Trzy kroki od siebie

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 23,49 zł 34,90 zł Taniej o: 33%

“Trzy kroki od siebie” to wzruszająca opowieść o wielkiej miłości pary nastolatków, którzy ze względu na zły stan zdrowia nie mogą się do siebie zbliżyć...

W okresie nastoletnim zakochanie się nie jest niczym dziwnym, ani nadzwyczajnym. Co jednak, jeśli mimo szczerych chęci para nie może się nawet dotknąć? “Trzy kroki od siebie” to powieść warta uwagi, ponieważ dotyka niezwykle trudnych tematów!

Szansą na przeżycie dla Stelli są nowe płuca. Bez tego skazana jest na wieczny pobyt w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na ten upragniony telefon. Jednocześnie nie może zbliżać się do innych, aby przypadkiem nie zarazić się i nie pogorszyć swojego stanu. Jej układ odpornościowy, wymęczony lekami, nie ma już siły na obronę.

Will nie chce dalej się leczyć. Męczy go życie w ten sposób i kiedy tylko zostanie pełnoletni, ma zamiar wyjść ze szpitala i wyruszyć w daleką podróż. Dwójka bohaterów doskonale wie, że nie może ze sobą przebywać, ale wspólne rozmowy  coraz bardziej zacieśniają ich więzi. Wydaje się, że mogliby być parą idealnie dobraną, gdyby tylko nie ta choroba. Czy w takim razie nie ma dla nich żadnych szans? Czy Stella i Will zdecydują się zaryzykować, aby chociażby dotknąć drugiego czy może zwycięży zdrowy rozsądek?

“Trzy kroki od siebie” to historia, o której trudno będzie nam zapomnieć. Choroba stała się powodem, który stanął na drodze do szczęścia dwójki nastolatków. Wydaje się, że nie ma dla nich innego wyjścia, niż pogodzenie się z losem.


O autorach

Rachael Lippincott, urodziła się w Filadelfii i wychowała w Bucks County w Pensylwanii. Zrobiła licencjat z języka angielskiego na Uniwersytecie w Pittsburghu. Obecnie mieszka w Pittsburghu w Pensylwanii, dzieląc czas między pisaniem i prowadzeniem ciężarówki z jedzeniem z partnerem.

Mikki Daughtry pochodzi z Atlanty w stanie Georgia. Ukończyła Uniwersytet w Brenau, gdzie studiowała sztuki teatralne. Obecnie jest scenarzystką mieszkającą w Los Angeles.

Tobias Laconis urodził się w Niemczechjako syn merykańskiego ojca i niemieckiej matki. Studiował literaturę angielską w Haverford College w Filadelfii, a obecnie pracuje jako scenarzysta w Los Angeles, gdzie mieszka z żoną i synem.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki o chorych nastolatkach nie należą do tych łatwych. Bo jednak dzięki nim uświadamiamy sobie, że choroba i śmierć nie dotyczą tylko starszych osób, ale również dzieci. Jedną z tych ciężkich i nieuleczalnych chorób jest mukowiscydoza - schorzenie atakujące układ oddechowy. Historia Stelli i Willa pokazuje jak ta wada decyduje o ich życiu. Jak mocno oddziałowuje na rodziny nastolatków i jakie niesie ze sobą konsekwencje. I jak wiele zmieniają tytułowe trzy kroki.

  Bardzo ciężko mi jest ocenić tę powieść ze względu na ładunek emocjonalny w niej zawarty. Mogę nadmienić tylko o tym, że jest napisana ładnym chociaż prostym językiem, bardzo dobrze się czyta, mocno czuć autentyczność i realność problemów. Bohaterzy choć dotknięci poważnym schorzeniem nie są przedstawieni jako osoby bez wad - są prawdziwi w swoich zachowaniach. Autorka nie gra na naszych uczuciach, nie ma nadmiernego sentymentalizmu czy dramatyzmu, sama historia mocno się broni i mam odczucie, że wyróżnia sie wśród książek o podobnej tematyce.

  Uważam, że jest to smutna książka, ale takie powieści są bardzo potrzebne. Sprawiają że zyskujemy większą świadomość - ja do tej pory nie wiedziałam z czym się wiąże ta choroba, mimo że nazwa jest mi znana. Jestem pewna że książka, jak i również film o tym samym tytule, jest godna polecenia i sięgnięcia po nią przez osoby w każdym wieku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy miłość można przypłacić śmiercią?

  Love story z dramatem w tle, a dramatem tym jest nieuleczalna choroba – mukowiscydoza. Czy człowiek ze zdrowotnym wyrokiem nie ma prawa kochać? Czy w szarej, szpitalnej, pełnej strachu o własne życie rzeczywistości naprawdę nie można dać sobie szansy na namiastkę czegoś pięknego? Historia głównych bohaterów jest w stanie dać pewną odpowiedź na te pytania.

  Will i Stella poznają się na szpitalnym korytarzu. Oboje młodzi, ciekawi życia, a jednak tak bardzo świadomi powagi sytuacji i zagrożeń wynikających z trawiącej ich choroby. Każde z nich tak różne, a jednak w gruncie rzeczy tak do siebie podobne. Każde podświadomie pragnące ciepła, czułości i uczucia. Kiedy coś ich do siebie ciągnie wiedzą, jak i czym może się to skończyć. Znają ryzyko. Czy jednak jego istnienie odbiera im prawo do tego by kochać? Bynajmniej. Na małe choćby światełko w tunelu szarej codzienności zasługuje absolutnie każdy z nas. W przypadku Willa i Stelli problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy niemożność okazania sobie uczuć staje się nieznośną torturą… Czy światełko w tunelu może być także źródłem cierpienia?

  Niesamowicie poruszająca i – wbrew pozorom, sądzić bowiem można, że to powierzchownie napisana powieść obyczajowa jakich wiele – mądra książka. Zwłaszcza jeśli chodzi o warstwę psychologiczną lektury. Pokazanie rodzącego się między dwojgiem ludzi uczucia ma na kolejnych stronach uroczo naiwny posmak euforii oraz wiary w to, że absolutnie wszystko będzie już teraz dobrze. Sprawa obecnej w życiu zakochanych choroby zmienia jednak zasadniczo wszystko, wprowadza w ich życie konieczną dojrzałość, której obserwowanie w trakcie czytania jest naprawdę dobrym studium ludzkiej natury postawionej w obliczu zakazów i – dosłownie - śmiertelnych zagrożeń. Rozterki nastolatków postawionych w takiej właśnie sytuacji to pełna paleta targających nimi emocji, którą autorka fantastycznie uchwyciła i zamknęła w kolejnych rozdziałach. Jest o czym poczytać i nad czym się zastanawiać. Wiek głównych bohaterów nie gra tutaj absolutnie żadnej roli.

  „Trzy kroki od siebie”, poza tym że jest autentycznie wzruszającym love story, jest także książką o czymś, o czym na co dzień prawie nie myślimy – jest mianowicie opowieścią o przemijaniu, utracie szans, przyszłości, o szalonej nadziei na każde „jutro” oraz o tym, jak ważne jest umieć korzystać z życia i doceniać to, że można to w ogóle robić, że taka możliwość jest nam dana. To nie pierwsza w historii literatury lektura o miłości nastolatków postawionych w obliczu śmierci i choroby, jednak ta jest wyjątkowo dobrze napisana. Taka, można powiedzieć, lektura z głębią – przemyślenia każdej z postaci mają sens, za każdą ich myślą coś naprawdę stoi, całość zaś zaskakuje dojrzałością i samoświadomością wszystkich aktorów tego życiowo-literackiego dramatu. Warto przeczytać, naprawdę.

  Nie mam pojęcia, jak wyszedł nakręcony na podstawie niniejszej książki film, ale jeśli choć w 2/3 może ON oddać książkową atmosferę i zostanie ona wyrażona przez właściwą grą aktorską – to mamy hit. Książka jest nim zdecydowanie. Nie sądzę żeby znalazł się po lekturze ktoś, kto oceni „Trzy kroki od siebie” negatywnie. To zbyt mądra książka.

  Polecam.

  Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nie możemy się do siebie za bardzo zbliżać. Jedną z najbardziej ryzykownych rzeczy dla pacjentów z muko jest zarażenie się niektórymi bakteriami od innych pacjentów. Wystarczy jeden dotyk, które może dosłownie zabić nas oboje.”

  Stella i Will chorują na mukowiscydozę. Poznali się w szpitalu, i choć początkowo Will strasznie irytował dziewczynę, w miarę upływu czasu stali się dla siebie bardzo bliscy. Problem polega jednak na tym, że muszą trzymać się od siebie z daleka, wystarczy bowiem jeden zwykły dotyk, aby jedno zaraziło bakteriami drugie. Jak poradzą sobie z rodzącym się między nimi uczuciem?

  Któregoś dnia widziałam w telewizji zwiastun filmu na podstawie tej książki, dlatego byłam jej bardzo ciekawa. I choć wydawać by się mogło, że książka bardziej skierowana jest dla młodzieży, tak w żadnym stopniu nie umniejszyło mi to przyjemności z jej przeczytania. Ba! Jestem oczarowana wręcz tą historią! „Trzy kroki od siebie” jest to przepiękna i poruszająca do granic możliwości serce historia, o niezwykłej przyjaźni i nastoletniej miłości, a także o trudnościach związanych z chorobą jaką jest mukowiscydoza. Historia Stelli i Willa mnie urzekła, wciągnęła już od pierwszych stron a na koniec doprowadziła do wylania łez, ale nie żałuję ani chwili spędzonej przy tej książce. Zakończenie jest bowiem niezwykle emocjonalne, więc wydaje mi się że te łzy to normalna reakcja, ale musicie się sami o tym przekonać. Dzięki tej książce autorka zwiększa świadomość czytelnika na temat tej choroby, bo choć jest to jedna z najczęstszych chorób genetycznych występujących u ludzi, to niekoniecznie fakty jej dotyczące są wszystkim powszechnie znane. Jedynym minusem tej książki jest to, że tak szybko się kończy, bowiem bohaterowie są tak sympatyczni, że wcale nie mamy ochoty się z nimi rozstawać i kibicujemy im z całych sił. Polecam tę książkę całym swoim pogruchotanym przez nią sercem!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-06-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  3 kroki od siebie sprawi, że nie pochamujesz łez...młodzi ludzie, którzy powinni cieszyć się życiem, światem zmagają się z mukowiscydozą,

  ciągłe pobyty w szpitalu sprawiają że jest to ich 2 dom. Stella i Will to główni bohaterowie, gdy się spotykają od razu dostają strzała Amora. Niestety ich uczucie nie może się w pełni rozwijać, ogranicza ich choroba....pozostają tylko te 3 kroki od siebie.

  Książka bardzo emocjonalna, porusza aspekty medyczne ,przedstawia problematykę chorych na mukowiscydozę. Polecam gorąco.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeżeli przepadacie za książkami w stylu Gwiazd naszych wina to w Trzy kroki od siebie będziecie zakochani. ❤ To nie jest przyjemna młodzieżówka przy której się zrelaksujecie, ale pod całą otoczką bólu, strachu i choroby kryje się jej mądrość na temat szanowania własnego życia i korzystania z niego jak bardzo się da. Stella i Will nie mogą cieszyć się swoją młodością w pełni jak rówieśnicy, a większość przyjemności świata leży poza ich zasięgiem... co najmniej o trzy kroki za daleko. To piękna historia o sile do walki z chorobą, która i tak z góry jest przegrana. Jednak mimo tego, że bohaterowie wiedzą jak skończy się ten pojedynek biorą w nim udział, nawet nie dla samych siebie, ale dla ludzi, których kochają. Takie książki jak ta, potrzebne są każdemu z nas byśmy w natłoku codzienności mogli przypomnieć sobie i docenić wagę zdrowia, życia bez strachu o to co wydarzy się jutro. Być może pomoże wam ona zrozumieć, że czas trzeba celebrować, a miłość nie powinna być traktowana jako dodatek do tego czasu. Niektórzy są nią przepełnieni, a nie mogą czerpać z niej tego co najlepsze. To ogromnie ciężki temat do stworzenia barwnej opowieści, bo oprócz nieuleczalnej choroby występuje też tutaj miłość, która fizycznie nie ma prawa istnieć, która nie dostarczy ani krzty bliskości. Jednak przez tę książkę się płynie, jej lekkość nie umniejsza smutku, którym jest przepełniona. Ta historia będzie rozwalać was na kawałki by po chwili otulić nadzieją na pozytywny zwrot akcji i tak wciąż i wciąż na nowo... więc bomba emocjonalna gwarantowana. Nie podobało mi się zakończenie. Nawet po tylu stronach emocji nie wiem czy jakiekolwiek by mnie zadowoliło. W ogóle czy w przypadku takiego tematu jakiekolwiek zakończenie mogłoby zadowolić?

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Trzy dni od zera 0/5 Nasza cena:
15,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy dni od zera

Jajco ucieka z policyjnego aresztu, aby samemu odnaleźć Netkę i udowodnić, że jest niewinny. Ma na to niecałe trzy dni. Jednocześnie musi ukrywać się przed policją, która go poszukuje, a po ucieczce lista oskarżeń względem niego stale rośnie. C zy w takiej sytuacji Jajco będzie mógł zaufać swoim...
Hazel Wood 5/5 Nasza cena:
27,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hazel Wood

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy...
Royal. Przysięga ze złota 5/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Royal. Przysięga ze złota

Po wielu wyzwaniach i godzinach nauki dworskiej etykiety Tatiana, dla której królewski przepych i splendor nie mają znaczenia, cieszy się, że koniec rozgrywek już blisko. Jest pewna, że serce księcia należy tylko do niej i z nadzieją oczekuje jego decyzji. Ale pod piękną fasadą konkursu, który ma...
W pierścieniu ognia - Suzanne Collins 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia - Suzanne Collins

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników – Katniss...
Życie na podglądzie 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie na podglądzie

Co byś zrobił, gdyby życie twojej rodziny niespodziewanie stało się obiektem telewizyjnego show? Piętnastoletnia Jackie Stone kocha swojego tatę. Jej tato, Jared, kocha Jackie. Nic dziwnego, że gdy Jared dowiaduje się o swym śmiertelnym nowotworze mózgu, przede wszystkim myśli o zabezpieczeniu...
Elena. Burzliwe lato 4/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elena. Burzliwe lato

Druga część przygód Eleny Weiland.Elena nie wyobraża sobie życia bez koni. Kiedy siedzi w siodle, zapomina o całym świecie - no, może z wyjątkiem Tima, chłopca z konkurencyjnej stadniny, którego kocha, ale z którym, z powodu zadawnionych konfliktów rodzinnych, nie może być. Mroczna tajemnica...
STAGS 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

STAGS

Przedstawiamy Thriller psychologiczny dla młodzieży, rozgrywający się w elitarnej szkole Saint Aidan the Great School [STAGS] Nastoletnia Greer, która dostała się do ekskluzywnej szkoły tylko dzięki stypendium, ma obawy, czy zdoła się zintegrować z zamożnymi kolegami. Ku swojemu zaskoczeniu,...
Igrzyska śmierci 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony...
Lekcje miłości - Jacqueline Wilson 0/5 Nasza cena:
16,50 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekcje miłości - Jacqueline Wilson

Czternastolenia Prue i jej siostra Grace nie chodziły nigdy do szkoły, były uczone przez apodyktycznego i niezwykle ostrego ojca w domu przez całe swoje życie. Dobrze wiedzą, że różnią się od „normalnych” dziewczyn, ale próby dowiedzenia się, jak to jest być zwyczajną nastolatką kupującą np....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula