Współczesna rodzina

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
350
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Już na początku powieści “Współczesna rodzina”, Helga Flatland ukazuje czytelnikowi portret pozornie zwyczajnej rodziny.

Powieść przedstawia małżeństwo z wieloletnim stażem w towarzystwie swoich dorosłych dzieci i ich rodzin podczas kolacji zorganizowanej z okazji siedemdziesiątych urodzin Sverrego. Wieczór przebiega jednak zupełnie inaczej niż Liv, Ellen oraz Hakon się tego spodziewali.

Kiedy cała rodzina planowała urlop, aby móc wybrać się na rodzinną uroczystość, nic nie wskazywało na to, że może wydarzyć się coś tak nieoczekiwanego. Podczas posiłku, Torill wraz z mężem informują swoje dzieci o tym, że zdecydowali się rozwieść. Ta wiadomość jest dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej, że małżeństwo Sverrego i Torill wydawało się szczęśliwe i trwało czterdzieści lat. Wydarzenia wieczoru destabilizują życie Liv, Ellen i Hakona. Czują się zdezorientowani i oszukani, gdyż wszystko, w co do tej pory wierzyli, legło w gruzach. Rodzeństwo próbuje zrozumieć decyzję rodziców, zastanawia się nad powodami kryzysu oraz nad tym, czy widoczne były jakiekolwiek jego objawy. Każde z nich ma inne doświadczenia życiowe, które teraz zaczynają analizować i zastanawiać się nad wzajemnymi relacjami.

“Współczesna rodzina” jest powieścią symboliczną - odbiciem współczesnego społeczeństwa. Mówi o jego problemach w budowaniu relacji, lękach, o usilnym budowaniu odgórnie przyjętego modelu rodziny pod presją otoczenia i bliskich. Helga Flatland pokazuje, jak bardzo wzmaga to frustrację, przygnębienie oraz samotność w związku.


O książce słowami innych

W tym portrecie zwyczajnej rodziny drzemie szczypta Ingmara Bergmana. Wnika pod skórę i rozdziera serce.

"Adresseavisen"

"Współczesna rodzina" wciąga i hipnotyzuje od pierwszej strony. Dla wielu czytelników  będzie to opowieść o nich samych, o ich własnych nadziejach, traumach i niepokojach, o ich bliskich.

Katarzyna Tubylewicz


O autorce

Autorka w swoich dziełach buduje świetne portrety psychologiczne swoich bohaterów. Udowadnia też, że znakomicie potrafi obserwować współczesność, a następnie ukazywać jej obraz na papierze. “Współczesna rodzina” Helgi Flatland dołączyła do nowego cyklu słynnej Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich, reaktywowanej w 2018 roku przez Wydawnictwo Poznańskie. Książka otrzymała również w 2017 roku Nagrodę Norweskich Pisarzy. W Polsce nazwisko Flatland jest jeszcze nowe, ale w Norwegii młoda autorka jest już coraz bardziej rozpoznawalna i nagradzana.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to opowieść o rodzinie, która musi sie odnaleźć w nowej rzeczywistości po mającej wpływ na wszystkich trudnej decyzji rodziców o rozstaniu.

  Mimo, iz trójka ich dzieci jest już dawno dorosła i samodzielna, ciężko jest im zaakceptować zmianę tego, co zawsze było stałe i niezmienne w ich życiu. Autorka prezentuje trzy różne poglądy, postawy od rozgoryczenia, wściekłości i strachu, aż po akceptację i zrozumienie.

  Książka podobała mi się. Jest napisana z dbałością o detale i stan emocjonalny bohaterów. Obserwujemy ich przeżycia i problemy, jakbyśmy byli częścią tej rodziny.

  Dobra lektura. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Liv, Ellen i Hakon żyją sobie w Norwegii i mają jak pączek w maśle. To jest rodzeństwo powyżej trzydziestki, mają swoje sprawy, związki, dzieci, prawa i obowiązki aż tu podczas wyjazdu na wakacje wszyscy się dowiadują że rodzice się rozwodzą. Po czterdziestu latach życia w małżeństwie. Dla nich to prawdziwy szok. Jak to?. Czy nie są za starzy na nowe życie? Co teraz będzie ze wspólnymi obiadami, wyjazdami, wakacjami? Całe zawirowanie poznaję z perspektywy właśnie tych dorosłych dzieci. Którzy są w szoku, którzy współczują, którzy nagle się budzą na skraju przepaści. Bo chociaż Liv ma już własne dzieci, Ellen się o nie stara a Hakon nadal chce być nastolatkiem to jednak dla nich taka decyzja rodziców o rozstaniu jest niepojęta. Helga Flatland we „Współczesnej rodzinie” pokazuje to nowe społeczeństwo które sobie z różnymi sprawami nie radzi. Opisuje to świetnie. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dla każdego z nas rodzina oznacza coś innego. Dla jednych będą więzy krwi. Ktoś inny powie, że to ludzie z którymi spędzamy święta i inne ważne uroczystości. Dla innych rodzina to bliscy na których możemy zawsze liczyć, którzy będą nas wspierać i kochać bez względu na wszystko. Wiemy, że rodzina jest najważniejsza. Co stanie się gdy ten najważniejszy filar zacznie się walić? Cały świat zacznie się trząść w posadach.

  Dla bohaterów "Współczesnej rodziny" norweskiej pisarki Helgi Flatland świat rozpada się, gdy dowiadują się, że po czterdziestu latach małżeństwa ich rodzice postanawiają się rozwieść. Wydawać by się mogło, że ta informacja na trójkę rodzeństwa nie powinna aż tak bardzo wpłynąć. Liv, Ellen i Håkon są już dorośli, każde z nich już dawno wyprowadził się z rodzinnego domu, ma swoje własne poukładane życie. Jednak okazuje się, ta wiadomość destabilizuje ich życie, rozwód rodziców sprawia, że zaczynają przewartościowywać i kwestionować swoje życiowe decyzje.

  "Fabuła "Współczesnej rodziny" skupia się wokół relacji Liv, Ellen i Håkona i ukazania tego co dzieje się z ich życiem, gdy wkrada się w nie zmiana, jak radzą sobie z traumą, która towarzyszy im po rozpadzie małżeństwa ich rodziców. Ich wiara w rodzinę, jako jednostkę zostaje poważnie zachwiana, rozwód rodziców odbija się na małżeństwie Liv, nie pozostaje też bez wpływu na związek Ellen. Rodzina, która przez lata trzymała się blisko, teraz się rozpadła. Dzieci nie potrafią rozmawiać z rodzicami, nie potrafią również porozumieć się ze sobą, a każde z nich potrzebuje wsparcia. Rodzeństwo nie potrafi być ze sobą szczere, ukrywa przed sobą swoje problemy, pogłębiając tym samym swoją samotność.

  Obraz rodziny wyłaniający się z powieści stanowi odbicie dzisiejszego, pełnego lęków, mającego problem z budowaniem relacji społeczeństwa, Helga Flatland pokazuje nam, że mimo łączących nas więzów krwi, w rzeczywistości niewiele o sobie wiemy. Zakładamy maski, prowadzimy grę pozorów, robimy dobrą minę do złej gry. Uroczyste rodzinne obiady, piękne domy, wspólne obiady to tylko fasada, za którą kryją się nasze lęki, frustracje, złość i samotność.

  Norweska pisarka opowiada o powierzchowności naszych relacji, wyłania się z niej również opresyjny model współczesnej rodziny. Żyjemy nie tak jak sami chcemy, ale tak jak oczekują tego od nas inni. Trwamy nieszczęśliwi w nieudanych związkach, w końcu to dla dobra dzieci. Czujemy presję powiększenia rodziny, bojąc się przyznać przed najbliższymi do tego, że walczymy z bezpłodnością. Tkwimy w schematach, w modelach mocno zakorzenionym w społeczeństwie. Boimy się zmian, zamiast tego przeżywamy własne życie zgodnie z oczekiwaniami innych.

  "Współczesna rodzina" należy do tych powieści w których pozornie nie dzieje się nic, a w środku wręcz buzuje od emocji. Spokój, chłód, dystans z którymi opisane są wydarzenia, jeszcze bardziej podkreślają przeżycia i dramaty bohaterów. Przyglądamy się ich problemom, lękom i zaczynamy dostrzegać siebie, nasze niepokoje, obawy, oczekiwania, które mamy wobec życia i innych z naszego otoczenia.

  Helga Flatland stworzyła uniwersalną, bolesną i smutną opowieść, uświadamiającą nam, że nigdy do końca nie poznamy drugiego człowieka. Świadomość tego, że przez całe życie żyjemy z ludźmi, którzy ukrywają przed nami swoje myśli, udają kogoś innego przygnębia.

  A może winny jesteśmy my, że nasze relacje są tak płytkie i nieszczere? Nasze wielkie oczekiwania, pragnienia sprawiają, że druga osoba boi się, że sprawi nam zawód, że nie sprosta naszym oczekiwaniom. Bycie rodziną nie polega na stawianiu sobie nawzajem celów, dopasowaniu się do schematów. Mamy być dla siebie, zawsze i bez względu na wszystko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -25%
  Niewidzialni

  Niewidzialni

  Doskonała norweska powieść, która trafiła do finału Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017! Nikt nie może opuścić wyspy, wyspa to miniaturowy kosmos, w którym gwiazdy śpią w trawie pod śniegiem. Zdarza się jednak, że ktoś podejmuje próbę. Rodzina Barrøy jest biedna, ale na pewno nie brak jej odwagi i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -36%
  Życie Sus

  Życie Sus

  Współczesna opowieść o rodzinie i zemście, współczuciu i pięknie. Sus ostrzy swoje noże. Kocha je. Często je wyjmuje i ogląda. To broń, która chętnie zatopiłaby się w ciele; te noże chcą rozdzielać, kroić, zabijać. Narzędzia, które mają swój cel. Przyglądanie się im zawsze daje jej poczucie władzy....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Białe morze

  Białe morze

  Poruszająca kontynuacja nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera Niewidzialnych. Życie mieszkańca wyspy to szukanie. (...) Oczy mieszkańca wyspy szukają bez względu na to, czym zajmują się głowa i ręce, niezaznające spokoju spojrzenie krąży po wyspach i morzu, zahacza o każdą najmniejszą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -36%
  Początki

  Początki

  Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty. Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, że z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn - w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -37%
  Blizna

  Blizna

  Urzekająco przewrotna islandzka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Czy świat za mną zatęskni? Nie. Czy świat beze mnie będzie uboższy? Nie. Czy świat da sobie radę beze mnie? Tak. Czy świat jest lepszy teraz, kiedy ja się na nim zjawiłem? Nie. Co zrobiłem, aby go poprawić? Nic....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,02 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Poparzone dziecko

  Poparzone dziecko

  Magnetyzująca powieść jednego z najbardziej cenionych szwedzkich prozaików XX wieku. To nieprawda, że poparzone dziecko unika ognia. Ciągnie je do płomienia jak ćmę do światła. Wie, że jeśli się zbliży, znów się poparzy. Mimo to podchodzi bliżej. Gdy po śmierci ukochanej matki Bengt dowiaduje się o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -36%
  Oczy z Rigela

  Oczy z Rigela

  Subtelna i emocjonująca norweska saga rodziny Barrøy. Ingrid znalazła się teraz na początku tej podróży – wylew Barbro stanowił nieodwołalny znak, iż czasu jest mało, a życie kruche. O tym jednak Ingrid głośno nie powiedziała. I nie zdradziła również najważniejszego powodu — tego, że im większa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Pożegnanie z Afryką

  Pożegnanie z Afryką

  Niezapomniana opowieść o prawdziwej Afryce Biały człowiek, chcąc komuś powiedzieć coś miłego, napisałby: „Nigdy cię nie zapomnę”. Mieszkaniec Afryki mówi: „Nie wyobrażamy sobie, abyś mógł o nas kiedykolwiek zapomnieć”. Pożegnanie z Afryką to autobiograficzna i najbardziej znana powieść duńskiej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  27 śmierci Toby'ego Obeda

  27 śmierci Toby'ego Obeda

  To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,59 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -53%
  Kociarz

  Kociarz

  Kociarz został przeczytany na stronach "New Yorkera" rekordowe dwa miliony razy, stając się najpopularniejszą opowieścią zamieszczoną w tym prestiżowym magazynie. Opowiadanie dało początek zbiorowi, który uznano za najważniejsze amerykańskie wydarzenie literackie roku. To prawdziwa proza XXI wieku,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 18,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Współczesna dramaturgia ukraińska 0/5 Nasza cena:
27,72 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Współczesna dramaturgia ukraińska

Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do JA stanowi antologię ośmiu sztuk w wyborze i przekładzie Anny Korzeniowskiej-Bihun. Każda ze sztuk zawartych w antologii wyróżnia się odmiennym stylem ? znajdziemy w niej dramaty eksperymentujące z formą i językiem oraz te bardziej tradycyjne, groteskowe...
Parapoezja współczesna 0/5 Nasza cena:
28,52 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Parapoezja współczesna

''Wyprostowany wśród tych, co na kolanach.Wśród odwróconych plecami..."Jak mądrze pisał, tak mądrym być niełatwo.Czym byłaby ciemność, gdyby nie świato(ść)?Jak głęboko, takim być niełatwo.Czym mielizna, gdyby nie przepastność?Czym bieda, gdyby nie bogactwo?Czym błaby łatwość?Czym...
eBook Współczesna rodzina mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Współczesna rodzina mobi epub

Helga Flatland udowadnia, że jest jednym z najsilniejszych głosów nowego pokolenia norweskich pisarzy. Ta kolacja przypominała scenę z klasycznego, mrocznego skandynawskiego dramatu. Tyle tylko, że nikt nie wyjawił skrywanej przez lata rodzinnej tajemnicy. To miał być spokojny urlop z okazji...
Następne życie 5/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Następne życie

Nowy Jork. Zou Lei żyje na marginesie społecznym jako nielegalna imigrantka. Próbuje przetrwać, pracując ponad siły w podrzędnych chińskich restauracjach w niebezpiecznej okolicy. Każdego dnia zasypia na brudnym materacu w przeludnionym pensjonacie. Brad Skinner zmaga się z niestabilnością, traumą...
Białe morze 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Białe morze

Poruszająca kontynuacja nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera Niewidzialnych. Życie mieszkańca wyspy to szukanie. (...) Oczy mieszkańca wyspy szukają bez względu na to, czym zajmują się głowa i ręce, niezaznające spokoju spojrzenie krąży po wyspach i morzu, zahacza o każdą najmniejszą...
Niewidzialni 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialni

Doskonała norweska powieść, która trafiła do finału Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017! Nikt nie może opuścić wyspy, wyspa to miniaturowy kosmos, w którym gwiazdy śpią w trawie pod śniegiem. Zdarza się jednak, że ktoś podejmuje próbę. Rodzina Barrøy jest biedna, ale na pewno nie brak jej odwagi i...
Pożegnanie z Afryką 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pożegnanie z Afryką

Niezapomniana opowieść o prawdziwej Afryce Biały człowiek, chcąc komuś powiedzieć coś miłego, napisałby: „Nigdy cię nie zapomnę”. Mieszkaniec Afryki mówi: „Nie wyobrażamy sobie, abyś mógł o nas kiedykolwiek zapomnieć”. Pożegnanie z Afryką to autobiograficzna i najbardziej znana powieść duńskiej...
Poparzone dziecko 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poparzone dziecko

Magnetyzująca powieść jednego z najbardziej cenionych szwedzkich prozaików XX wieku. To nieprawda, że poparzone dziecko unika ognia. Ciągnie je do płomienia jak ćmę do światła. Wie, że jeśli się zbliży, znów się poparzy. Mimo to podchodzi bliżej. Gdy po śmierci ukochanej matki Bengt dowiaduje się o...
Między falami 5/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między falami

Absolutnie fantastyczna książka! Bardzo, bardzo piękna powieść „Saturday Review”, BBC radio 4 Adam zajmuje się córkami i pisze książkę o historii katedry w Coventry. Pewnego dnia odbiera telefon ze szkoły swojej piętnastoletniej córki i dowiaduje się, że Miriam nagle upadła i przestała oddychać....
Córka rzeźnika 5/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka rzeźnika

Obsypana nagrodami – w tym prestiżowymi Wingate Literary Prize, Agnon Prize oraz Ramat Gan Prize – pikarejska powieść o kobiecie, która uzbrojona w rzeźniczy nóż, wyrusza w niebezpieczną podróż, by przywrócić spokój swojej rodzinie. Fania Kajzman – oddana żona i matka pięciorga dzieci – szokuje...
Nazywam się Stephen Florida 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nazywam się Stephen Florida

Powieść o pasji, uporze i pokonywaniu traumy, ale też bluźniercza i niesamowita historia samotności i nieludzkiej wręcz obsesji na punkcie tego, by zostawić po sobie jakiś ślad na tym świecie.Stephen jest wychowanym przez babkę sierotą, który dzięki stypendium sportowemu trafia na któryś z...
Początki 4/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początki

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty. Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, że z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn - w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem...
Wybrane bestsellery
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
35,23 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,13 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
77,12 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
109,19 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Życzę mu śmierci 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życzę mu śmierci

Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym domu, co dwadzieścia lat wcześniej. Jedyne, co trzyma ją...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6

Tylko na TaniaKsiążka.pl zakładka magnetyczna gratis!* Pilot. Mocno trzyma ster, wzlatuje w przestworza, zabiera w nieznane Pilotka Ida Halko traci pracę z powodu redukcji etatów. Ma na utrzymaniu dziadka, który przebywa w domu opieki, a w codziennych zmaganiach może liczyć tylko na wsparcie...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula