Tysiąc nocy bez ciebie

Średnia: 3.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.4 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
416
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Nasza cena: 30,32 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

"Tysiąc nocy bez Ciebie" to wyjątkowa, klimatyczna powieść o miłości z muzyką w roli głównej.

Ona jest pianistką, która uciekła od małżeństwa z Andreą, a przede wszystkim od Tancrediego, mężczyzny, któremu zaufała, a który pozostawił po sobie jedynie zgliszcza. On postanawia ją odnaleźć, wrócić do ukochanej kobiety, zbudować z nią trwały, dojrzały związek. Jest już przecież innym człowiekiem.

Sophia stała się marnym cieniem samej siebie. Przygaszone spojrzenie, brak chęci do czegokolwiek, nawet do ukochanej muzyki. Zostawiła rodzinę i przyjaciół w przeświadczeniu, że wyjeżdża do Rosji, ale kariery zawodowej. Tak naprawdę chciała uciec. Od małżeństwa z Andreą, od Tancrediego, który zawiódł jej zaufanie. Ten ostatni postanawia do niej wrócić. Nie jest to już ten sam mężczyzna, który chciał relacji bez zobowiązań i uwiódł ją dla kaprysu. Uważa, że potrafi kochać i zbudować prawdziwą, dojrzałą więź. Tylko czy Sophia także tego chce?

Federrico Moccia na kartach bestsellera "Tysiąc nocy bez Ciebie" nie serwuje kolejnej lukrowanej i łzawej historii o miłości. Bohaterowie uwikłani są w kłamstwa i oszustwa, nie omija ich ból i cierpienie. Skomplikowane relacje autor pokazał nam z różnych perspektyw, opowiadając o tym, że czasem warto dać drugą szansę.

Fedderico Moccia jest włoskim pisarzem, a także reżyserem i scenarzystą filmowym. Urodził się w 1963 roku w Rzymie, w 1992 roku zadebiutował powieścią "Trzy metry nad niebem", wydaną na własny koszt. Pisarz ma na swoim koncie liczne bestsellery, sprzedane w łącznym nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Są to tytuły takie jak "Tylko ciebie chcę", "Chwila szczęścia", "Amore 14", "Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie" czy "Mężczyzna, którego nie chciała pokochać". Jego romanse są cenione przez czytelniczki za lekki styl i wyjątkowy klimat.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto nie słyszał o Federicu Moccia i jego powieści ,,Trzy metry nad niebem" ? Powieść stała się już tak kultowa, że kojarzą ją niemal wszyscy. Doczekała się również ekranizacji, a niezliczone rzesze fanek z przejęciem śledziły losy Babi i Stepa. Ja akurat nie oglądałam ani filmu, ani nie przeczytałam tamtej książki, ale o tej historii dowiedziałam się od moich koleżanek już kilka lat temu. Gdy więc otrzymałam propozycję przeczytania innej książki tego autora, postanowiłam ją przyjąć i sprawdzić prozę Mocci. Czytając opis, historia Sofii i Tancrediego wydała mi się bardzo ciekawa, ale muszę z żalem przyznać, że niestety bardzo się rozczarowałam.

  Sofia jest uznaną pianistką. Po tym, jak dowiedziała się, że cały czas była oszukiwana przez dwóch mężczyzn, którym ufała, postanawia opuścić Rzym i wyjeżdża do Rosji. Jednak Tascrendi nie ma zamiaru odpuścić kobiecie marzeń, która zawładnęła jego sercem. Postanawia zrobić wszystko, by kobieta mu wybaczyła i wybrała jego, zamiast męża.

  Nie będę ukrywała, że powieść Mocci opiera się na motywie trójkąta. W tym przypadku mamy męża, żonę i tego trzeciego, który za wszelką cenę chce zdobyć kobietę. Sofia to silna, pewna siebie kobieta. Nie da się nią manipulować, nie jest naiwna, ani głupia. Nie toleruje kłamstw, dlatego gdy dowiaduje się o tym, że obaj ważni mężczyźni w jej życiu nieustannie ją oszukiwali postanawia od nich uciec. Jest też znaną pianistką, więc dostaje propozycję pracy jako nauczyciel gry. Muszę przyznać, że polubiłam ją. Jest charakterna, silna, zadziorna. Nie boi się ryzykować. To bardzo ciekawe cechy. Mało jest tak charakternych bohaterek w książkach, a Sofia jest jedną z nich. Oprócz tego do trójkąta należy jej mąż - Andrea - oraz Tascerdii, którego Sophia poznała w dość niecodziennych okolicznościach. Jednakże to nie na Andrei, a na jego żonie oraz Tascerdim oparta jest cała ta powieść. Tascerdi jest obrzydliwie bogatym, upartym mężczyzną, który za wszelką cenę chce zdobyć Sofię. Zakochany mężczyzna robi wszystko, by Sofia wybrała jego zamiast męża i spędziła z nim resztę życia. Nigdy wcześniej nie zależało mu na tym, by kogoś zdobyć, ale Sofia jest dla niego wyzwaniem. I jest zdolny do wszystkiego, by kobietę odzyskać, ale co ciekawe nie posuwa się do nieczystych zagrań, tylko chce, by kobieta sama zadecydowała o tym, z kim chce być. Mamy też tutaj oczywiście pobocznych bohaterów, ale to właściwie na relacji pomiędzy Sofią, Tascerdim i Andreą skupia się ta książka.

  Od razu uprzedzę Was, że ,,Tysiąc nocy bez ciebie" to kontynuacja ,,Mężczyzna, którego nie chciała pokochać". Poprzednia część swoją premierę w Polsce miała dobre osiem lat temu, ale czytając tę książkę, nie byłam tego świadoma. Niestety żałuję, że wydawnictwo zdecydowało się promować tę publikację jako jednotomową historię. Owszem, da się przeczytać tę powieść bez znajomości poprzedniej części, ale nadal miałam wrażenie, że jakieś puzzle nie chcą się układać na swoim miejscu. Pełno było niewiadomych i czułam się zagubiona podczas całej lektury, a warto mieć na uwadze, że nie każdy czytelnik będzie świadomy tego, że to kontynuacja.. Muszę też napisać, że styl pisania Mocci nie przypadł mi do gustu. Ciężko czytało się tę lekturę. Miałam wrażenie, że autor nie miał pomysłu na tę książkę. Strasznie mi się ona dłużyła. Wiele kartek to po prostu proste dialogi, które nic nie wnosiły do fabuły, opisy rozmów Sofii z jej znajomymi, z których mało wynikało. Gdybym przekartkowała tę książkę, spokojnie bym wiedziała, co się w niej wydarzyło. Dopiero pod koniec powieści zrobiło się ciekawiej, ale akcja przyśpiesza aż za bardzo, a autor nie przewidział wielu rzeczy. Spodziewałam się czegoś więcej i bardzo się zawiodłam. Pomysł z trójkątem był bardzo ciekawy, ale autor nie do końca wiedział, jak pozbyć się tego drugiego konkurenta i poszedł na łatwiznę. Szkoda, że to, co mogło być atutem tej historii okazało się jej największą bolączką.

  ,,Tysiąc nocy bez ciebie" to książka, która bardzo mnie rozczarowała. Już dawno nie czytałam historii, po której zastanawiałam się po co w ogóle po nią sięgałam. To, że autor dopiero po ponad siedmiu latach przedstawił kontynuację losów Sophii pokazuje, że po prostu przez te wszystkie lata nie miał pomysłu na jej zakończenie i napisał tę książkę tylko po to, by nie trzymać czytelników w niepewności. Nie czytałam poprzedniej części, ale wnioskuje, że bez kontynuacji ta opowieść byłaby o wiele lepsza. A tak dostaliśmy zagmatwaną kontynuację, w której przez niemalże połowę książki tak naprawdę nic się nie dzieje, a historia nie posuwa się do przodu. Wielka szkoda. Jednak mimo tego zawodu zamierzam sięgnąć po jego kultową powieść ,,Trzy metry nad ziemią". Być może inne książki tego autora bardziej mnie zauroczą niż jego najnowsza powieść.

  MójŚwiatLiteratury

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajemnice nie służą miłości, tak samo zresztą jak i kłamstwa, nawet jeśli są w dobrej wierze albo by zyskać jej przychylność. Czasem nie od razu człowiek jest zdolny dać tyle ile bierze od drugiej osoby albo ile od niego oczekiwano, bywa i tak, że dopiero po czasie docenia to, co utracił lub czego nie uszanował. W takim momencie świadomość, że odeszło coś, co stało się tak ważne jest niezwykle bolesne. Okruchy nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone, pozwalają spróbować naprawić błędy, ale czy nie jest już za późno?

  Sofia uciekła od mężczyzn, którzy ją zawiedli, ale też i od tego, co było dla niej tak ważne – koncertowania. Jeszcze nie tak dawno cieszyła uczy wielbicieli muzyki swoją grą, teraz tylko jej uczniowie mogą ją usłyszeć. Daleko od swego domu egzystuje na granicy swego dawnego świata, ale czy długo tak da radę? Nie tak dawno zaryzykowała wiele, lecz okazało się, iż odniosła sukces i klęskę jednocześnie. Tancredi już wie, że stracił coś czego nie spodziewał się znaleźć, to, co miało być chwilową przyjemnością stało się osią jego życia. Kłopot w tym, że Sofia tego nie wie, za to zdaje sobie sprawę, że odsłoniła swoje uczucia przed kimś, kto je odrzucił. Może powrót do kogoś, kto był jej tak bliski, pozwoli na odzyskanie spokoju? Andrea również ją zawiódł, lecz niewykluczone, iż danie sobie i jemu drugiej szansy pozwoli na ich wspólny nowy początek? Jednak nic nie aż tak proste, zwłaszcza jeśli pojawiają się kolejne kłamstwa, a dawne uczucia straciły swoją siłę. Czy kolejna ucieczka jest dobrym wyjściem? Przypadek czasem sprawia, że niemożliwe staje się osiągalne tylko trzeba przyznać się przed samym sobą, że znalazło się kogoś, kto jest tą drugą połówką …

  O miłości powstały piękne piosenki, stworzono najpiękniejsze wiersze, nakręcono wzruszające filmy oraz napisano niezapomniane książki, jednak wciąż nie wyczerpano tematu. Federico Moccia już niejednokrotnie w swoich powieściach przedstawiał uczucia z różnorodnych perspektyw, ukazując także ich skomplikowany charakter oraz to, co z sobą niosą. W „Tysiącu dni bez ciebie” odkrywane są meandry uczuć bohaterów, uwikłanych w emocjonalny wielokąt, zbudowany na przeszłości, oszukiwaniu, wyrzutach sumienia oraz miłości, która przyszła w nieodpowiednim momencie. Autor nie ocenia postaci, ale pozwala im mówić o tym, co czują, przyznawać się do błędu, nawet jeśli wymaga to od nich czasu lub popełnienia kolejnych pomyłek. Świat jaki nakreślił Federico Moccia nie jest idealny, jest w nim ból, niepewność i egoizm, sekrety oraz kłamstwa, lecz również poszukiwanie siebie i definiowaniu własnej osoby od nowa, z bagażem nowych doświadczeń oraz bliznami po niektórych z nich. „Tysiąc dni bez ciebie” jest lekturą w jakiej dominują emocje, chwilami gwałtowne, lecz także oczyszczające i przede wszystkim pozwalające dać drugą szansę, w chwili kiedy wydaje się, że wszystko stracone. Miłość niejedno ma imię tak samo jak i twarz, bywa, że niesie z sobą rozczarowanie, ale też pozwala zrozumieć co jest naprawdę ważne w życiu, chociaż droga do tego rzadko kiedy jest prosta i bez niespodziewanych zakrętów. Poszukiwanie właściwej ścieżki w uczuciowym chaosie nieraz wiąże się z błądzeniem, wybieraniem niewłaściwej trasy oraz znalezieniem się w ślepej uliczce, a pisarz rysuje je w „Tysiącu dni bez ciebie” śmiałą kreską, ale z emocjonalnego labiryntu jest wyjście, niekiedy pojawiające się nagle i w najmniej spodziewanej chwili.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Bez Ciebie 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez Ciebie

Jedna z najbardziej wzruszających książek Agaty Przybyłek znów dostępna! „Bez Ciebie” to bestsellerowa opowieść o tym, że czasem najlepsze, co można zrobić dla drugiej osoby, to pozwolić jej odejść… W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie...
(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, ON spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek...
(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek...
Miejsce bez ciebie 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miejsce bez ciebie

Prawo Henny i Bodhi’ego: kiedy pojawia się miłość, zakochaj się, aż pęknie ci serce, a następnie pozwól, by czas posklejał jego okruchy. Wszystko wydaje się tymczasowe, gdy wcześniej doświadczyło się tragedii – aż na festiwalu muzycznym Henna poznaje Bodhiego. Młodzi i spontaniczni, zakochują się...
Świat bez ciebie 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat bez ciebie

Czwarta część z serii „Między wierszami”. W miłości Reida i Dori pojawiają się komplikacje. Na scenie pojawia się River, czteroletni syn Reida i Brooke Cameron, który zaraz po urodzeniu został oddany do adopcji. Gdy po pewnym czasie pomoc społeczna odbiera go z domu z powodu rażącego zaniedbania...
Bez Ciebie 4/5 Nasza cena:
28,87 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez Ciebie

Los sprawia, że Tess i Gus mają szansę się poznać, gdy mijają się na florenckich uliczkach pamiętnego lata po skończeniu szkoły średniej. Być może są dwiema połówkami pomarańczy. Niestety, nie jest im dane się o tym przekonać. Przez następne szesnaście lat, jakby za karę, los nie szczędzi im...
Życie bez ciebie 4/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie bez ciebie

Nadszedł dzień ślubu Zoe. Ma wyjść za Jamiego, miłość swojego życia. Nagle dzwoni telefon i Zoe dowiaduje się o aresztowaniu matki, z którą przed laty zerwała kontakt. Jak ma postąpić w tej sytuacji? Rzucić wszystko i pospieszyć z pomocą? Czy może udawać, że sprawa jej nie dotyczy? Matka powraca do...
Moje życie bez ciebie 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje życie bez ciebie

Książka “Moje życie bez ciebie” to kolejna powieść Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Ta wcześniejsza ? debiutancka ? nosi tytuł „Kiedy wiosna nie nadchodzi” i była rozchwytywaną opowieścią o różnych odcieniach miłości: zdradzonej, rodzinnej, przyjacielskiej i tej, która rodzi się mimo lęku. Natomiast...
Wieczność bez ciebie audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczność bez ciebie audiobook mp3

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat znanej arystokratycznej rodziny.Zbliżający się ślub pary polskich emigrantów, hrabiego Adama i pięknej pani adwokat Kamili, wywołuje szereg dziwnych zdarzeń. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu staje się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula