kobieta z rodu Owensów ginie. Susanna nie pozwoliła sobie zatem, by się zakochać w swoim mężu, odcięła się też od swojej rodziny i magii. Trójkę swoich dzieci wychowuje w ten sposób, by nie miały one styczności z czarami, wprowadzając do ich życia cały system nakazów i zakazów.

  Nie można jednak wyprzeć się dziedzictwa, szczególnie kiedy magia wypełnia każdą komórkę ciała. Dlatego też rodzeństwo: rozmawiająca z ptakami Franny, piękna Jet, która potrafi czytać ludziom w myślach, i charyzmatyczny Vincent, obdarzony magnetycznym urokiem, nieustannie przekraczają ustanowione przez matkę granice. Choć nie wiedzą, kim są, od dziecka rozumieją, że nie są tacy jak inni ludzie i… , że świat lat 60.XX wieku nie jest na nie gotowy. Wciąż, nawet nieświadomie, pakują się w kłopoty i wzbudzają niechęć sąsiadów.

  Wszystko zmienia się z chwilą, kiedy po skończeniu siedemnastu lat – zgodnie z rodzinną tradycją – Franny otrzymuje zaproszenie od swojej ciotki Isabelle. Ostatecznie do Massachusetts jedzie cała trójka rodzeństwa, by tam pod opieką ciotki przekonać się, że przeczucie ich nie myliło i że ostatnią rzeczą, jaką można o nich powiedzieć jest to, że są zwyczajni. U ciotki, w dziwnym domu nad gankiem którego wciąż pali się światło, zaś wieczorami udzielane są magiczne porady dla tylko pozornie sceptycznych mieszkańców miasta, nie obowiązują żadne zasady. Tu Owensowie mogą robić co tylko chcą, pod warunkiem, że nie krzywdzi to innych. Tu studiują też magię, uczą opiekować się magicznymi roślinami i eksperymentują ze swoją mocą. Tu wreszcie poznają straszliwe dziedzictwo swojej przodkini – klątwę.

  Czy Franny i Jet rzeczywiście nie będą mogły nigdy szczęśliwie się zakochać? Czy istnieje sposób, by zdjąć klątwę? Czy będąc czarodziejem można być naprawdę wolnym? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści pt. „Zasady magii”, autorstwa Alice Hoffman. Opublikowana nakładem Wydawnictwa albatros pozycja, to lektura adresowana nie tylko do młodych adeptów sztuki magicznej, wielbicieli wszystkiego, co z magią związane, ale też do wszystkich tych, którzy pragną kochać i pragną być kochani.

  Autorka przenosi nas do Nowego Jorku lat 60. , ale również do Massachusetts dowodząc, że inność może być piętnowana wszędzie. Skomplikowane losy bohaterów, którzy – choć nawet nie starają się wpasować w schemat, to jednak cierpią powodu społecznego ostracyzmu, targające rodzeństwem wątpliwości, doskonale oddają naturę wszystkich nastolatków, nie tylko tych obdarzonych magicznymi mocami. Wartka akcja, plastyczne opisy i magiczny świat, którego sekrety odsłania przed nami autorka, przyciągają nas do książki i sprawiają, że od lektury trudno nam się oderwać. A może to rzucone na nas zaklęcie sprawia, że mocno utożsamiamy się z bohaterami i też pragniemy mieć w sobie choćby odrobinę magii…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Generalnie do recenzji wybieram książki, które coś mi dają. Myślę o nich, mają jakąś historię, uczę się. Po „Zasady magii” sięgnęłam bo chciałam odpocząć od trudnych, męczących tematów. Pomyślałam, że to będzie taka bajeczka z czarownicami i magią w tle. I znowu Wydawnictwo Albatros mnie zaskoczyło. Dostałam złote pudełko, a w nim książkę, przepis na eliksir szczęścia oraz składniki do niego. Uwielbiam, takie budowanie nastroju. Ten blask, zaciekawienie, odrobina magii - cudowne dodatki do niebanalnej książki. Czy odpoczęłam od trudnych tematów? Przekonajcie się czytając recenzję.

  Franny, Jet i Vincent należą do starodawnego rodu czarownic. Zawsze odczuwali swoją inność, lecz dopiero u progu dorosłości dostają szansę aby poznać rodzinne sekrety. Ich matka ukrywała przed nimi swoje korzenie, odcięła się od nich. Wiodła zwyczajne życie z nadzieją, że klątwa nie dosięgnie jej rodziny. W dniu siedemnastych urodzin Franny, do domu przychodzi list od ciotki Isabell. Ciotki, o której nigdy nie słyszeli. Rodzeństwo, mimo oporu rodziców jedzie do niej na wakacje.

  „Zaczerpnął powietrza i wskoczył do stawu. Żółwie rozpierzchły się z pluskiem, kiedy zniknął pod czarną powierzchnią. Fala uniosła się i uderzyła o głaz, a potem przelała się o ścieżkę. Chociaż staw napełniano z miejskich wodociągów, pełno w nim było śmieci, woda wydawała się brudna i skażona, zapewne roiło się tam od nieznanych patogenów i toksycznych odpadków. Serce Franny tłukło się o żebra. Haylin będzie chyba potrzebował zastrzyku przeciwtężcowego.

  Nie wynurzył się, Franny pomyślała o pszczołach, popiołach i rozbitym szkle. Ale Haylina nie było w ich domu, kiedy pojawił się żuk tykotek, więc na pewno nic mu nie groziło. A jednak wokół miejsca, gdzie zanurkował utworzył się krąg. Ani śladów pęcherzykow powietrza, ani śladu Haylina. Franny chciała wskoczyć za nim, ale po wycieczkach nad Jezioro Pijawek, wiedziała, że to nic nie da. Tylko pływałaby po powierzchni. Ponieważ nie mogła utonąć, nie mogła zanurkować za nim w głębinę, żeby go ocalić. Siedziała jak na szpilkach i serce jej łomotało ze strachu, że klątwa już się spełnia.”

  Zasady magii to opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu prawdy o sobie, nietolerancji, trudnych wyborach. Ale także o samotności, bólu po stracie ukochanej osoby. Czy Owensom uda się przechytrzyć klątwę ciążącą na ich rodzinie od ponad trzystu lat? Czy poniosą konsekwencje swoich wyborów? Nie odpoczęłam od trudnych tematów, bo książka nie była bajką z happy endem. Ale już wiem, że „Totalna magia” to kontynuacji opowieści i ma premierę 29 stycznia 2020. Czekam.

  „Pamiętaj, że jedynym lekarstwem na miłość jest kochać bardziej…”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Alice Hoffman
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Zintegrowana
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381257343
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The rules of magic
 • Tłumacz: Górska Danuta
 • ISBN: 9788381257343
 • EAN: 9788381257343
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Odrobina magii 5/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrobina magii

Wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii. Czerwone dachy powolutku przykrywa śnieg. Księżyc zagląda do okien mieszkańcom. Oto Zosia, która właśnie straciła miłość swego życia i pragnie ją odzyskać. Oto Klara, tkwiąca w...
Zasady śmiesznego zachowania 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zasady śmiesznego zachowania

Zasady śmiesznego zachowania – czeska proza, do której idealnie pasują patetyczne i niemodne przymiotniki: piękna i mądra.Zasady śmiesznego zachowania to rozdarta na trzy części intymna spowiedź bohatera, którego trafnie charakteryzuje pewna uwikłana w relację z nim kobieta: Jesteś wiecznie...
Totalna magia 4/5 Nasza cena:
29,08 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Totalna magia

Zawsze rzucaj rozsypaną sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Hoduj róże i lawendę, na szczęście. Zakochuj się, kiedy tylko możesz… Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Magnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne starsze...
Pakiet: Magia grudniowej nocy / Anioł na śniegu 0/5 Nasza cena:
47,79 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Magia grudniowej nocy / Anioł na śniegu

To będą Święta pełne magii! Odkryj opowieści pełne ciepła, miłości i wzruszeń. Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą na choince, wszystkim udziela się świąteczna atmosfera. To czas przebaczenia i rodzinnej bliskości, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia...
Magia grudniowej nocy 5/5 Nasza cena:
25,35 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia grudniowej nocy

W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich! W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród wzgórz otulonych śniegiem, w małych domkach, w których pachnie cynamonowymi wypiekami, to marzenie może się spełnić… Czy pierwsza gwiazdka...
Magia przeznaczenia 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia przeznaczenia

Powieść „Magia przeznaczenia” Barbary Rybałtowskiej, autorki poczytnej Sagi „Bez pożegnania”, to saga rodzinna zamknięta w jednym tomie. To historia pewnej rodziny i tworzących ją niezwykłych kobiet, które stają przed wyzwaniami rzucanymi przez los. Młoda Francuzka przyjeżdża do Polski w...
Magia przeznaczenia 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia przeznaczenia

„Snujemy swoje plany, a wielki architekt losów swoje. Nikt jeszcze nie nie wygrał z przeznaczeniem” Powieść „Magia przeznaczenia” Barbary Rybałtowskiej, autorki poczytnej Sagi „Bez pożegnania”, to saga rodzinna zamknięta w jednym tomie. To historia pewnej rodziny i tworzących ją niezwykłych kobiet,...
Pakiet cynamonowy Szczęście przy kominku/ Magia grudniowej nocy 0/5 Nasza cena:
44,47 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet cynamonowy Szczęście przy kominku/ Magia grudniowej nocy

Przeżyj niezapomniane chwile razem z bohaterami świątecznych powieści Gabrieli Gargaś, czarodziejki kobiecych uczuć. Magia grudniowej nocy Michalina już niedługo zostanie mamą. Radość oczekiwania na maleństwo zakłóca jednak obawa, że będzie musiała je wychowywać sama. Czy Przemek, na którym wciąż...
Magia księżycowej nocy 0/5 Nasza cena:
22,37 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia księżycowej nocy

Czym różni się prawdziwa miłość od pozornego uczucia? Jaką siłę ma taka miłość?Krystian i Marzena są idealną parą, młodzi, piękni, bogaci. Na ich szczęściu cieniem kładą się jednak tragiczne wydarzenia, które o włos nie pozbawiają młodego mężczyzny życia. W najczarniejszej chwili życia przekonuje...
Muzeum osobliwości 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzeum osobliwości

W świecie pełnym niezwykłości, coś tak powszedniego jak miłość jest największą zagadką Pierwsza dekada XX wieku, Coney Island, miasto jak ze snu szaleńca i niecichnący lunapark. To miejsce, w którym szukają rozrywki mieszkańcy budowanego właśnie Nowego Jorku, miejsce grzechu i folgowania...
eBook Totalna magia mobi epub 4/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Totalna magia mobi epub

Zawsze rzucaj rozsypaną sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Hoduj róże i lawendę, na szczęście.  Zakochuj się, kiedy tylko możesz… Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Ma­gnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne star­sze...
eBook Zasady magii mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zasady magii mobi epub

W tej rodzinie miłość jest przekleństwem… Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary – ukarano ją za to, że pokochała niewłaściwego mężczyznę. Kilkaset lat później w Nowym Jorku lat 60., w świecie, który zmienia się z dnia na dzień, Susanna Owens wie, że trójka...
Wybrane bestsellery
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
33,44 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
O psie, który uratował święta 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Uwikłana 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula